Перейти до змісту

Старий ринок (об'єднано)


Vadimm

Рекомендовані повідомлення

Тут Вас послухаєш, в такіх "ділах"  брали участь,  стільки всього знаєте шо де і коли... І Пані переймається якоюсь "точкою" на старому? Да з Вашими знаннями і можливостями ( судячи з више описаного) можна корпорацію не хуже Рошен замутити...

Не в обіду сказано і ніяких особистих " закавирок " до Вас Мадам не маю...

Виражаючись словами нашого президента та шкіряка.: "Собака гавкає а караван іде.."  це я до того,  що якшо "дяді" рішили то так воно і буде, рано чи пізно..

 

П.С. Гройсман свого часу " розігнав і облагородив" ринок біля ж/д вокзалу у Вінниці,   тоді тоже кричали, рипенили але всеодно стало так як було сказано......

 

 

 

 

 

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 1,7 тис
  • Створено
  • Остання відповідь

На мою думку, підприємцям за 50, не цікавить реконструкція ринку, і зміни взагалі, більшість з них не осилять їх. Їм краще хоть і "херова" но стабільність. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я одне розумію, людей просто лякає будь яка думка про зміни.

Справжні підприємливі люди з гівна бубу зроблять і в антарктиді пінгвіну сніг впарять ;) 

А стагнація ринку має коли небуть закінчитися, так що не переживайте, як би там не було, все буде добре. :)  

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 минут назад, HelloBoy сказал:

Тут Вас послухаєш, в такіх "ділах"  брали участь,  стільки всього знаєте шо де і коли... І Пані переймається якоюсь "точкою" на старому? Да з Вашими знаннями і можливостями ( судячи з више описаного) можна корпорацію не хуже Рошен замутити...

 

Моє діло інформувати. Активну громадську діяльність уже не проваджу - нехай молодші цим займаються. У них мають бути більші амбіції.
Для того, щоб мутити корпорацію, потрібні гроші, зв'язки, авантюрний характер та організаторські здібності. Мій час минув. Діти теж не авантюристи і не мають зв'язків у верхах. Але стабільності потребуємо ми усі. Я - тому що лишилося 5 років до пенсії. Діти (що теж мають бізнес на цьому ринку) - тому що утримують уже по двоє своїх дітей і дочка і невістка в декреті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 минут назад, Ukrainec сказал:

Я одне розумію, людей просто лякає будь яка думка про зміни.

Справжні підприємливі люди з гівна бубу зроблять і в антарктиді пінгвіну сніг впарять ;) 

 

Люди збідніли. Реконструкцію ринку треба було проводити вже давно, в 2006-2007 році. Люди не платили такі страшні гроші за комуналку, тож будувалися, багатіли в своїй державі, були робочі місця, виручка була прекрасна у підприємців.
Зараз по ринку ходять тільки ті, хто не поїхав до Польщі на заробітки і на Мальдіви на відпочинок. А це пенсіонери, яким пенсії не вистачає ні на що крім харчів. Це люди, які перебиваються випадковими заробітками. Це бюджетники.
Відчутно менше на ринку селян, бо подорожчав проїзд.
Виручка така, що можна ноги простягнути, не те що на новий контейнер зібрати 25 тисяч.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 минут назад, Ivanna сказал:

А це пенсіонери, яким пенсії не вистачає ні на що крім харчів. Це люди, які перебиваються випадковими заробітками. Це бюджетники.

А я то думаю, хто це машинами всі парковочні місця в районі ринку весь час займає. А то виявляється пенсіонери і люди, які перебиваються випадковими заробітками :).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, Savage сказал:

А я то думаю, хто це машинами всі парковочні місця в районі ринку весь час займає. А то виявляється пенсіонери і люди, які перебиваються випадковими заробітками :).

Самі підприємці, торгові агенти від оптових фірм, м'ясники, фермери...:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

44 хвилин тому, R01and сказано:

На мою думку, підприємцям за 50, не цікавить реконструкція ринку, і зміни взагалі, більшість з них не осилять їх. Їм краще хоть і "херова" но стабільність. 

