Перейти до змісту

Як нині живеться в США?


Рекомендовані повідомлення

7 годин назад, paksivatova сказав:

І ввечері якби не рекомендують ходити вулицями)

Я до війни полюбляв нічним Луцьком(і не тільки) гуляти-бродити. Проблем не мав ніде. А колись, 15 років назад, під час поїздки по ворк енд тревел в США, всього за 3 місяці мав декілька інцидентів. Є родичі в Сакраменто, їх декілька раз тримали на мушці пістолета за 20 років життя в штатах, це при тому, що вони віруючі і з криміналом взагалі ніяк не пов*язані. Та й знайомий, який живе в Денвері, теж розповідає жутковаті історії.

От що, а криміногенна ситуація в нас досить непогана, на фоні США, та й багатьох міст Європи. Зараз лише мисливці на людей проблемою є:)

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 756
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

16 хвилин назад, paksivatova сказав:

Але хочу поділитися враженнями від такого неоднозначного для нас Хелловіна. 

А чим воно неоднозначне в нас?) Під час Маланок теж перевдягаються у всіляку нечисть.:D

  • Збентежений 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 годин назад, Waver сказав:

Правильно зробили, не завжди є такий шанс побачити родичів та взагалі сша. Доречі, я пропонував своїм сестрам приїхати по u4u, запропонував навіть підписатися спонсором... - і вони не захотіли, що теж з їхньої сторони правильно, особливо коли в Україні є власне житло,  робота і т.д,... та й ви тепер самі побачили яке тут співвідношення тих зарплат що зараз пропонують до сьогоднішніх цін на нерухомість...

100 %
З гарним житлом та роботою в США немає що робити.

Я з одного боку радію, що побуду з батьками, сестрою. Побачу саму потужну країну світу.
З іншого - вже в перший день хотіла додому) стиль життя, далекі переїзди мені абсолютно не подобаються і не співпадають з тим, як було у мене організовано раніше. 

 

Тут є така мода-їздити на ферму. На фермі вирощують овочі, лохину тощо-ви приіжджаєте, копаєте чи збираєте, сплачуєте. Мені цей тип розваги не зайшов)

Двічі поїхала - і досить. 
Що було цікаво одного разу - по дорозі на ферму бачили хлопців, що продавали лимонад. Стійка як в кіно, картонна табличка. Досі шкодую, що не наполягла зупинитися і повернутися, щоб здійснити покупку.

 

 


 

IMG_7884.jpeg

IMG_7891.jpeg

IMG_7893.jpeg

IMG_7895.jpeg

IMG_7896.jpeg

IMG_7897.jpeg

IMG_7899.jpeg

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Також сьогодні хочу розповісти про мій маленький, проте дуже яскравий досвід з банківською системою.

 

було прийнято рішення відкриту картку в BECU. Перша поїздка в банк була невдала-SSN мало, потрібно документ Штату.

Отримала водійське посвідчення - і на наступний день, в суботу вирішили їхати в відділення. Але перед цим спробували подати заявку онлайн-отримала відмову. Подумали, можливо, потрібні оригінали документів. У відділенні працівниця сказала, що у них одна система з онлайном і вона чомусь не може відкрити картку. Порекомендувала спробувати пізніше. Моя сестра вже чемно посміхається і запитує, коли можна спробувати повторно)

А я ж з України, ми так справи не робимо. Запитую, в чому причина відмови? Вона не знає. Мило посміхаюся і прошу звернутися до свого керівника і вияснити причину. 5-10 хвилин очікування - і о чудо, є одобрення і картку відкривають.

 

Обираю дизайн, туди-сюди і картка на руках. По приїзду додому реєструю онлайн-банкінг. Ніфіга не виходить, помилка. Підтримка банку працює як відділення, в суботу до 13( а ми в 13.05 вийшли з відділення), неділя вихідний ну і в будні стандартно....

Розумію, що знову чекати суботи(вихідного), їхати в банк, хай допомагають. Проте в середу чи четвер надходить лист Welcome to BECU. Підозрюю, що це мабуть натяк, що я десь там у них зʼявилася в системі і можна спробувати ще раз. 
Саме так, зареєструвала.

Перший час, щоб поповнити картку - мені потрібно іхати до банкомату у відділення, в торговий центр чи в район сестри - в будь-яку з цих точок 8-10 хвилин в один бік, ближче нічого немає.

 

До речі, оце днями у мого батька додаток на андроіді BECU перестав показувати баланс картки:Dі не лише в нього, є скарги такого характеру і у інших користувачів.

