Перейти до змісту

Сонячна енергія


fotlav

Рекомендовані повідомлення

спробував я ще раз знайти те що читав. і виявляється інфи немало в принципі. просто як я перший раз шукав, то з телефона видно мені інші результати видавались. а ПК ефективніше.

значить та стаття яку читав я http://progress21.co...energyinUkraine

на момент прочитання статті я вираховував скільки можна добути теплової енергії, а не електричної. але це все легко екстраполюється.

а тепер ось що ще цікавого найшов

http://suli-company....i-ukrayini.html

http://ukrmap.su/uk-g8/872.html

отут уже навіть є реальні акутуальні цифри, все гарно по полочках розписали http://texty.org.ua/...yv_doplachuvaty

аце доречі про наш Луцьк Кількість сонячних і похмурих днів за місяцями http://geoknigi.com/..._stat.php?id=84 - можна побудувати графік ефективності у пори року.

ще потрібно знайти аналогічний по вітрам, щоб подивитись чи перекриватиме вітрогенератор потужності взимку. по вітрам щось я тоже не міг знайти.

зараз тут ще гляну деякі джерела. може ще щось підкину.

п.с. читав десь (може і підбрехую, але все ж) що польща і німеччина знаходяться не в вигіднішій позиції щодо ефективності використання сонця, але тим не менш люди там це все ставлять і використовують. можливо через те, що держава добре цьому сприяє.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 140
  • Створено
  • Остання відповідь

Атлас Волинської області 1990 рік

Тривалість сонячних днів Ковеля. Як видно 4 місяці літом найінтенсивніше "світять", ще два весняних і два осінніх дають 50% від літнього світла

і чотири зимових місяці будуть "світити" в 3-4 рази слабше ніж у літку.

post-3982-0-80592700-1424624452_thumb.jp

А ось зимою можна ще ці години відмінусувати згідно з сніговим покровом, який закриватиме панелі

post-3982-0-87308100-1424624377_thumb.jp

грубо кажучи в холодний період тільки чверть днів буде без снігу.

тобто практично якщо панелі не чистити від снігу, то їх ефективність буде наближатись до 0.

Ще одна карта радіації

post-3982-0-17329500-1424624795_thumb.jp

а ось знайшов ще про клімат Волині в книзі "Геренчук К.І. Природа Волинської області" 1975 рік

описано про сонячну радіацію та вітри

Клімат волині.pdf

ну власне напевно все. інформації вдосталь шоб теоретично обраховувати як працюватиме геліосистема чи вітрогенератор.

ще було б цікаво почитати наскільки збільшеється ефективність панелей з використанням слідкуючих систем. обто поворотного механізму, який буде слідувати за сонцем

п.с. а от і знайшов відповідь в файлику, який підкину в rrid

post-3982-0-69208200-1424627611_thumb.gi

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

отут уже навіть є реальні акутуальні цифри, все гарно по полочках розписали http://texty.org.ua/...yv_doplachuvaty

Карта певно актуальна - у вінницькій області багато сонячних електростанцій іноземці будували (чи мали це робити треба пошукати.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Продовжимо збирати факти.

Інсоляція у Європі http://uk.wikipedia.org/wiki/Інсоляція

EU-Glob_opta_presentation.png

Як видно дійсно у Німеччині та Польщі освітлення до 1,5 рази менше.

Поки що я не навчився оперувати даними цих карт. Як правильно рахувати ці квт*год/м2 і що вони з себе являють.

хотів би звернути вашу увагу ще на такі параметри як номінальна потужність панелі, та освітленість на землі.

виробники маркують потужність панелі за умови освітленості 1000 вт/м2

пдф2.pdf

світловий потік сонця в верхніх шарах атмосфери становить близько 1360 вт/м2. він трохи коливається, це середнє значення.

а до землі доходить значно менше. в Україні скоріше всього влітку в полудень ясного дня скоріше за все буде лише 800-900 Вт/м2.

а далі ввечері ,зранку та особливо взимку потужність світлового потоку катастрофічно падатиме.

так от наприклад сонячна панель укр. вир-ва від заводу квазар http://www.kvazar.com/images/stories/production/KV_210-240_P.PDF

при освітленості 800 вт/м2 даватиме 70-75% від номінальної потужності.

можливо є якісь варіанти компенсації цього значення? наприклад використовувати додаткові фокусуючі дзеркала?

цікавим питанням є також оптимальний вертикальний кут нахилу та азимут панелі.

поки ще я таких даних не знайшов.

на мою думку доцільно було б направляти панель нижче до горизонту, це б забезпечувало кращий ККД у ранкові та вечірні години та у весняно-осінні періоди, коли сонце над горизонтом низько. а в літку в полудень збавляло трохи пікову потужність таким чином вирівнюючи вироблення енергії в часі і як наслідок можна брати акумулятори меншої ємності, вони б не перегружалися під час зарядку, а панелі менше нагрівались би.