І це, на жаль, не дивно.... Тим, кому за 50, як Ви пишете, на долю  випало  не мало змін: розвал союзу, не отримана, по-пів року зарплатня, втрата робочих місць. Підприємцями. чи як кажуть"базарниками", вони не народились же...І зараз "перспектива" знову, все починати з нуля, певно що, лякає.  Пам'ятаю, як мої знайомі, маючи вищу освіту, втративши роботу, совали ті величезні картаті торби, щоб хоч щось заробити і прогодувати родину, сплативши міліції, рекету, таможні , як раділи вони, коли вже мали свою "черепашку", і життя по-трохи почало налагоджуватись.. І зараз , коли  під 60, починати все спочатку...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Навіть якщо буде " всепропало" Вам ( як власникам,  офіційним підприємцям і власникам місць з точками) запропонують якусь перспективу,   якщо Вас не влаштовує їхня перспектива,  будь-ласка, хай оцінюють по ринковій вартості на даний момент і все...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 годин тому, Itzamna сказано:

Все вірно, додам, що кого фінанси-час не обтяжує той піде в бутік, супермаркет - нахер йому той ринок.

Як кажуть - ситий голодного не зрозуміє

Але є якісь ексклюзивні позиції товарів, от наприклад шкарпетки - я хочу вибрати щоб були максимально натуральні, і помацати руками, де і в якому магазині я можу це зробити? В магазинах одне лайно. А на ринку купив собі в'язані + декілька пар більш-менш натуральних, ну а порівняно з тим що магазинах то космос

Далі, треба якийсь інструмент специфічний, на старому ринку можна щось підібрати, а як не буде ринку? Новая Лінія по захмарним цінам (і не факт що там є що треба)

Далі, товари для рибалок - ?

Далі, шльопанці треба, і не одну пару (в баню громадську бачу, що приходять зовсім різні люди по достатку). В магазинах менше 300-400 грв нічого нема

Далі, якісь дрібниці по дому, ваги побутові, консервні ножи, амперметри і т.д і т.п

Так само м'ясо, овочі - велетенський вибір для гурмана.

І так далі і так далі...

Так що справа не тільки в грошах, а в тому що Старий ринок це точка продажу багатьох ексклюзивних позицій асортименту, якого або більше ніде нема, або треба шукати з висунутим язиком, а тут все в одному місці.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 годин тому, Ivanna сказано:

А стосовно орендної плати у Облспоживспілки - так підприємці оплачують від метража контейнера чи магазину, а місто здає в оренду площу не самих контейнерів сумарно, а й площі проходів, допоміжних приміщень ринку, та калькуляція послуг ринку включає в оплату підприємцям амортизацію основних фондів, утримання контролерів-двірників-слюсарів-електриків-бухгалтерів-статистів-лаборантів-водіїв-операторів котельної, вивіз сміття, дезінфекцію, дератизацію, паливо для котельної, електрику для бухгалтерії і зовнішнього освітлення території ринку, воду, каналізацію, ПДВ також. Основні фонди - це електромережі, асфальт, огорожа, капітальні споруди ринку, прилавки, холодильне обладнання, котельне обладнання, погрузчик, комп'ютери в бухгалтерії тощо.

якщо коротко - то це називається "Стокгольмський синдром". наприклад, підприємцю, який торгує відразу за зупинкою (яку треба було б розширити, і місце вздовж парку для цього є) - йому до дупи лаборанти чи оператори котельні, чи водії, як і вологе прибирання м'ясного павільйону, чи "амортизація". до чого тут ПДВ "також" - взагалі не зрозумів.

це ще радянська традиція - роздути кошториси (калькуляції), щоб заховати туди те, що насправді є не витратою, а вигодою того, хто кошторис складає (замовляє).

і саме із-за цього, як наслідок -

17 годин тому, Ivanna сказано:

чи потраплять в міський бюджет більші кошти при комунальному ринку - велике питання

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, snouden сказано:

 

 Старий ринок це точка продажу багатьох ексклюзивних позицій асортименту, якого або більше ніде нема, або треба шукати з висунутим язиком, а тут все в одному місці.

 

та ну, можу сказати що на ст.ринку років з 8 а то й більше, нічого не купую, тому що:

- ніякого ексклюзивного товару там ненахожу для себе, 

- живу в іншому кінці міста,

- жах з парковками,

- переповнені оснорвні ряди, не пройти

- список можна ще продовжувати...

 

з.і. отримую середню волинську зарплату :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 годин тому, Ivanna сказано:

Розцінки на оренду землі комунальної власності встановлюють наші законотворці в Києві, до чого тут бажання/небажання Горгута платити місту в рази більше????????

не знаю хто - але Вас обманули.

