Перейти до змісту
HWman

Медична реформа в Україні

Recommended Posts

Конкретики ніякої не чув, а що чув - то лише холівар з ящика.

А на офіційному сайті МОЗу:

Медична реформа розпочнеться в 2018 році

Чого від неї чекати пацієнтам та лікарям?

Цитувати
 • Ваш лікар

Реформа розпочнеться з первинної медичної допомоги, тобто сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Ви можете звернутися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, як тільки відчуєте необхідність в обстеженні чи лікуванні. У розвинених країнах лікарі первинної меддопомоги без госпіталізації вирішують до 80% медичних звернень за допомогою сучасних знань, базової апаратури та найбільш розповсюджених аналізів та ліків.

Усі ці послуги будуть 100% покриватися з державного бюджету. Ваш лікар стане агентом сім’ї в системі охорони здоров’я. Він буде слідкувати за здоров’ям і повністю забезпечувати первинну діагностику. Для цього лікар має бути мотивований, передусім — фінансово.

З 2018 року заклади первинної медичної допомоги, які уклали контрак з Національною службою здоров’я, почнуть отримувати фінансування за новою моделлю — щорічну фіксовану виплату за обслуговування кожного пацієнта, з яким лікарі цього закладу підписали договір. Водночас розмір виплати на молодих людей та людей похилого віку суттєво відрізнятиметься з урахуванням збільшення кількості звернень у зв’язку з віковими особливостями.

Важливо пам’ятати, що заклад первинної ланки отримує за вас кошти і тоді, коли ви здорові. Чим менше ви хворієте, тим менше у лікаря роботи, а доходи ті самі. Так ми стимулюємо лікарів дбати про своїх пацієнтів. Ця модель ефективно працює в усьому світі.

 • Які послуги надаватиме ваш лікар?

Лікар первинної медичної допомоги — це спеціаліст, який має всю інформацію про ваше здоров’я. Завдяки цьому він бачить взаємозв’язки та може визначити, на якій стадії потрібне втручання профільного спеціаліста.

Інформація про стан здоров’я пацієнта буде міститися в електронній системі охорони здоров’я. Навіть коли громадянин перейде до іншого лікаря, уся інформація буде доступна.

Головний обов’язок лікаря первинної медичної допомоги — вчасно попередити або виявити захворювання на ранній стадії. А також надати невідкладну допомогу при гострих станах і раптових погіршеннях стану здоров’я: високій температурі тіла, гострому і раптовому болю, порушенні серцевого ритму, кровотечі, інших станах, захворюваннях, отруєннях і травмах, що потребують невідкладної допомоги.

 • Чи буде цей лікар саме лікувати?

Так. Лікар первинної допомоги, згідно з відповідним протоколом лікування, обстежує пацієнта та призначає необхідні аналізи, більшість з яких будуть проводитися одразу в амбулаторії. На основі отриманої інформації сімейний лікар приймає рішення про лікування як гострих, так і хронічних станів пацієнта.

За необхідності сімейний лікар дає направлення до профільних спеціалістів.

 • Що ще входитиме в його обов’язки?
 1. профілактика захворювань у груп ризику;
 2. вакцинація;
 3. видача медичних довідок та лікарняних листків;
 4. видача рецептів за програмою відшкодування вартості ліків «Доступні ліки», у тому числі рецепти на ліки для хронічних хворих.
 • Сімейний лікар у селі %D0%97%D0%BD%D1%96%D0%BC%D0%BE%D0%BA%20%Так буде виглядати декларація про вибір лікаря

У селах сімейного лікаря обирає місцева громада. Тарифні ставки заробітної плати для лікаря первинної допомоги будуть скасовані. Сільські громади, нарешті, зможуть суттєво покращити первинну допомогу. Створивши для лікаря гарні умови життя і праці, села зможуть запросити перспективних спеціалістів. Гідну заробітну плату забезпечить держава.

Кваліфіковані лікарі готові працювати в селах, якщо на додаток до хорошої зарплати вони матимуть житло з водопостачанням і опаленням, обладнане місце роботи та  відшкодування витрат на пальне для службового транспорту.