 

Далі. Я не можу на номер картки просто переказати кошти, навіть якщо це картки одного банку. Там потрібно ввести прізвище імʼя, пошту чи телефон (певно які зареєстровані цим користувачем до картки). Можливо ще щось. Я подивилася яке то дурне і прийняла рішення, що тут на картки нікому кошти не переказую)

Хоча як один раз це все заповниш - то далі будеш вибирати користувача зі збереженого і вводити то всьо не потрібно.

 

Ще мені незручно, що після кожноі операціі немає залишку на карті.

Тобто є загальна сума, яку ти бачиш - яка є в тебе на картці і йдуть списання та приходи. 
 

Але і тут я до кінця не розумію, як це працює.


Бачите, зверху напівпрозорим 4.24 $ - це вчора я оплатила каву. Інколи платежі там висять і по кілька днів, кошти знімаються відразу. 
 

Але 41.82 $ за заправку я платила 14 листопада. Кошти висіли як напівпрозорі, 15 листопада зранку цей платіж зник і гроші повернулися. 
Просто зникла оплата, не відображається ніде -а на залишку коштів стало більше.

 

Мене це хвилювало, бо був прецендент з однією торговою точкою, де оплатила украінською карткою одну суму, через день-два ті кошти повернулися і була списана інша сума, більша. І я з цим розбиралася, бо не могла збагнути як це так взагалі можливо!

 

І 15 листопада вже ввечері ці 41.82 $ зʼявляються як сплачені.

 

 

Планую відкрити ще одну картку американську, щоб порівняти. Чи то дійсно тут банкінг гавно чи то я на такий натрапила.

IMG_3399.jpeg

IMG_4171.jpeg

  • Дякую! 3
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 годин назад, xPON сказав:

Я до війни полюбляв нічним Луцьком(і не тільки) гуляти-бродити.

так, нічним Львовом цікаво, коли вже  немає натовпу 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По приїзду звернулася в Department of social and health services.

 

 Мені погодили бенефіти, тобто виплати - 528 $ готівка та 503$ кошти на продукти щомісячно.

Так як розпочала працювати і в понеділок подам інформацію про дохід-виплати можуть бути переглянуті або скасовані.

 

З листопада суму на продукти збільшили орієнтовно до 535 $, щомь не можу лист знайти, щоб точно вказати.

 

Як це виглядає?

видали картку,кожен в своє число, на яку отримуєш кошти.

Кеш я отримую 01 числа. На продукти - 03.

Кешем можеш розплатитися в магазині за всі товари або ж зняти готівку.

Продуктовими сплатити лише продукти. Тобто якщо візьмеш побутову хімію, листівку тощо - оплата не пройде.

 

Також нам порекомендували звернутися в цей же центр, але працівник виявилася з іншого міста - подавалася на програму компенсаціі вартості житла на кілька місяців. Я завжди за здоровий глузд і не люблю нагліти, отримали виплати на 2 місяці. Лілія телефонувала, чи будемо подаватися ще - подякувала щиро, і так дуже допомогли і більше не потрібно. На перший місяць просто погодили. На наступний просили рентал редж-типу виписка де є що нараховано до оплати за квартиру і які кошти поступили, і виписку з банківського рахунку. Можливо, перевіряли чи дійсно чек віддали на зарахування, чи не обналічили собі в кишеню, не знаю.

 

Медичну страховку мені не погодили. Але інша працівник цієі служби порекомендувала куди звернутися за страховкою. Оформила медичну страховку нещодавно.
На початку місяця дзвонили, запис до лікаря нових пацієнтів на ... лютий.

Але по цій страховці приіжджала в клініку, здавала аналіз який обовʼязковий по U4U. Запитувала чи можу здати ще один аналіз який потрібен мені на роботу-відповіли що має бути направлення від лікаря)

Дякую і на тому.

 

 

Для школи потрібна була спеціальна форма з щепленнями, яку робить лікар. По приїзду звернулися, лікар коштів за це не взяла. Так як в США має бути щеплення від вітрянки, а в дочки його немає - був варіант або робити, або оформлювати відмову.

Візит у цього лікаря коштує: перший 100 $, кожен наступний-50 $. 
Так як оформлення відмови зайняло в межах 5 хвилин-дякую лікарю за людяність, взяла за прийом 50 $.

Це ще дуже лояльні розцінки, бо моя сестра водить сина до педіатра, що не приймає по страховій і прийом коштує 150 $.

 

Але що ця педіатр, що інші знайомі (у яких дуже крутий поліс) водили до лікаря дітей...  тут лікування таке: переросте, спостерігайте і так далі.

