Перейти до змісту

На Челябінськ впав метиорит


Рекомендовані повідомлення

jack74, а що тебе дивує? Чи ти вважаєш, що ті, хто може спостерігати за небом і взагалі розумні люди живуть лише в Ізраїлі чи в НАСА? Ах ну ще пост СРСР!

Китайці розумніші за нас, вони винайшли порох, папір і шовк. І ще купу всякої фігні.

Щодо любительської зйомки - легко! Кут падіння, швидкість, все це можна виміряти дивлячись відео. Ясно ж написано - відео нємєряно. Похибка завдяки цьому - мінімальна.

А далі, для астронома, визначити все решту - фєгня.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 195
  • Створено
  • Остання відповідь

difoto, :) ти вважаєш те повідомлення про розрахунки по любительських відео серйозним? ;)

Какая разница, какой камерой зафиксирован факт? У ученых (у профессии нет национальности) есть методы, чтобы и из минимального материала, вычислять факты. А тут материала более, чем достаточно, со всех ракурсов.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

difoto, :) ти вважаєш те повідомлення про розрахунки по любительських відео серйозним? ;)

пфффф!

Хочеш я , навіть не бачивши відео, докажу тобі порядок висот і відстаней?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Zheny@, odna, difoto про національність - це просто жарт :)

Ну, це ж колумбійці ;) Ну, могли ж колумбійці забрісти на свої поля ;)

пфффф!

Хочеш я , навіть не бачивши відео, докажу тобі порядок висот і відстаней?

:) ні, не хочу, нудно :)

Про те, що можна ПРИБЛИЗНО вирахувати траекторію метеорита вже в Земній атмосфері я не сперечаюсь.

А от в те, що по відео з не прив'язаних до координат в просторі відеокамерах вони вирахували звідки! той метеорит прилетів, я не повірю.

--------

P.S.

ах, да! я не врахував "чудо-програму"!

...

Затем астрономы внесли эти данные в специальную программу, разработанную Военно-морской обсерваторией США....

перепрошую ;)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

з не прив'язаних до координат в просторі відеокамерах

камери стояли і по місті, тому їх місцезнаходження відоме...

також обєкт світився досить яскраво можна було по тіні від міських споруд по карті, знаючи їх точне місцезнаходження, визначити як саме рухався метеорит.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

з не прив'язаних до координат в просторі відеокамерах

камери стояли і по місті, тому їх місцезнаходження відоме...

також обєкт світився досить яскраво можна було по тіні від міських споруд по карті, знаючи їх точне місцезнаходження, визначити як саме рухався метеорит.

ну да :) з Колумбії визначити ;)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У динозавров не было даже уголька под рукой лапой, чтобы изобразить чего-нибудь из их реальности, а мы столько про них знаем...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

камери стояли і по місті, тому їх місцезнаходження відоме...

також обєкт світився досить яскраво можна було по тіні від міських споруд по карті, знаючи їх точне місцезнаходження, визначити як саме рухався метеорит.

Вoвчик, ... додам до вищесказаного. Навіть мало знати ТОЧНІ координати камер, потрібна ще ТОЧНА прив'язка їх до світового часу!

Визначили по тінях?! Ви уявляете хоч, наскільки відхилиться траекторія того метеориту в масштабах Сонячної системи, якщо Колумбійці, дивлячись ці відео, помиляться в розмірі цих тіней хоч на міліметр?! І щоб навіть щось рахувати по тінях, потрібно знати ще й розміри предметів, від яких вони відкинуті!

...ой... нема про що сперечатись...

У динозавров не было даже уголька под рукой лапой, чтобы изобразить чего-нибудь из их реальности, а мы столько про них знаем...

нічого ми про них не знаємо... майже нічого... Це все ГІ-ПО-ТЕ-ЗИ.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У динозавров не было даже уголька под рукой лапой, чтобы изобразить чего-нибудь из их реальности, а мы столько про них знаем...

нічого ми про них не знаємо... майже нічого... Це все ГІ-ПО-ТЕ-ЗИ.

Ну, по большому счету, мы вообще ничего не знаем. Так, что теперь? Давайте отменим науку?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, по большому счету, мы вообще ничего не знаем. Так, что теперь? Давайте отменим науку?

??? не можу зрозуміти, що Ви хочете цим сказати... :_40:
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Про колумбійських астрономів що малось на увазі?

Вони з країни, яка називаеться Колумбія?