враховуючи все вище сказане в тому числі і попепредніх повідомленнях — яку формулу не візьмеш, який нюанс не розглянеш, то всюди потужність панелей тільки меншає, меншає і меншає…

і варто розуміти що для власного будинку щоб забезпечити його світлом, треба повінстю завалити дах тими панелями, аби хватало від них енергії.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

цікавим питанням є також оптимальний вертикальний кут нахилу та азимут панелі. поки ще я таких даних не знайшов.

Для сонячних колекторів рекомендують щоб кут нахилу відповідав широті. Орієнтація на південь та повернуті 10 -15 градусів на схід - по статистиці зранку більше ясного неба.

можливо є якісь варіанти компенсації цього значення? наприклад використовувати додаткові фокусуючі дзеркала?

Вертикальний екран із фольги. Але потрібно буде більше площі (за екраном буде тінь).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Вчора в обід при падінні сонячних променів перпендикулярно до батареї видала

- напругу х.х. 22 В

- струм к.з. 3,27 А

літом очікую трохи більше звичайно

Буде час та натхнення зніму ВАХ для детальнішої оцінки потужності.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І скількі обійшлась ця конструкція

конкретно ця — в районі 55 дол. В гривнях десь 880. це ще по старому курсу, коли закупляв матеріали.

Можна було б значно заощадити якшо взяти скло від старого вікна, або нове тонше брати.

але у вікнах стоїть 2-3мм, і воно дуже ніжне. гнеться як желе.

я вирішив не ризикувати і взяв капітальне нове в 5 мм.

тепер в принципі мені поганий уголок, температура, мороз і град не страшні. бо бачу в людей саморобні панелі часом лопають по різних причинах. а ремонтувати її чи викидати не охота другий раз.

єдине що шкода що елементи не посажені на нормальний призначений для цього герметик. як наслідок між ними і склом є повітря і велике переломлення світла. я думаю це дає якісь додаткові втрати. але купляти герметик я відмовився через космічну ціну на нього і велики витрати в об'ємі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

Жителька Буковини встановила сонячні батареї: скільки коштує система та коли окупиться

Власниці будинку довелося півроку оббивати пороги чиновників, аби домогтися дозволу на встановлення системи.

Жителька буковинського міста Кіцмань Оксана Твердохліб установила в себе на подвір'ї сонячну електростанцію. Агрегат виробляє достатньо електрики, щоби забезпечити її господарство, а надлишок вона навіть продає в міську електромережу. Жінці як першопрохіднику використання сонячних батарей у побуті довелося приборкувати не лише сонячну енергію, а й байдужість чиновників, які не хотіли повірити в успіх її задуму. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок.

Панель сонячної батареї розміром у 150 квадратних метрів височіє просто посеред центральної вулиці міста Кіцмань. Власниця електростанції Оксана Твердохліб каже, що потужності достатньо, аби забезпечити електроенергією її триповерховий будинок і навіть продавати надлишок електроенергії у мережу. "За місяць вона виробила десь 1300 кіловат – це для зимового місяця досить потужна цифра. Спожила я десь третю частину. Решту було віддано в нашу мережу за "зеленим тарифом", - говорить Оксана Твердохліб.

Ідея збудувати власну сонячну електростанцію прийшла до буковинки під час проживання в Австрії – там такі можна побачити ледь не на кожному будинку. Зростання тарифів на електроенергію в Україні остаточно переконало жінку. Тепер вона ще й заробляє на виробництві електрики. "По одному із лічильників вони вже в плюсі: ми рахунок не виставляємо, рахунок виставляється на різницю. Наприклад, він згенерував тисячу кіловат, а спожив тільки 100. Тобто 100 він не платить нічого, а за 900 ми йому відшкодовуємо", - пояснює начальник Кіцманського РЕМ (район електричних мереж) Олег Нагірняк. Читайте також: Нові тарифи на газ, тепло і світло. Як отримати субсидію та зекономити Із так званим "зеленим тарифом" обленерго виплачує жінці щомісячно 3,5 гривні за кожен кіловат. Таким чином електростанція, що обійшлася у 9 тисяч євро, за підрахунками власниці, окупиться за сім років. Щоправда аби встановити сонячні батареї, жінці довелося подолати чиновницький супротив. "За кордоном, якщо хтось хоче побудувати таку електростанцію, це триває від сили тиждень - з монтажем, з усім. Мені прийшлося боротися півроку, причому кожного дня", - згадує Оксана Твердохліб. Власниця ж сонячної батареї не шкодує, що витратила півроку на те, аби домогтися лише дозволу на їхнє встановлення. Каже, навіть якби не продавала надлишок у мережу, а лише забезпечувала власні потреби в електроенергії, усе одно це було б вигідно.