Наприклад, у дитини терпне нога до такого, що вона плаче-а лікар каже я нічого не бачу, все добре.

Кашель собачий, соплі-як буде висока температура-збивайте.

На тілі невідомі шелушіння, досить інтенсивні, що прогресують-переросте.

 

Оце мала частинка того лише що я бачила навколо. Роблю висновок, що тут треба бути виключно здоровим) 

 

 

 

 

 

 

  • Дякую! 1
  • Збентежений 4
  • +1 5
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 16.11.2023 в 12:13, Nokian сказав:

Походу з часів еміграції Віллі Токарєва,40 років тому, основна суть не змінилася.

Добре живуть банкіри ,адвокати .

І там любому на любого наплювати.

 

Для вас еміграція руснявого гопника є важливою подією, завдяки якій можна щось порівнювати?

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це вже зараз можна швидко і легко почути, прочитати,побачити враження людини в еміграції.

Можна обирати ,кого слухати 

А тоді обирати було ні з чого.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Українська медицина першого рівня та банківська сфера з фізособами поза конкуренцією з європейською та американською.

  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

32 хвилини назад, romanc сказав:

Українська медицина першого рівня та банківська сфера з фізособами поза конкуренцією з європейською та американською.

Банківська сфера - без варіантів, але, з медициною - все таки, по якихось важких питаннях, знайти хорошого спеціаліста досить важко. Але так, перша допомога(швидка, травматологія) в нас хороші, на більшість ліків або не треба рецептів, або дають без проблем. Ну і стоматологія, в нас, відносно зарплат, вона дорога, але за кордоном то взагалі якийсь космос. Та й якість в нас не гірше, а може і краще ніж в США/Європі.

@paksivatova розкажи, будь ласка, більш детально про роботу/пошук її. Бо це дуже цікаво, тим більше, що ти вказала, що інгліш не на самому високому рівні.

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин назад, xPON сказав:

 

@paksivatova розкажи, будь ласка, більш детально про роботу/пошук її. Бо це дуже цікаво, тим більше, що ти вказала, що інгліш не на самому високому рівні.

Стоматологія у нас теж краща. 
У нас практично все краще. 

 

Щодо роботи... це для мене сама непроста тема. Наступний пост буде саме про неї

 

  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 16.11.2023 в 23:26, volks сказав:

Який сенс тоді зривати тут дитину зі школи і відправляти в американську? Навіщо такі стреси?

Якщо дитина не "затягнута" а комунікабельна, та відкрита в неї не буде ніякого стресняку пару днів і буде своя в дочку, навіть без англійського, по ходу все вивчить.

 

А якщо як то кажуть "затуркане теля" яке без мами та тата ні кроку не може ступити, тоді так стресняк, депресняк і вся така фігня супутня.

  • Cумний 2
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 hours ago, MACCEN said:

Якщо дитина не "затягнута" а комунікабельна,

Що значить затягнута? Дитина може бути інтровертом від природи, це не є якась вада.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 години назад, case_l сказав:

Що значить затягнута? Дитина може бути інтровертом від природи, це не є якась вада.

Що значить від природи? Коли ти з дитиною гуляєш скрізь, з дитинства постійно знайомиш її з різними людьми, вчиш заводити знайомства, як приклад малому давав цукерки десь в кафе, і він давав дівчаткам чи тьотям які йому подобались (підходив та вгощав їх) знайомився.

 

Характер це виховання я так думаю, та приклад оточуючих, які тобі як дитині дають приклад поведінки і т.д.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 годину назад, MACCEN сказав:

Що значить від природи? Коли ти з дитиною гуляєш скрізь, з дитинства постійно знайомиш її з різними людьми, вчиш заводити знайомства, як приклад малому давав цукерки десь в кафе, і він давав дівчаткам чи тьотям які йому подобались (підходив та вгощав їх) знайомився.

 

Характер це виховання я так думаю, та приклад оточуючих, які тобі як дитині дають приклад поведінки і т.д.

ти так думаєш. але це не означає що ти правий.

  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А як там наша діЯспора, видно її десь, волонтерять, співають, танцюють?

Змінено користувачем jurgen007
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 години назад, jurgen007 сказав:

А як там наша діЯспора, видно її десь, волонтерять, співають, танцюють?

У моєї сестри багато друзів українців. Вони дуже дружні. Тут на день народження збирають по 20 чи більше людей) і регулярно зустрічаються, подорожують точно.

І так, фінансово теж підтримують різноманітні збори.

Наприклад, нещодавно в Сіетлі був концерт Калуша, подруга сестри співала з ними "Стефанію" за найбільший донат, в сторіс була озвучена цифра 1200 $.

