Перейти до змісту

Чи є наявність вищої освіти запорукою успіху в пошуку роботи? - обговорення


jack74

Чи є наявність вищої освіти запорукою успіху в пошуку роботи?  

53 користувача проголосувало

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

Вища освіта зараз у нас на стадії розкладу :(

Заклад освіти все більше перетворюється на заклад культури. Люди приходять більше не вчитись, а провести час.

Ну і за статусом, щоб рахуватись освідченою людиною ;)

Політика проїдання капіталу дає свої плоди - вже скотились на рівень 19-го століття.

Не зрозуміло що вчать в школі - студенти подекуди на калькуляторах рахувати не вміють.

Все збільшується кількість бюрократії та бюрократичних предметів. На предмети по спеціальності мало що залишається.

Навчальні дисципліни з кожним роком стають все більш не зрозумілими - колись назва складалась з одного, двох слів, зараз - більшість з  чотирьох і більше.

Так що зв’язок з реальними потребами людей все більше втрачається. Відповідно знижується значення такої освіти для реального життя.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 62
  • Створено
  • Остання відповідь

Зате скільки програм для освіти молоді від нашого ясновельможного князя та благодійника всієї землі Волинської ,,працює,, в нашому Східноєвропейському університеті.

Болонь з Гарвардами відпочивають.

А які ідейно підковані кадри там.

Еліта.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 15.05.2019 в 16:49, Nokian сказал:

Зате скільки програм для освіти молоді від нашого ясновельможного князя та благодійника всієї землі Волинської ,,працює,, в нашому Східноєвропейському університеті.

Будь-яка додаткова програма - це добре, так як спонукає займатися реальними речами ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дуже не багато спеціальностей дозволяють людині стати спеціалістом без відповідної освіти.
ІМХО:
1) освіта необхідна

2) в Україні заклади, що дають освіту, можна перерахувати на пальцях однієї руки. Всі інші — продають дипломи.
Можна наводити багато прикладів успішних людей, які не мали освіти та спеціальності. Але то зачасту унікуми або ну дуже вже фартові чуваки, які на статистику слабенько впливають.

За всі спеціальності не скажу, бо варюся в дизайні, програмуванні, маркетингу та управлінні. Всі вони вимагають хорошої освіти та років досвіду щоб чогось досягнути.
А те що програміст/дизайнер без освіти може заробляти більше за своїх батьків — то ні про що в довготривалій перспективі не говорить. Переважна більшість таких неосвічених спєців потім або на заробітки їде не по спеціальності, або так і сидить на прибутках рівня "початківець+".
Лікар, юрист, економіст і т.п. — без освіти взагалі не можуть бути. В той час як плитку класти чи обої клеїти — можна при майстрі навчитися доволі швидко.

У цивілізованому світі більшість людей отримує спеціальність в коледжі, щоб бути найманим працівником. Вища освіта необхідна лише для вищої ланки та науковців.
У нас же :) на сміх іноземцям :) вища освіта — як продовження середньої, маст хев... дешево і ніхто не знає як використати в житті

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Соромітник сказал:

в Україні заклади, що дають освіту, можна перерахувати на пальцях однієї руки. Всі інші — продають дипломи

Тому всі оті реформи треба було починати саме зі сфери освіти. Бо не дай бог медики вчаться як в нас політесі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 годин тому, Соромітник сказано:

У нас же :) на сміх іноземцям :) вища освіта — як продовження середньої, маст хев... дешево і ніхто не знає як використати в житті

оце в точку

крім "дешево", бо не так то й вже й дешево

 

ПиСи: @Соромітник в сусідній темі написав текст, котрий до цієї теми має пряме відношення, тому я зацитую його і сюди (думаю, він не надто образиться ;))

10 годин тому, Соромітник сказано:

Освіта в ..... нічим не відрізняється від теперішньої в ВУЗі — люди, які не навчилися заробляти професією, вчать інших (за декількома винятками :)).
Дайте собі відповідь на запитання "Вам диплом чи знання та навички?" За першим йдете в ВУЗ чи в ..., друге — набагато ефективніше здобувати самотужки.
Якщо у ВУЗ ще можна йти за якимись освітами типу бухгалтера, економіста, юриста, математика і т.п. То за освітою дизайнера, програміста та сис.адміна :) певно таки не варто.
Це написано про Луцьк, тому особо умних попрошу не виривати з контексту. У Львові, Києві, Харкові є варіанти де здобути сучасну спеціальність та освіту.
Написав з власного досвіду, та досвіду людини, що набирає на роботу людей ...

