Перейти до змісту

Бойлер чи центральна вода?


Рекомендовані повідомлення

По першому пункту не посперечаєшся, так воно і є і тут нічого не вдієш

можна щось придумати.

Наприклад замінити (скинутися сусідами) електропроводку по стояку. Щоб витримувала навантаження.

Крім того, 1,5КВт не таке вже й супер навантаження. 5 бойлерів на 10 квартир - це так. Згоден. буде трошки напряжно.

Але ж не масляні обігрівачі в кожного!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 179
  • Створено
  • Остання відповідь
зараз ми платим по нормі споживання 100-600 кВт/год - 63 коп.

дядьку, прокидайтеся, вже жовтень за вікном )))

Якщо не маєте що написати по суті, то краще нічого не писати, а для сильно допитливих в по відомомленні є табличка з тарифами. Те що я при написанні поста не туди глянув і не ту цифру вставив суті діла не змінює.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По першому пункту не посперечаєшся, так воно і є і тут нічого не вдієш

можна щось придумати.

Наприклад замінити (скинутися сусідами) електропроводку по стояку. Щоб витримувала навантаження.

Крім того, 1,5КВт не таке вже й супер навантаження. 5 бойлерів на 10 квартир - це так. Згоден. буде трошки напряжно.

Але ж не масляні обігрівачі в кожного!

суть не в перегруженій проводці будинку, яку може поміняти лише жек чи енергокомпанія, а в перегружених районних підстанціях і лініях від будинку до підстанції. а тут вже немає запасу, треба міняти обладнання, що напевно нереально в наших умовах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо не маєте що написати по суті, то краще нічого не писати, а для сильно допитливих в по відомомленні є табличка з тарифами. Те що я при написанні поста не туди глянув і не ту цифру вставив суті діла не змінює.

та не ображайтесь ви так, це ж жарт

По суті. Споживач в цьому місяці заплатить за світло на 25% більше, обленерго «заробить» на кільканадцять мільйонів більше, народ ще більше задумається про енергоощадність (ця тема є тому прикладом).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

для правильного експерименту - потрібно заюзати сабж як на фотці, тоді можна прикинути що вигідно: робота по таймеру, 2-зонний лічильник, просто забити і тримати включеним під заводським термостатом.

$(KGrHqR,!oQFBZ707,CPBQmIw%20nH3!~~60_12_enl.JPG

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ось уже в 2х темах згадується реле часу, то виникли питання:

- скільки коштує нормальне реле?

- скільки коштуватимуть додаткові елементи для монтажу (напевно треба якась коробка, вилка, розетка) ?

- за скільки часу воно окупиться (при умові постійного користування бойлером (50-80л)) ?

Маю Аристон 80л.

Колись по певній пораді постави нагрів десь на 30-40 % по термопанелі. Платив за світло біля 250 грн.

Потім вирішив все таки перейти на режим 85-90%. Почав платити 180-200 грн за світло.

Але це все однозначно залежить від термоізоляції і що немало важливо від режиму використання води у Вашій сімї.

На рахунок вистигання. Саме простіше нагрійте бойлер на максимум і попробуйте його якщо він кімнатної температури то тоді теплоізоляція хороша. В мене він практично завжди холодний.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В нашому випадку є два основних закони:

1. Закон збереження енергії.

2. Закон теплопровідності.

Все інше це вхідні дані) у кожного вони свої: початкова кількість води у баку (50,80, 100л), кількість використаної води за певний проміжок часу, температура повітря в приміщенні де знаходиться бойлер, величина теплопровідності баку (воно ж якість баку тобто матеріал виготовлення і товщина) і температура води у бойлеру ну і т. д... Практично кожен з цих початкових даних може суттєво впливати на наш рахунок по витраченій електроенергії.

