Перейти до змісту

На Челябінськ впав метиорит


Рекомендовані повідомлення

:) я продовжу :)

Антіохійського університету, про який згадує БіБІСі, не існує, а є АнтіоКійський - Universidad de Antioquia - Університет Антіокия, який є в першу чергу НАВЧАЛЬНИМ закладо, і студентами якого, я так думаю, і є вищезгадані "вчені", так як ніякої згадки про "астрономічний напрямок" чи "астрономічні дослідження" в тому університеті я не знайшов....

ну, не знаю... може погано шукав?... ;)

И как теперь жить?...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 195
  • Створено
  • Остання відповідь

И как теперь жить?...

пора взрослеть и переставать верить в сказки сплетни ;)

нельзя всё прочитанное или услышанное (особенно в интернете) принимать за чистую монету :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

И как теперь жить?...

пора взрослеть и переставать верить в сказки сплетни ;)

нельзя всё прочитанное или услышанное (особенно в интернете) принимать за чистую монету :)

Да, я знаю, как жить. Я к тому говорю, что, вот, вы их разоблачили и что с того?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

jack74, похибка вимірювань тіней, координат камер, розмірів тіла метеорита визначає похибки результатів досліджень. Ніхто ж не говорить що колумбійські наркомани вчені визначили з точністю до секунди/сантиметра і тп. До того ж похибка визначення координат камер при таких масштабах події навіть в 5-10 км - не перевищить грубо кажучи 5%. То ж не траекторію руху футбольного м"яча по полю визначають. Дивуюсь недовірі вимірюванням за непрямими ознаками. Військові все життя визначають розміри об"єктів та відстані до них досить точно за допомогою непрямих ознак та тригонометрії.

Апдейт:

А якщо не віриш тому що на заборі написано, то це добре, головне вміти оцінювати для себе наскільки абсурдним є зміст напису)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да ты всем глаза прям открыл ,как же мы раньше без твоей мудрости жили, верили всем подряд. А теперь да, спать не буду, а буду заговоры искать.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

И как теперь жить?.....
Да, я знаю, как жить.
;)

... Я к тому говорю, что, вот, вы их разоблачили и что с того?

а что с того всего, что здесь на Борде пишется? Может, значит, не писать?

Да ты всем глаза прям открыл ,как же мы раньше без твоей мудрости жили, верили всем подряд. А теперь да, спать не буду, а буду заговоры искать.

Прости, я тебя где-то задел, что ты язвишь в мой адрес? Про "как жить" и про "заговоры" я общался не с тобой, и то, как ты там будешь спать, мне абсолютно по барабану.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Колумбійська обсерваторія. Місто Богота. Колумбія. Не штат. Країна.

jack74, Як ти вважаєш, всі дослідження космосу, що проводяться з Землі вірні? Чи для того, щоб вивчати всесвіт потрібно його весь(!) облетіти?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прости, я тебя где-то задел, что ты язвишь в мой адрес?

Потому, что за собой замечал такое, и со стороны это, зачастую, выглядит глупо и некрасиво )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

jack74, похибка вимірювань тіней, координат камер, розмірів тіла метеорита визначає похибки результатів досліджень. Ніхто ж не говорить що колумбійські наркомани вчені визначили з точністю до секунди/сантиметра і тп. До того ж похибка визначення координат камер при таких масштабах події навіть в 5-10 км - не перевищить грубо кажучи 5%. ...

м-дааа... з точністю до секунди/сантиметра?!

Добре, поясню на пальцях.

Стань вночі біля якогось будинку, подивись на зоряне небо над самим дахом того будинку. Обери собі за "приціл" наприклад якусь антену. Заміть, на яку зірку ти прицілився. А тепер відхили голову хоча б трішки, і поглянь, куди тепер ти "вцілиш", в яку зірку... Ну, що? Як ти думаєш, там, в небі ти "перемістився" зовсім небагато? на футбольне поле? Певно, ні, тепер траекторія твого погляду попала в зоооовсім іншу зірку. В іншу частину космосу!!!! Навіть в масштабах нашої Сонячної системи. А вони, начебто, "вирахували" з району ЯКОЇ ПЛАНЕТИ!!! прилетів метеорит!