Кореспондент ТСН Олег Тудан

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

доречі, зайнявся тут прораховуванням споживання різних електроприборів дома. в місяць накручуємо більше 400 кВт*год, вирішив оцінити хто скільки споживає, щоб розглянути можливість економнішого споживання. випадково наткнувся на такий цікавий сайт http://sutem.com.ua/9alten.php

там є досить непогано розжований метод розрахунку необхідної конфігурації та потужності домашньої СЕС.

зокрема наведена таблиця орієнтовне місячне вироблення електроенергії сонячними батареями.

я собі вираховував аналогічну, з джерел, які я описував вище (інсоляція, кількість сонячних, хмурних днів, сніг і т п.для Луцька). правда розрахунки лежать дома, попробую згодом співставити наведені з власними.

ось наткнувся випадково на ще одну контору по інсталяції СЕС. зробили вони скоріше в рекламних цілях таке: http://www.solarlviv.com.ua/?p=136

з онлайн статистикою у реальному часі http://194.44.209.19/index

посилання на цю вебморду було в сусідній темі, яка вже закрита

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...
  • 2 тижня потому...

Привіт народ.

Почитавши і певною мірою проаналізувавши інформацію про бажані мною девайси на дах будинку

про які я запитував в першому пості, а саме про сонячні батареї і сонячні колектори.

Я дійшов проміжного висновку, що поки що це мені не по кишені :_07::_11:

ну а також так і ніхто не відгукнувся з реальних користувачів даними системами.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Тому щоб зберігати інтерес до теми і збирати навколо неї однодумців

[так як до сонячної енергетики рано чи пізно всеодно всі будуть звертатися]

пропоную в цій темі продовжувати ділитися цікавими і корисними посиланнями на статті чи відео про сонячну енергію

ну а саме головне звісно ділитися власним досвідом в геліоенергетиці.

Форумчанин sergkots вже давав посилання на сайт в 11 пості як можна самому з поливного шлангу зробити водонагрівач.

Я ж натрапив на іншому сайті http://svoeteplo.org/ який зараз так активно рекламується соціальною рекламою

детальний, покроковий, практичний посібник як теж самому можна зробити сонячний колектор для гарячої води

він в PDF форматі ось на нього посилання http://svoeteplo.org..._колектори1.pdf

Можливо хтось з форумчвн є фанатом Руйнівників міфів і популярної науки які самі можуть змайструвати подібну конструкцію і поділитися результатами тут.

В першу чергу адресую це форумчанину laser

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Привіт Atmel

Ми з вами синхронно підняли схожі за змістом теми :_02:

хоча давно не заходив на цю темку там де ви пишете так як її назва відповідає трішки іншому змісту обговорення.

Так дійсно продивився ваші фотозвіти, нарешті на форумі появився практичний досвід.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ми з вами синхронно підняли схожі за змістом теми хоча давно не заходив на цю темку там де ви пишете так як її назва відповідає трішки іншому змісту обговорення. Так дійсно продивився ваші фотозвіти, нарешті на форумі появився практичний досвід.

Якщо там буде людям цікаво - викладу і інші фото.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...
  • 1 місяць потому...

ось ще одна цікава конструкція. http://www.radiosvoboda.org/content/article/27167775.html (відео)

хоча я думаю по довговічності і практичності вона не дуже хороша.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

laser, для гарячої води. На мою думку такі конструкції більше для комбінованої генерації - електрика (турбіна) + гаряча вода. Є такі промислові електростанції, тільки там нагрівають розчин солей. Це дає можливість генерувати струм і вночі (розчин знаходиться у теплоаккумуляторі).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

про сольові розчини знаю знаю. доречі я читав цікаву статтю. десь в мене в журналі є. можу відсканити сюди, якшо буде цікаво. суть така що будують теплоізольований басейн. заливають перенасичений розчин солі і напрявляють туди сонячні промені. так от ближче до дна в тому розчині температура сягає дуже високих значень, при цьому на самому дні і при поверхні вона суттєво ничжа. це пов'язано з специфікою конвеції в даному розчині. дуже унікальне явище.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Сонячні колектори + сонячні батареї

Сонячні колектори 6 панелей + Бак акумулятор на 1000 літрів на опалення,+ гаряче водопостачання. 1300+ 700$

40 панелей сумарною потужністю 10 кіловат. + інвертор 10Pro. підключені до зеленого тарифу. 7200+ 2150$

post-12444-0-13152100-1439928185_thumb.j

post-12444-0-06816900-1439928193_thumb.j

post-12444-0-77903300-1439928207_thumb.j

post-12444-0-84938500-1439928234_thumb.j

post-12444-0-89893100-1439928245_thumb.j

post-12444-0-19275600-1439928258_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...