Перейти до змісту

Чи є наявність вищої освіти запорукою успіху в пошуку роботи? - обговорення


jack74

Чи є наявність вищої освіти запорукою успіху в пошуку роботи?  

53 користувача проголосувало

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

Давно хтів створити таку тему, але все руки не доходили... 

Отже, цікаво почути думки народу, хто як що вважає про потрібність/непотрібність наявної вищої освіти для молодої людини, для вчорашнього школяра. Не вищої освіти взагалі з погляду держави, а вищої освіти як запоруки подальшої успішної "кар'єри". Тобто і знаходження роботи, і переваг в конкурсах на посади (якщо такі десь існують :)) і т.д.

 

Я вважаю, що така вища освіта, котра наявна зара в Україні (та й шкільна теж) абсолютно не дає ніяких переваг та й майже знань. Лише "корочку", яка ще по-інерції з Совка начеб-то щось дає... Але реально, по своєму досвіду я бачу, що абсолютно ніякого толку з того немає. На нормальну роботу влаштуватись - лише по-знайомству, знань, які дісно практично можна відразу використовувати на майбутній роботі, наші ВУЗи не дають.

Виключення є, звісно, але прошу тут не про ці рідкісні випадки.

 

Чекаю на гарний змістовний холівар :) І мене це дійсно цікавить, так як маю 3-х потенційних абітурієнток і одну вже неабітурієнтку (покинула навчання в ЛНТУ)

 

(трішки неправильно спочатку назвав тему, вже відкорегував)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 62
  • Створено
  • Остання відповідь

Залежить від спеціальності ;)

І робота по спеціальності після закінчення вузу не означає високих заробітків.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як показує практика, наявність вищої освіти не запорука того що будеш гарантовано мати високооплачувану роботу. Але наявність вищої освіти значно збільшує шанси отримати таку роботу. Багато компаній відсіюють кандидатів без освіти ще до співбесіди. Ну і при двох відносно рівних кандидатах в більшості випадків візьмуть з дипломом.

 

Ще із своєї практики, в людей, які вичились в технічних вузах, зовсім по другому працює мозок і логіка, і вони зазвичай знаходять вихід в нестандартних ситуаціях де решта падають в ступор. Ну але це якщо людина толкова і дійсно вчилась а не ходила за дипломом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, jack74 сказано:

І мене це дійсно цікавить, так як маю 3-х потенційних абітурієнток

головне заміж вдало вийти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Головне, щоб спеціальність була до душі. А далі дивитись по ситуації. Є спеціальності, де вища освіта необхідна, наприклад лікарі, інженери. А всілякі там менеджменти, економіки підприємства, то 5 років викреслених із життя.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, jack74 сказал:

Але реально, по своєму досвіду я бачу, що абсолютно ніякого толку з того немає. На нормальну роботу влаштуватись - лише по-знайомству, знань, які дісно практично можна відразу використовувати на майбутній роботі, наші ВУЗи не дають.

щось херовенький в тебе досвід получаєтся. Так, освіта не встигає за стрімко розвиваючим світом, але тим не меньше, дає базис знань, полюбому необхідний, для поняття суті речей в тій сфері, де ти навчаєшся й збираєшся працювати. Приклад з власного життя. Я навчався на ветеринара, й якщо навіть технології, скажімо, по веденню операцій чи лікарські препарати, змінились сильно, то базисні поняття, приміром, що в кота чотири лапи, хвіст, його тепрература тіла, які і де знаходятся внутрішні органи, більшість хвороб - залишились незмінними, й якщо ти навіть захочеш кота лікувати суперпупер новомодними препаратами, тобі всерівно потрібно знати ці базисні знання, хоча б для того, щоб поставити правильний діагноз. Так, є частина *мури* в навчальній програмі, але то в основному вимушена жертва, та й загальний розвиток людини підвищує

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

30 хвилин тому, MANJAK11 сказано:

щось херовенький в тебе досвід получаєтся.

ну, який вже набув за 23 роки працюючого життя :) 

 

32 хвилин тому, MANJAK11 сказано:

...то базисні поняття ...залишились незмінними

ці "базисні поняття" можна викласти за три місяці, за рік максимум, не забиваючи голову непотребом. А щодо знань по спеціальності, то той рівень, котрий дають в наших ВУЗах - до одного місяця. Звісно, може в престижних ВУЗах ситуація інакша, але я не про київські академії, а про звичайні нонеймВУЗи, котрих по містах і містечках України безліч.