Або це вчені університету колумбія (Columbia), який знаходиться в США?

Хоча астрономічні обсерваторії можуть бути в обох колумбіях, про яку з них іде мова?

P.S. памятаю, як в 2008 році в американців був шок, після новини, що росіяни вдерлися на танках в Georgia (країна Грузія по англ. пишеться і читаеться так само, як штат в США Джорджія).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, по большому счету, мы вообще ничего не знаем. Так, что теперь? Давайте отменим науку?

??? не можу зрозуміти, що Ви хочете цим сказати... :_40:

Я к тому, что все приходится принимать на веру, даже то, что можем сами "пощупать". Чем больше у человека круг знаний, тем больше соприкосновений с непознанным (это перефразируя Сократа).

Ничего не познаваемо окончательно. А вы прицепились к одному явлению и к конкретным ученым. Подвергайте тогда сомнению все на свете, либо принимайте.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Гуглимо по слову "Колумбийская обсерватория".

Матеріал з вікіпедії

Обсерватория Колумбийского университета

Расположение: Коломбо, Шри-Ланка

Ну тепер ще більше путанини :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А судить квалифицикацию ученых по месту дислокации их службы - как-то по детски. Как мы всех колумбийцев считаем наркобаронами, так и они, наверное, нас всех считают дикарями, которые только и делают, что жрут горилку и салом закушуют

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

нас всех считают дикарями, которые только и делают, что жрут горилку и салом закушуют

А що воно хіба не так :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

нас всех считают дикарями, которые только и делают, что жрут горилку и салом закушуют

А що воно хіба не так :)

Я так не делаю. Значит, уже не все такие ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

жители древнего египта, мессопотамии, да и те же майа и другие коперники только наблюдая небо составляли календари, высчитывали орбиты, периоды вращения планет, делали первые астрономические открытия имея под рукой только лишь глиняные дощечки. jack74, если чтото выше твоего понимания, то это не значит что они дураки, а вовсе может даже быть наоборот. Я б постыдыился так снисходительно говорить об ученых, колумбийских, гондурасских и представителей других народностей, ибо можно выглядеть очень глупо. И вообще южная Америка в целом, а пустиня Атакама, которая находится на высоте более 4 км, и над которой нет облаков, является одним из самых благоприятных мест для астрономических исследований.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

... Я к тому, что все приходится принимать на веру, даже то, что можем сами "пощупать". Чем больше у человека круг знаний, тем больше соприкосновений с непознанным (это перефразируя Сократа).

Ничего не познаваемо окончательно. А вы прицепились к одному явлению и к конкретным ученым. Подвергайте тогда сомнению все на свете, либо принимайте.

:) По-перше, в цій темі якраз і обговорюється конкретно це "одно явление", а, по-друге,

Я ні до кого не чіплявся :) Я висловив свою думку, щодо ненауковості даного повідомлення, і пояснив "на пальцях" чому воно не може бути правдою.

З приводу національності "вчених" я вже пояснив вище, що це був просто жарт. Але, бачу, Ви так і не зрозуміли...

Про колумбійських астрономів що малось на увазі? Вони з країни, яка називаеться Колумбія? Або це вчені університету колумбія (Columbia), який знаходиться в США?...

то ж добре зрозуміло, що малось на увазі :)

Национальная астрономическая обсерватория Колумбии...

Колумбийские астрономы ...

...исследования команды колумбийских астрономов были опубликованы на сайте Arxiv.

... работающие в Антиохийском университете колумбийского города Медельин Йорге Зулуага и Игнасио Феррин ...

...

По словам доктора Стефана Лоури из Кентского университета, команда колумбийских ученых прекрасно сработала, опубликовав результаты своего исследования в столь краткие сроки....

Причому колумбійські астрономи, виявляється, вільно користуються програмами військових США :) Навіть краще, ніж самі американські астрономи ;)
...Затем астрономы внесли эти данные в специальную программу, разработанную Военно-морской обсерваторией США...

Але головне не це, головне в словах доктора Стефана Лоури (якщо взагалі такий існує ;))

Він каже (якщо взагалі це дійсно ВІН каже), що команда "прекрасно сработала" провівши такі нереально-складні розрахунки, а те, що швидко опублікували ;) Сарказм доктора Стефана Лоури ніхто не проглядає? ;)

Певно той, хто перекладав повідомлення БіБіСі, цього не зміг усвідомити ;) А може й сам кореспондет БіБіСі цього не відчув....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

шановні, невже вас справді так цікавить настільки точно обрахували траекторію астероїда колумбійскі астрономи? краще щось попрацюйте, робочий день все таки...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

робочий день все таки...

