Перейти до змісту

Бойлер чи центральна вода?


Рекомендовані повідомлення

40 хвилин тому, vaz75 сказано:

Ось тут я ділився власними спостереженнями

все там вірно, але не все.

влітку, коли гарячу відключать, хочемо ми цього чи ні - це таки вихід. Гаряча вода не залежно від її подачі.

Крім того, якщо гаряча вода в крані,  буде дійсно гарячою! А не ледь тепла, по ціні гарячої!

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 179
  • Створено
  • Остання відповідь

х-м.. кажете електрика подорожчала? а 40 грн за куб гарячої води не дорого?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 минуту назад, Zheny@ сказал:

все там вірно, але не все.

влітку, коли гарячу відключать, хочемо ми цього чи ні - це таки вихід. Гаряча вода не залежно від її подачі.

Крім того, якщо гаряча вода в крані,  буде дійсно гарячою! А не ледь тепла, по ціні гарячої!

 

Ну взагалі то я порівнював бойлерне з централізованим водопостачанням, але коли останнього немає, то і порівнювати ні з чим.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, vaz75 сказано:

Ну взагалі то я порівнював бойлерне з централізованим водопостачанням,

а на скількох в тебе бойлер ?

в мене 100л на 5 чол.

2 годин тому, imp13 сказано:

а 40 грн за куб гарячої води не дорого?

а це де?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Лiчильн. ГАРЯЧ.ВОДА ЛIЧ. Г.вода /куб/ 42.14000
Лiчильн. СТОКИ Г.В. ЛIЧ. Стоки /куб/ 4.68000
Лiчильн. ВОДА ПО ЛIЧИЛЬH Вода /куб/ 9.30000

 Тарифи з сайту komunal.lutsk.ua/

Бойлер 80 л 1,4 кВт (2 дор, 2 дит) у ванній кімнаті (глибока душева кабіна, сама ванна, як така, відсутня), проточний підігрівач у кухні. Гарячою центральною не користуємось взагалі.

Використовуємо 10 кубів душ плюс 3 куба кухня. 13 кубів. Спеціально колись відмічав (плюс-мінус). Електроенергії стабільно 300-330 кВт на сумму 220 грн/міс. З неї - 60% йде на воду. Маємо 13*9,3(холодна)+220*0,6=121(вода для підігріву)+132 (світло на підігрів)=253 грн/міс. Це без економії. Всі миються скільки хочуть. Малеча зараз кожен по бойлеру спускають.

13 кубів гарячої з центрального разом зі стоками (42,14+4,68)*13=609 грн. 

Феншуй. По нових розцінках на ел. енергію доведеться сплачувати 280 грн/міс, що теж допустимо. 

Бойлер налаштований на 41 градус, відкрив гарячу - миєшся, холодну підмішувати не потрібно. Нагріває швидше, ніж до 70-ти град і термос зберігає довше відповідно (легше втримати 41 град при кімнатній 20, ніж 70 град). В сумі при такому режимі- нагрівається в два рази швидше, тримає в два рази довше, ефективність в чотири рази (приблизно, реально в 3-3,5).

Товариш (живе один) поставив собі бойлер на 5 кВт ("капєц швидко гріється") на моє питання "яка тобу *** різниця, після того як ти помився, за скільки часу він потім нагріється за 15 хв чи за 40?" довго кліпав очима. Порадив йому відключити одного тена (краще два).

Поки так. Далі буде. Не зможуть щось не придумати. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 час назад, Zheny@ сказал:

а на скількох в тебе бойлер ?

в мене 100л на 5 чол.

 

100 л, 2+2 людей, кіт+миша :)

 

16 час назад, Zheny@ сказал:

а це де?

Всюди, і в мене 42 грн

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

25 хвилин тому, vaz75 сказано:

Ось порівняння за лютий, економія вже більша вийшла:

це без бойлера?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

36 хвилин тому, vaz75 сказано:

Всюди, і в мене 42 грн

просто в мене гаряча центральна заглушена і з пломбами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

50 минут назад, Zheny@ сказал:

це без бойлера?

