Перейти до змісту

Бойлер чи центральна вода?


Рекомендовані повідомлення

робив іксперементи за допомогою прилада з посту

в мене 4 дорослих і один малий

бойлер 80л 2кВт

1. 24 години на добу включений, цілий день вдома 2+1 людини будній день

15кВт за добу

post-9588-0-33971500-1444305906_thumb.jp

Кх-м:

15 * 30=450 кВт/місяць складає в собі (100*0,456 + 350*0,789) =321,75 грн в місяць за електроенергію, спожиту тільки за бойлер???

Я так розумію все разом!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 179
  • Створено
  • Остання відповідь

чувак пише, що прибором міряв :о)

коротше:

- нормальний бойлер спокійно тримає теплою воду 2 -3 дні ( взалежності від того, як вона була нагріта перед вимкненням).

- в розрахунках ніхто не враховував вартість холодної води, яку треба подати в бойлер.

- в мене (2 дорослих + 2 бебічки) після придбання бойлера 80л. 1,5 квт, в середньому, за місяць "набігає" додаткових 80-100 кВт. (постійно увімкнений)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Насправді, питання цікаве і більшість з нас повторює те, що чули від когось, те вигідніше, ні - те вигідніше.

Зараз покажу на своєму прикладі.

Я сам купив бойлера цього літа за 1850 грн. + матеріали 350 грн., ставив все сам.

Давно читав, що насправді, вартість 1 м.куб. гарячої води і 1 м.куб. нагрітої бойлером приблизно однакова, зараз покажу це:

Наприклад, в місяць ви споживаєте 3 куб.м. гар. води.

При нинішніх цінах на гаряче водопостачання 1 куб.м. + стоки г.води, то 3 кубометри гарячої води вам обійдуться = 3*(42,14 + 4,212)= 139,05 грн. на місяць

80 літрів води це в кубометрах = 2,4 куб.м.

Для того щоб набрати 80 літрів води в бойлер, потрібно 2,4 куб.м. холодної води (не знаю який зараз тариф, візьму по) 8 грн./куб.м. *2,4 = 19,2 грн. *3= 57,6 грн.

На нагрів цієї води щодня піде від 3 до 4 кВт.год ел.енергії, що за місяць складе приблизно 90-120, візьмемо 100 кВт.год. Берем мінімальний тариф за 1 кВт.год. 0,456 грн.

Разом: 57,6 + 100*0,456 = 103,2 грн. на місяць.

Але це рахунок тільки за світло і воду. Потрібно врахувати, що сам бойлер коштує прибл. 2000 грн. і служить в середньому 6 років. Тобто щомісячні витрати на нього складуть 6*12=72; 2000/72= 27,7 грн.

Таким чином: 103,2+27,7 = 130,97 грн / місяць.

Але ж ми не врахували одноразові витрати на установку водонагрівача - зараз це від 800 грн. з матеріалами, тобто в розрахунку на 6р. 800/72 = 11,1 грн. + 130,97 = 142,07 грн/місяць.

Резюме:

- гар вода - 139,05 грн/місяць.

- бойлер - від 130,97 до 142,07 грн/місяць.

тобто приблизно однаково.

Але ж правильно підмічали, що зранку гаряча вода, ще не гаряча, а після 22-00 вона вабщє нікака)))

А єслі гарячу відключать, а єслі бойлєр згорить...

Коротше, треба і те і інше :)

Ось така арифметика :о)

Сподіваюсь, інформація буде комусь корисною, а комусь і новою! :)

Відповідь топікстартеру на перший пост, все залежить скільки і коли Ви користуєтеся водою, а загалом звісно краще тримати бойлер постійно увімкненим на середньому положенні терморегулятора(економніше коли він автоматично на 10 хв. увімкнеться і підігріє, ніж кожного разу буде гріти 80л. з нуля.) , на тривалий термін, краще вимикати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну ти і ЗАГНУВ :0155: Завжди думав, що в кубі 1000 л.

неправильно написав, малось на увазі 2,4 куби в місяць!

2,4 а не 3 тому що в бойлері вода гріється до більшої температури + 65 град., тобто щоб прирівняти її до централізованої по температурі, фактично гарячої з бойлера треба трохи менше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кх-м:

15 * 30=450 кВт/місяць складає в собі (100*0,456 + 350*0,789) =321,75 грн в місяць за електроенергію, спожиту тільки за бойлер???

