Перейти до змісту

мобільні аферисти


traktoristka

Рекомендовані повідомлення

  • Відповідей 376
  • Створено
  • Остання відповідь
Опубліковано
  В 26.12.2019 в 12:42, westboiuu сказав:

ви хіхікаєте  а пенсіонери на це гівно попадаються

 

Показати  

Це ще більше дивує. Адже ці люди пережили 90-ті, різні МММи і т.д.

Опубліковано
  В 26.12.2019 в 12:42, westboiuu сказав:

ви хіхікаєте  а пенсіонери на це гівно попадаються

 

Показати  

До речі, не тільки пенсіонери. Знаю людину, адекватну, ніби-то, а ось попався)))) Богу дякувати, вчасно зупинили...

Опубліковано
  В 27.12.2019 в 09:27, bublik007 сказав:

Знаю людину, адекватну, ніби-то, а ось попався)))) Богу дякувати, вчасно зупинили...

Показати  

та вже задовбався читати в новинах щодня, то комбайн на лох.уа придбали, то трактор - заплатили всю сумму, ще й за доставку накинули.

Або, сьогоднішнє - жінка з харківської області перерахувала майже 10К доларів (чи евро) незнайомцю на картку, мав їй пригнати автомобіль.

Перерахувла же у вересні, зараз в неї - "виникли підозри"...

Опубліковано
  Цитата

Киевлянин рассказал, как стал жертвой аферы с Новой Почтой

https://socportal.info/2019/12/27/kievljanin_rasskazal_kak_stal_zhertvoj_afery_s_novoj_pochtoj.html

 

#KиївГрад27.12.2019 20:00

Киевлянин отправил мобильный телефон наложенным платежом по Новой Почте в другой город. Там от посылки отказались и вернули ее в Киев.

Однако по возвращению в столицу ее вместо отправителя забрал из отделения неизвестный мужчина с поддельными документами.

Киевлянин рассказал, как стал жертвой аферы с Новой Почтой

Об этом пишет пострадавший в паблике Киев Оперативный. По его словам, блондин на фото слева - он, а справа мужчина с бородой - аферист, забравший вернувшуюся посылку с телефоном.

По мнению потерпевшего, мошенники либо каким-то способом узнали о точной дате возврате телефона и успели подделать документы, а сотрудники Новой Почты халатно отнеслись к проверке их достоверности. Либо же существует утечка личных данных пользователей Новой Почты или иная преступная схема.

Реакцией Новой Почты потерпевший не удовлетворен. Открыто уголовное дело по статье 190 УКУ.

Показати  

 

  Цитата

Еще один пострадавший от услуг Нова Пошта

«Я разместил объявление на ОЛХ о продаже мобильного Apple iPhone 7+. Позвонила девушка и попросила выслать ей Новой Почтой наложенным платежем на имя Стус Тамара Петровна в Винницу на отделение ООО «Новая Почта» №9. В этом случае фигурируют два номера мобильных 050 014 8810 и 093 564 2569. Будьте осмотрительны если они вам попадутся.

05.07.2019, воспользовавшись услугами «Новая Почта», находясь в отделении №170 в г.Киеве, Оболонский проспект 26 я оформил отправление с объявленной стоимостью, и обратной доставкой было установлено 10 000 гривен.
В дальнейшем, девушка отказалась от посылки под предлогом, что она приехала в Киев и я позвонил на горячую линию "Новая Почта" заказал услугу о возвращении груза.
Когда же я пришел забирать свой груз в то же самое отделение №170, сотрудники мне сказали, что по моей накладной груз уже получен. Он был получен сразу как прибыл в отделение и шансов у меня практически не было.

Это был шок еще тот, остаться совсем без денег и мобильного телефона, но я держался как мог. Просто нет выбора так как у меня Диабет 2 типа и малейшие стрессы, эмоциональные колебания могут мне стоить проблем со здоровьем.

Мне стандартно предложили написать претензию, что я и сделал. Но письменный ответ на свою претензию я получил только на 18-й день при обещанных до 10-ти дней, и мне пришлось неоднократно звонить на горячую линию «Новой Почты» и просить ответ.
Конечно же Новая Почта прикрывается своим стандартным ответом и спрятали голову в песок, типа, это не мы, это всё мошенники и мы действовали в рамках должностной инструкции.
Может тут совсем даже дело рук не мошенников, а самих сотрудников «Новой Почты»?
Новая Почта утверждает, что показали обычный паспорт на мое имя, хотя у меня айди карта. Неужели это мошенник так легко возьмет и подделает любой паспорт? Или сотрудники совсем не могу отличить подлинный паспорт или нет?
Допустим на минутку Новая Почта не в сговоре и действовал мошенник, как они узнали мои ФИО? Карты привата у меня нет, никакой информации я не давал и ни на каких сайтах я не размещал никогда вообще.
Остается только сайт Новой Почты, значит данные отправителя такие как фамилия, имя, отчество, «Новая Почта» должна прекратить высвечивать на своих сайтах полностью! Получается , что Это распространение конфиденциальной информации!