Женя, не спи. Я весь місяць користувався бойлером. Перша частина таблиці це розрахунок, якщо б я користувався централізованим водопостачання. А права частина таблиці - реальне використання електроенергії в лютому (значення без бойлера я брав за один з попередніх місяців, коли не користувався бойлером взагалі).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

28 хвилин тому, vaz75 сказано:

Женя, не спи.

 

ти можеш просто сказати що тобі зараз вигідніше?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мене бойлер вже другий рік, колись робив розрахунки по пів місяця, вийшло23% економії, зараз близько 30%

Бойлер вигідніший

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 минуты назад, Zheny@ сказал:

 

ти можеш просто сказати що тобі зараз вигідніше?

Бойлер. В лютому економія склала 75 грн. (Але ,повторюсь, це за умов, що я маю двозоновий лічильник електроенергії і таймер вмикання\вимикання бойлера)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

32 хвилин тому, vaz75 сказано:

Бойлер. В лютому економія склала 75 грн. (Але ,повторюсь, це за умов, що я маю двозоновий лічильник електроенергії і таймер вмикання\вимикання бойлера)

 

Я писав десь там, що коли я ставив бойлер. ТО він навіть окупився за кілька місяців.

Ну і моменти:

- двозонний лічильник цікаво виключно заради бойлера. Ну і холодильник (морозилка, або одне і друге).

- таймер вимикання. Хтось уже писав про нього - економія - дуже сумнівна. 5-7-10% МІй сам вмикається вимикається - цього вистачає.

Але коли я місяць вимикав його на ніч, (лічильник завичайний) а зранку вмикав. Економії я не побачив. )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо ти уважно подивишся мою табличку, то побачиш, що співвідношення між нічною і денною витратою електрики склало 50\50. Досягнув я це саме таймером. Раніше було 30\70. Так що про таймер не треба...

І ще, коли я відїжджав на кілька днів, то завдяки таймеру бойлер був вимкнений і увімкнувся за 4 години до мого приїзду і родина мала 100л гарячої води для душу після дороги.

Так що таймер це вєсч.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 годин тому, vaz75 сказано:

Досягнув я це саме таймером. Раніше було 30\70. Так що про таймер не треба...

Таймер+2-зонний лічильник. Сам таймер не дасть економії.

8 годин тому, vaz75 сказано:

І ще, коли я відїжджав на кілька днів, то завдяки таймеру бойлер був вимкнений і увімкнувся за 4 години до мого приїзду і родина мала 100л гарячої води для душу після дороги.

Із цим погоджуюся. Безумовно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А який таймер модель? теж маю 2 зонний лічильник хочу вивести труби на бойлер, є 2 контурний котел.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

53 минуты назад, @leg сказал:

А який таймер модель? теж маю 2 зонний лічильник хочу вивести труби на бойлер, є 2 контурний котел.

Feron TM22

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

привіт всім

я так розумію, зараз не стоїть питання де брати гарячу воду :(

тому нове питання: хто на скільки гріє воду? який режим (температура) бойлера економічніший?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Marshall сказано:

хто на скільки гріє воду? який режим (температура) бойлера економічніший?

а перечитати 7 сторінок теми? ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 minutes ago, Zheny@ said:

а перечитати 7 сторінок теми? ;)

переглядав, бачив розраїунки що центральна вода проти бойлера. а режими ...пропустив напевно.

тицьни (якщо знаєш куди саме дивитись)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, Marshall сказано:

а режими ...пропустив напевно.

On 07.10.2015 at 16:40, LSD сказано:

Маю Аристон 80л.

Колись по певній пораді постави нагрів десь на 30-40 % по термопанелі. Платив за світло біля 250 грн.

Потім вирішив все таки перейти на режим 85-90%. Почав платити 180-200 грн за світло.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а питання, хто має бойлер за газ так само збільшують оплату, коли воду відключають гарячу?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...