Якщо в селі проживає невелика кількість людей, один сімейний лікар може обслуговувати декілька населених пунктів, які розташовані поряд. У цьому випадку лікар отримує підтримку декількох місцевих громад.

 • Як буде пов’язаний ваш лікар та спеціалізовані медичні заклади?

З 2020 року держава покриватиме обстеження, консультацію та призначення лікування лікаря спеціалізованого або високоспеціалізованого медичного закладу тільки за умови направлення від лікаря первинної медичної допомоги. Оскільки, згідно зі статистикою, більшість звернень громадян знаходяться в компетенції сімейного лікаря без залучення профільного спеціаліста або припадають на екстрені виклики.

Сімейний лікар не може виписати направлення до конкретного спеціаліста та/або конкретного закладу. Він тільки зазначає профіль вузькоспеціалізованого лікаря. Пацієнт самостійно вирішує, куди йому звернутися.

До 2020 року звертатися до лікарів спеціалізованих або високоспеціалізованих медичних закладів пацієнти можуть як за направленням, так і самостійно.

 • А якщо ваш сімейний лікар не доступний?

Коли ваш сімейний лікар у відпустці або на лікарняному, заклад первинної медичної допомоги або сам лікар, якщо це приватна практика, забезпечує на цей час заміну. Якщо ви знаходитеся у чужому місті, і вам необхідна первинна медична допомога, можна звернутися до найближчого чергового центру первинної допомоги.

 • Як обрати лікаря?

Ви можете обрати будь-якого терапевта для дорослого, педіатра для дитини або сімейного лікаря для всієї родини незалежно від місяця вашого проживання чи реєстрації.

Якщо ви вже маєте лікаря, який доглядає вас або членів вашої родини, ви до нього звикли і ви йому довіряєте, просто підпишіть з ним декларацію. А Національна служба здоров’я України заплатить вашому лікарю за вас. Якщо лікар, який вів вас до початку приписної кампанії, не влаштовує, саме час знайти того, кому ви готові довірити своє здоров’я.

 • Де шукати?

Дізнайтеся про сімейних лікарів, які працюють у найближчих до вас амбулаторіях сімейної медицини або поліклініках.

Розпитайте сусідів та знайомих, чи подобається їм їхній сімейний лікар, чи влаштовують їх його методи профілактики, обстеження та лікування.

Зверніться у місцевий відділ охорони здоров’я, де вам зможуть надати інформацію про сімейних лікарів у вашому населеному пункті чи районі.

До початку приписної кампанії буде створена єдина відкрита електронна база, прив’язана до мапи, де ви також зможете обрати лікаря, до якого зручно та швидко дістатися.

 • Визначилися з лікарем. Що далі?

Як тільки буде оголошено про початок приписної кампанії, ви зможете підписати декларацію із сімейним лікарем.

Ви можете підписати декларацію у будь-який час, навіть під час першого звернення.

Декларація підписується безстроково і діє до моменту, поки ви не вирішите змінити лікаря.

Поки лікар не набере 2000 пацієнтів, він не може відмовити в підписанні декларації.

 • Педіатрія

Реформа первинної ланки не скасовує педіатрів. Навпаки — педіатри отримають фінансові заохочення на тих же умовах, що і сімейні лікарі, адже так само є лікарями первинної медичної допомоги. При цьому річна фіксована виплата на кожну дитину буде навіть вища за середню.

Так само як і сімейного лікаря, громадяни можуть обирати окремо педіатра для своєї дитини. Або обслуговуватися всією сім’єю в одного сімейного лікаря. Проте Декларацію про вибір лікаря має підписати кожен член родини особисто.

Педіатр безоплатно вакцинує дітей згідно з календарем профілактичних щеплень

 • Екстрена допомога

Коли громадянину необхідна екстрена спеціалізована допомога, він звертається до будь-якого закладу екстреної допомоги. Лікування випадків, які загрожують життю, будуть покриті державою на 100%.

 • Спеціалізовані медичні заклади

Реформування моделі фінансування медичних установ спеціалізованої та високоспеціалізованої допомоги розпочнеться з 2020 року. До цього часу відбудеться реформування системи первинної допомоги та буде зібрана необхідна статистика, щоб втілити зміни на вторинній і третинній ланці. На рівні спеціалізованої та високоспеціалізованої допомоги держава сплачуватиме напряму медичному закладу за кожну надану медичну послугу за прозорими та єдиними для всієї країни тарифами. Тариф включатиме усі витрати: і на ліки, і на ремонт обладнання, і на роботу медиків.