Обід однако.

Певно той, хто перекладав повідомлення БіБіСі, цього не зміг усвідомити ;) А може й сам кореспондет БіБіСі цього не відчув....

Ось так і подають нам новини, той того "недопоняв" інший файно переклав. Саме цю новину не маю наувазі, просто так працює система.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До речі, ось оригінал тексту повідомлення тих вчених, на які посилається БіБіСі

A preliminary reconstruction of the orbit of the Chelyabinsk Meteoroid

Jorge I. Zuluaga, Ignacio Ferrin

(Submitted on 21 Feb 2013)

In February 15 2013 a medium-sized meteoroid impacted the atmosphere in the region of Chelyabinsk, Russia. After its entrance to the atmosphere and after travel by several hun- dred of kilometers the body exploded in a powerful event responsible for physical damages and injured people spread over a region enclosing several large cities. We present in this letter the results of a preliminary reconstruction of the orbit of the Chelyabinsk meteoroid. Using evidence gathered by one camera at the Revolution Square in the city of Chelyabinsk and other videos recorded by witnesses in the close city of Korkino, we calculate the trajectory of the body in the atmosphere and use it to reconstruct the orbit in space of the meteoroid previous to the violent encounter with our planet. In order to account for the uncertainties implicit in the determination of the trajectory of the body in the atmosphere, we use Monte Carlo methods to calculate the most probable orbital parameters. We use this result to classify the meteoroid among the near Earth asteroid families finding that the parent body belonged to the Apollo asteroids. Although semimajor axis and inclination of the preliminary orbit computed by us are uncertain, the rest of orbital elements are well constrained in this preliminary reconstruction.

, а ось його гугловський переклад

Попередні реконструкції орбіти метеорних Челябінськ

Jorge I. Zuluaga , Ігнасіо Ferrin

(Опубліковано 21 лютого 2013)

У 15 лютого 2013 середніх метеорних вплинули на атмосферу в регіоні Челябінськ, Росія. Після входу в атмосферу і після поїздки на кілька сотень кілометрів тіло вибухнуло в потужне подія відповідальність за фізичний збиток і поранених поширилася по області огороджувальних декількох великих містах. Ми представляємо в цьому листі результати попереднього реконструкції орбіти метеорних Челябінську. Використання доказів, зібраних по одній камері на площі Революції в місті Челябінську і інших відео, записаного на свідків у безпосередній міста Коркино, обчислити траєкторію тіла в атмосферу і використовувати його для відновлення орбіти в просторі метеороіда до насильницької зустрічі з нашою планетою. Для того, щоб врахувати невизначеність мається на увазі у визначенні траєкторії тіла в атмосфері, ми використовуємо методи Монте-Карло для розрахунку найбільш ймовірних параметрів орбіти. Ми використовуємо цей результат класифікації метеорних серед навколоземних астероїдів сім'ї виявили, що вищестоящий орган належав до Аполлону астероїдів. Хоча піввісь і нахилу орбіти попередніми обчислюється нам не відомі, інші елементи орбіти добре обмежені в цій попередній реконструкції.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З приводу національності "вчених" я вже пояснив вище, що це був просто жарт. Але, бачу, Ви так і не зрозуміли...

Да, я поняла, просто вижу, что не одному вам сочетание колумбийские астрономы видится смешным. Так же как - чукотские ученые из института Автоматики и пулеметики. (с)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

:) я продовжу :)

Антіохійського університету, про який згадує БіБІСі, не існує, а є АнтіоКійський, тобто в місті Меделлін департаменту Антіокія країни Колумбія - Universidad de Antioquia - Університет Антіокия, який, в першу чергу, є НАВЧАЛЬНИМ закладом, і студентами якого, я так думаю, і є вищезгадані "вчені", так як ніякої згадки про "астрономічний напрямок" чи "астрономічні дослідження" в тому університеті я не знайшов....

ну, не знаю... може погано шукав?... ;)

---------

і спеціально для odna, :)

"причіпився" я тепер тому, що ніколи не вірю першому-ліпшому напису на заборі, чи тому, що на базарі сказали. А тим паче тому, що пишуть в інеті в новинах ;)

але мене почали переконувати і присоромлювати :) от я й змушений був "виправдовуватись" ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...