якраз вартість оренди землі комунальної власності встановлює відповідна місцева рада (шляхом затвердження нормативної грошової оцінки та ставок оренди - так, наприклад з 1.01.2016р. для ряду луцьких підприємств вартість плати за землю зросла втричі - при незмінній НГО, наша ЛМР підняла ставку земельного податку з 1% до 3%). а у В-Волинську в бізнес-середовищі ширяться чутки, що НГО, а відповідно й плата, за магазини в центрі міста нижча, ніж за магазини та пром.підприємства на околиці.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 годин тому, Ivanna сказано:

Люди збідніли. Реконструкцію ринку треба було проводити вже давно, в 2006-2007 році. Люди не платили такі страшні гроші за комуналку, тож будувалися, багатіли в своїй державі, були робочі місця, виручка була прекрасна у підприємців.
Зараз по ринку ходять тільки ті, хто не поїхав до Польщі на заробітки і на Мальдіви на відпочинок. А це пенсіонери, яким пенсії не вистачає ні на що крім харчів. Це люди, які перебиваються випадковими заробітками. Це бюджетники.
Відчутно менше на ринку селян, бо подорожчав проїзд.
Виручка така, що можна ноги простягнути, не те що на новий контейнер зібрати 25 тисяч.

Це не люди збідніли, це підприємці на ринках втратили частину доходів, через втрату значної частини клієнтів.

Люди голосують гаманцем і ногами.

Як тільки зростає платоспроможність - покупець починає із задоволенням доплачувати за комфорт.

Яскрава тому ілюстрація - міграція покупців спочатку в "черепашки", потім в Ювант, потім в Порт-Сіті.

Попри те, що в Там-тамі продуктами таритись дорожче - там покупців значно більше, ніж в Пакко на Кл.Савура, чи на всіх ринках міста (мова саме про продукти).

Поки доходи були малі, поки можна було суттєво зекономити, закупивши на рік картоплі на Старому ринку - це було масовим явищем. Із зростанням доходів - багато хто воліє взяти кілограм-другий по мірі потреби в найближчому магазині "біля дому", а не соватись бо базарах - хоч і дорожче, але зручніше.

Якщо б базар за ЛПЗ відкрили років 20 тому - він процвітав би тоді. А зараз - він яскраво ілюструє міграцію покупців, і перспективи і Старого ринку, і Варшавки - вангую, що якщо не буде різких девальвацій, вакантних місць на обох ринках буде набагато більше, або ж хтось побудує там сучасні торгові центри (хоча по українських мірках - в Луцьку показник забезпеченості торговими площами значно вищий середньоукраїнського).

Тому Старий ринок в тому форматі, який він має зараз - приречений. Доходи продавців там і надалі будуть знижуватись, а площа - зменшуватись. Якась частина переїде за ЛПЗ (торгівля мішками капусти чи моркви, наприклад), якась буде животіти внаслідок специфічного попиту ("залізяки" як приклад), хтось буде закриватись.

Вартість оренди кіосків (в доларовому вираженні, а часто і в гривні), і вартість права оренди - просіли в багато разів, і це найкраща ілюстрація того, що обидва ринки (і Варшавський, і Центральний) втрачають покупців (а відповідно, падають доходи підприємців, які там торгують).

 

Якщо глянути на Польщу - там майже і сліду не залишилось від базарів, які пам'ятають наші "човникові" бізнесмени. Це ж саме чекає й нас - питання тільки часу.

 

Звісно, це не означає, що потрібно вже й зараз закрити базар, бо комусь він не подобається (з різних причин) - поки це явище (Старий ринок) годує тисячі людей, задовільняє потреби лучан та приміських жителів - не варто "рубати", треба шукати компроміси.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 часов назад, HelloBoy сказал:

Навіть якщо буде " всепропало" Вам ( як власникам,  офіційним підприємцям і власникам місць з точками) запропонують якусь перспективу,   якщо Вас не влаштовує їхня перспектива,  будь-ласка, хай оцінюють по ринковій вартості на даний момент і все...