Щороку об’єм послуг, гарантованих державою, та тарифи будуть затверджуватися Верховною Радою в рамках Державного Бюджету, цей документ матиме назву програма медичних гарантій. Перша програма медичних гарантій буде ухвалена на 2020 рік. Усі тарифи будуть обґрунтованими та відкритими.

Це означає, що в рамках гарантованого державою пакету медичних послуг, держава покриє 100% вартості лікування, включно з витратними матеріалами і ліками.

 • Червоний список послуг

Одночасно існуватиме так званий червоний список послуг, які не ввійдуть у державний гарантований пакет. Це можуть бути додаткові послуги та ті, які не є життєво необхідними. Наприклад, естетична стоматологія, пластична хірургія та інші. Вартість цих послуг громадяни будуть сплачувати самостійно.

Червоний список послуг так само буде змінюватися з року в рік, залежно від того, який об’єм послуг зможе гарантувати держава.

 • Що найважливіше в системі охорони здоров’я?

Гарантія від держави, що за потреби кожен громадянин отримає медичну допомогу, на яку має право за законом і за яку платить податки.

Незважаючи на офіційно безоплатну медицину, часто вже у лікарні нас питають, чи маємо гроші на ліки та лікування.

 • Чому так?

Проблема не тільки в дефіциті фінансування державної медицини.

Система не функціонує через неефективне використання наявних бюджетних коштів.

Реформа, розроблена командою Міністерства охорони здоров’я України спільно з міжнародними експертами, — це реформа фінансування системи охорони здоров’я, щоби кожен українець мав рівний доступ до медичних послуг та ліків, гарантованих та покритих державою.

Саме тому ключовий документ, який має запустити зміни, має назву Закон «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів».

 • Що таке «фінансові гарантії»?

Основне завдання держави — фінансово захистити громадян, тобто оплатити медичні послуги за єдиними та рівними для всіх правилами.

За існуючої системи держава витрачає кошти на утримання будівель лікарень. Натомість нова модель фінансування дозволить усі гроші перенаправити на відновлення та збереження здоров’я конкретної людини. Реформа забезпечить максимально можливий фінансовий захист здоров’я кожного громадянина України.

Уперше в комунальних медичних установах з’явиться поняття медичної послуги та єдиного державного тарифу на кожну послугу. Держава абсолютно прозоро покриватиме усі витрати на надання послуги у межах державног гарантованого пакету напряму конкретному лікарю або медичній установі. А пацієнт, у свою чергу, може обрати будь-який медзаклад і лікаря для отримання медичної послуги та змінити його у будь-який час. Держава оплатить вартість лікування всюди.

Саме так реалізується право громадянина отримувати захист свого здоров`я. А держава надає фінансові гарантії для здійснення цього права.

Прозору та пряму оплату за надані послуги медичним установам або лікарям забезпечуватиме Національна служба здоров’я України. НСЗУ не належить жоден із медичних закладів.

Вона контролює, щоби пацієнтам були надані послуги у межах установлених сум та якісно. В межах компетенції служби: отримувати скарги від пацієнтів на якість надання послуг медичними закладами та випадки вимагання додаткових оплат від пацієнтів, непередбачених законодавством.

 

ЕЛЕКТРОННА СИСТЕМА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я EHEALTH

Електронна система охорони здоров’я – це система, яка допомагає пацієнтам отримувати, а лікарям – надавати якісні медичні послуги. А ще – дозволяє контролювати, наскільки ефективно витрачаються виділені на охорону здоров’я державні кошти і запобігати зловживанням.