тіпа да

липень серпень в мене по 1000кВт

вересень 900кВт виключив кондиціонер і вентилятори (2шт)

основні споживачі - бойлер,стіралка,електрочайник (зараз іноді включається), кондиціонер (літом),

постійно включені - холодильник (200вт), морозильна камера, акваріум (200л), бойлер

за світло по 900грн, за всю хату (2 кімнати) - 1,5-1,6 штуки

правда тут тепер виплило, що тіпа ж є субсидія яка вже надана, в розмірі десь 300 грн, але рахунки йши без врахування, тому була переплата, тепер за ці три місяці мають брати на 300 грн меньше...

але тепер включили опалення і це знову плюс скіко там гривень...

чувак пише, що прибором міряв :о)

коротше:

- нормальний бойлер спокійно тримає теплою воду 2 -3 дні ( взалежності від того, як вона була нагріта перед вимкненням).

- в розрахунках ніхто не враховував вартість холодної води, яку треба подати в бойлер.

- в мене (2 дорослих + 2 бебічки) після придбання бойлера 80л. 1,5 квт, в середньому, за місяць "набігає" додаткових 80-100 кВт. (постійно увімкнений)

чувак, такі "смєлі" вброси покі ти один зробив

ми тут посовєтовалісь і я рєшил, що бойлер 3 дні тримати воду теплою не буде (це які умови? закриті всі крани і вода як в термосі? і яка тепла? руки помити і самому влізти під душ і не замерзнути?)

може в моєму бойлері з часом погана термоізоляція, я там нелазив, тільки тєн міняв і чистив

зовнішня обшивка зверху тепліша, з низу холодніша ніж повітря в ванні, можливо за 7 років вже той пенополіурєтан посипався, хз

тут характеристии (для ідеального циклу)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

volker78,

:)

мається на увазі, що якщо його вимкнути з розетки і не користуватися, то він протримає нагріту воду в баку теплою до 3-х днів.

що ще не зрозуміло?

1000 кВт/ міс це нормально для власного будинку, для квартири кажись перебор...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

чувак образився, чи що...

так, мене здивувало, що Ви написали 15 кВт. в день за бойлер, бо це дійсно занадто.

для орієнтиру, тіпа, давайте мірятись, чи як :)

3-х кімнатна, основне ел. споживання: великий холодильник(0,25), мороз камера(0,2), часто увімкнені (бо двоє малюків) пралка(2,4) і праска(2,2), постійно увімкнені 2 бойлери,: ванна 80 л.(1,5) кухня 10л.(1) + деколи духовка(2,2), м'ясорубка(0,8), міксери-шміксери, фени(1,5), (СВЧ(2,4), тостер(0,5), кавоварка(1,5) = 370 кВт год/міс це максимум.

p.s. цифри в дужках - це потужність в кВт.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як не крутіть але бойлер це вигідніше ніж центральне водопостачання в цьому впевнився вже давно. Чому? тому що поки дійде до моєї квартири тепла вода це мені потрібно злити ванну води тоді вона буде більш-менш теплою, після 00.00 Год води гарячої нема, ціле літо її теж нема, 1 куб гар вод 42Грн + стоки. Бойлер це те саме що й автономне опалення коли захотів тоді включив і сам собі яку захотів температуру таку й виставив, а не те що тобі дядя чи включить чи не включить а ще як включить хто його знає як.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Згоден :)

Вигідніше, ще краще сказати - зручніше!

Питання в першому пості було, як дешевше... вот і понеслось :о)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

чувак образився, чи що...

так, мене здивувало, що Ви написали 15 кВт. в день за бойлер, бо це дійсно занадто.

для орієнтиру, тіпа, давайте мірятись, чи як :)

ну тіпа да ;)

не за день, а за добу, поставив тільки що прібор, завтра в 7 вечора зніму покази, може в мене бойлер вже хєровий, може полоскаются мої дуже часто і багато

я там вже всякі світло, адаптери-ноутбуки, комп, модеми, тєліки і т.д не рахую

вобщем, при тому що є в мене нагорає 900кВт

лічільник вроді не бреше (перевірявся колись давно), була ідея поставити інший, послідовно, хотів такий - на халяву небуло, потім взагалі передумав, може всетакі підкіну, з гаража зніму

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

чувак образився, чи що...

так, мене здивувало, що Ви написали 15 кВт. в день за бойлер, бо це дійсно занадто.