А тепер врахуй, що Земля теж рухається. Обертається і навколо своєї осі, і навколо Сонця. Тобто точний час і точне місцезнаходження спостерігача потрібне для того, що зрозуміти, в яку частину космосу цілився твій приціл, не те, що в яку планету.

А якщо ще й врахувати, що траекторія метеорита теж не є прямолінійною, то .... ой... яка там "проста тригонометрія", як написало БіБіСі!

Колумбійська обсерваторія. Місто Богота. Колумбія. Не штат. Країна.

jack74, Як ти вважаєш, всі дослідження космосу, що проводяться з Землі вірні? Чи для того, щоб вивчати всесвіт потрібно його весь(!) облетіти?

А хто згадував про обсерваторію? Говорилось про
Используя эти кадры и предполагаемое место падения метеорита в озере Чебаркуль, работающие в Антиохийском университете колумбийского города Медельин Йорге Зулуага и Игнасио Феррин смогли, применяя простейшую тригонометрию, определить высоту, скорость и положение метеорита при приближении к Земле.

А на рахунок всіх досліджень :) ти хочеш, щоб я двома словами і сказав про ВСІ дослідження? тролиш мене? ;) Це типу "а що ти думаєш про всіх людей?" ;)

В даному випадку я доводжу тільки неправдивість конкретно цього фейку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

извини, но твои доводы основаны на принципе счета до десяти при помощи пальцев рук, а не на каких либо познаниях в астрономии

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

извини, но твои доводы основаны на принципе счета до десяти при помощи пальцев рук, а не на каких либо познаниях в астрономии

извини, но если даже таких простых элементарных принципов достаточно, чтобы разоблачить неправду, то зачем усложнять, а? ;)

И как астроном астроному тебе скажу - это не тот форум, где тягаются в познаниях астрономии ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Стань вночі біля якогось будинку, подивись на зоряне небо над самим дахом того будинку. Обери собі за "приціл" наприклад якусь антену. Заміть, на яку зірку ти прицілився. А тепер відхили голову хоча б трішки, і поглянь, куди тепер ти "вцілиш", в яку зірку... Ну, що? Як ти думаєш, там, в небі ти "перемістився" зовсім небагато? на футбольне поле? Певно, ні, тепер траекторія твого погляду попала в зоооовсім іншу зірку. В іншу частину космосу!!!! Навіть в масштабах нашої Сонячної системи. А вони, начебто, "вирахували" з району ЯКОЇ ПЛАНЕТИ!!! прилетів метеорит! А тепер врахуй, що Земля теж рухається. Обертається і навколо своєї осі, і навколо Сонця. Тобто точний час і точне місцезнаходження спостерігача потрібне для того, що зрозуміти, в яку частину космосу цілився твій приціл, не те, що в яку планету. А якщо ще й врахувати, що траекторія метеорита теж не є прямолінійною, то .... ой... яка там "проста тригонометрія", як написало БіБіСі!

Абсолютно неправильна аналогія. Тобі Діфото пропонував довести, ти сказав що це нудно, тепер починаєш "занудствувати" сам. Відстань між відеокамерою та метеоритом є мізерно малою у порівнянні із відстанню від антени до зірки. А от визначити відстань від об"єктиву до тіні можна визначити набагато точніше. Взагалі не бачу сенсу розглагольствувати про ступінь точності вимірювань оскільки апріорі відомо що точність там аж ніяк не 0,5%. Але ж якось астрономи визначають (так щоб воно потім справдилося!) в який день і о котрій годині певне небесне тіло буде знаходитись у певних координатах, як ти думаєш, яким чином? Правильно, перевіреними 100500 формулами, законами і тому подібне. Скептик ти до мозга костєй.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

jack74, я тобі дам спостереження російського вченого, який за акустичними аналізами встановив висоту та кут спостерігання метеору.