Потрібно вирахувати оптимальний режим користування бойлером в залежності від своїх вхідних даних... Що комусь добре, то іншому зло :)

У мене 80л користую води мало, стоїть на тих самих 30-40 градусів і час від часу сам підігріває.. з розетки не виключаю... вмикається зазвичай лише коли користуюсь.. інколи вмикається вночі, але це якщо не користуватись водою увечері... на серпень-вересень місяць, рахунок по електроенергії зріс приблизно на 10-15грн... якщо ставити більшу температуру, то рахунок реагує приблизно +10 градусів= +( від 5 до15)грн... вираховував такий режим приблизно пів року ) Успіхів всім, бо на носі зима)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ТС, які проблеми - поюзай один місяць бойлер і порівняй об'єми і кіловати з аналогічним місяцем минулого року. Хоча б так.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

для правильного експерименту - потрібно заюзати сабж як на фотці, тоді можна прикинути що вигідно: робота по таймеру, 2-зонний лічильник, просто забити і тримати включеним під заводським термостатом.

Маю все вище перелічене. Доповідаю. Двозоний лічильник дає економію при правильному використанні електроенергії. Програматор (таймер) особливої економії не дає порівняно з ручним вмиканням\вимканням бойлера (постійно увімкненим бойлер не тримаю, хоча, якщо скинетесь на експеримент, можу провести :) ), а от зручність "на ліцо".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Двозоний лічильник дає економію при правильному використанні електроенергії.

Скільки коштує встановити такий лічильник?

Правильне використання - це бойлер включений вночі та виключений вдень?

з.і. на даний момент бойлер не відключав, бо зручно.

Зранку поки з крану піде гаряча вода від "Луцьктепла" - треба кільканадцть літрів по лічильнику прогнати ледь теплої. А коли бойлер - кран відкрив - і вже гаряча.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зранку поки з крану піде гаряча вода від "Луцьктепла" - треба кільканадцть літрів по лічильнику прогнати ледь теплої.

От в тому то і суть, щоб не платити за холодну воду по ціні гарячої!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

+900 грн за кожний кіловат збільшення потужності. двозонні програмуються на потужність. як в документах пише 3 кіловата на стільки і запрограмують. і будеш бігати виключати лишнє.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скільки коштує встановити такий лічильник?

Мені обійшовся 1100 грн на восени. Вартість вона індивідуальна для кожного будинку\квартири.

Правильне використання - це бойлер включений вночі та виключений вдень?

В мене бойлер у будні вмикаєтьс 1 раз вдень (з 16 по 19 годину) і раз уночі (з 4 по 7 годину). На вихідні денний режим продожений до 22 години. Оскільки 4 члени родини і зранку і ввечері майже повнісью вибирають 80л гарячох води (до 70 градусів) то теплових втрат на утримання температури в бойлері майже не має.

двозонні програмуються на потужність. як в документах пише 3 кіловата на стільки і запрограмують. і будеш бігати виключати лишнє.

Єрєсь. Немає такого. По-перше я за таке питав в Обленерго, сказали що такого немає. По-друге в мене 2,5 квт в договорі, а на піку можу споживати до 8 (бойлер, пралка, праска, телек, духовка, світло, мовчу про теплу підлогу, бо ще не вмикав).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене нічого не вимикається, але якщо лічильник розраховано на 16А току а через нього проходитиме 20А то він згорить.

Що треба ОФІЦІЙНО платити за збільшення потужності - то це факт, але за умов наявності ТЕХНІЧНОЇ МОЖЛИВОСТІ МЕРЕЖІ. В мене новобудова і мені відмовили, сказали що користуйтеся і не парьтеся.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

розраховано і запрограмовано різні речі.

Повторю ще раз: нічого не вимикається і не вирубається . Можливо лякають, можливо ставлять якісь новіші лічильники, ніж мій

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я поміняв кабель від щитка до лічильника на нормальний і забувся що колись світло вибивало.

Потім до бойлера окрему лінію кинув з автоматом.

