Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

1 година тому, romanc сказано:

Скоро на балконах будут отгораживать комнаты для котельных и ставить твердотопливные котлы))

Якби сьогодні можна було б повністтю відмовитися від центрального опалювання, то вже завтра над моїм будинком розвівався би димок з комина :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 315
  • Створено
  • Остання відповідь
1 час назад, Ukrainec сказал:

Якби сьогодні можна було б повністтю відмовитися від центрального опалювання, то вже завтра над моїм будинком розвівався би димок з комина :) 

20-25 років тому в місті Щолкіно (ще тоді Республіка Крим) в багатоповерхівках ставили котли в квартирах а дим пускали в смітєпровід (парапетних котлів тоді ще не було, але там і газу не було). Вони відмовлялися від смітєпровода, який переробляли в димар. Не думаю що це було законно. В той час Щолкіно називали місто-привид, більше половини квартир пустувало (десь в 1990 році зупинили будівництво атомки), тоді можна було купити в місті квартиру за 300-500 доларів. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 минуту назад, Zevs_Isver сказал:

а що сезон гарячої води закінчився разом з опалювальним?

Ні, сьогодні знову почався (не знаю чи надовго)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин тому, mykola сказано:

Ні, сьогодні знову почався (не знаю чи надовго)

а, ну то ок

 

а  то я думав що "бєндєри" точно вирішили народ заморозити

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 час назад, Ukrainec сказал:

Якби сьогодні можна було б повністтю відмовитися від центрального опалювання, то вже завтра над моїм будинком розвівався би димок з комина :) 

Можно, только всем домом, или частью, на которую стоит счетчик.

Как от горячей воды, можно опломбировать вход, а можно не крутить счетчик.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 часов назад, Віталій897 сказал:

Дам відповідь сам гігакалорія регулюється в котлі а не на лічильнику а на лічильнику тут вже natali81 розповідала проблему як в них регулюють гігакалорії 

Українець відмовився давати відповідь, то я дам.

Є вироблена гігакалорія, яка виробляється котлом, і спожита гігакалорія, видана батареями\трубами в навколишнє середовище. Перша залежить від теплоти спаленого палива (газа), температури на вході котла, швидкості потоку. Друга залежить від різниці температур на вході і виході лічильника і кількість літрів теплоносія в одиницю часу (Q = V * ( T1 – T2 ) / 1000)
Так от регулювання (економію) кількістю гігакалорій можна добитися відповідно зменшивши різницю температур чи кількість теплоносія.

В ідеалі має в кожній квартирі стояти на батареях регулююча арматура (термоголовки, крани), і коли жарко, батареї прикручуються, тобто  зменшуючи подачу через батареї, і вони менше тепла віддають приміщенню і як наслідок зменшується різниця температур на вході і виході з батарей і відповідно на лічильнику. Так у мене (індивідуальний лічильник). Але в вас так? Сумніваюся.

Тому інший спосіб зменшити кількість теплоносія за одиницю часу (прикрутити крани на лічильнику), що і роблять на загальнобудинкових лічильниках. Якщо цього не робити - то вилитите в трубу (вартість опалення буде захмарна).

Лічильник - то не прилад, що економить, а лише обліковує спожите. І є стимулятором до економії і утеплення.  Якщо жителі будинку звикли жити в роздовбаних будинках без вікон і дверей в підїздах, з вікнами взимку на розпашку - платіть. Соціалізм давно закінчився. Ми живемо в жорстокому капіталізмі. Спожив - плати. Луцьктепло переходить на ці рейки.

Тепер жильцям треба збиратися і робити щось з будинком (ремонтувати, утепляти) і з нечесними жильцями (які переробили опалення в ущерб іншим). Іншого не дано.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Віталій897 ще є інший варіант - скиглити і звинувачувати всіх у своїх бідах, але суми в твоїх платіжках від того не зміняться. Я розумію, що тобі дістався будинок не новобудова, з такими собі жильцями, але час закачувати рукава всім і добиватися того, що, наприклад, добився Українець в своєму будинку - і люди мають реальну економію.

Я, зокрема, придбавши квартиру, і знаючи, що ніяких субсидій в мене немає, одразу потурбувався за лічильник тепла, термоголовки і 2 зоновий лічильник світла, відмовився від гарячого водопостачання. То за рік я економлю близько 40% коштів, ніж інші жильці мого будинку, які цього не зробили.

З.і. За 1,5 роки я окупив 2-зоновий лічильник електрики, лічильник на тепло повністю окупиться вже в наступному опалювальному сезоні (3 роки), бойлер і програматор окупляться наприкінці цього року (2,5 роки).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин тому, vaz75 сказано:

Українець відмовився давати відповідь, то я дам.

