Перейти до змісту

знову дощик, знову затопило Луцьк


Георгий

Рекомендовані повідомлення

ТА ЙОЛКИ ПАЛКИ!!!!

не хотів вас образити, нічого проти вас не маю. трактат скоріше всього не прочитав увесь, так як зазвичай у мене виходить з довгими повідомленнями: "не асіліл, многа букафф" :_39:

щодо особистої неповаги, то не звертайте уваги, так тут заведено що в резидентів форуму своя тусовка, а хто тут має мало постів, то їх до уваги рідко беруть. та і не тільки тут, усюди так.

я думаю що навіть в нормальному стані наша стокова каналізація не справилася б з такою кількістю опадів

те ж саме що і я казав. навіть якби колектор був у зріст людини, зливна решітка не встані пропускати стільки води, або КНС не перекачає.

Зливи стали такими аномальними, що люди дивуються і підраховують збитки

і раніше були такі негоди, більші чи менші. просто раніше не було інтернету та ютубу і дізнавались про це люди вкрай рідко та обмежно.

про які такі якісно виконані роботи можна говорити -- подивіться на дороги, те, що інженер вказав на папері і те, що в дійсності зроблено -- дуже відрізняється

повністю підтримую! на моїй чернишевського зливні решітки встановлені на горці та підвищеннях дороги, а в ямі найнижчій точці, де б вони мали стояти завжди збирається вода по 10-15 см і розливається великою баюрою на всю дорогу так, що не проїхати машиною, не пройти пішоходам. сам водостік організований так: колодязь + труба 5м в сторону р. Омелянівка. і ці 5м забиті й непряцюють споконвіку. один раз на 0 років бачив промивали їх і розкопували під мулом, але запрацювало тільки половина з них, і то не надовго.

З приводу опадів і рівня річок:

Про це я вже писав

а нашо паритись тижнями по 5 листків змітати

щоб не забивало водостоки, і вода текла по жолобах а не стінах будинків. а то може статись і таке як в приватбанку було, чи десь на сороковому з восьмого поверха на п'ятий… крім листя потрібно розчищати землю та мох.

хоча якщо у вас гараж з старим шифером, то чистити його дісйно можна раз в рік, і то коли є охота.

Велкам у централізовану економіку

а як же "владу регіонам"?

з таким виривом з землі коренева система пошкоилась

тоді краще посадити новго саджанця.

p.s. вибачайте за стільки букв =)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 793
  • Створено
  • Остання відповідь

та ну що Ви... я не ображаюсь, може миттєво видати якісь емоції, але то лише на мить, а так Ви всі класні, приємні, і кмітливі

Я написав, шо Дрім мене особисто зневажає і образив -- ну то я перегнув, сорі. Дріма поважаю і важаю одним з кращих дописувачів

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Sniper

Я писав про листя саме на люку біля твого гаража :)

та нє, там люків немає, крім двох каналізаційних в садку, які все життя в хащах, бо рідко до них є справа, всюди грунтове покриття, а вода біжить в дощі давно наміченим природним шляхом. До речі як не дивно -- в гараж вода не пішла (водостічний рівчак проходить по двох сторонах) підступила до воріт і ззаду потік не встигав проходити (кудись в невідомість)) я з дитинства намагаюся зрозуміти куди та вода дівається... там місце між 5 парканами різних дворів і гаражі, протікає в шпарину і далі хз...))) ), зрештою як і майже при всіх дощах і вода піднялася досить високо, але теж не змогла пройти стіни гаража, дах теж не підвів, горище над будинком сухе, підвал сухий, а весною ситуація зовсім інша -- в гаражі буває мокро, як від землі. так і з даху, на горищі бувають кучугури снігу і сусідню квартиру підмочує стелю, в дідовій ніколи не підмочувало, підвали атакує вода з каналізаційної системи по трубах відстійників (ну так принаймі кажуть каналізаційники, які весною відкачують воду з колодязів (от якраз тоді і відкривають ті люки в садку)), от якраз і відкачували цього року бочкою на базі ЗиЛ-433 з котушкою шланга позаду, ну така як на фотці тут вище десь, тільки бочка сіра. То вони просто качати і все, а чистили сталькою з "кішкою".