Хоча це вже інша тема, про рівень викладання, навчальну програму і т.д. Для цього потрібна інша тема. Тут же я піднімаю питання доцільності дитині витрачати 5-6 років свого життя, енну суму батьківських грошей, а в результаті воно нафіг не згодиться

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вища для всебічного розвитку індивідуума,  не бачу суті вчитись після технікуму знов на іншу спеціальність, смисл в 2 освіти теж не бачу....

 

вища освіта - гарно проведений студенський час :)

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, volks сказано:

Є спеціальності, де вища освіта необхідна, наприклад лікарі, інженери

лікарі? Багатьох знаєш хороших? Я пам'ятаю, ЯК і ХТО вчились на лікарів за мого часу...

А інженери :) Я за освітою інженер-конструктор (рік магістратури теж допройшов), так от з нашої всієї групи по спеціальності влаштувався ОДИН лише хлопець! І той самий двійочник і по-знайомству :) 

Ну але ж то даааа, то так було колись... А от зара! - а от ЯК зара?

 

18 хвилин тому, Voronin10 сказано:

вища освіта - гарно проведений студенський час :)

гарно проведений час? Оригінально. По-перше, не у всіх, а по-друге, не за 10-15 тис за пів-року

 

Всебічний розвиток, отримування першого досвіду спілкування і комунікабельності, і т.д. - це все зрозуміло, але чи варте воно того часу і грошей? Наскільки воно оце ілюзорне допоможе в отриманні достойного свого місця в житті?

Ті, хто мають хист, ті й без освіти проб'ються, ті, хто не має - їм і папірчик не допоможе...

 

Я не стверджую, що навчання в ВУЗІ - це шкода дитині, чи якесь збочення. Я все добре розумію, розумію незамінний вклад студентського життя в становленні особистості. Я ж про інше трішки. З часів Совка ми звикли чути "як то так не вчитись?! Як то так після школи не йти в ВУЗ?!?!"... А от для чого, нашо... Батьки витрачають купу грошей, нервів, а їхнє чадо після отримання папірчика нікуди не може влаштуватись... 

 

Мені от цікаво почути саме тих, хто отримав освіту і саме вона допомогла йому знайти своє місце в житті. Не досвід спілкування з одногрупниками, а саме отримана освіта

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

20 хвилин тому, jack74 сказано:

Мені от цікаво почути саме тих, хто отримав освіту і саме вона допомогла йому знайти своє місце в житті. Не досвід спілкування з одногрупниками, а саме отримана освіта

Це залежить від того що ти вкладаєш в поняття освіта.

Я за освітою фізик, хоча за спеціальністю не працював. Чи дало мені щось навчання в університеті? Так дало. Найбільш корисне що отримав в університеті, це уміння думати і аналізувати, уміння швидко шукати і опрацьовувати інформацію, ну і вчитись далі. Чи пригодилось це в подальшому? Так і неодноразово. Чи зміг би навчитись цього без університету? Скоріш за все не зміг би. Ну але це фізичний факультет, підозрюю що на інших спеціальностях все може дуже відрізнятись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

34 минуты назад, jack74 сказал:

лікарі? Багатьох знаєш хороших?

Різних. Але без вищої освіти лікарів немає.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@jack74 замість того щоб отримувати вищу після технікуму(була мрія так сказать) я прикупив обладнання у вигляді 3г71м ТВ6м сверлилка пару ділилок чпу лазер, 

і я болта клав на освіту.....

 

коли пригорить я краще відбашляю пару рублів за толкову літературу і буду експерементувати в потрібному напрямку, 

 

я залишусь при своїй думці.....

для студента питання фінансів не стоїть оскільки він їх ще не заробляє, фінансова сторона цікавить батьків,

 

коли я поступав в сну я порахував бюджет, і поміняв курс,

коли гроші заробив - потратив думаючи.....

 

короче, тема трохи неправильна, батьки мають дати можливість, дати правильних звіздюлей і розказати як нею скористатись, далі диплом - робота/бізнес....

 

а взагалі згадайте себе в студенські роки.....

 

 

 

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 hours ago, jack74 said:

так от з нашої всієї групи по спеціальності влаштувався ОДИН лише хлопець! І той самий двійочник і по-знайомству :) 

Ну але ж то даааа, то так було колись... А от зара! - а от ЯК зара?

А зараз толкових інженерів (в т.ч. конструкторів) готові брати з руками і ногами. Зп теж доволі конкурентна навіть зі старту.