Будинок – стара "брєжнєвка" по Відродження.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

із провєрених істочніков - поки не ставлять обмеження на потужність, але в планах на майбутнє таке є (та воно і не дивно, тим паче, що міняти обладнання і проводку в домах ніхто не буде)

по тарифах з таблички шось не ясно, приведу свою вєрсію, офіційно завєрєну :)

ну і по бойлеру

робив іксперементи за допомогою прилада з посту

в мене 4 дорослих і один малий

бойлер 80л 2кВт

1. 24 години на добу включений, цілий день вдома 2+1 людини будній день

15кВт за добу

2. через механічне реле налаштоване приблизно по програмі від Zheny@

(в ночі вкл 2 рази на 15хв) з ранку в 5-00, в день там теж декілька раз по 15 хв

з 17-00 до 21-00 на постой, і далі до 23-00 по 15хв/час

тут якщо чесно троха я забув, треба повторити дослід, але

вийшло десь 12-15кВт, тобто єкономія була незначна, зато потєря в зручності "наліцо"

бойлер (арістон) "остиває" швидко (без використання води), як там 3 дні тримає "теплу" то хз (може в мене ще теплоізоляція хєрова, не перевіряв що там)

ну і переходити на "воду" не буду, бо її вирубати будуть в 22-00 чи коли там, включати так само, ніфіга не зручно, але і крани пломбувати смисла нема, як треба то перекінув три крана і маєш

post-9588-0-33971500-1444305906_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

для правильного експерименту - потрібно заюзати сабж як на фотці, тоді можна прикинути що вигідно: робота по таймеру, 2-зонний лічильник, просто забити і тримати включеним під заводським термостатом.

$(KGrHqR,!oQFBZ707,CPBQmIw%20nH3!~~60_12_enl.JPG

як дана штука називається????

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Єрєсь. Немає такого. По-перше я за таке питав в Обленерго, сказали що такого немає. По-друге в мене 2,5 квт в договорі, а на піку можу споживати до 8 (бойлер, пралка, праска, телек, духовка, світло, мовчу про теплу підлогу, бо ще не вмикав).

Не єресть, мені також сказали що програмують і на потужність. Тому, якщо мені нада більшу потужність то треба буде доплачувати до кВт згідно договору близно 900 грн за кожен наступний кіловат. При перевантаженні лічильник буде тупо виключати сєть. Що мені сказали в обленерго, те й передаю вам.

Де ви такі тарифи бачили - 900 грн за кВт? Нічого не напутали?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://vesh.ua/produ...ivnyj-cifrovoj/

Єрєсь. Немає такого. По-перше я за таке питав в Обленерго, сказали що такого немає. По-друге в мене 2,5 квт в договорі, а на піку можу споживати до 8 (бойлер, пралка, праска, телек, духовка, світло, мовчу про теплу підлогу, бо ще не вмикав).

Не єресть, мені також сказали що програмують і на потужність. Тому, якщо мені нада більшу потужність то треба буде доплачувати до кВт згідно договору близно 900 грн за кожен наступний кіловат. При перевантаженні лічильник буде тупо виключати сєть. Що мені сказали в обленерго, те й передаю вам.

Де ви такі тарифи бачили - 900 грн за кВт? Нічого не напутали?

це не тарифи, а плата за збільшення потужності

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Де ви такі тарифи бачили - 900 грн за кВт? Нічого не напутали?

http://energy.volyn.ua/topical/connect.php вказано без ПДВ, з ПДВ якраз 900

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

як дана штука називається????

ізмєрітель мощності, ваттметр

в новій лінії, епіцентрі точно є

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

робив іксперементи за допомогою прилада з посту

в мене 4 дорослих і один малий

бойлер 80л 2кВт

1. 24 години на добу включений, цілий день вдома 2+1 людини будній день

15кВт за добу

post-9588-0-33971500-1444305906_thumb.jp

Кх-м:

15 * 30=450 кВт/місяць складає в собі (100*0,456 + 350*0,789) =321,75 грн в місяць за електроенергію, спожиту тільки за бойлер???

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...