Оказывается многие сотрудники крайне халатно относятся к проверке твоей личности при получении тобой посылки. Паспорт обычно не берут даже в руки, чтобы удостовериться, что это действительно настоящий документ.

На сегодняшний день открыто уголовное дело по ст.190. На кону стоят 10.000грн., что для меня очень существенная сумма и я намерен бороться.
К несчастью обычных людей, получается, что Новая Почта никак не гарантирует сохранность и безопасность груза, не предусмотрена даже нормальная идентификация человека, никогда ни на сайте ни на отделении я не видел, чтобы были предупреждения о мошенничестве или мошенниках, предостережения людей, а наоборот создает все возможности для процветания мошенничества, выкладывая данные отправителя онлайн, сплошным халатным отношением сотрудников и т.д.

Ниже скриншот с записи камер Новой Почты: блондин - я, а бородач - человек, которому выдали мой груз.»

Світлина від Киев Оперативный.
Світлина від Киев Оперативный.
Світлина від Киев Оперативный.
Світлина від Киев Оперативный.
+3
 
 

Показати  

 

Опубліковано

От пре так пре

СМС із номера +38066 754 12 45

і саме цікаве посилання на реальний сайт, і телефони на сайті співпадають, але там ні слова про розіграш авто

 

Screenshot_20191228-072706_Messages.thumb.jpg.5f9eff5490bcb98ada706e158794b5b8.jpg

  • 4 тижня потому...
Опубліковано

Почув ще один тип розводу: відсилаєте товар наложкою, потім вам звонить  якби працівник пошти і просить назвати код з смс для підтвердження. Цей код змінює номер відправника чи номер в аккаунті, а далі залишились дрібниці.

В смс пише щоб нікому не повідомляли код, але ж ....

Опубліковано
  В 19.01.2020 в 20:18, flashmax сказав:

потім вам звонить  якби працівник пошти і просить назвати код з смс для підтвердження.

Показати  

навіть "срєднєрусский говор" не викликає ніяких підозр?

Опубліковано
  В 19.01.2020 в 20:47, Zevs_Isver сказав:

навіть "срєднєрусский говор" не викликає ніяких підозр?

Показати  

 

для такої "роботи" - можуть і нормального говоруна знайти

тут більше турбує, що люди ігнорують застереження

Опубліковано
  В 19.01.2020 в 22:11, flashmax сказав:

 

для такої "роботи" - можуть і нормального говоруна знайти

Показати  

маю хобі - передзвонюю по всі "акціях і виграшах" - в 99% якісь рускоговорящіє дебіли попадаються

 

 

 

  2 хвилин тому, flashmax сказано:

тут більше турбує, що люди ігнорують застереження

Показати  

людина дуже хоче продати "залєжавшийся товар задорого" - таких і ловлять

  • 1 місяць потому...
Опубліковано
  Цитата

На Волині попереджають про нові схеми шахрайства

22.02.2020

Шахраї вигадують нові хитрощі, щоб виманити гроші з банківських карток, – пише Район.Шацьк.

Один із найпоширеніших способів – клонування sim-карти мобільного телефону. Фінансовий номер клієнта банку відкриває злочинцям доступ до всіх рахунків і дозволяє здійснювати будь-які маніпуляції із грошима.

 

Скімінг – шахраї встановлюють на картрідер банкомату спеціальний зчитувальний пристрій, що копіює дані магнітної смуги банківської картки. Таким чином зловмисники отримують всі дані про пластик і можуть створити клон картки.

 

Кеш-Трепінг – для крадіжки готівки з банкоматів стали частіше використовувати спеціальні пастки, при виготовленні яких використовують двосторонній скотч. він не дозволяє вийти купюрам на зовні. Власник карти думає, що банкомат не справний, і йде ні з чим, а його готівка дістається шахраям.

 

Соціальна інженерія – збірна назва цілого ряду схем, за допомогою яких аферисти отримують доступ до закритої фінансової інформації банківських клієнтів. Часто жертви добровільно розкривають дані про свої рахунки, картки та інше.

У соціальній інженерії безліч інструментів, серед яких:

  • Фейкові веб-сайти
  • Телефонні дзвінки
  • Фальшиві смс-повідомлення
  • Фіктивні продавці
  • Несанкціонований перевипуск sim-карти.