 

По темі: рівень навіть місцевих "національних" вузів не тільки незадовільно розвивається, але й сама якість освіти погіршується. Але чи потрібна "вишка" - однозначно, так. Єдине важливе уточнення - поєднувати навчання з практикою (вже з 2-3 курсу) - чи не єдиний шанс бути цікавим роботодавцю після отримання диплому.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Весь тред не читав, але кілька фактів з власної біографії:

 

1. Диплом при прийнятті на роботу за 30 років трудового стажу  показував 3 рази. 2 рази - це була держслужба, 1 раз - велика компанія.Навіть по тесту Рейвена ганяли, добре хоч не Роршаха :D

2. Будучи студентом вже викладав, інформатику. Правда в МАУП, але то таке...

3. По-профілю (економіст) не працював ні дня. Так получилось :)

4. Будучи роботодавцем на диплом забивав бовт. Бо сам був викладачем,правда тої-ж інформатики, і про  якість нашої освіти маю уявлення. Хто прийшов за знаннями (а таких одиниці) їх отримували у 10%  випадків. AFAIK ситуація останнім часом не змінилась, знайомий хлоп, майже дядько пішов в лісотехнічний за знаннями (вже працює по-профілю), незадоволений.   Викладач-ентузіаст своєї справи на жаль - велика рідкість ( Диплом на даний час означає тільки одне - людина вміє грамотно писати (реферати), списуючи і комбінуючи  їх з різних джерел,  особливо обдаровані щей  вміють гуглити, а геніальні - користуватися Гуглопереводом  :D

 

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, Voronin10 сказал:

батьки мають дати можливість, дати правильних звіздюлей і розказати як нею скористатись,

Батьки мають направити дитину туди, до чого в неї є здібності. Все інше дріб'язок. Щоб потім було бажання ходити на роботу чи займатися власною справою, а не йти як на каторгу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як казав один викладач в університеті:- навчання в вузі не дає знань проте дає можливість викручуватися в будь-якій ситуації. 

Загалом навчання дає базу суто теоретично, якщо людина розуміє і цікавиться своїм фахом і може практично використовувати на етапі навчання вже тоді проблем з працевлаштуванням не буде точно. А якщо вчитись за правилом трьох- "З" тоді і толку з того не буде

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

скажу чесно, я коли здавав екзамен на розряд парився набагато більше ніж коли здавав державні екзамени....

 

як то кажуть "кто понял жызнь часов не носит"

 

і да, якщо профіль роботи сходиться з  хоббі то можна рахувати що особа буде рости і розвиватись.....

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Ref сказал:

не факт, знаю одну дівчинку, тато в неї держслужбовець корупційний, сама теж на держслужбі, тато купив квартиру, машину, подорожує по європі по 6 разів на рік, а заміж вийти неможе і хлопця немає, бо шукає такого ж як свій тато.

 

Такого-ж самого корумпованого вилупка? Класна сімейка! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, volks сказано:

Батьки мають направити дитину туди, до чого в неї є здібності. 

а ЯК відкриті ті здібності??? Для відкривання здібностей потрібна відповідна програма освіти, а не витрачання часу і сил на вивчення основ матаналізу, теорій

 ймовірності, інтегралів, похідних і іншої нафіг непотрібної звичайній людині хєрні!

 

1 година тому, 6ap6apuc сказано:

Як казав один викладач в університеті:- навчання в вузі не дає знань проте дає можливість викручуватися в будь-якій ситуації. 

давним-давно це вже не так. Давним-давно ВУЗи вчать того, що "маєш гроші - все вирішиш"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. Вік 17-21 рік - це час, коли ще формується світогляд і культура молоді. Університетське середовище - не найгірші умови для такого формування, особливо коли у молодої людини є "голова на плечах" і батькі не відгороджуються від виховання.

2. В університеті можна зав"язати хороші знайомства, які можуть стати у пригоді у подальшому житті.

3. На кожній кафедрі можна знайти хоч 1-2 хороші людини, які і про професії дадуть хорошу базу і життєвим мудростям можуть навчити.