WWW.INSTAGRAM.COM

186 likes, 9 comments - boikolily on November 10, 2023: "Вдячна клієнтам @canadaforua за довіру у...

 

 

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилину назад, paksivatova сказав:

У моєї сестри багато друзів українців. Вони дуже дружні. Тут на день народження збирають по 20 чи більше людей) і регулярно зустрічаються, подорожують точно.

І так, фінансово теж підтримують різноманітні збори.

Наприклад, нещодавно в Сіетлі був концерт Калуша, подруга сестри співала з ними "Стефанію" за найбільший донат, в сторіс була озвучена цифра 1200 $.

WWW.INSTAGRAM.COM

186 likes, 9 comments - boikolily on November 10, 2023: "Вдячна клієнтам @canadaforua за довіру у...

 

 

До речі, що мені дуже кидалося в очі, особливо перший час... це те, що ті хто живуть тут вони такі, як би описати, відкриті, вільні. 
Ми на фоні них зажаті, ніби як в рамці живемо.

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 годин назад, MACCEN сказав:

Якщо дитина не "затягнута" а комунікабельна, та відкрита в неї не буде ніякого стресняку пару днів і буде своя в дочку, навіть без англійського, по ходу все вивчить.

 

А якщо як то кажуть "затуркане теля" яке без мами та тата ні кроку не може ступити, тоді так стресняк, депресняк і вся така фігня супутня.

Дочка англійської не знає. В школу ходить нормально. Ій більше подобалася перша вчитель, до неі ходила з радістю, там було більше свободи.

Інколи каже, що хоче саме в попереднній клас-тобто в ньому зі всіма англомовними ій більше подобалося, хоча у неі немає такоі англійської, щоб з ними спілкуватися.

 

Від себе додам, що украінська школа мені не подобалася по дуже багатьом параметрам. На рівні початковоі школи в США цього всього немає і це плюс.

Проте тут є своі мінуси та й такі, що перекреслюють всі плюси-проте вони зустрічаються вже далі, в старших класах.

 

На фото частина листівок які дочка отримала від однокласників при переході в паралельний клас.

 

IMG_4251.jpeg

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

досить ціво прочитати реальний довсвід а не перекази як класно там живеться,
доречі, яка там ситуація із власним авто, як обслуговують, які нюанси утримання, чи можна самому робити ТО і тд, права отримала на основі міжнародного посвідчення чи треба було здавати додаткові тести?
як колеги на роботі ставляться, колектив дружній?

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 годин назад, paksivatova сказав:

До речі, що мені дуже кидалося в очі, особливо перший час... це те, що ті хто живуть тут вони такі, як би описати, відкриті, вільні. 
Ми на фоні них зажаті, ніби як в рамці живемо.

В Іспанії теж саме, діти підходять до незнайомих, посміхаються, питають, щось розказують.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин назад, Factory сказав:

досить ціво прочитати реальний довсвід а не перекази як класно там живеться,
доречі, яка там ситуація із власним авто, як обслуговують, які нюанси утримання, чи можна самому робити ТО і тд, права отримала на основі міжнародного посвідчення чи треба було здавати додаткові тести?
як колеги на роботі ставляться, колектив дружній?

Я на авто виконую лише одну функцію водія-а ну і ще заправляю ) тому мені важко відповісти про обслуговування.
До речі, сервісу як у нас на заправках немає. Заправляєш авто сам, я вже це вмію) Можна оплатити карткою відразу на колонці і не потрібно йти до оператора. Один раз мені потрібно було заправити авто до повного і на той момент у мене не було картки, то це виглядало так. Ти даєш гроші, заправляєш, і приходиш забираєш решту. Щоб заправили а потім ти платиш - так не працює)До речі, помітила що вартість палива знизилась.

06.11- 92 бензин 4.899, а 17.11- 4,599 $.

Заправки власні тут має практично чи не кожний супермаркет:Fred Mayer, Costco, Safeway. Мені зручно заправлятися саме на Safeway. У них заправка вже така старенька, останній раз на колонці попався не зовсім справний шланг. Класні заправки Chevron, обладнання новеньке.

Паливо за останній час дуже подорожчало, я так зрозуміла мало не вдвічі.


 

ТО можете зробити і самі, якщо маєте де. В апартаментах на парковці, думаю, це заборонено. Я не знаю в повній мірі як це тут працює, але точно знаю, що:

-є апартаменти, де буде заборонено на балконі щось ставити, зберігати і тд (у нас дозволено).