Дублікат sim-карти

Користувачі прив’язують банківські сервіси, поштові акаунти й соціальні мережі до номера мобільного телефону. Але біда в тому, що sim-карту можуть вкрасти разом із телефоном або відновити за номером. Злочинці відновлюють або замінюють карту дистанційно, без відома власника. Шахрай просто звертається до мобільного оператора з повідомленням про крадіжку телефону і проханням відновити sim-карту.

Зробити це просто. Потрібно лише виконати одну з умов:

  • Відповісти на ідентифікаційне питання про останні дзвінки. Щоб знати номери, зловмисник може сам кілька разів набрати жертву та змусити її перетелефонувати
  • Увійти через особистий кабінет мобільного оператора. Злочинець може зареєструвати його самостійно, виманивши у жертви sms-код оператора
  • Подати скан-копію або фальшивий паспорт жертви в магазині оператора.

Останнім часом поширення набули випадки блокування і перевипуску sim-карт. Такі махінації дають доступ до:

  • Банківських рахунків та платіжних додатків
  • Персональних даних
  • Акаунтів в соцмережах
  • E-mail листування
  • Фото і відео абонента.

Шахраї використовують у своїх цілях облікові записи в соціальних мережах (Facebook, Instagram, Twitter), месенджерах (Viber, Telegram), Google акаунт, пошту, мультимедіа і, звичайно ж, BankID.

 

Головна мета – гроші на вашому рахунку. Підробивши sim-карту, шахраї реєструються в мобільному додатку банку. Як тільки вони отримують доступ до рахунку жертви, відразу переказують гроші на свої рахунки інших банків. Банк надсилає одноразові паролі та смс-повідомлення про операції вже на новий фінансовий номер, який зареєстрував шахрай.

 

Банки ідентифікують клієнта за номером телефону, а також підтверджують онлайн-транзакції за допомогою секретних паролів, які приходять у sms. Відповідно до договору між клієнтом і банком, введення таких паролів прирівнюється до операцій із введенням pin-коду.

 

В інтернеті продовжують діяти фішингові сайти. Це фіктивні web-сторінки. Часто вони замасковані під реальні сервіси грошових переказів або оплати послуг мобільного зв’язку.

 

Мета шахраїв – зібрати реквізити платіжних карт: номер, термін дії, код безпеки, що дасть їм можливість проводити з рахунків жертв несанкціоновані грошові операції в інтернеті.

 

Зараз найбільш популярна схема у шахраїв «телефон за долар» – фіктивний сайт, що пропонує товар або послугу за смішну ціну. Це приманка, яка дає можливість вивідати персональні дані жертв.

Під час безкоштовної реєстрації, жертва залишає реквізити своєї платіжної картки, ніби для сплати «одного долара». Насправді казка на цьому закінчується. Гроші зникають з банківського рахунку або з’являються несанкціоновані щомісячні платежі.

 

Методи соціальної інженерії досі не здають позицій. Психологічний вплив на клієнта банку дозволяє зловмисникам отримати бажані конфіденційні дані. Пастки шахраїв і гра на довірі з часом стають все витонченішими.

 

Телефонне шахрайство ділять на два види: вішинг і смішинг. У першому випадку банківські реквізити та ідентифікаційні дані виманюють під час телефонного дзвінка, у другому – через sms-повідомлення, яке штовхає жертву зателефонувати зловмисникам. Часто потерпілі самостійно здійснюють перекази грошей на картки аферистів.

 

При банкоматному шахрайстві банки іноді компенсують збитки, якщо можна підтвердити факт крадіжки. Але у випадку соціальної інженерії підстав для компенсації немає, адже клієнт сам розкрив конфіденційну інформацію або вчинив неприпустимі дії.

 

Найбільш ініціативні банки блокують переказ коштів на рахунки, якщо відомо, що вони належать шахраям. Але, якщо ви вже здійснили операцію, повернути гроші складно. Для розв’язання цієї проблеми банкам спільно з НБУ потрібно змінювати внутрішні нормативні документи. Зараз повернути кошти є можливість тільки якщо факт злочину визнають у суді.