для орієнтиру, тіпа, давайте мірятись, чи як :)

ну тіпа да ;)

не за день, а за добу, поставив тільки що прібор, завтра в 7 вечора зніму покази, може в мене бойлер вже хєровий, може полоскаются мої дуже часто і багато

я там вже всякі світло, адаптери-ноутбуки, комп, модеми, тєліки і т.д не рахую

вобщем, при тому що є в мене нагорає 900кВт

лічільник вроді не бреше (перевірявся колись давно), була ідея поставити інший, послідовно, хотів такий - на халяву небуло, потім взагалі передумав, може всетакі підкіну, з гаража зніму

В тебе паяльник не вимикається, а може і не один. От і накручується.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В тебе паяльник не вимикається, а може і не один. От і накручується.

ніфіга, перевіряв - 2кВт макс за 5 годин/на добу (з настольною лампою і тєліком на кухні)

якщо б я паяв так кожний день то вийде 60кВт/місяць, але я іноді не паяю ;)

перевірив лічильник по рахунках

15147 на 01.10.15

14237 на 01.09.15

910кВт

зараз в рєалі вже 15812 - 665 кВт

проводка в щитку вроді моя тільки

короче - хз шо дєлать, в спячку впадати :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

Іноді не паяю) Заздрю вашій завзятості, хоча згоден що багато! Перевірте може хтось до вас підключився, зарез вистачає розумників(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

короче - хз шо дєлать, в спячку впадати :)

перевір так ,як сусід перевіряв:

 

Вимкнути ВСІ без винятку прилади з розеток.

навіть щоб індикатори на вимикачах не світилися (Якщо є).

 

Включити в туалеті лампочку 100Вт на 10 годин. (з вечора до ранку чи навпаки)

засікти покази.

Має бути рівно 1 КВт. за 10годин. Якщо більше - міняти лічильника.

Саме так він вичислив і йому поміняли. Розбіжність була десь (!!!) 50% (тобто нагоріло на 1,5КВт)

В мене десь  500КВт / місяць .

 

Бойлер (не вимикається, не став гратися більше).

Холодильник (не А класу, здається)

Морозильна камера. (Далеко не А класу :) )

Пралка майже щовечора. 2-є дітей.  а в суботу 2-3 прання може бути.

Світло. Не всі економки лампочки.

Комп. з 18 до 23,00

Нотік часом.

телевізор з рання до смеркання :) (мама)

Зранку праска кілька хвилин.

 

ніби нічого не забув.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Женя, дякую за пораду, зараз просто вже нема коли тим занятись, треба вихідні 3-5 днів або відпуск

Засікав бойлер повторно включений перші 2-3 дня, потім то забув, то нема кали, вийщло десь 12-15КВт/доба, в ночі 5-7кВт, дивлячись хто як по ночам шастає в ванну

Лічильник здавався на повірку тестєм вже давно, років 5-7 назад, так само з підозрою що дофіга мотає, так хер там, все гуд (правда "ламочкою" сам не перевірив, треба такі занятись цим)

Буде час, поставлю ще один послідовно, бо на лампочку теж мона, але, мої будуть матюкати, та і вирубати холодільники треба, а там жратва ;)

В планах завести нову лінію в квартиру новим кабелем 2х3х4 і поставити щіток (все є нема коли)

В мене:

Бойлер -2кВт постійно

Пралка - майже так само працює

Холодильник звичайний, морозильна камера

Електродуховка (іноді)

Мікрохвильовка" (постійно шось грієш)

Акваріум 200л

Кондиціонер (літом)

Електрочайник (іноді)

Праска 1,8кВт (1-2 рази в тиждень на 2 години)

Світло майже всі "економкі"

І далі:

модем - 2 шт

телефон (БП)

трансформатор підсвітка кухні(12В)

ноут (теща)- з 9-00 до 23-00

ще два ноути - ввечері (адаптери включені цілодобово)

вийшов фаллаут - ще комп по вечорам 2 години жужжить, а так, то на вихідних може

телік - 2шт

на кухні монітор+тюнер+колонки (в день і ввечері)

ну і всяка ще "мєлоч", фен, зарядки телефонів

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти


Бойлер -2кВт постійно

в мене 1,4КВт


Електродуховка
немає!

Мікрохвильовка"

Розморозити / підігріти - є таке.