Детальні інструкції для керівників медзакладів, лікарів, пацієнтів, працівників відділу кадрів та реєстратури, а також статистика - на сайті eHealth

ПЕРЕЙТИ НА САЙТ EHEALTH

 
ПЕРЕЛІК НОРМАТИВНО ПРАВОВИХ АКТІВ З РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ЗАКОНИ УКРАЇНИ
Спойлер

 

ПЕРЕЛІК 
нормативно правових актів з реформування системи охорони здоров'я

Закони України

1. «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ ЩОДО УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА З ПИТАНЬ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я» ВІД 06.04.2017 №2002

2. «ПРО ДЕРЖАВНІ ФІНАНСОВІ ГАРАНТІЇ НАДАННЯ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ ТА ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ» ВІД 19.10.2017 № 2168-VIII

3. «ПРО ПІДВИЩЕННЯ ДОСТУПНОСТІ ТА ЯКОСТІ МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ У СІЛЬСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ» ВІД 14.11.2017 № 2206-VIII

4.  «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО БЮДЖЕТНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ» ВІД 07.12.2017 № 2233-VIII

Постанови Кабінету Міністрів України

1. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ СТВОРЕННЯ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ» ВІД 30.11.2016 №932

2. «ДЕЯКІ ПИТАННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПІЛОТНОГО ПРОЕКТУ ЩОДО ЗМІНИ МЕХАНІЗМУ ФІНАНСУВАННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ В ОКРЕМИХ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ УСТАНОВАХ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК» ВІД 14.06.2017 №425

3. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ НА ЗАЙНЯТТЯ ПОСАДИ КЕРІВНИКА ДЕРЖАВНОГО, КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я» ВІД 27.12.2017 № 1094

4. «ПРО СПОСТЕРЕЖНУ РАДУ ЗАКЛАДУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТА ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ТИПОВОЇ ФОРМИ КОНТРАКТУ З КЕРІВНИКОМ ДЕРЖАВНОГО, КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я» ВІД 27.12.2017 № 1077

5. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ МЕТОДИКИ РОЗРАХУНКУ ВАРТОСТІ ПОСЛУГИ З МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ» ВІД 27.12.2017 № 1075

6. «Про утворення Національної служби здоров’я України» від 27.12.2018 (не опублікована)

7. «Про внесення змін у додаток 2 до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» від 27.12.2018 (не опублікована)

Розпорядження Кабінету Міністрів України

1. «ПРО СХВАЛЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ РЕФОРМИ ФІНАНСУВАННЯ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я» ВІД 30.11.2018 № 1013-Р

2. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ТА СКЛАДУ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» ВІД 22.03.2017 № 194-Р

3. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ТА СКЛАДУ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ» ВІД 22.03.2017 № 195-Р

4. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ТА СКЛАДУ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ» ВІД 22.03.2017 № 196-Р

5. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ТА СКЛАДУ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ» ВІД 22.03.2017 № 197-Р

6. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ТА СКЛАДУ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» ВІД 22.03.2017 № 198-Р

7. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ТА СКЛАДУ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ» ВІД 22.03.2017 № 199-Р

8. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ТА СКЛАДУ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ» ВІД 22.03.2017 № 200-Р

9. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ТА СКЛАДУ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ» ВІД 22.03.2017 № 201-Р

10. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ СКЛАДУ ГОСПІТАЛЬНОГО ОКРУГУ М. КИЄВА» ВІД 22.03.2017 № 202-Р

11. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ТА СКЛАДУ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» ВІД 22.03.2017 № 203-Р

12. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ТА СКЛАДУ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ» ВІД 22.03.2017 № 204-Р

13. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ТА СКЛАДУ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» ВІД 22.03.2017 № 205-Р

14. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ТА СКЛАДУ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ» ВІД 29.03.2017 № 211-Р

15. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ТА СКЛАДУ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ» ВІД 12.07.2017 № 471-Р

16. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ТА СКЛАДУ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ» ВІД 12.07.2017 № 472-Р

17. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ТА СКЛАДУ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» ВІД 12.07.2017 № 473-Р

18. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ТА СКЛАДУ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ» ВІД 13.09.2017 № 631-Р

19. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ТА СКЛАДУ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ» ВІД 20.12.2017 № 953-Р

20. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ТА СКЛАДУ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ» ВІД 27.12.2017 № 995-Р

21. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ТА СКЛАДУ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ» ВІД 27.12.2017 № 1010-Р

22. «ПРО СХВАЛЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ РЕФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМІВ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ТА МЕДИЧНИХ ВИРОБІВ» ВІД 23.08.2017№ 582-Р

23. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЛАНУ ЗАХОДІВ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПЦІЇ РЕФОРМИ ФІНАНСУВАННЯ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я НА ПЕРІОД ДО 2020 РОКУ» ВІД 15.11.2017 № 821-Р

Накази МОЗ України

1. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПРИМІРНОГО ПОЛОЖЕННЯ ПРО ГОСПІТАЛЬНИЙ ОКРУГ» ВІД 20.02.2017 № 165 (ЗІ ЗМІНАМИ НАКАЗ МОЗ УКРАЇНИ ВІД 18.12.2017 № 1621)

2. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПРИМІРНОГО ДОГОВОРУ ПРО МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ МІЖ НАМН УКРАЇНИ ТА УЧАСНИКОМ ПІЛОТНОГО ПРОЕКТУ» ВІД 14.08.2017 № 938/56 (СПІЛЬНИЙ З НАМН УКРАЇНИ)

3. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ МОЗ УКРАЇНИ ТА НАМН УКРАЇНИ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ПОСТАНОВИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ВІД 14 ЧЕРВНЯ 2017 РОКУ № 425 «ДЕЯКІ ПИТАННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПІЛОТНОГО ПРОЕКТУ ЩОДО ЗМІНИ МЕХАНІЗМУ ФІНАНСУВАННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ В ОКРЕМИХ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ УСТАНОВАХ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ...

4. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ РОЗРАХУНКУ ТАРИФІВ НА ПОСЛУГИ З НАДАННЯ ТРЕТИННОЇ (ВИСОКОСПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ) МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ УЧАСНИКАМИ ПІЛОТНОГО ПРОЕКТУ» ВІД 20.09.2017 № 1123/64 (СПІЛЬНИЙ З НАМН УКРАЇНИ, ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ В МІН’ЮСТІ ВІД 7.11.2017 № 1356/31224)

5. «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ТАРИФІВ НА ПОСЛУГИ З НАДАННЯ ТРЕТИННОЇ (ВИСОКОСПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ) МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ УЧАСНИКАМИ ПІЛОТНОГО ПРОЕКТУ» ВІД 28.09.2017 № 1189 (ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ В МІН’ЮСТІ ВІД 07.11.2017 № 1357/31225)

6. «ПРО ТЕСТУВАННЯ КОМПОНЕНТІВ ЕЛЕКТРОННОЇ СИСТЕМИ ОБМІНУ МЕДИЧНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ, НЕОБХІДНИХ ДЛЯ ЗАПУСКУ НОВОЇ МОДЕЛІ ФІНАНСУВАННЯ НА ПЕРВИННОМУ РІВНІ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ» ВІД 07.09.2017 № 1060

7. «ПРО УТВОРЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЕЛЕКТРОННЕ ЗДОРОВ'Я» ВІД 14.12.2017 № 1597

Інше

1. МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З ПИТАНЬ ПЕРЕТВОРЕННЯ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я З БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ НА КОМУНАЛЬНІ НЕКОМЕРЦІЙНІ ПІДПРИЄМСТВА

 

 

 

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites

В Україні стартувала кампанія "Лікар для кожної родини"

Цитувати

З 2 липня держава буде виділяти кошти на кожного пацієнта – 370 грн за ведення протягом року

Сьогодні, 2 квітня, в Україні стартує національна кампанія "Лікар для кожної сім'ї", під час якої кожен громадянин отримає змогу обрати лікаря первинної ланки і укласти з ним декларацію про обслуговування. Вже з 2 липня держава буде виділяти кошти на кожного пацієнта – 370 грн за ведення протягом року. 

Зазначимо, що процес підписання декларацій з терапевтами, педіатрами та сімейними лікарями розпочався ще в 2017 році під час тестового режиму роботи електронної системи охорони здоров'я. На сьогодні в системі зареєстровано вже 106 тис. декларацій.

"Обрати свого лікаря - значить визначитися з терапевтом, педіатром або сімейним лікарем, якому ви готові довірити своє здоров'я. Підписуючи з ним декларацію, ви повідомляєте державі, що гроші за ваше обслуговування НСЗУ має спрямовувати саме в той заклад, в якому працює обраний вами лікар", - йдеться в повідомленні МОЗ.

