Перейти до змісту

"Дітей-переселенців притісняють в луцьких школах через вишиванки"


silfida

Рекомендовані повідомлення

Ось така негарна "стаття" з'явилась на сайті Волиньньюза...

"ЛУЦЬКИХ ДІТЕЙ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ПРИТІСНЯЮТЬ В ШКОЛАХ ЧЕРЕЗ ВИШИВАНКИ"

Батьків дітей-переселенців, які навчаються у луцьких школах, змушують купувати одяг з національною атрибутикою. Самі вони не проти цього, проте, кажуть, не мають коштів на вартісну покупку.

Про це стало відомо під час вручення благодійної допомоги вимушеним переселенцям зі Сходу України та Криму.

Як зазначила пані Тетяна, коли її дитина навчалась о луцькій школі №17, вчителі вимагали від дитини наявності шкільної форми та обов’язково вишиванки. Відповідні повідомлення батькам регулярно з’являлися в щоденнику дитини.

«Ви могли б повпливати на те, щоб в школах не придирались до того, що дитина не має шкільної форми та вишиванки?», - звернулась до присутнього під час зустрічі міського голови Миколи Романюка.

IMG_7772w.JPG

Жінка зауважує, що вона не стільки проти цього, скільки не має матеріальної можливості придбати необхідне:

«Я працюю на заводі Кромберг і майже всі гроші витрачаю на оренду квартири. Я просто не маю тих 400-500 гривень, щоб придбати вишиванку і дитина могла одягнути її на свято. Дитину ущемляють за це. Та ж історія зі шкільною формою».

Пані Тетяна каже, що нині її дитина навчається у луцькій гімназії №4, проте тут у неї виникають ті ж труднощі – матір-переселенку змушують придбати форму, на яку вона немає коштів.

Нагадаємо, раніше йшлося про те, що батьки дітей-переселенців у Луцьку змушені зі своєї кишені оплачувати обіди дітей у школах, попри те, що законодавством гарантоване безкоштовне харчування для учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл.

... не стаття, а, вірніше, статейка, бо на статтю вона не тягне... не тягне хоча б тим, що навіть заголовок нормально не змогли сформулювати: "Луцьких дітей-переселенців притісняють в школах через вишиванки" звучить наче наші луцькі діти десь є переселенцями... Правильніше було б написати "Дітей-переселенців притісняють в луцьких школах через вишиванки"

Але не це головне... головне те, що ця писанина ображає не якусь там особу-школу, не будівлю з каменю і скла, а ганить живих людей - вчителів, які там працюють, які багато сил прикладають до того, щоб дітки зі сходу не

відчували себе обділеними чи вигнанцями... Коли читала статтю не могла повірити в таке, адже в самої там навчаються діти. Часто буваю в школі і знаю, що останнім часом там проводиться чимало заходів для підтримки дітей переселенців і учасників АТО.

... декілька коментарів з-під статті:

школа 30 Грудня 2014 15:55

Шановна пані Тетяно! Чим же Вас так образила школа №17? Коли на шкільні свята учні школи приходили у вишиванках, то діткам зі сходу України у нас давали вишиванки зі шкільної "Світлиці". А таких діток у нас навчалося дев'ятеро і ніхто із них не залишився поза увагою школи. А якби Ви частіше приходили до школи, то знали б про те, що діткам із сімей переселенців видавалися не тільки вишиванки, а і шкільне приладдя та одяг, безкоштовні проїзні квитки.

Галина 30 Грудня 2014 16:00

Я теж мама школярок, що навчаються в школі 17. Та там стільки робиться для переселенців із АТО, аби ще де так було....