Якщо ти без того, щоб всунути руку у окріп не можеш зрозуміти, що це - окріп, хто ж тобі доктор? Щоб тобі було більш зрозумілим - на основі багатьох спостережень за метеоритом вчені встановили приблизну орбіту. На схематичному малюнку цієї орбіти у контурну лінію, що його позначає може влізти 100 діаметрів планети Земля. Далі я б продовжив про критичне мишлення, але тобі , видно, не дійде (вибач)

Первое: оценка давления в ударной волне. Что имеем?

1. Стекла повыбивало.

2. Пробитых перепонок нет.

Два этих факта позволяют достаточно уверенно оценить давление в ударной волне.

Хорошо известна связь между характером травм и разрушений и избыточным давлением в ударной волне.

Напомню, что 1 атмосфера - это 100000 паскал (100 кПа). Обычные оконные стекла вылетают при избыточном давлении около 1-2 кПа - судите сами - это 2000 Ньютон на кв. метр - то есть, в килограммах силы - 100-200 килограммов на кв. метр. Грубо говоря, положите плиту весом в 200 килограммов на стекло метр на метр, опертое по краям и сообразите, выдержит ли оно. Люди при зтом непосредственно воной не травмируются. но битые стекла и даже летящие камни могут человека поранить. Далее, избыточное давление в 50 кПа отрывает головы. Чего не наблюдалось.

Далее - картинка:

202919_original.jpg

Это вы глядите "прямо в лицо" летящему метеориту. Мы возьмем для начала минимальное возможное давление -10 кПа предположим, что расстояние от "точки наблюдения" битых стекол до траектории метеорита 20000 метров (20 км). Важный параметр - "толщина ударной волны". В любом случае ширина ударной волны имеет порядок радиуса метеорита, то есть около 10 метров. Помимо прочего это определяет длительность удара, который люди слышали при пролете метеорита - порядка 0.03 секунды. 30 герц. Достаточно низкий звук. Хотя конечно должны быть и более низкие компоненты.

203346_original.jpg

Тут построил для ясности пару графиков: слева кинетическая энергия метеорита для двух масс: 10000 тонн и 20000 тонн справа длина расхода энергии метеорита в 10000 тонн в метрах при избыточном давлении в ударной волне в 0.01 атм (минимальное давление ращрушения стекол) и 0.1 атм - минимальное давлениесбивающее человека с ног (100 кГ на квадратный метр). Ясно что оценочно давление этом диапазоне. В общем, наиболее правдоподобно, что избыточное давление порядка 0.1 атмосферы или немного ниже, скорость порядка 15 км сек, дистанция до метеорита от точки наблюдения действительно километров 20 а может и 50, но при этом высота - не более 10 км: это значит, что след должен быть виден где-то под углом в 20-30 градусов над горизонтом. И дальность полета через плотную атмосферу порядка 100-150 км. Иначе народу бы головы поотрывало.

А так все вроде даже и сходится более-менее.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

И как астроном астроному тебе скажу - это не тот форум, где тягаются в познаниях астрономии

Ну в этой теме как минимум 2 дипломированных физика детектед, и ты с ними уже успел поспорить)))

И вообще, а почему бы и нет?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

может кинешь ссылочку на свои публикации на более специализированном форуме? :_04:

разоблачителей, которые не ориентируются в теме овер 100500

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Повідомлення все ж таки достатньо "жовтеньке", в стилі британських вчених, чи не так? ;) Скоріш за все розрахунки були "на око" зроблені аспірантами з надлишком вільного часу і скаженою похибкою(не думаю що серйозні вчені будуть таке бавити без достовірних данних з місця вибуху), яку вільно уникнули журналюги, ну а потім розкрутять чергову BolgenOS і революцію в астрономії, мол можна по фотографії вгадати рух планети і судьбу людини одночасно, інтернет він такій інтернет.

На рахунок дипломованих фізиків, куме - Ви хоть одну формулу з лекцій по астрономії пригадаєте без гугля? ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

difoto, вибач, але певно мені все ж не дійде :)

Для чого всі ті "многабукафф", що ти зара скопіпастив, я так і не зрозумів... Про що вони говорять?