Зазначимо, що Національна кампанія з вибору лікаря не має певного терміну: вона триватиме, доки всі українці не визначаться зі своїми лікарями. Тому ви зможете підписати декларацію як у квітні, так і в червні або жовтні. У той же час слід звернути увагу, що лікарі можуть обслуговувати лише певну кількість пацієнтів: сімейний лікар - 1,8 тис., терапевт - 2 тис., педіатр - 900 пацієнтів.

 

Так як ця тема більш загальна, по медичній реформі взагалі, то докладніше про процедуру обрання свого сімейного лікаря і оформлення Декларації в окремій темі "Обираємо-сімейного-лікаря-реформа-первинної-ланки-медицини"

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites
В 23.02.2018 в 16:30, jack74 сказал:

Ваш лікар стане агентом сім’ї в системі охорони здоров’я. Він буде слідкувати за здоров’ям і повністю забезпечувати первинну діагностику. Для цього лікар має бути мотивований, передусім — фінансово

Перші два речення - це взагалі про яку країну і про яких лікарів??????? Третє речення - хіба зараз хтось з них щось робить без фінансової мотивації?

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites
8 часов назад, risenseven сказал:

Перші два речення - це взагалі про яку країну і про яких лікарів??????? Третє речення - хіба зараз хтось з них щось робить без фінансової мотивації?

Ну терапевти(і дитячі, і дорослі ) роблять без, бо їх зарплату важко назвати мотивацією. Скоріше демотивацією.

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites

як я бачу реформу:

раніше в Благомеді консультація педіатра коштувала 150 грн

перед реформою 200 грн

після реформи 300 грн

:rolleyes:

 

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites
Гость rl72
23 хвилин тому, paksivatova сказано:

як я бачу реформу:

раніше в Благомеді консультація педіатра коштувала 150 грн

перед реформою 200 грн

після реформи 300 грн

:rolleyes:

 

А при чому тут приватна клініка до реіорми державноі медицини?

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites
3 годин тому, volks сказано:

Чи то емансіпація, чи то дискримінація. Хз.

 

Дивно якось, ще дають когось обирати. На моїй дільниці медреформа якась не така - без вибору.:D

20180616_104425.thumb.jpg.399ec1d5671264faf056cce734e9da7e.jpg

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites
37 минут назад, Віталій СК сказал:

Дивно якось, ще дають когось обирати. На моїй дільниці медреформа якась не така - без вибору.:D

це правильний маркетинг :D

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites
Гость rl72
46 хвилин тому, Віталій СК сказано:

Дивно якось, ще дають когось обирати. На моїй дільниці медреформа якась не така - без вибору.:D

20180616_104425.thumb.jpg.399ec1d5671264faf056cce734e9da7e.jpg

Ну, просто сімейний лікар Фаріон набирає собі пацієнтів. 

А ти не зобовязаний йти до неі. 

Як написали вище - маркетинг)

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites
1 година тому, rl72 сказано:

Ну, просто сімейний лікар Фаріон набирає собі пацієнтів. 

А ти не зобовязаний йти до неі. 

Як написали вище - маркетинг)

Та я в курсі, то ж смайлик поставив.

Цікаво скільки ще пацієнтів цієї дільниці знають про це...

Редаговано Віталій СК

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites
Гость rl72

Оплата праці частини лікарів первинної медчиної допомоги в липні суттєво зросла! Це сімейні лікарі, терапевти та педіатри, які працюють в закладах, що мають договір з НСЗУ.

У липні Нацслужба здоров’я оплатила 255,3 млн грн за медичне обслуговування пацієнтів у 161 заклад первинної допомоги. Гроші пішли за пацієнтами!

Для лікарів цих закладів це означає, що вони вже можуть претендувати на вищі зарплати. Адже заклади автономізовані, а отже можуть самі формувати розмір зарплат - сума більше не прив’язана до тарифної к̶л̶і̶т̶к̶и̶ сітки.

Натомість рішення щодо зарплатної політики ухвалює колектив. Сума оплати може залежати від кількості декларацій, які підписав лікар, раннього виявлення важких хвороб або інших показників.