4. В університетах, в тому числі і в нас у Луцьку, є багато програм навчання за програмою подвійного диплома - хороший шанс повчитися за кордоном і, можливо, влаштуватися там на роботу. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 минут назад, Ref сказал:

Та да, такого ж самого, або бізнесмена, і щоб обовязково стройний, високий, красивий, накачаний, і ще щоб цілував і гладив завжди і взамін нічого не просив а тількі гроші давав на гульки з подругами, і таке жіноче "щастя" неможливе без корупційного чи нечесного вилупка. По темі факт вищої освіти мало, що значить бо вона є майже у всіх але її рівень у кожного різний, але є одне стандартне правило: рибні і хлібні посади з нормальним заробітком і малим коефіцієнтом затрат на роботу отримують лише по звязках , по блату і тількі свої люди, чи то держава служба чи то приватна.

 

 

Жіноча природа така - більше брати. (ключове слово - природа) Так як чоловіча природа - віддавати. Жінки відчувають лідерів, закохуються, багато чого їм (падонкам :)) прощають, а потім ревуть на кухнях  :(  Така жіноча доля. Але ми дійсно відхилились від теми :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Багато великих контор (держ в тому числі) вимагають диплом при прийомі на керівну посаду. Так кадри вимагають.

Іншим - пофіг! Аби досвіду фатало.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 часов назад, jack74 сказал:

...Я вважаю, що така вища освіта, котра наявна зара в Україні (та й шкільна теж) абсолютно не дає ніяких переваг та й майже знань. Лише "корочку", яка ще по-інерції з Совка начеб-то щось дає... Але реально, по своєму досвіду я бачу, що абсолютно ніякого толку з того немає. 

Про те що вища світа нічого не дає - переважно думають саме люди з вищою освітою ;) 

Бо Вам не доводилось стикатись з отією дискимінацією коли відділи кадрів (HR і т.д.)  навіть резюме людини без вищої освіти не розглядають взагалі незважаючи на великий практичний досвід саме по спеціальності по якій вакансія... А я це вже спостерігала, і не раз...

На держслужбу - обовязково вища освіта

Великі підприємства (середня ланка і топ менеджмент) - обов'язково вища освіта.

Тому, якщо є можливість - то хоча б на заочну форму спробуйте (знань особливо не дасть, але в майбутному може знадобитись)

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

31 хвилин тому, natalka) сказано:

середня ланка і топ менеджмент

до середньої ланки спочатку потрібно попрацювати в "нижчій" ланці, а там вже можна і вирішити, потрібна та вища освіта (корочка), чи ні, і якщо потрібна - людина влаштовується (саме так, влаштовується) на заочне і отримує отой "пропуск".

 

34 хвилин тому, natalka) сказано:

Бо Вам не доводилось стикатись з отією дискимінацією

можливо, але при мені неодноразово відбувалось оте, що я вище описав

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Рибка сказано:

1. Вік 17-21 рік - це час, коли ще формується світогляд і культура молоді. Університетське середовище - не найгірші умови для такого формування, особливо коли у молодої людини є "голова на плечах" і батькі не відгороджуються від виховання.

2. В університеті можна зав"язати хороші знайомства, які можуть стати у пригоді у подальшому житті.

3. На кожній кафедрі можна знайти хоч 1-2 хороші людини, які і про професії дадуть хорошу базу і життєвим мудростям можуть навчити.

4. В університетах, в тому числі і в нас у Луцьку, є багато програм навчання за програмою подвійного диплома - хороший шанс повчитися за кордоном і, можливо, влаштуватися там на роботу. 

1. "Університетське середовище - не найгірші умови для такого формування" - і не найкраще. Це середовище вже давно не колишнє студентське середовище, де їздили гуртом в колгосп на буряки, будували БАМ, сачкували всією групою і т.д. Зара кожен сам за себе, кучкуються по статках, і т.д. 

2. "В університеті можна зав"язати хороші знайомства, які можуть стати у пригоді у подальшому житті." - а можуть зав'язатися і погані, і не стати... Рівно так само, як і в звичайному житті. Тобто, головні слова тут "МОЖНА" і "можуть"! А можна і "неможна", і можуть і "незможуть"... Тобто, це лише шанс, можливість, але далеко не гарантія і не запорука, про яку я запитував від початку.

3. "На кожній кафедрі можна знайти хоч 1-2 хороші людини, які і про професії дадуть хорошу базу і життєвим мудростям можуть навчити." - ой я тя умоляю! 1-2 МОЖЕ на весь ВУЗ

4. "В університетах, в тому числі і в нас у Луцьку, є багато програм навчання за програмою подвійного диплома - хороший шанс повчитися за кордоном і, можливо, влаштуватися там на роботу. " - :) ну, думаю по виділеному зрозуміло, що "читай п.2"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...