мій

Галина Сьогодні 11:19

Мої дівчатка теж навчаються у ЗОШ №17 вже 4 роки. Ми переїхали до Луцька з Хмельниччини. В статті так хитро написано, що в читача складається враження, наче в школі №17 дітей змушують ПОСТІЙНО носити вишиванки... Це неправда. Вчителі просять (підкреслю - саме просять, а не змушують і притісняють) батьків одягати своїх діток у форму. Шкільну форму. Як і в більшості нормальних шкіл, і це є цілком нормально. А у вишитих сорочках дітки приходять тільки у святкові дні. І то лише ті хто танцює чи співає (все залежить від сценарію свята) і ті, хто сам того бажає. Багато діток приходять просто одягнуті - білий верх чорний низ. Так як моя малеча приймає активну участь у шкільних заходах, я теж одягала дітей у вишиті сорочки чи віночки. Але ніхто ніколи не змушував мене саме купувати форму чи вишиванку. Завжди є альтернатива. Інколи позичала (сама вчителька підказувала де це можна зробити і в кого), а потім робила своїми руками. Купувала просту вишиту стрічечку і нашивала на білу блузку на комірець і манжети, чи клеїла штучні квіточки на обруч. Це від сили вам коштуватиме 10-20 грн. Хоча форма у школі зеленого кольору, дітям дозволяють носити класичні чорні штани чи джинси. Дівчата ходили і в сірих і в коричневих платтях. Головне, щоб це не були різнокольорові яскраві речі. Щоб діти відчували, що вони в школі. А записи у щоденнику, це прості нагадування. Моя менша часто пускає повз вуха, що і коли. Згадує в останній момент. Завдяки цим записам я наперед знаю, що за кілька днів у дітей свято і маю час щоб підготуватись.... Тому я можу лишень подякувати вчительці, що вона знаходить час зробити запис у щоденнику. Впевнена в тому, якби мама просто сказала вчительці, що вишиванки немає і придбати її вона не в змозі, їй би підказали що робити і знайшлися б люди, які б допомогли їй. Адже всі розуміють в якій ситуації опинилися сім'ї зі сходу і намагаються їм допомагати всім чим можуть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Знайшли куди їхати. До хунти, бандер з вишиванками і солов'ною. В Росію нехай їде. Там стабільність і процвітання, свобода слова. Всім переселенцям новобудови дають, міністерські посади, супер зарплати все безкоштовно, буде як сир в маслі кататись.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

знайшли що читати.. то проплачений сайтік гавноновин) від новин волині там тілкьи назва

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пані Тетяна каже, що нині її дитина навчається у луцькій гімназії №4, проте тут у неї виникають ті ж труднощі – матір-переселенку змушують придбати форму, на яку вона немає коштів.
4 гімназія завжди славилася своїми поборами.Риба гниє з голови - пора міняти директора "нехабарника".
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Всі такі розумні...

Коли зараз ці новорічні ранки і треба було брати на прокат плаття, щоб зводити дитину на виставу, за яку також платити треба + подарунки... Плаття від 150 грн. Не кожен може собі це дозволити. Вишиванки також дорогі. Це ж не на мужика дорослого купити - один розмір на роки, а діти ростуть. Вишиванка за 500грн на два рази в рік - недешеве дороге задоволення.

Не захищаю/не ганю ні статтю, ні переселенців, ні працівників школи. Просто сама періодично з такими приколами стикаюсь. Ніхто нікого не питає про фінансові можливості - просто треба. І не на книжки чи зошити, а на "красу" та "показуху".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а це мій

1. "Я просто не маю тих 400-500 гривень, щоб придбати вишиванку і дитина могла одягнути її на свято. Дитину ущемляють за це. Та ж історія зі шкільною формою."

- мені цікаво, як же ш "ущемляли" ту дитину? Конкретно, в чому ж виражалось оте "щемлення"???? Написано так, щоб кожен собі нафантазував страшних картин???

2. "Пані Тетяна каже, що нині її дитина навчається у луцькій гімназії №4, проте тут у неї виникають ті ж труднощі – матір-переселенку змушують придбати форму, на яку вона немає коштів."

:) Всі ми добре знаємо, що 4-а гімназія є однією з найдорожчих шкіл в Луцьку, і раз мама віддала своїх дітей туди, значить питання недостатку коштів тут явно надумане.

Хто автор "заказухи"? Чому на Волиньньюзі не вказуються прізвища писак?

Покажіть мені школу в Луцьку в яких не має поборів! Самі батьки дозволяють ці побори - самі нехай і розхльобують. На майдані беркуту наваляли по повній, а в Луцьку не можете справитися з поборами в школах ))) Лох - це судьба, ги-ги.

а "дебіл" - це діагноз
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А батьки що роблять для того, щоб поборів не було? Тупо на зборах платять стільки, скільки кажуть?

АТО до цього не має жодного відношення, тому що дерти почали вже давно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Всі такі розумні...

Коли зараз ці новорічні ранки і треба було брати на прокат плаття, щоб зводити дитину на виставу, за яку також платити треба + подарунки... Плаття від 150 грн. Не кожен може собі це дозволити. Вишиванки також дорогі. Це ж не на мужика дорослого купити - один розмір на роки, а діти ростуть. Вишиванка за 500грн на два рази в рік - недешеве дороге задоволення.

