Перейти до змісту

Бізнес у часи шаленої інфляції


keepo

Рекомендовані повідомлення

Цікавлять поради тих хто в "темі", або переживав аналогічні ситуації раніше.

Більша частина товарів непродуктової групи у нас - це імпорт. Відповідно йде у верх доллар - йде і ціна.

Хто як рахує ціни? До чого прив"язуєтесь?

Цікавлять думки на дану тематику.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 98
  • Створено
  • Остання відповідь

Опишу нашу ситуацію:

постачальники їздять 1 раз у 2 тижні. Відповідно товар поновити можна в цьому часовому діапазоні. Замовити, розрахуватись і зафіксувати вхідну ціну неможна.

Що маємо на виході: деякі товари по приходу умудрились подорожчати в 2 рази... тобто про прибуток не говоримо, там явний мінус...

і це по роздрібному "живому" магазину. Інтернет-магазин, де рівень цін це дрібний гурт, а зазори мінімальні - це реальна погибель :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прив'язуюсь до курсу говерли-ніко. Але цього не завжди достатньо, особливо коли курс за день піднімається на гривню-дві.

Вранці порахував ціну по актуальному курсу, покупець оплатив ввечері, за цей час гривня впала на 5-10%, а профіт то зменшується значно більше.

А багато хто просить відправити "наложеним", тоді взагалі часто виходить мінус.

Пробував рахувати по курсу з невеликим запасом - клієнти жаліються, що надто дорого і у конкурентів є дешевше.

Вже серйозно думаю над тим, щоб прикрити лавочку доки курс не стабілізується.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікавлять поради...

На місці «продавця товарів непродуктової групи» сьогодні я б скорочував асортимент/дороспродував склад, а гривню би, по мірі надходження, переводив би у валютний кеш. Якщо зовсім коротко – то просто би спробував пересидіти період нестабільності курсу в доларі «під матрасом».

Але я абсолютно не «в темі», яка там ситуація з конкуренцією в зообізнесі Луцька – мені невідомо )))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А що кажуть постачальники?

Зазвичай зразу в цiнi ростуть товари, якi напряму за валюту купуються. Цiну на них можна зафiксувати в валютi.

Украiнське теж виросте суттево в цiнi, але за деякий час - буде час спрогнозувати/скоригувати. Або також прив'язати до валют, по курсу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вже серйозно думаю над тим, щоб прикрити лавочку доки курс не стабілізується.

Згідний на 100%. Краще трохи недозаробити, аніж працювати в збиток і втрачати. Єдиний нюанс – конкуренти можуть відгризти твою долю ринку. Але в сьогоднішній ситуація це не найбільша загроза )

Цiну на них можна зафiксувати в валютi.

Угу, і бігати до Говерли кожен раз, коли вторгуєш 100-200 грн.? А як не встигнеш добігти: курс був 30, а став 40?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вже серйозно думаю над тим, щоб прикрити лавочку доки курс не стабілізується.

Існує ймовірність, не піднятися потім навіть до рівня докризових реалізацій на тлі конкурентів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо є вже клієнтська база може варто перейти на продаж під замовлення із мінімальною накруткою. Зараз важливо взагалі втриматись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Угу, і бігати до Говерли кожен раз, коли вторгуєш 100-200 грн.? А як не встигнеш добігти: курс був 30, а став 40?