ну якшо ливникову водостічну систему будуть чистити "кішкою" по всьому місту, то ждіть потопів від мжички, бо це те саме, шо пальцем в носі колупатись. потрібно задуматись над оновленням деякої номенклатури парку комунальних машин. "Пилососи" ж купили, причому різного типу і габаритів, пора і водовідкачування і чистку забезпечити сучасною ефективною технікою, а головне -- це механізувати снігоприбирання звісно))

:0016::_35:Sniper, велике дякую. Цей зразок потоку свідомості - в меморіз. Я серйозно, не ображайтесь

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я зачаровываюсь писаниями Снайпера. Он описывает просто и доходчиво сложные, для понимания непосвященных, вещи. Про поезда и "пылесосы". Я его тексты легко осиливаю, в отличии от многих других. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

забув додати всласні роздуми про злив.

з києвського майдану води скидаються за податковою у річку. з моста над сапалаєвкою можна побачити метровий колектор. я вважаю це не дуже розумним рішенням. в звичайний час річка стає смердючою канаваю, а в "мокрі" періоди сюди зливається багато води, яка потім затоплює і забруднює дитячу залізницю. впевнений що це не єдина зливна труба.

щодо відведення води з 40-го, то було б логічно відводити воду у стир. наскільки мені відомо є труба достатньо великого діаметру від заводу мотор до КНС на вишкові. там цю трубу видно, вона впадає прямо у стир.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я після дощика нормально екіпірувався і поїхав додом. Правда заїхав у "озеро" по самий руль, але голова та спина - сухі!

8yq0W.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я після дощика нормально екіпірувався і поїхав додом. Правда заїхав у "озеро" по самий руль, але голова та спина - сухі!

8yq0W.jpg

После такой погоды велосипед наверно смазывать надо заново?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

:0016::_35:Sniper, велике дякую. Цей зразок потоку свідомості - в меморіз. Я серйозно, не ображайтесь

все ок. я знаю... сам потім перечитую написане мною і розумію що забагато букв. Просто коли починаю писати, то хочеться викласти матеріал доступно і насичено, з гумором, шоб не була суха наука (я НЕ ВЖИВАЮ наркотиків ще раз наголошу, бо в деяких темах мені це закидали). Ну і в результаті трохи заносить текстом на розділ з "Війни і миру". На лекціях теж та сама проблема була -- я не встигав студентам прочитати лекцію за 80хв, бо старався доступно і цікаво їм пояснити. і мені таки вдалося їх чомусь навчити і зацікавити предметом. Просто згадав, коли сам вивчав той предмет, то він подавався сухо і не цікаво, я вивчив чужу помилку і викладав той предмет інакше, доступніше і цікавіше.

Я теж думав, що сьогодні буде рецидив зливи, але слава Богу минулось.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

zaxid.net/home/showSingleNews.do?zbitki_vid_potopu_u_lutsku_otsinili_u_45_milyona&objectId=1290683

Держава врахувала дрібниці. Ще впереді цифри від страхових фірм-а там буде ого-го-го. Нові авто, будинки і т.д.

Вони як завжди вишли сухими з води.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не можешь атаковать мысль - атакуй мыслителя (с)

Шо за дурна звичка пхати свого носа куди тебе не просять?

Віталік, я тобі це вже казав в ПП, тепер скажу на люди - може я і помиляюсь, але тебе зарано випустили з групи тролів. Ти не можеш просто говорити про суть, тобі обов"язково треба прив"язати цю свою "суть" до якоїсь особи, що називається переходом на особистості. Це товсто :)

laser, Сапалаївака стає смердючою (в звичайний час) не тільки через цей колектор, але й через купу інших міні-колекторів з приватних будинків на обох берегах. Якби течія була більш інтенсивною то ці нечистоти сильніше розбавлялися.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

щодо ялинки біля загсу -- ввечері йшов там, залишився лише помітний пеньок (((.