Позитивних кейсів медзакладів, які вже після першої виплати НСЗУ підвищили оплату своїм співробітникам, вже досить багато. Маємо такі чудові приклади:

27a1.png➡️У Селидовому на Донеччині сімейний лікар, який підписав 1800 декларацій, отримав у липні після оподаткування 10 504 грн. У червні було 5 450 грн.

27a1.png➡️У місті Балта Одеської області сімейна лікарка, яка підписала 1795 декларацій, отримала у липні після оподаткування — 16 011 грн. У червні її дохід складав усього 5 834 грн.

Це лише початок. Коли всі пацієнти підпишуть декларації зі своїми лікарями - дохід медзакладу збільшуватиметься, а відповідно зростатиме і його спроможність оплачувати роботу співробітників.

Ми трансформуємо систему для того, щоб кожен лікар отримував кращі умови роботи, а пацієнт - якісніше та доступне обслуговування. Проте не все залежить від МОЗ. Лікарі та пацієнти також мають вимагати якісні зміни, якщо стають свідками несправедливості. Прикладів того, як це може працювати, вже достатньо. Розкажіть про них у своїх медзакладах!

Тим часом ще відкрито нове вікно можливостей для медзакладів, які не почали працювати за моделлю “гроші за пацієнтом” - триває 2-га хвиля укладання договорів з Нацслужбою здоров’я. Сьогодні останній день, коли медичні заклади можуть подати заяви та приєднатись до нової системи. Докладніше тут: http://nszu.gov.ua

Volodymyr Groysman Павло Ковтонюк Oleg Petrenko Оксана МаркароваНСЗУ Національна служба здоров'я України Міністерство охорони здоров'я України Урядовий портал Міністерство фінансів України

#медреформібути

Світлина від Уляна Супрун.
 

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites
9 годин тому, rl72 сказано:
 

27a1.png➡️У Селидовому на Донеччині сімейний лікар, який підписав 1800 декларацій, отримав у липні після оподаткування 10 504 грн. У червні було 5 450 грн.

27a1.png➡️У місті Балта Одеської області сімейна лікарка, яка підписала 1795 декларацій, отримала у липні після оподаткування — 16 011 грн. У червні її дохід складав усього 5 834 грн.

 Ага, усьо гарно, той, хто має більше клієнтів, отримав менше... Ви би, пане  rl72 менше гівна на форум постили, авось карму очистите.

Спойлер

2035367851_.jpeg.6107fdf9a88ca2121a745a80b67851cf.jpeg

 

 

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites
Гость rl72
7 хвилин тому, bormotuha сказано:

 Ага, усьо гарно, той, хто має більше клієнтів, отримав менше... Ви би, пане  rl72 менше гівна на форум постили, авось карму очистите.

  Показати прихований контент

2035367851_.jpeg.6107fdf9a88ca2121a745a80b67851cf.jpeg

 

 

Розумієш, чоловіче, є ще така річ, що ті кошти виділяються не лише на зарплату медика. 

Але за гімном, в якому ти все життя живеш, ти цього не бачиш

Редаговано rl72

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites

А тепер по темі - от стало вчора мені погано, конкретно так погано... Аж до підозри на апендицит. Телефоную в місцеву амбулаторію, думаю, хоч спитаю, чи направлення на аналіз крові дадуть, міський номер - тупо знята трубка, ну не можуть ТАК дзвонити пацієнти ГОДИНУ, мобільний - "не абонент", і це вони ОФІЦІЙНО ПРАЦЮЮТЬ в суботу з 8-00 до 15-00, телефони і графік в інеті є... Реформа в дії...

Та і на...фіга порозсаджували тих сімейних лікарів з поліклініки - загадка... Заклало ВУХО - шуруй в амбулаторію, сиди в черзі за направленням, тоді їдь в поліклініку, чекай, поки картку, яку на руки тобі не дають, передадуть (до електронної там ще рік тому точно, було, як до неба рачки), і СИДИ в черзі до ЛОРа... Шикарно! І особливо кльово намотувати круги (а від амбулаторії маршрутка в поліклініку не їде, пройтися треба), коли в тебе щось болить...