Я так і роблю, перевожу касу в валюту як тільки набереться хоча б на 100 ує. Так, деколи добігаю, деколи ні, деколи по кілька разів на день. Але за рахунок того, що не сиджу на місці, ще якось тримаюсь на плаву.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

клієнтури з таким падінням економіки в кожного буде все менше і менше. тому за кожного клієнта, особливо постійного, треба триматися зубами. Обертати гроші всеодно потрібно, навіть якщо працюєш в "0".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сьогодні з колегою купували ключа на масляний фільтр (той що з цепою), але для інших цілей (довго розказувати), прийшли на варшавку, в першому "ларьочку-магазині" побачили той що треба.. розраховували гривень на 100-150 максимум.. спитали в продавця "скільки".. маленький пузатий чоловічок, трохи схожий на єврея, не повівши оком хапнув калькулятора, і, тикнувши пару разів по ньому пальцем випалив - 600 гривень.. навіть думки про роботу якось на другий план відійшли.. нафіг таких бізнесменів.. в іншому магазині взяли трохи гірший, але за 55 гривень.. розумію, усім треба виживати, але з такою політикою здорові ринкові відносини втрачають свою суть

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На місці «продавця товарів непродуктової групи» сьогодні я б скорочував асортимент/дороспродував склад, а гривню би, по мірі надходження, переводив би у валютний кеш

торгівельна площадка (магазин) - в оренді + ЗП + податки

для цього треба певний вал продаж, вивести кошти можна, але тоді відпаде потреба в бізнесі як такому...

А що кажуть постачальники?

ті що давали з відстрочкою платежу, відстрочку відмінили ("в зв"язку з коливаннями курсу")

фіксувати в валюті ціни не хочуть, та і з теперішніми галопами по курсу під говерлою треба тримати людину постійно :)

Існує ймовірність, не піднятися потім навіть до рівня докризових реалізацій на тлі конкурентів.

це точно, якщо зупинятись, то або повністю, або переводити бізнес в абсолютно інший формат

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Обертати гроші всеодно потрібно, навіть якщо працюєш в "0".

Спірне твердження. Що відповісте на це?

Меня тоже осенило: у нас лучше НЕ РАБОТАТЬ, просто ничего не делать, чем даже что-то продавать.

Поясню.

Если бы тот безнал, кот. я отправил на закупку импорта в конце октября я просто вывел бы и купил бы $, я бы если не заработал, то хотя бы сохранил его. А теперь я продаю импорт по цене закупки, плачу налоги с курсовой разницы, плачу зарплату сотрудникам, аренду, бензин-телефон и т.п. и я реально в минусе % под 40 в долларах. И с каждой гривной роста курса этот % увеличивается.....

А так как, аналогичная ситуация у немалого числа импортеров, и, ИМХО, не только я, а и "коллеги-импортеры" пришли к аналогичному выводу и поэтому просто выводят гривну из оборота, переводят в валюту по любому курсу, что приводит к давлению на курс, кот. растет, что многих убеждает, что таки да, надо выводить бабло и спасать его перводом валюту по любому курсу, т.к. завтра будет еще минус 1-2-5-10% к "сбережениям". ИМХО.

Ну і курс - курсом. А є ще й сьогоднішні реалії логістики.

В мене по роботі інша біда, кинув гроші за 2 фури товару 2 тижні тому, виробник український, от тільки біда, ніхто везти товар не хоче. Бо мало не щодня міняється ціна палива, важко знайти перевізника, я вже 2 рази доплачував, і ще нема товару, і незнати чи буде цього тижня. Кароче очкую... А народу з баблом приходить море, всі хочуть гривню поміняти на товар. В магазині бачу цукру ніде вже нема.... Кожен пристроює де може... В епіцирку взагалі завал, пройти неможливо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Влада своїми дурними діями підштовхує бізнес до переходу на стабільну валюту (долар, євро, злотий).

А є для цього отаке:

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B0

Вже навіть є в електронному вигляді (Ripple).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Обертати гроші всеодно потрібно, навіть якщо працюєш в "0".

Спірне твердження. Що відповісте на це?

Що можу відповісти, я не тримаю гривні, продав перекинув постачальнику за новий товар, потім отримав проплачений товар, націнив згідно сьогодених реалій, Цінники міняю при значних скачках. так виживаю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Меня тоже осенило: у нас лучше НЕ РАБОТАТЬ, просто ничего не делать, чем даже что-то продавать

.

.

.