Як підвищити безпеку

  • Вимкніть можливість віддаленого перевипуску sim-карти
  • Створіть унікальні паролі до інтернет-банку, мобільних платіжних додатків і електронної пошти
  • Самостійно зареєструйтеся в онлайн-кабінеті мобільного оператора. Ніколи й нікому не передавайте sim-коди мобільних операторів, puk-код, серійний номер sim-карти, кодове слово або номери телефонів абонентів, з якими ви спілкуєтеся
  • Не «світіть» фінансовий номер в соціальних мережах, на дошках оголошень, анкетах тощо
  • Будьте пильні в соцмережах – не вказуйте там свою дату народження і номер телефону, не додавайте в «друзі» незнайомців, навіть якщо це друзі ваших друзів.
  • Нікому не розголошуйте конфіденційну інформацію: номер банківської картки, термін її дії, cvv-код, pin-код, логін і пароль інтернет-банку, інформацію з sms-повідомлення, фінансовий номер телефону.
  • Не телефонуйте за номерами телефонів, вказаними у повідомленні, яке нібито надіслав банк. При виникненні питань бажано зв’язатися зі співробітником банку за номером телефону, зазначеним на звороті карти або на офіційному сайті фінансової установи
  • Встановлюйте ліміти на суму транзакцій та геоліміти платіжних карток (обмеження за операціями одним містом, країною)
  • Не користуйтеся підозрілими сайтами. Не залишайте свої особисті дані в онлайн-анкетах.
  • Не прив’язуйте публічний основний номер телефону до платіжної картки.
Види шахрайства

 

 
 

 

Показати  

 

  • 2 тижня потому...
Опубліковано

Добрейшего дня, или вечера. Вчера звонили с номера +380 44 233 7421 несколько раз, молчали, и скидывали сразу. Не перезванивал, гугл ответил, что этот номер Ощадбанка или аферисты, поставил в черный список. Сегодня проверил, звонили аж 40 раз.  Прошу прощения, если не туда написал. 

 

Опубліковано
  В 06.03.2020 в 12:37, antoshkov2 сказав:

Добрейшего дня, или вечера. Вчера звонили с номера +380 44 233 7421 несколько раз, молчали, и скидывали сразу. Не перезванивал, гугл ответил, что этот номер Ощадбанка или аферисты, поставил в черный список. Сегодня проверил, звонили аж 40 раз.  Прошу прощения, если не туда написал. 

 

Показати  

Сьогодні дзвонили з цього номера. Представник Воля Кабель пробував продати мені інтернет і телефон. До речі, досить непогана пропозиція була. За 150грн/міс: 200 Мбіт і Номер Лайф із 750 хв на всі номери та 12Гб інету. Коли я сказав що мені стільки хвилин не тра і по ціні дорогувато, то запропонували іншу акцію: 100 Мбіт інтернет + номер Лайф 300хв на всі номери + ІР-Телебачення  за 99 гр на 12 місяців. Блін, як вони зашуршали, коли пішов з Київстару за 155 грн/міс. То Київстар дзвонить знижки пропонує, то вже Воля, красота. Хоча краще би нормальну чесну ціну зробили, а не "знижками" заманювали.

Опубліковано
  В 14.03.2020 в 09:35, volks сказав:

+380955880263 

Служба бєзапаснасті нацианальнава банка Украіни.

Показати  

то лохи якісь, з ними не цікаво говорити навіть

нормальні пацани вже давно користуються прямими київськими міськими (044) номерами на Інтертелекомі

 

а правильні пацани мають номери 0800

наприклад 0800 30 00 27 - пропонують виграш 350к грн

Опубліковано
  В 14.03.2020 в 12:39, Zevs_Isver сказав:

то лохи якісь, з ними не цікаво говорити

Показати  

Так і не встиг. Поклали трубку після того, як двічі повторив, що не пам'ятаю, коли востаннє користувався карткою.

Опубліковано
  В 15.03.2020 в 11:06, volks сказав:

Так і не встиг. Поклали трубку після того, як двічі повторив, що не пам'ятаю, коли востаннє користувався карткою.

Показати  

ну акуратно треба

  • 2 тижня потому...
Опубліковано

Оскільки іншої більш-менш відповідної теми не знайшов, то пощу сюди:

Інформація наразі не перевірена, але Борда до того й не зобов"язує.

Просто в групах інших міст України, де я писутній, з'явились повідомлення:

"По під"їздам ходять шахраї пропонують пенсіонерам «щеплення» від коронавіруса".

 

Допускаю що подібне може бути. Особисто не стикався.

Опубліковано
  В 27.03.2020 в 21:23, Volyniaka сказав:

"По під"їздам ходять шахраї пропонують пенсіонерам «щеплення» від коронавіруса".

Показати  

в ОСББшній групі лякають "щепленнями з перцевого балончика"

 

скучно людям, "кришу рве"

  • 2 місяця потому...
Опубліковано
  Показати контент

Новий рівень ? Про шахрайство через Приват або його імітацію.

Звідси : https://ubr.ua/finances/finance-ukraine/sberezhenija-v-privat24-pod-uhrozoj-denhi-kradut-dazhe-u-spetsialistov-po-kiberbezopasnosti-3893171

Опубліковано

Таке враження, що розганяють істерію, щоб завалити Приват. Та й виглядає то все надто фантастично. Зловмисники все знають, все вміють, в них є база Привата, нафіг їм ще хтось потрібен, ніпнятна

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...