Акваріум 200л Кондиціонер (літом) Електрочайник (іноді)

немає


"мєлоч", фен, зарядки телефонів

Фєн не скажи. Мала як помиє волосся (довге) - то 10-15 хв сушить. теплим. А він також десь від 1 КВт.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну фен, да, моя кожний день миє зранку 10-15хВ сушить, там 1,6кВт
"лівої" проводки до мого лічильника в щиті немає, лічильник СО-U449M1 поки ще старий стоїть

один з чотирьох (сусіду) поміняли на NIK 2102-02.М2В. В ньго треба тянути окремо "нуль" (тут всі нулі ідуть з "металу" щита) бо буде "мотати" сусідні квартири

поправка

відключав автомати в щиті - не мотає, стає, якщо в квартирі, то все не відключив (камера залишилась), але лічільник тоді майже встав, єдиний варіант - сусід врізався з своєї кімнати в стіні, але малоймовірно, треба майже всю стіну вибити, да і лічильник майже стає значіть ніхто там не підключений

само краще  - прокласти нову проводку в квартиру

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 місяця потому...
В 19.11.2015 at 15:47, volker78 сказал:

ну фен, да, моя кожний день миє зранку 10-15хВ сушить, там 1,6кВт
"лівої" проводки до мого лічильника в щиті немає, лічильник СО-U449M1 поки ще старий стоїть

один з чотирьох (сусіду) поміняли на NIK 2102-02.М2В. В ньго треба тянути окремо "нуль" (тут всі нулі ідуть з "металу" щита) бо буде "мотати" сусідні квартири

поправка

відключав автомати в щиті - не мотає, стає, якщо в квартирі, то все не відключив (камера залишилась), але лічільник тоді майже встав, єдиний варіант - сусід врізався з своєї кімнати в стіні, але малоймовірно, треба майже всю стіну вибити, да і лічильник майже стає значіть ніхто там не підключений

само краще  - прокласти нову проводку в квартиру

Раджу спробувати виставити терморегулятор на бойлері на нижчу температуру. Одразу після купівлі бойлера також було трохи дико перейти з оплати 150 кВт на 480. Суттєвої різниці для сім'ї між температурою в бойлері 70 чи 55 не помітив.(Правда сім'я з трьох). Зате енергозатрати зменшилися до 310-280 кВт. Бойлер не раджу в ручну вимикати з мережі протягом дня. Рахунок в кінці місяця майже такий самий зате необхідно постійно чекати поки нагріється.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну і дуже багато залежить від класу енергозберігання самої техніки, як не крути. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 часа назад, youman91 сказал:

Раджу спробувати виставити терморегулятор на бойлері на нижчу температуру.

стояло між ІІІІ і ІІІ , (шкала по кругу в арістоні), місяць назад бойлер почав недогрівати воду, двоє помилося, третій - болт, вода холодна, стрілка меньше половини (половина це "на 12 годин") підкрутив до майже максимум, тоді став гріти, схоже регулятор просить заміни

а взагалі, тут одне спасає - срана субсидія

12 часа назад, youman91 сказал:

Ну і дуже багато залежить від класу енергозберігання самої техніки, як не крути. 

це для пралки і холодильників, бойлеру якось, думаю пофіг, особливо, якщо йому 10 років, і тен стоїть "з базара" на 2 кВт

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

колись перевіряв по бойлеру на скільки він "економний" до останніх зростань цін на електроенергію ще можна було якось миритись. бойлер арістон 1,5кв на 65л з нуля гріє воду до 50 градусів десь 2,5 год і це літом коли вона ще тепліша. осінь-весна, якщо постійно користуватись і не економити (помив посуд, душова, +2 маленьких дітей) даний бойлер може використовувати 15-20 кв в день. Якщо ж виключати на ніч, і ставити температуру 50гр а на 70-80 то і тоді в мене виходить 10-15 кв в день. це більше половини моєї місячної витрати електроенергії. Літом коли вода тепліша і світловий день більший в середньому використовується до 10кв в день всього. Коротше широке поле для маневрів. Будинок власний електроенергії використовується від 300 літом і до 600-700 зимою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

38 минуты назад, volker78 сказал:

стояло між ІІІІ і ІІІ , (шкала по кругу в арістоні), місяць назад бойлер почав недогрівати воду, двоє помилося, третій - болт,

Або накип на тенах. На нагрів значно більше часу потрібно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...