выводят гривну из оборота, переводят в валюту по любому курсу

Спірне формулювання. Оскільки в даний час вивести по будь-якому курсу меньш вигідно, як залиши товар і продати його при стабілізації валюти на 3-5% дешевше, для стимуляції попиту - втрати дуже великі при сьогоднішніх курсах.

але це все варто робити при націленості на закриття (в прикладі всерівно треба оплачувати рахунки-податки-оренду ітд, от тільки оборотів уже не буде)

в іншому магазині взяли трохи гірший, але за 55 гривень

питання хто з цих двох виживе під кінець кризи...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А потрібно займатися імпортозаміщенням. Шукати виробників аналогічної продукції в Україні. Так там в них теж велика частка імпорту в в-цтві, Але всетаки не 100%.

Я думаю виживуть тільки ті що будуть терпіти. Да прийдеться попрацювати в 0 чи даже мінус паро місяців, зато потім всерівно ринок стабілізується.

Вічних криз не буває, навіть у нашій горе-країні. Так що терпіть малята, меньше про*обуйте на всяку фігню і буде вам щастя.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в іншому магазині взяли трохи гірший, але за 55 гривень

питання хто з цих двох виживе під кінець кризи...

Той, хто краще виставить актуальну ціну і не продасть (тут ще питання, може і продасть коли закінчаться дешевші залишки в конкурентів, або суто випадково), ніж той, хто продешевить і спрацює в "0" чи близько до нього.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да прийдеться попрацювати в 0 чи даже мінус паро місяців

на стартах магазину я утримував його з власного заробітку, який (умовно) складав 10уе/год. Оскільки ціни на роботу майже не змінились, то зараз аналогічна праця вартує 2-2,5уе/год. Якщо бізнес іде у мінус, а підтримувати його треба роботою, яка постійно дешевшає (по відношенню до товару), то думаю мене не на довго вистачить :)

впринципі магазини з старту робились по принципу "щоб працювало з мінімальним моїм втручанням". На прожиття можу заробити і без них. Тобто варіант пропрацювали місяць, зі всіма розрахувались і маємо 0 - дуже навіть гут, при теперішніх розкладах. Наразі ж маємо на виході суттєвий мінус.

а в перспективі:

1. підняття цін на електроенергію

2. поступовий ріст оренди (відповідно до інфляції)

3. встановлення касового апарату

А потрібно займатися імпортозаміщенням.

знайдіть імпортозаміщення для ось такої штуки:

UNIFILTER_280-228x228.jpg

Дещо і так замістили нашими аналогами - по причині нижчої ціни, але дещо просто не виробляєця. Взагалі. Навіть в перспективі :(

Ну і ні для кого не секрет, що повного циклу виробництва в нашій країні майже нема. Вийнятки є, але в більшості випадків сировина/матеріали - той же імпорт.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Що можу відповісти, я не тримаю гривні, продав перекинув постачальнику за новий товар, потім отримав проплачений товар, націнив згідно сьогодених реалій, Цінники міняю при значних скачках. так виживаю.

Скільки складає націнка? І який попит на ваш товар: еластичний чи ні? Цікаво, справді.

Пофантазую. От купили 1 лютого товар за 1 долар. (=22 гривні). Націнили нехай 50%. Продали за 1,5 (33) десь в середині лютого, коли долар був по 25 (скачок не значний, тому цінник не міняли). 24 лютого приїхав це й же ш товар по 1 дол. (40 грн.). З чого будете перекривати мінус в розмірі 7 грн.? А якщо націнка не 50%? А ще ж супутні затрати (оренда, зарплати, телефон/інтернет і т.д.).

Далі - більше. При аналогічні націнці потрібно виставляти цінник у 60 гривень. Або ж зменшувати націнку. Допустим, зменшили націнку до 20%, бо за 60 грн. просто не купують. Продали за 48. Але через деякий час курс вже 50. Знов в мінус?

