Перейти до змісту

Як ви сприймаєте Бога?


romaxa11

Рекомендовані повідомлення

До теми спонукала недавня розмова з підприємцем на тему нововведень в податковому кодексі, дядьком зовсім не дурним. В підведенні підсумків він сказав "набратись терпіння, заспокоїтись (хоча більше підходить "упокоїтись") і в усьому покладатись на Бога". Я відповів, що терпіння і самозаспокоєння в українців завжди було з надлишком, через що нашу історію взагалі неможливо читати; що Бог послав нам голодомори, Сталіна, 80 років комунізму і взагалі ще цілу купу жахіть. Він трохи зніяковів, але все ж продовжив: "на Бога все одно потрібно покладатись".

І тут мене дуже сильно зацікавило, хто ж для нього "Бог", кого він розуміє під цим символічним словом і чого стільки людей замість того щоб діяти "покладаються" і "заспокоюються". Можна легко догадуватись, що ключовими словами під час Голодомору були " заспокоїтись і покластись на Бога". Ключовими вони ставали в найважчі роки, мабуть стануть і тепер. Вони ж такі природні нам, скільки разів вони звучали від батьків, коли недовчив екзамена чи не використав своїх можливостей по максимуму. Ці слова розслабляють, тормозять, блокують дію. Їх дуже гарно поширює Церква, вбиваючи в голови вірян.

Ці слова були природні для перших християн, згодованих левам і тиграм в Римі, адже вони найбільше хотіли прийняти мученицьку смерть і чимшвидше побачити Бога на небесах. Можливо з тих часів і пішли вони по вірянах. Що може бути більшим для християнина ніж попасти в рай? Ірраціоналізм ситуації полягає в тому, що ці слова почали підтримувати ті хто хоче жити на землі, родить дітей і будує будинки. Ось і вийшла у нас наша земля Україна благодатним земним раєм для завойовників, і для московита;) і для поляка, і для хазарів давніх і сучасних, тих що перейменувались азаровими:) Як не дякувати Богу за таку країну і такий народ, який прагне праці для збагачення, але при цьому готовий терпіти любі поневіряння і приниження. На такому великому народі можна століттями панувати, це тобі не нафта, він може розмножуватись.

Хто ж для нас Бог. Тут дуже цікава площина для аналізу. Церква - намісниця Бога на землі оперує поняттям "таїнства" при чому декількох порядків. Коли починаєш вникати, досліджувати першу, другу, третю, ... похідну від таїнства, мозок відмовляється працювати і в людині створюється якийсь містичний ірраціональний образ захищений з усіх сторін замками таїнства. І на цьому фундаменті людина починає будувати свій світогляд. Оскільки в ньому багато аллогічних, парадоксальних речей, спосіб мислення стає таким же ірраціональним, парадоксально-абсурдним і при цьому містично-втаємниченим.

Хто це все дочитав, дякую. І все ж, хто для вас Бог?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 218
  • Створено
  • Остання відповідь

І на цьому фундаменті людина починає будувати свій світогляд.

головне, його побудувати до кiнця. А взагалi, питання настiльки обширне та фiлософське, що якось не хочется ламати клавiатуру вiд такоi кiлькостi писанини,воно того не варте, принаймнi зараз i в цiй темi

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І все ж, хто для вас Бог?

Якщо коротко та терміном з фізики, то це - Закон збереження енергії. Тільки, якщо у християнстві Бог милосердний, то Закон збереження енергії ставить усе на свої місця.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тільки, якщо у християнстві Бог милосердний

думаю не варто цитувати уривки, які суперечать цьому ^_^

Закон збереження енергії ставить усе на свої місця

і його більш локальні "філіали" - природній відбір і саморегуляція

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І все ж, хто для вас Бог?

Якщо коротко та терміном з фізики, то це - Закон збереження енергії. Тільки, якщо у християнстві Бог милосердний, то Закон збереження енергії ставить усе на свої місця.

А в чому ж немилосердність Закону збереження енергії?

І де милосердність Бога в християнстві?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

головне, його побудувати до кiнця. А взагалi, питання настiльки обширне та фiлософське, що якось не хочется ламати клавiатуру вiд такоi кiлькостi писанини,воно того не варте, принаймнi зараз i в цiй темi
про що я і писав, все дуже складно і втаємничено.

Ще однією властивістю нашої віри є приписання всього позитивного, радісного і щасливого Божій Ласці, а всього негативного собі в якості розплати за гріхи. От і виходить палка з одним кінцем.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І все ж, хто для вас Бог?

Боги - персонажі міфів та легенд.

На сучасному етапі розвитку суспільства - інструмент для широкого впливу релігійними організаціями.

Церква - намісниця Бога на землі

Церква - лише суспільна інституція. Шкода, що про це найчастіше забувають...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А в чому ж немилосердність Закону збереження енергії?

Говорячи про немилосердність Закону збереження енергії (як одного з Універсальних, всезагальних законів), маю на увазі що, не дивлячись на свою віру та переконання, кожен отримає відповідно до своїх дій. Тобто, результат залежить лише від людини, а не від когось, ким би він не був і як би його не називали (сусід, директор, Янукович чи вища сила).

І де милосердність Бога в християнстві?