 

Та ринкова вартість наближається до нуля. Є на ринку контейнери, за які просили 1000 доларів і не продали чотири роки тому, здають в оренду. Різниця в 100 метрів по проходу - і вже виручка по аналогічному товару відрізняється в рази, купляти той контейнер було б нерентабельно.
Контейнер невеличкий, який куплявся 4 роки тому за 200 доларів, тепер ніхто вже не купить, продати неможливо.
Те саме в лівій частині ринку.
Я пропонувала би, аби бажаючим закрити підприємницьку діяльність дали відступне в розмірі 6 мінімальних зарплат кожному, аби вони звільнили контейнери в лівій частині і в правій і пішли з ринку. Тоді ринок можна було б утрамбувати на площі 2,2 га, торгівля б пожвавилася за рахунок того, що відкриті були б всі точки в ряду, а не через одну зачинена з табличкою "продам або здам в оренду".
Де взяти кошти? Звісно, грантові. А може, Палиця б підкинув для такої справи. Він же пропонував Романюку подарувати місту три нових тролейбуси. То може й "звільнити" підприємців, давши своєрідну "вихідну допомогу".
Дешево і сердито.
Частину людей мотивували б грошима шукати іншої роботи і звільнили би 0,59 га для стоянки.
Наприклад, якщо я звільняюсь, то до першої зарплати на новій роботі я маю за щось існувати, а ще самостійно сплатити квартальні внески в Пенсійний фонд за минулий період. Добре, якщо мені привезли картоплю, сало з села і чоловік-діти працюють. Прогодують. А якщо одинока людина передпенсійного віку, та не зовсім здорова, села і дачі немає? А якщо роботу одразу не знайдеш?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 часов назад, rrid сказал:

якщо коротко - то це називається "Стокгольмський синдром". наприклад, підприємцю, який торгує відразу за зупинкою (яку треба було б розширити, і місце вздовж парку для цього є) - йому до дупи лаборанти чи оператори котельні, чи водії, як і вологе прибирання м'ясного павільйону, чи "амортизація". до чого тут ПДВ "також" - взагалі не зрозумів.

 

Підприємці,які торгують відразу за зупинкою - це де? Якщо Ви про контейнери, які оперізують ринок по периметру, то це вже не Центральний ринок, а Скорпіон-Сервіс Токарського.
А те, що всередині кованої огорожі зліва - то їх стосується і функціонування бухгалтерії (і опалення кабінету директора, і канцтовари теж), і наявність води в торговому павільйоні і в туалеті (інших варіантів набрати води на ринку немає), і робота погрузчика (пересування бруківки, контейнера), і наявність тачки, мітли, рукавиць у двірничихи.
Також ліва сторона ринку по периметру якийсь час не мала освітлення, тому охоронна фірма не бралася її охороняти. Споживспілка встановила ліхтарі, провела світло.
Не було кованої огорожі - споживспілка встановила її.
Асфальт і так далі.
За правилами бухгалтерії вартість основних фондів, перерахованих в цитованому посту, зменшується рівномірно за період їх служби. Так приблизно, як автомобільні запчастини зношуються і машину семирічну не продаси по ціні нової. Так само прийде час, коли зноситься кабель чи труба на ринку - їх треба замінити, а де взяти гроші? Для цього існують амортизаційні відрахування, і звичайно вони лягають на підприємців.
Ви вважаєте, що в вартість поїздки на таксі не закладено амортизаційної складової? Гальмівні колодки, покришки?

Щодо м'ясного павільйону, то там так само є орендовані місця і вони значно дорожчі тих, що на вулиці. Приблизно співрозмірні з Ювантом)) На всяк випадок нагадую про тепло, бойлери, великі холодильники споживспілки (не плутати з приватними ковбасними вітринами).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 часов назад, rrid сказал:

не знаю хто - але Вас обманули.

якраз вартість оренди землі комунальної власності встановлює відповідна місцева рада (шляхом затвердження нормативної грошової оцінки та ставок оренди - так, наприклад з 1.01.2016р. для ряду луцьких підприємств вартість плати за землю зросла втричі - при незмінній НГО, наша ЛМР підняла ставку земельного податку з 1% до 3%). а у В-Волинську в бізнес-середовищі ширяться чутки, що НГО, а відповідно й плата, за магазини в центрі міста нижча, ніж за магазини та пром.підприємства на околиці.

Відповідно до ст. 9 Податкового кодексу плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) належить до загальнодержавних податків і зборів.
Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів визначає розділ ХІІІ «Плата за землю» Податкового кодексу, згідно з яким плата за землю справляється у двох формах — земельного податку та орендної плати за землю.
Контроль за правильністю обчислення і справляння плати за землю здійснюється органами ДПС.
Але я не наполягаю, все одно уникнути цього податку Горгут не міг. Як і повпливати на його розмір.
Справді вартість плати за землю зросла тоді в Луцьку втричі. І підприємцям вручили додаток до договору оренди з новими ставками орендної плати. Але не набагато більшими, бо зріс тільки один пункт в калькуляції.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 часов назад, snouden сказал:

Але є якісь ексклюзивні позиції товарів, от наприклад шкарпетки - я хочу вибрати щоб були максимально натуральні, і помацати руками, де і в якому магазині я можу це зробити? В магазинах одне лайно. А на ринку купив собі в'язані + декілька пар більш-менш натуральних, ну а порівняно з тим що магазинах то космос

 

Розповідали на мітингу під міською радою, що гумові чоботи, які на ринку вартують 40 гривень, в великих торгових мережах терміново довелося купляти в небазарний день і час за 200 гривень.
А нам тут розповідають, що у Горгута оренда космос. З тих 200 гривень там оренди, мабуть, 70 гривень.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 часов назад, rrid сказал:

Поки доходи були малі, поки можна було суттєво зекономити, закупивши на рік картоплі на Старому ринку - це було масовим явищем. Із зростанням доходів - багато хто воліє взяти кілограм-другий по мірі потреби в найближчому магазині "біля дому", а не соватись бо базарах - хоч і дорожче, але зручніше.

 

Люди беруть кіло картоплі в магазині поруч трохи з інших причин. Або запущені підвали в хрущовках (як наслідок, ЖЕК там вирубає світло), або немає грошей на заготівлю великого обсягу з ринку восени на всю зиму (знаю по своїй мамі). Та й в моєму будинку підвал розгромлений, була пожежа з-за бомжів, перегородок нема і часом вода стоїть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ЯК ЄВРЕЇ ПЕРЕНОСИЛИ ЦЕНТРАЛЬНИЙ БАЗАР У ЛУЦЬКУ
https://www.volynnews.com/news/culture/yak-yevreyi-perenosyly-tsentralnyy-bazar-u-lutsku/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І ще одне про запровадження прямих договорів оренди ділянок під контейнери підприємців з міською радою.
Це дуже складно здійснити без фірми-прокладки.
На мітингу Горгут говорив, що це потребуватиме виготовлення 450 кадастрових номерів! Хто за це заплатить?! Кожний лучанин з податків?!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Читала коментарі лучан на Фейсбуку стосовно перенесення ринку на ЛПЗ. З коментарів:

"Питання теоретикам. Чому лучани будуть їздити за покупками на новий ринок ЛПЗ якщо до цієї пори лучани мешканці ЛПЗ не скуповуються там, а воліють купувати ближче - біля "салюту" ;)?"

"Чомусь пропонується Старий ринок перенести на ЛПЗ, а скуплятися пропонується на Варшавці і Привозі. Тоді навіщо переносити???????? Щоб лишити без напрацьованих покупців і клієнтів?"

" Я з центру, на старому купляю домашню огородину по норм.цінах, там люди продають, а не так як на північному, так ніби щоб тільки дома не сидіти. На ЛПЗ звісно ніхто їздити не буде. А срач, я бачила, але вибачте у нас люди такі. Я в центрі той срач наблюдаю після кожного свята в місті."

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Крім суспільного тиску на депутатів у вас немає більше впливу на ситуацію. А вас певно будуть брати змором - будуть чекати щоб люди опустили руки. Реалії нашої демократії...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

36 хвилин тому, Ivanna сказано:

Читала коментарі лучан на Фейсбуку стосовно перенесення ринку на ЛПЗ. З коментарів:

"Питання теоретикам. Чому лучани будуть їздити за покупками на новий ринок ЛПЗ якщо до цієї пори лучани мешканці ЛПЗ не скуповуються там, а воліють купувати ближче - біля "салюту" ;)?"

"Чомусь пропонується Старий ринок перенести на ЛПЗ, а скуплятися пропонується на Варшавці і Привозі. Тоді навіщо переносити???????? Щоб лишити без напрацьованих покупців і клієнтів?"

" Я з центру, на старому купляю домашню огородину по норм.цінах, там люди продають, а не так як на північному, так ніби щоб тільки дома не сидіти. На ЛПЗ звісно ніхто їздити не буде. А срач, я бачила, але вибачте у нас люди такі. Я в центрі той срач наблюдаю після кожного свята в місті."

 

Не треба маніпулювати громадською думкою однобоко перепощуючи окремі фрази. Фігня то все! Хто захоче  вигідно жрать, буде їздити. Голод не тітка і копійка не їжак ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 часов назад, Ukrainec сказал:

 

Не треба маніпулювати громадською думкою однобоко перепощуючи окремі фрази. Фігня то все! Хто захоче  вигідно жрать, буде їздити. Голод не тітка і копійка не їжак ;)

А по суті?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...