Пройшло в результаті саме, виявилося, після ночівок в палатці на змаганнях нирка так прихопила. Може й добре, що не звертався нікуди - воно з НАШОЮ медициною (а точніше, за участі деяких її феєричних представників) часом дає геть протилежний результат  - не допомогли НІЧИМ, а, даруйте, за**али людину в не самому чудовому стані здоров'я біганиною по кабінетах і чергами, "необхідністю" для обстеження лагати в стаціонар, гнали на всякі зонди ("УЗІСТА у нас в ВИХІДНІ нема"), + діагноз неправильний поставили, зіпсувавши добряче нерви, операцією лякали, результат - послав "світил" куди подалі в грубій формі, жовчний міхур досі на місці, а була банальна МІЖРЕБЕРНА НЕВРАЛГІЯ (правда, боліло так, що очі на лоба лізли), досвід є...

Редаговано AgentSmith13

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites
4 годин тому, AgentSmith13 сказано:

...фіга порозсаджували тих сімейних лікарів з поліклініки - загадка... Заклало ВУХО - шуруй в амбулаторію, сиди в черзі за направленням, тоді їдь в поліклініку, чекай, поки картку, яку на руки тобі не дають, передадуть

Та ті чорти навмисне так поробили - теж застудив вуха, в поліклініці посилають до сімейного, а хто, без поняття, і біганина виматує, але платно в поліклініці можна - обстеження 70 грн... Суки...

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites
1 година тому, bormotuha сказано:

чорти

ДУЖЕ правильне слово, інакше їх не назвеш (не всіх, але...), особливо ту мадам з Америки..

Редаговано Bliksss

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites
Гость rl72
19 годин тому, bormotuha сказано:

Та ті чорти навмисне так поробили - теж застудив вуха, в поліклініці посилають до сімейного, а хто, без поняття, і біганина виматує, але платно в поліклініці можна - обстеження 70 грн... Суки...

Для того, щоб знати хто сімейний лікар, треба відірвати сраку від монітора, вибрати лікаря і заключити з ним договір. 

Але куди простіше пост на борду висрати

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites
52 хвилин тому, rl72 сказано:

Для того, щоб знати хто сімейний лікар, треба відірвати сраку від монітора, вибрати лікаря і заключити з ним договір

Але куди простіше пост на борду висрати

 Наймудріший?  Чи ще один чорт нарисувався? ..Якось і без твоїх порад розберуся, мова йде за те, людям все ускладнили, добавили незручностей, сходи в поліклініку, постій у черзі і вислухай прокльони бабульок і пенсіонерів. 

 Ти, пане rl72 , від нудьги або надлишку вільного часу форум засираєш, іди, проспися, зроби щось корисне, наприклад, бабульку через дорогу переведи...

Редаговано bormotuha

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites

Є така місцева традиція - понудіти і все обіср.ти.

http://medportal.volyn.ua/ - навідь ср.аку від монітора відривати не треба. 

https://global.newmedicine.com.ua/m тут є 1 поліклініка 

Редаговано SAS

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites
Гость rl72
1 година тому, bormotuha сказано:

 Наймудріший?  Чи ще один чорт нарисувався? ..Якось і без твоїх порад розберуся, мова йде за те, людям все ускладнили, добавили незручностей, сходи в поліклініку, постій у черзі і вислухай прокльони бабульок і пенсіонерів. 

 Ти, пане rl72 , від нудьги або надлишку вільного часу форум засираєш, іди, проспися, зроби щось корисне, наприклад, бабульку через дорогу переведи...

Зустріну тебе, обов'язково переведу. Я інвалідам допомагаю завжди

Редаговано rl72

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites
38 хвилин тому, rl72 сказано:

Зустріну тебе, обов'язково переведу. Я інвалідам допомагаю завжди

Мій телефон знайдеш по темах, розберемось, хто кому допоможе, на завтра і сьогодні я вільний, далі зустріч на вихідні.

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites
Гость rl72
10 хвилин тому, bormotuha сказано:

Мій телефон знайдеш по темах, розберемось, хто кому допоможе, на завтра і сьогодні я вільний, далі зустріч на вихідні.

Гггггг

 

Поширити це повідомлення


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гість
Відповісти на цю тему...

×   Вы вставили отформатированное содержимое.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Завантаження...

×
×
 • Create New...