Цитати з Біблії наводити не буду - не є теологом. Мої знання про милосердність в християнстві починаються від Нового завіту з картинками для дітей і закінчуються десь підслуханим і підглянутим. Буду радий, якщо Ви мені доведете зворотнє. І так - говорячи про християнство, маю на увазі православ'я. :0011:

Upd. Іншим словами про це сказано вище:

Ще однією властивістю нашої віри є приписання всього позитивного, радісного і щасливого Божій Ласці, а всього негативного собі в якості розплати за гріхи. От і виходить палка з одним кінцем.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прочитайте та дослідіть Біблію, там найдете відповіді на майже всі свої запитання. Вона також підтверджена історично, так що сміло читайте і відкриється вам.

p.s.І не треба тут зразу обзиватися штундою чи релігіозним фанатиком.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прочитайте та дослідіть Біблію, там найдете відповіді на майже всі свої запитання. Вона також підтверджена історично, так що сміло читайте і відкриється вам.

а що тут ще скажеш? прочитав. таааке відкрилось що ого-го!

може одразу тему в флейм?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прочитайте та дослідіть Біблію, там найдете відповіді на майже всі свої запитання.

Як бути з кораном, торою, махабкаратою та книгою мормона? Вони ж також дають відповіді на всі питання.

Що ще більш цікаво, якщо брати "біблійний" рівень відповідей, то Пруст також відповідає))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я писав прочитайте та ДОСЛІДІТЬ Біблію. Сомніваюсь,що хтось із вас повністю її прочитав,а ще більше сомніваюсь що ДОСЛІДЖУВАВ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

pmk, а Ви особисто вже дослідили біблію? А інші книги також досліджували?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прочитайте та дослідіть Біблію, там найдете відповіді на майже всі свої запитання.

Як бути з кораном, торою, махабкаратою та книгою мормона? Вони ж також дають відповіді на всі питання.

Що ще більш цікаво, якщо брати "біблійний" рівень відповідей, то Пруст також відповідає))

Якщо вже хочеш 100% отримати відповідь,то потрібно і ці книги прочитати та ДОСЛІДИТИ, щоб було із чим порівнювати. Але це буде зараз все флейм, бо ніхто з тут писавших цього робити не буде, я впевнений. А просто побалакати можуть всі, це не заборонено.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

pmk, а Ви особисто вже дослідили біблію? А інші книги також досліджували?

Пробував, але щоб все дослідити треба дуже багато часу. Те що мене цікавило,я взнав. Читав Біблію, Коран і Кн.Мормона, було що порівнювати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Висловлю свою думку.

Також виходячи з фізики - є одне безмежне,без початку та кінця в просторі та часі , квантове поле, поле пульсуючої енергії.

Всі явища (внутрішнього світу та зовнішнього), які проявились - як хвилі в морі квантового поля( пульсуючі вібрації), а ті які ще не проявились - безмежний потенціал цього поля.

Хвилі то підіймаються , то зникають - але вони нероздільні від цього поля-моря, і всі явища нероздільно пов"язані і взаємозалежні.

.Всі явища - суть одне велике квантове поле-творець.І те , що здається, ніби існують речі самі по собі , незалежно від інших - велика іллюзія.

Сподіваюсь, нікого не ображу ,якщо порівняю непроявлений безмежний потенціал квантового поля-енергії з Богом-духом ( в буддизмі арупакайя або дхармакайя, в - даосів Велике Дао, в індуїзмі Брахман). А проявлений потенціал - тобто весь зовнішній та внутрішній світ з безкінечним багатством форм та проявів , порівняю з Богом-Отцем, рупакайя в буддизмі і т.д.

Спочатку було Слово - спочатку була вібрація енергії квантового поля.

Весь світ , як одна велика пульсація, один величезний оркестр з дирижером. Гарний музикант зливається з ритмом музики , і стає і музикою, і оркестром і дирижером - і це все одне нерозділне. А коли ми граємо, не слухаючи дирижера, то щось не так в нашому житті, щось не в такт...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

:0159: Хлопці.... не куріть більше тої гидоти...

да.. кстати... дык не факт, что Бог вообще существует.... ой как не факт...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Читав Біблію, Коран і Кн.Мормона

Не вірю))

Ну я ж не кажу що прочитав, а читав деякі моменти. Можу і вам дати почитати,маю вдома.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а можно 2-3 предложениями сказать, что такое эта книга момона ? только без водички, патетики и фанатизма...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

pmk, доречі, дослідженнь біблії вистачає. Причому є досить авторитетні, проте християни їх не сприймають.

Бо досліджуючи біблію розумієш, що це "збірка міфів та легенд єврейського народу", а не "богонатхненне" писання.

Мені довелось колись вивчати історію християнства, так от раджу почитати, історію становлення біблії. Бо за останні 1500-1700 років церковники багато переписували та викидали в угоду своїй релігії (читай в угоду своєму бізнесові та владі). Як мінімум, тільки через це не розумно сприймати біблію, як якусь беззаперечну істину...

а можно 2-3 предложениями сказать, что такое эта книга момона ?

Типу ще одна біблія, правильна. Дана людству пророком Мормоном))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо пробувати пояснити природу і особистість Бога,опускаючи його до нашого рівня,то дійсно це буде один лиш срач.

Відповідно й сприйняття.

Для того,щоб зрозуміти якісь вищі істини чи сприйняти вищи знання потрібно підняти свій рівень та убрати своє оманливе его(обумовленність).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...