А якщо націнка складає не більше 10-15%? Ось тоді і доводиться бігати до говерли по 5 разів на день :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як виробник вставлю 5 коп.

Виготовляю дитячі меблі, вся фурнітура, фарба з Європи, прив'язана до єврика, про якусь амортизацію, розширення, оновлення мова взагалі не йде. Вартість виробу вирахувана таким чином, щоб не заробляти, а виживати і не закритись (кілька конкурентів пихнули), мінімальна націнка, мінімальна оплата праці, все-все по мінімуму.

Проблема виробників полягає у заготівельному аспекті (потрібно всієї сировини заготовити в достатній к-сті, інакше із-за "1" виду шурупа цех може стати), ринку збуту (зараз він настільки зжався, як дупа під час переляку :) ), оборотних коштах (не буду розсусолювати, в виробництві без них ніяк) та дебіторах котрі вчасно не повертають кошти (відповідно ті кошти котрі тобі повертають вже знецінились, або ж немає можливості проплатити сировину). Ось наприклад на фото одиниця продукції, її ціна становить 35 $ (на даний час її можна придбати за такою ціною). навіть не озброєним оком видно що ціна на такого типу вироби не відповідає даному часу (курсу), але відповідає даній ситуації в країні (в людей немає грошей на брендові фірові вироби, малий попит тощо), отак і виживаємо.

Оу, ледь не забув: + кредитів як в жаби мулу...

post-9398-0-13187200-1424815552_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ай та то Zalepok44 ляпнув на рахунок імпортозаміщення...

як ше пан Nokian про доллар за 18....

П.С. якшо пан Zalepok44 захоче покритикувать, то нехай спочатку знайде мені Українській замінник камері відеоспсостереження, реєстратора, жорсткого диска...

Бензина, чи хтось думає шо ми споживаєм Арабську, чи Англійську нафту?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Спірне формулювання. Оскільки в даний час вивести по будь-якому курсу меньш вигідно, як залиши товар і продати його при стабілізації валюти на 3-5% дешевше, для стимуляції попиту - втрати дуже великі при сьогоднішніх курсах.

Ніц не зрозумів. А якщо стабілізація валюти настане на рівнях 50 грн./1 дол.?

на стартах магазину я утримував його з власного заробітку...

На прожиття можу заробити і без них...

Ага, то це власне просто твоє хобі. Ну так зразу б і сказав :_02:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Знов в мінус? ...Ось тоді і доводиться бігати до говерли по 5 разів на день

це все наразі можна перекрити не дуже ходовим товаром, на який просто не піднімати ціну :) і він відразу стає дуже ходовим + дає змогу перекрити надлишкові витрати.

але такого товару небагато і надовго його не вистачить....

переводити обіг в валюту є сенс при великих оборотах і дорогих товарах. На малих обротах можна ще й на спреді купівля-продаж попасти. Постачальників то не один і платити треба в гривні.

Ніц не зрозумів. А якщо стабілізація валюти настане на рівнях 50 грн./1 дол

продати товар по тій ціні, яка вийде при стабільному курсі, можна з невеликою знижкою, щоб швидше.

Ага, то це власне просто твоє хобі. Ну так зразу б і сказав :_02:

не путай виживання і життя. Я можу прокормити сім"ю власною працею, але заробити на будинок/квартиру - ні. Для останнього і необхідний бізнес ;) БІльший оборот дає більший прибуток + суміжні області роботи.

крім того, покажи хоч один магазин, який окупався з першого дня. Ну і на порядки заробітків можеш глянути до і після... зараз я б не ризикнув ставити магазин і підтримувати його фінансово з власних коштів, про що і написав у попередньому пості ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Постачальників то не один і платити треба в гривні.

Ну для мене це загадка, чому постачальники наполягають на розрахунках в гривні, а не в доларах (при цьому закладаючи в ціну курс з доволі таки великим випередженням)? Що сам думаєш, чому так?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...