Біля 21 гімназії (на куту території школи) будують будинок (от доречі в продовження до стилів забудови -- зараз будують, де можуть клаптик землі найти, за СРСР -- строго по схемам району з врахуванням роз вітрів, сторін світу, але всюди використовувались так звані "типові проекти", тобто сотні будинків 1:1 як близнюки по ввсьому союзу. Нині просто планування квартир підлаштовують під сторони світу і вітри, хоча це останнє я просто догадуюсь), поряд був ларьок, який потім переріс в лигарню (без образ, просто слова підходящого не знаходжу), ларьок залишився і площадка з бруківкою теж, але злива зробила чималий рів і частина площадки по довжині поплила в рів разом з бруківкою. Далі по ходу до вул. Кравчука місце з фотографій де засіла машина поряд з басейном школи -- видні сліди жорстокої боротьби господаря авто з багном))) глибокі пориті колесами колії і навіть відбиток від дниша (таке враження, ніби автівку припіднімали, щоб витягти), а також сліди міні-тракторця з ковшом, який видно що нашвидкоруч загортав пориті рови

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тільки зара звернув увагу :)

Посмішку викликали плавуни на матрасах і ще хлопаки, які такі пливли по соборності та на карпенка-карого. ...

ці мались на увазі?
)output_lwwLlM.gif
Невже хтось повірив, що це реальне фото?! :)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тільки зара звернув увагу :)

Посмішку викликали плавуни на матрасах і ще хлопаки, які такі пливли по соборності та на карпенка-карого. ...

ці мались на увазі?
)output_lwwLlM.gif
Невже хтось повірив, що це реальне фото?! :)

Кстати, многие поверили :)

Хотя, с пеликаном - всем понятно было.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

трошки ще науковопопулярної інформації і пропозицій...

Пошукав-порився чистильні пристрої для труб циліндричної форми. Як не дивно знайшлось мало, невеличкі плунжери-парасольки з форсунками

для розмиву, з щіточками... одним словом погляньте самі:

20111226135804_103.jpgBrush-Cleaning-Pig-04.jpgoil-pipe-line-cleaning-pigs-250x250.jpg

Очевидно, що всі ці пристрої (яскраво видно на першому фото) мають пасивний привід який в одночас є шлангом постачання води. Але я не знайшов абсолютно нічого про автоматичні пристрої очистки трубопроводів на великі дистанції, зокрема так званий пристрій "поросятко" для чистки нафтопроводів у США. такий плунжер бігає нафтопроводами тисячі кілометрів самостійно, має на собі щіточки і "парасольки" (типу як на останньому фото червоні тарілочи), заодно збирає інформацію, тобто працює як дефектоскоп, управляється дистанційно. Але для каналізаційних і водосточних систем такий автоматизований надтехнічний пристрій не потрібен, необхідне щось простіше. Ну я прикінув головою, нашвидкоруч накидав схемку в автокаді, принципову схему снаряду для прочистки водостічних чи каналізаційних каналів внутрішнім діаметром до 350мм (ну це приблизно на око). Функціональну схему вже влом було креслити, згодом накреслю...

d0f3d1f90224.jpg

КАНАЛООЧИСНИЙ МЕХАНІЗОВАНИЙ СНАРЯД

1. Подрібнюючий фрезерний накінечник; 2. Відеокамера з освітлювальними діодними лампами; 3. Коліщата;

4. Форсунки відмиву; 5. Корпус; 6. Гідрошланг подачі води під тиском; 7. Підвід електроживлення та електроніки.