-ви можете мати власний будинок, але на власному подвірʼї вам буде заборонено щось робити, ставити абощо.

Я не можу цього збагнути, як це так. Ми ж звикли, моє подвірʼя, що хочу то й роблю - але тут це не завжди так працює) 

 

  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин назад, Factory сказав:

досить ціво прочитати реальний довсвід а не перекази як класно там живеться,
доречі, яка там ситуація із власним авто, як обслуговують, які нюанси утримання, чи можна самому робити ТО і тд, права отримала на основі міжнародного посвідчення чи треба було здавати додаткові тести?
як колеги на роботі ставляться, колектив дружній?

До речі, замовили зимову резину ще 11 листопада в Волмарті- доставка Fedex має бути 20 листопада. То обовʼязково запитаю скільки буде коштувати заміна і напишу.

 

Водійське посвідчення щоб отримати - потрібно було здавати тести та водіння. До тестів готуєшся по підручнику. Мені підручник віддали друзі, його можна взяти в автошколі. Обовʼязково кілька запитань з 40 будуть про наркотики та алкоголь. 
Здача тесту -20 $. Якщо не вдало - друга спроба теж 20 $, а третя безкоштовна.

 

Я книгу проглянула і поіхала на тест, в автошколу 911 в Еверетті. Не склала, допускається 8 неправильних відповідей, у мене було 12. Але я зрозуміла, якого плану запитання і що треба вчити, віднеслася серйозно - друга спроба була вдалою.

Після цього записуєшся на тест по водінню. Коштує 40 $ на власному авто і 60 $ на авто школи.

В іспиті на водіння обовʼязково є паралельна парковка. Також обовʼязково проїжджаєш перехрестя, але назад, за кут- сподіваюся ви зрозуміли) при цьому кожен раз інструктор відкриває двері і дивиться яка відстань до бровки, в правилах вказано при парковці від авто до бордюра відстань не має перевищувати 12 дюймів.

Інше все стандартне-каже куди іхати, змінити полосу і тд. 
Після здачі водіння-потрібно їхати ще в один центр, де роблять фото, перевіряють зір, запитують чи хочеш ти бути донором, про що є відмітка в посвідченні - сплачуєш трохи більше 80 $ і чекаєш по пошті свій документ. Я очікувала 2 тижні. Крім цього, видають папірчик А4 який замінює водійське посвідчення на час очікування.

IMG_4278.jpeg

IMG_4279.jpeg

  • +1 5
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 годин назад, Factory сказав:

досить ціво прочитати реальний довсвід а не перекази як класно там живеться,
доречі, яка там ситуація із власним авто, як обслуговують, які нюанси утримання, чи можна самому робити ТО і тд, права отримала на основі міжнародного посвідчення чи треба було здавати додаткові тести?
як колеги на роботі ставляться, колектив дружній?

В США всі дитячі садочки приватні. 
В тому, де я працюю - 2 групи. Менша і старша. В групі працює 2 людини.

Я перші чотири дні пропрацювала з Адріаною, яка звільнялася. Вона розмовляла англійською, але я розуміла, що це не іі рідна мова. Вже в останній день вона мені розповіла, що з Румуніі. У неі 3 дітей. Чоловік раз чи двічі в рік до них прилітає. 
А на пʼятий день, в пʼятницю я була на роботі одна з 8 дітьми) Ну що можу сказати, раду я їм дала) зі всім справилася. 

І вже з понеділка у мене була нова колега. Не можу сказати, що ми спілкуємося - знову ж таки, це моє незнання мови. Від першоі було краще відношення, адже вона сама пройшла мій шлях, з нею про щось могли перекинутися кількома фразами протягом дня. З новою колегою такого нема. Просто робимо свою роботу. 
В старшій групі теж 2 вчителі-одна старша жінка, друга молода. З ними так само хай/хеллов та хев е гуд івнінг чи вікенд. І посміхаєшся. Діти двох груп одночасно гуляють на майданчику двічі на день, то інколи вчителі можуть стати про щось поговорити, хоча в правилах роботи прописано і це заборонено - купкуватися вчителям в одному місці.

Садок працює до 18.00. Менша група має двері до ігровоі кімнати старшоі- в 17.00 старших приводять до нас хто ще лишився і вже від нас батьки їх забирають. 
Мені дуже пощастило, що директор розмовляє дуже навіть добре російською. Це жінка старшого віку. Про це вона розказала лише на 3 зустрічі) а до того я бекала/мекала на англійській. Тому при потребі щось уточнити/запитати у мене проблем з комунікацією немає.

  • +1 5
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти



×
×
  • Створити...