Не захищаю/не ганю ні статтю, ні переселенців, ні працівників школи. Просто сама періодично з такими приколами стикаюсь. Ніхто нікого не питає про фінансові можливості - просто треба. І не на книжки чи зошити, а на "красу" та "показуху".

в мене вишиванки дешевші за 500 грн )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тема не про побори...

Я вважаю, що вишиванка має бути в кожного Українця і кожної Українки, незалежно від віку. І одівати її не 2 рази в рік, а на свята, державні і релігійні, на площу вийти погуляти і до церкви в свято чи неділю піти в вишиванці!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

та про які 500 грн ви тут говорите? люди, ви що подуріли? Ось приклад:

для дівчинки 105 грн http://www.kidstaff....a-11145652.html

для хлопчика 140 грн http://www.kidstaff....ma-6827450.html

цілий костюм 200 грн http://www.kidstaff....a-10083835.html

і це тільки перші-ліпші посилання, які попались під руку

Та й прокат костюмів новорічних цього року коштували 70-80 грн.

Нє ну хтось може брати прокат і за 150грн, і купувати вишиванки за 500 грн, але давайте не будемо вказувати ці цінники як мінімальні і кричати що нема змоги таке купити

Можна подумати то така вже величезна проблема, що треба жалітись та ще й перед журналістами. Вони не рахують того, що їм доброго роблять. Зла не роблять їм, але ж, блін, всеодно є якісь дрібниці, які їх не влаштовують. Значить будем кричати, що притісняють. Невдячні зарази. То хай шурують в іншу країну, там вишиванок не треба.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я вважаю, що вишиванка має бути в кожного Українця і кожної Українки, незалежно від віку. І одівати її не 2 рази в рік, а на свята, державні і релігійні, на площу вийти погуляти і до церкви в свято чи неділю піти в вишиванці!

Перш за все в голові повинна бути вишиванка, а не на пузі в святкові дні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мова не про вишиванки, і не про побори в школах! Мова насамперед про те, що Гавноньюз обісрало людей не подавши ніяких фактів, видавши відверту брехню за чисту монету. Вірніше подавши інформацію в стилі "кісільов".

Хто автор? Хто той "журналіст"???

місто ж повинно знати своїх "правдорубів"!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шкільна форма - це не забаганка школи чи вчителя, шкільна форма - це нормальна вимога, яка якраз і ставить дітей в рівні умови. Вишиванку в Луцьку можна придбати за 120-150 грн.

Зрештою і одне, й друге можна купити вживане. Окрім того, думаю, бажаючих допомогти дітям-біженцям і придбати чи подарувати їм необхідний одяг було б достатньо.

Тому для початку варто розібратися в кому чи в чому причина, ну й на "авторитетний луцький волиньньюз" закрити очі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дітей-переселенців притісняють в луцьких школах

Згоден, є чого. Так ,як вони (переселенці) вміють себе вести - того й слід чекати.

Форма - нормально. Більш ніж нормально.

Вишиванка - за бажанням, але якщо вона потрібна, то, блін, можна її знайти! Не за 400-500 грн (фігассє, може захотіли одразу із домотканного льону і бісером вишити??)

А купити вживану ,як говорили, те ж саме і форми стосується!

Карочє, наша пісня гарна й нова, "нам все далжни, ми пастрадалі ат хунти, а еті западенци заставляют нас ходіть на работу і снімать квартіру!"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я вважаю, що вишиванка має бути в кожного Українця і кожної Українки, незалежно від віку. І одівати її не 2 рази в рік, а на свята, державні і релігійні, на площу вийти погуляти і до церкви в свято чи неділю піти в вишиванці!

Ми живемо у вільній демократичній країні. Давайте вже вийдемо з того віку, коли вказували що і коли потрібно вдягати. Зараз вишиванку тільки лінивий і бідний не натягне на себе.

Раніше в школах носили піонерські галстуки, а зараз вишиванки...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Раніше в школах носили піонерські галстуки

зараз в садочку галстуки, правда синьо-жовті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

зараз в садочку галстуки, правда синьо-жовті.

це ви серйозно?) Бо ще два роки тому такого не було.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Копіпастери з волиньньюза постійно сканують Борду... а відписатись тут слабо? Давайте вже, вийдіть на світло, писаки

Наприклад, зараз

Количество пользователей, читающих эту тему: 12

10 пользователей, 0 гостей, 2 скрытых пользователей

jack74, user45, ferryman, Ari, 05andry05, WILDCHILD, procrastinator, leonon, Denissmile, Quiet

ну і хто з нас цей "сканер"?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

це ви серйозно?) Бо ще два роки тому такого не було.