Отже, запропонований мною каналоочисний механізований снаряд працює наступним чином. Подрібнюючий фрезерний накінечник 1, який може легко замінятись на наконечник іншої форми (наприклад дискової, сферичної, конічної... поверхні) виконаний з вигнутих сталевих пелюстків гвинтової поверхні (так само як і поверхня полиці корпуса плуга, типу отак Ris3.GIF1502-26.jpg)

на кресленні криволінійність і набір пелюстків фрези не показано, але приблизно, щоб Ви собі уявляли, то це щось подібне на оце zemlesosnyj_snjarjad3_1.jpgтільки в моєму варіанті простір в середині набору пелюстків порожній, це видно на кресленні. Простір я передбачив для обзору відеокамери 2 і освітлення світлодіодами навколо неї. Ну камера то чисто уже "примочка", але думаю вона там згодилася б. Запозичив ідею з медицини, а саме з малоінвазивної хірургії і такої приємної процедури як ЕФГДДС (езофагогастродуоденоскопія), де застосовується мінікамера з освітленням. камера 2 нерухомо з"єднана з корпусом 5, фреза 1 через монтажний фланець приводиться в обертовий рух від електродвигуна всередині корпуса 5. Коліщата 3 розміщені на механізмах типу шасі літака чи крил на Миг-23, тобто можуть складатись до корпусу, чи навпаки розкладатись. (таких коліщат є 8 штук на снаряді). Це дозволить рухатись по стінкам в середині труб різних діаметрів (ну в певному діапазоні, зрозуміло), фрезу 1 теж можна зробити, щоб пелюстки "розкривались" і "закривалось" в залежності від потреб діаметру очистки. Власне привід в рух снаряда здійснюється коліщатками 3, які в свою чергу приводяться тросовою передачею (ну тут різні теж варіанти можна придумати). або ж снаряд міг би рухатись в наслідок роботи сопел 4, струмінь води з яких створюватиме реактивну тягу, питання тільки, чи вистачить тієї сили для необхідного режиму руху... Сопла 4 шарнірно-рухомі, їх є 4шт. (ну то теж скільки захочеться можна зробити), шарнірна рухливість дозволить обертатись снаряду навколо своєї осі якщо знадобиться або "дати задній хід", чи прийти на поміч фрезі розмиттям, якщо теж знадобиться. корпус 5 містить в собі герметизовані електричні пристрої (електродвигун приводу фрезерного наконечника, блоки електроніки, механізми коліщат, сопел....) запирається різьбовим з"єднанням кришкою позаду, на якій розміщені прийомні блоки гідроводяної системи високого тиску 6 і електричної системи 7.

наче все описав. Снаряд застосовується для очистки закритих прямолінійних циліндричних каналів. на поворотах він наврядчи пройде. Для цього можна запропонувати варіант снряду з двох шарнірно з"єднаних частин, по типу як остов трактора Т-150К чи К-700. Для труб діаметром від 400мм конструкція буде іншою, адже корпус снаряда великого діаметру не запхнеш в колодязь через розміри і важкість. В таких випадках треба буде робити декілька фрезерних накінечників, по типу як на прохідному гірничому комбайні. ну але я розглядав тільки варіант труб приблизно до 350мм.

Я повторюсь, що то суто варіант, я просто сів і уявив собі якою б могла бути ця очисна машина і просто на швидкий огляд видав отаку конструкцію. Це не є фахово обгрунтована машина, це суто моє бачення і я запрошую Вас до критики і пропозицій.

Ну але як не як - на патент тягне з запасом. якшо є бажаючі подати заявку -- дам оригінал креслення і описову частину (ну в замін на співавторство))) ).

PS. Знаю, Бачу, Вибачаюсь -- знову багато тексту

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Лечение наших труб этими приспособлениями - убьет их, так как они очень старые и методы прогрессивной медицины тока ухудшат их состояния.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Лечение наших труб этими приспособлениями - убьет их, так как они очень старые и методы прогрессивной медицины тока ухудшат их состояния.

Ви впевнені? Вони не стальні, а залізобетонні або чавунні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Повернімось до наших "баранів".