Є вироблена гігакалорія, яка виробляється котлом, і спожита гігакалорія, видана батареями\трубами в навколишнє середовище. Перша залежить від теплоти спаленого палива (газа), температури на вході котла, швидкості потоку. Друга залежить від різниці температур на вході і виході лічильника і кількість літрів теплоносія в одиницю часу (Q = V * ( T1 – T2 ) / 1000)
Так от регулювання (економію) кількістю гігакалорій можна добитися відповідно зменшивши різницю температур чи кількість теплоносія.

В ідеалі має в кожній квартирі стояти на батареях регулююча арматура (термоголовки, крани), і коли жарко, батареї прикручуються, тобто  зменшуючи подачу через батареї, і вони менше тепла віддають приміщенню і як наслідок зменшується різниця температур на вході і виході з батарей і відповідно на лічильнику. Так у мене (індивідуальний лічильник). Але в вас так? Сумніваюся.

Тому інший спосіб зменшити кількість теплоносія за одиницю часу (прикрутити крани на лічильнику), що і роблять на загальнобудинкових лічильниках. Якщо цього не робити - то вилитите в трубу (вартість опалення буде захмарна).

Лічильник - то не прилад, що економить, а лише обліковує спожите. І є стимулятором до економії і утеплення.  Якщо жителі будинку звикли жити в роздовбаних будинках без вікон і дверей в підїздах, з вікнами взимку на розпашку - платіть. Соціалізм давно закінчився. Ми живемо в жорстокому капіталізмі. Спожив - плати. Луцьктепло переходить на ці рейки.

Тепер жильцям треба збиратися і робити щось з будинком (ремонтувати, утепляти) і з нечесними жильцями (які переробили опалення в ущерб іншим). Іншого не дано.

 

 

Ти ще поясни прохфесорам значення і принцип роботи того, що називають таким страшним словом, як ЕлЕвАтОр системи опалення і як воно працює! А потім короткий  курс з теплотехніки щоб пояснити, що таке конвекція і т.д.

 

Я не відмовився, просто не хотів на це розпорошувати свій час. Раз люди бульки пускали на уроках фізики і знання її курсу на рівні міфології то я не збираюсь корегувати це упущення. Треба самі найдуть. На благо інформації  на цю тему повно в інтернеті, як і на цьому форумі. 

А лінь шукати? - нехай живуть минулим і платять зі свого гаманця.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 часов назад, vaz75 сказал:

@Віталій897 ще є інший варіант - скиглити і звинувачувати всіх у своїх бідах, але суми в твоїх платіжках від того не зміняться. Я розумію, що тобі дістався будинок не новобудова, з такими собі жильцями, але час закачувати рукава всім і добиватися того, що, наприклад, добився Українець в своєму будинку - і люди мають реальну економію.

Я, зокрема, придбавши квартиру, і знаючи, що ніяких субсидій в мене немає, одразу потурбувався за лічильник тепла, термоголовки і 2 зоновий лічильник світла, відмовився від гарячого водопостачання. То за рік я економлю близько 40% коштів, ніж інші жильці мого будинку, які цього не зробили.

З.і. За 1,5 роки я окупив 2-зоновий лічильник електрики, лічильник на тепло повністю окупиться вже в наступному опалювальному сезоні (3 роки), бойлер і програматор окупляться наприкінці цього року (2,5 роки).

Тут розмова була за загальні лічильники тепла а не за ті які стоять в квартирах і знімають показники з твоєї батареї, це зовсім різні  речі, що я тут розповідав якщо ти не читаєш уважно то це твої проблеми 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

34 минуты назад, Віталій897 сказал:

Тут розмова була за загальні лічильники тепла а не за ті які стоять в квартирах і знімають показники з твоєї батареї, це зовсім різні  речі, що я тут розповідав якщо ти не читаєш уважно то це твої проблеми 

Читай вище, я розжовував про регулювання гігакалорії на загальному лічильнику. А свій досвід був так, до слова. Певно Українець правий щодо тебе.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо ти не розумієш ось natali81 тобі наглядно написала що в них виходить з регулюванням що на вищих поверхах тепло пропадає а коли добавлять "тиск" те що вони називають регулюванням гігакалорій стає нормально поки знову вони їх не прикрутять  так само в моєї знайомої половина батареї тепла а друга половина холодна а коли добавиш тиск вода починає циркулювати швидше подача видавлює обратку а Українець нехай уважно почитає що таке ЕлЕвАтОр і для чого його ставлять OPEl75 дав силку 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Віталій897 сказал:

Якщо ти не розумієш ось natali81 тобі наглядно написала що в них виходить з регулюванням що на вищих поверхах тепло пропадає а коли добавлять "тиск" те що вони називають регулюванням гігакалорій стає нормально поки знову вони їх не прикрутять  так само в моєї знайомої половина батареї тепла а друга половина холодна а коли добавиш тиск вода починає циркулювати швидше подача видавлює обратку а Українець нехай уважно почитає що таке ЕлЕвАтОр і для чого його ставлять OPEl75 дав силку 

Ок. Плати за квадрат. Які проблеми.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Віталій897 сказал:

половина батареї тепла а друга половина холодна

Стояки працюють по різному. Кожен стояк (подача і обратка) приєднані до основного контуру. На кожен стояк є кран для регулювання "симетріїї" по стояках. В ідеалі обратка зі всіх стояків має бути однакової температури - цим забезпечується більше теплопостачання на "кутові" квартири, які, як правило, завжди холодніші.