Було. І давно. Це була посвята в козачата.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Оце підпрягання дітей вдягати вишиванку "бо так треба" є нічим іншим як вихованням вишиватника. Бо дитина має сама захотіти вдягти вишиванку, бо потім коли подорослішає буде вдягати бо треба, щоб думали що патріот.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В нас директори шкіл в більшості чмошніки, замість того щоб розвивати школу свою, вони навіть свою жопу не хочуть підняти й щось з толком зробити.

Деякі офігєвші батьки при баблі не думають про тих, в кого капусти тої немає, тому тіпа давайте скинемся подаруєм кері золотий ланцюжок, ми що лахі чи що. Ні щоб просто купити й подарувати тіпа від всіх.

Бідота старається зі всіх сил вправно здає капусту на все, а ті тіпа по круче морозяться як йде до діла.

Не кажу про всіх але так і є, жаль що директори не можуть деяких випердишів які в школі зривають уроки вигнати, бо чуть що то затаскають, чи вчителька не може крикнути на аболтуса, теж затаскають.

Я б зробив простіше, ствгрив сайт школи, де виставляв би лоти проблем, тіпа там треба замінити вікно в такому-то уласі, треба стільки-то, набралась сума, вставв, фотозвіт про виконання, і так далі.

Школярів би залучав до певних робіт цікавих, як колись на трудовому ми витлчували болти й гайки для ремонтц парт. Ще можна думаю багато чого можна придумати щоб було цікаво всім учасникам процесу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Отут писали про вишиванку в голові, а не на пузі, про те, що дитина сама повинна хотіти її вдягати. Сиджу собі і думаю - ви це дійсно про дітей писали? Не про дорослих? А про дітей якого віку тоді?

Питання на прикладі. Як в дитини 6-10 років має з'явитись "вишиванка в голові", якщо батьки і школа не розповідатимуть їй про те що таке Батьківщина, яка історія нашої країни, традиції, національний одяг. Тобто пялити на своє дитя всякі яскраві речі з черепашками, роботами і машинками, то нормально, бо ж дитина то хоче. А одягнути на неї вишиванку, то вже примус, бо повинна сама захотіти. То може я даремно свою дитину у вишиванці хрестила? Треба було почекати поки в неї самої виникне бажання її одягнути? До скількох років чекати прикажете?

І форма і вишиванка це нормальні, потрібні речі, кожна з яких має на меті щось в дитини виховати. Тобто це один із засобів виховання. Вам саме ці засоби не до вподоби чи ви проти виховання взагалі?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

milana, дитина - перш за все дитина. А "вишиванка в голові" має бути вже в 11 класі, коли підліток йде в доросле життя. Але традиції - це завжди добре в нашому світі. Принаймні, поки на це є гроші.

Я більше стану поважати того, хто знає напам'ять кілька поезій Симоненка, ніж того, в кого дорожча вишиванка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Оце підпрягання дітей вдягати вишиванку "бо так треба" є нічим іншим як вихованням вишиватника. Бо дитина має сама захотіти вдягти вишиванку, бо потім коли подорослішає буде вдягати бо треба, щоб думали що патріот.

да ну ?! Патріотизм потребує такого ж виховання, як і культура наприклад. Якщо з дитинства не прищіпляти любов до Батьківщини, виросте донбас. Якщо з дитинства не вчити любові до Батьківщини, то дійсно, коли подорослішає то буде вдягати ЛИШЕ тому, що так треба. Я наприклад досі зовсім не люблю дивитись фільми з українським перекладом, бо в моєму дитинстві таких фільмів було дуже мало й досі мені такий переклад звучить кострубато, не дивлячись на те, що все життя спілкуюсь українською

milana, дитина - перш за все дитина. А "вишиванка в голові" має бути вже в 11 класі, коли підліток йде в доросле життя. Але традиції - це завжди добре в нашому світі. Принаймні, поки на це є гроші.

Я більше стану поважати того, хто знає напам'ять кілька поезій Симоненка, ніж того, в кого дорожча вишиванка.

вишиванка в голові САМА ПО СОБІ хоть ти лусни, не зьявится, потрібне виховання, в тому числі з елементами одягу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...