Залив відео на ютюб про те, що як завжди, знаходяться ті, які краще за інших "знають" як і куди їхати, і ті, кому подумати своєю головою немає часу.

2013.07.30, Луцьк, вул.Кравчука. Перехрестя Кравчука-Інтернаціоналістів затоплене.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

дуже знайома катрина, таке можна було спостерігати по всіх дорогах, у мене на конякіна умудрились "зашитись" в тісний простір між посадками яблунь з березами і цегляною стіною гаражного кооперативу. по другу сторону дороги машини лізли менше, бо там одразу організувалось море, наавіть умудрилась одна машина сховатись в дворі і чомусь не на асфальті стала, хоча двір був "сухим" (вода не піднімалась і не затопила) а полізла на траву всіма чотирма і сіла по саме дно. Я тоді написав вночі, що ті сидячі машини витягали всю ніч.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це свідчить про дуже низький рівень підготовленості водіїв людей за кермом до дорожніх обставин, відмінних від повсякденних.

Дружина з балкона спостерігала як хвилин десять чоловік з жінкою стояли на початку того бульвару показували водіям, які їхали зі сторони 21 школи, що "розвертайтесь! дороги далі немає". Його слухались-слухались, а потім хтось виявився "розумнішим" і поїхав далі, повз санремо. І все "стадо" телят рушило за ним. Чоловік подивився, плюнув, махнув рукою і пішов собі геть.

Ще, щодо відео вище. Оті всі машини застряли десь під деревами біля 24го будинку і стояли там пару годин - ніяк не могли роз'їхатись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо канали такі зношені, то чистити їх нема сенсу. Але вони наврядчи зношені. під землею, в постійній волозі, наповнені водою більшість життя -- це враховується же при проектуванні. Тобто грають роль наступні фактори -- не можливість частої заміни, експлуатація в грунтовому вологому середовищі, водопропускна задача. ці труби точно не сталеві, і наврядчи чавунні. Чавун не набагато дешевше, а можливо і дорожче сталі (саме маю на увазі труби), адже чавунні труби комунікацій виконані з сірого чавуну марки СЧ. Це твердий крихкий матеріал, тугоплавкий, трудність і вартість заключається в проблемі охолодження після відливання виробу з СЧ (вироби з СЧ лише відливають, ковці чи протягуванню СЧ не піддається) і громіздкі об"ємні вироби по типу дзвона, чана, труби потрібно повільно охолоджувати в піску, оскільки швидке природне охолодження на повітрі приведе до лопання виробу. Крім того як я вже сказав сірий чавун є крихким матеріалом. каналізаційні відстійники в наших туалетах виконані з СЧ і якшо взяти молоток і без прикладання великого зусилля вдарити по трубі відстійника, то молоток проламає дирку з осколками, подібно як глиняний глечик. Тому труби водостоків під землею очевидно залізобетонні -- стійкі до статичних напружень і до вологого середовища. Я ще уточню сьогодні в діда, він то точно знає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

щойно питав у дідуся. З його слів під містом лежать різні труби згідно розрахунків -- бетонні, залізобетонні, азбестоцементні і навіть чавунні і все це різного діаметру згідно розрахунків потреб водостоку для конкретних місць. є навіть труби-тонелі в людський зріст, колектори, місця відстою. левова частко стоків виходить в Стир нижче водозаборів (це по проектам, в дійсності Сапалаївка бере багато на себе). Запас значний, але врахувати прибирання вулиць як основний фактор засмічення і процент твердого покриття відносно загальної площі міста важко, тому говорити про точнй розрахунок водостічних систем в загальній сукупності не доводиться. Крім того варто памятати, що будь-які звуження, муфти, примикання і відгалуження будуть гальмувати потік, Отже можна зробити висновок, що загальна система водостоку міста -- це темний ліс, який важко чистити і розраховувати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Люди, ну про що ви говорите? Люба система не пропустить через себе місячну норму води яка випала за 2 години!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...