скорость порядка 15 км сек, дистанция до метеорита от точки наблюдения действительно километров 20 а может и 50, но при этом высота - не более 10 км: это значит, что след должен быть виден где-то под углом в 20-30 градусов над горизонтом. И дальность полета через плотную атмосферу порядка 100-150 км.
??? і це враховуючи, що це все опирається на купу припущень/приближень? Тут щось доводиться про еліптичну траекторію? Саме вірне там останнє реченя ;) - "вроде более-менее" ;)

ок. Повернемося до початку суперечки.

Предметом суперечки (принаймні моєї), є те, що ті "вчені" визначили місце народження нашого метеориту (пояс астероїдів між Марсом та Юпітером), так?

Цей висновок вони зробили виходячи, начебто, з багатьох умозаключень, зокрема, теж начебто, вираховування траекторії даного метеориту, так?

В "новині" БіБіСі серед всієї "води" було одне більш-меньш ствердне змістовне речення

По словам доктора Стефана Лоури ... "Его эллиптическая орбита с малым углом наклонения свидетельствует о происхождении в рамках солнечной системы, наиболее вероятно, в поясе астероидов между Марсом и Юпитером, - продолжает ученый. - Возможно, обладая большей информацией, мы сможем определить, из какого пояса астероидов прибыл [упавший метеорит]".

Одним з головних визначників місця народження метеориту начебто звучить еліптичність траекторії, так?

Тобто, колумбійські "вчені" з тих примітивних відеоспостережень "прімєняя простєйшую трігономєтрію, опрєдєлілі висоту, скорость і положеніє прі прібліженії" (до речі, цікавий сам термін - "положеніє прі прібліженії"... ну, але ж я не астрофізик, мнє нє понять ;) ), а "доктор" Стефан з цих "опрєдєлєній" якось зробив висновок, що траекторія еліптична настільки, що вказує на наш пояс астероідів. Я все правильно спростив, панове фізики-астрономи?

Тобто, спочатку примітивні відеоспостереження (вже тут з'являється ймовірність величезної похибки),

далі з них приблизні обрахунки "колумбійських вчених" за Методом Монте-Карло і американської військової чудо-програми (тут знову ймовірність внесення великої похибки),

а далі з цього всього "компетентний" висновок "доктора" про таке точне! (в масштабах космосу) місценародження метеорита...

Послідовність правильна?

Про збільшення (сумування) похибки сперечатись будемо?

І при такій похибці, таких приближеннях/припущеннях, і був зроблений такий серйозний висновок, така наукова заява?!

Та не повірю, щоб поважаючий себе науковець щось подібне міг стверджувати, спираючись на такі хиткі данні.

----------------------

а, отже, :) саме вірне- самий "науковий" висновок - "вроде более-менее" ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

jack74, ти б зразу сказав, що ні чорта не смислиш. З тобою пробували вести розумну бесіду, ніби ти хоч щось розумієш. Я - пас, на "більших пальцях" німагу, соррі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Одним з головних визначників місця народження метеориту начебто звучить еліптичність траекторії, так?

я нє могу молчать!!!! ета піццот!!!! джек74, на основі твого опусу я б постібався, і руки чешуться, але я тепер не Хамидло, я виправляюсь.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На рахунок дипломованих фізиків, куме - Ви хоть одну формулу з лекцій по астрономії пригадаєте без гугля?

Як мінімум закон Всесвітнього тяжіння ;)

У всякому випадку "зелене" поняття про сабж маю.

jack74, ну так, дуже складно припустити що метеорит прибув саме із пояса астероїдів між Марсом і Юпітером а не наприклад між Сатурном і Ураном, так ;)? Ну і звичайно треба мати "7 пядей во лбу" щоб із високим ступенем імовірності казати що орбіта була саме еліптичною а не круглою чи квадратною. Ти першочергово дої_ався до колумбійців які в очі того метеорита не бачили і нанюхались всякої фігні, так що не спригуй до надвисоких похибок.

До речі твої недооцінені "американські військові програми" вираховують російські стратегічні бомбардувальники ще на стадії злету з аеродрому, а тут всього навсього прорахувати звідки прилетів метеорит якщо він увійшов атмосферу при визначеному часі і тривимірних координатах і відомо де впав.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...