Так як крани свій експлуатаційний строк вичерпали, проржавіли, забиті накипом - симетричніст регулювання порушена. Тоді кажуть про "розбалансування системи". Як наслідок, при добавлянні калорій на одних стояках жара, на інших ледь теплі батареї (і навпаки - ледь теплі і дуже холодні).

Пояснив , як міг. Детально розписувати лінь.

Що мене дивує. В нашому будинку на одних стояках подача верхня, на інших нижня. Кажуть проект такий - брешуть. Проект один.

При верхній подачі теплоносій заганяється по прямій трубі на 9-й поверх і далі через всі батареї (по поверхам) давить вниз - самотоком плюс тиск - ефект теплового насосу.

При нижній подачі, насосам (компресорам) необхідно "продавити" всі батареї починаючи з 1-ого поверху до 9-го. КПД нижче, затрати вищі, навантаження на насоси більші. Нахєра, млін. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 минут назад, Opel75 сказал:

Що мене дивує. В нашому будинку на одних стояках подача верхня, на інших нижня.

а може розбалансованість системи одразу забивалася в проект в минулому)))

і це зробили щоб компенсувати та вирівняти середню температуру в квартирах (наприклад 9 поверх - 3 кімнати: 2 стояка з верхньою подачею, 2 з нижньою, а якби всі були  з нижньою, то в квартирі було б холодно, а на першому поверсі жарко, а так половина стояків прохолодна, інша половина - гаряча, і так само на першому поверсі. а тут повідкривав двері в кімнатах і температура вирівнялася).

П - проектування)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Погоджусь.

Приточна вентиляція в квартирах теж "проектувалась" за рахунок щілин у вікнах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Опель, Сайдді - бінго! 

Саме так все і задумано!

Тому регулюючи температуру води на виході елеватора шляхом створення гідроопору зворотною заслінкою, в квартирах температура більш менш однакова, крім 9го поверху. Бо там через не утеплені чердачні приміщення/стелю відбуваються шаленні тепловтрати. І якщо обігрівати квартири 9го поверху до 20-21град. в нижніх квартирах температура сягне 24-27градусів. Перевірено на дослідних "мишах" мого під'їзду. ;)

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А і для тих хто стверджує, що не можна регулювати температуру заслінкою, бо як витає думка, що "розбалансується" система, так ось по моїм спостереженням на котельні теж керують тиском. Буває в очікуванні тепла зменшуєш подачу, прийдеш пізно ввечері, виставивши 1.0куб/год. , а зранку на витратомірі вже 0,85. + температура теплоносія менша. :( Або навпаки. Буває, що сусідні під'їзди позакривають, то надлишок води тече на твій під'їзд, теж тра регулювати. За цим треба постійно комусь слікувати, або ставити автоматику.

Так що все там воно нормально, якщо не враховувати явні косяки пов'язані з переробкою системи самими мешканцям.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 годин тому, daewoo сказано:

Хіба подача іде не з 9 -го поверху до низу ? ?? і на скільки я памятаю то втрата іде до низу !

Читай вдумливо пост Сейді!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 минут назад, NeoN сказал:

http://www.volynpost.com/news/87634-u-kvartyry-luchanam-podadut-teplo

У квартири лучанам подадуть тепло

 

Нема чого було експерементувати з тим відключенням раньше часу. Не дурний колись придумав отоплювальний сезон до 15 квітня. В квартирі вже пів місяця така холодрига, що вся сім'я мерзне.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

49 хвилин тому, Юріч сказано:

 

Нема чого було експерементувати з тим відключенням раньше часу. Не дурний колись придумав отоплювальний сезон до 15 квітня. В квартирі вже пів місяця така холодрига, що вся сім'я мерзне.

 

а які експерименти? потепліло до +15-20 вдень - навіщо топити? щоб у всіх вікна були нароспашку і повітря гріти?

така схема нормальна, тобто тепліє - відключають, холодає- знову включають

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 минут назад, Werwolf777 сказал:

 

а які експерименти? потепліло до +15-20 вдень - навіщо топити? щоб у всіх вікна були нароспашку і повітря гріти?

така схема нормальна, тобто тепліє - відключають, холодає- знову включають

 

Я за таку схему, тільки ніфіга вони не вгадують. Жара була в березні - чому не відключали тепло? В мене вікна були відкриті, так як в квартирі було до +25. А коли в кінці березня, на початку квітня похолодало конкретно, вони отоплення виключили і в квартирі меньше +19... Вони що, прогноз не вміють дивитись?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...