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

недавно писала схожий пост в себе на сторінці на фейсбуці. більшість писала, що вища потрібна. але на питання чи працюють за спеціальністю більшість написала, що ні. питання. для чого тратити п"ять років свого життя? я теж вчилася. кинула. пішла туди, де кликало серце. потім відкрила власну справу. потім знову різко змінила професію, так склалися обставини. і постійно працюю над самовдосконаленням. думаю, що вища освіта і робота за спеціальністю ніколи не дала би мені того рівня доходів, що я маю зараз. а саме для цього якби всі навчаються, щоб гарно заробляти в майбутньому.. 

з сучасним розвитком інтернету більшість спеціальностей значно швидше і ефективніше можна опанувати самотужкичи під керівництвом гарного спеціаліста практика.  бо любий предмет викладає один максимум два викладачі.  в інтернеті ви можете знайти собі і десять і двадцять людей, які займаються і досягли успіху в обраному вами напрямку. спілкуватися з ними напряму. чи просто вивчати їхній досвід. інтернет це величезна бібліотека, всі знання світу до ваших послуг. аби було бажання. так, буде вузька спеціалізація. але коли мені болить зуб, мені чесно кажучи начхати, чи є в мого стоматолога досвід в лікуванні спинної грижі і чи знає він технологію плавки чавуну в мартенах..  вузька спеціалізація це вкладення сил в вивчення обраного напрямку. а не розпорошування на все на світі." зате всебічний розвиток" 

мій син не поступив нікуди після школи.  навіть і не збирався ніколи. і я не роблю з цього трагедії. якщо дитина не хоче, для чого даремно тратити її час і свої гроші. . проте в свої 17 він вже має кілька гарних робітничих професій.бо йому було цікаво і він навчався в майстрів своєї справи. ручками, щодня і зранку до вечора.. а не слухаючи про це дві пари на тиждень десь в бурсі. і я націлюю його на те, що треба працювати на себе і відповідати за себе і свій добробут . рости в професійному плані в будь якій справі, яку він вибере. зараз не радянський союз, дякувати богу. можна заробляти на життя самостійно, а не тільки на заводі чи підприємстві. 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Освіта має сенс лише коли людина твердо планує працювати по ційспеціальності.

Вона ефективна лише тоді, коли з другого,третього курсу вже йде праця по обраній спеціальності.

Практика-найкраща перевірка теорій.

А так -вбивання часу, самообман себе , батьків та держави.

Це не торкається ,звісно лікарів, науковців, ще деяких професій, але ті що вчаться тим предметам , ті і не задають таких питань.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

от, млін, ніби то і так виходить в наш час в Україні — освіта не потрібна щоб гроші заробляти...
Але куди таке суспільство рухається ? такими темпами скоро почнемо продуктами мінятися а пізніше в печерах жити та мамонтів ганяти
Коли весь світ розвиває науку — українці твердим кроком прямують в зворотньому напрямку, а потім бідкаються що в нас зарплата не як в США, медицина фігова і т.д.
Хто ж Україну буде розглядати не як сировинну базу та стадо рабів, якщо ми самі до цього прагнемо та пропагуємо такий спосіб життя нашим дітям ?
Десь тут, курво, шото не так. Чи нам все ж треба пережити середні віки на власному досвіді в незалежній державі ? :) щоб потім до технічної революції дійти самотужки 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 хвилин тому, Соромітник сказано:

т, млін, ніби то і так виходить в наш час в Україні — освіта не потрібна щоб гроші заробляти...
Але куди таке суспільство рухається ? ...
Десь тут, курво, шото не так.

От саме в тому, що освіту йдуть здобувати не для того, щоб бути освідченим, щоб працювати використовуючи ті отримані знання, а тому що "так треба", "так всі", "так мама сказала", і т.д., але лише не задля освіти, от в тому то й, "курво", проблема. От тому й потрібно, щоб були ВУЗи, котрі реально готують професіоналів і науковців, щоб їх було не стільки, скільки зара, а щоб "менше, але краще", і були суто вузкоспеціалізовані навчальні центри, і Потрібно викорінити з підсвідомості людей оте совкове "тож як то так без освіти?!"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Така штука,що в постіндустріальному,а ще більше в постінформаційному суспільстві люди не зможуть конкурувати з роботами, а тим більше з штучним інтелектом.

Комп'ютер виграв у людини в шахи, в стратегії вже років з десять тому..

Юристи,економісти,менеджери,перекладачі,вчителі ,інженери у СЬОГОДНІШНЬОМУ вигляді стають масово НЕПОТРІБНІ.

Варто чітко визначитись в першу чергу.

Для чого мені освіта,для чого мені робота.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Освіта має бути бажана, бо якщо ви "заженете" малого в той вуз, а воно буде там не знати чого "бультихатися" від сесії до сесії то ймовірність що з нього вийде щось путнє = k * 0,5%, де k - це коефіцієнт здібностей малого до "вгаданої" (як правило батьками) професії.

 

До всього має буди бажання. 

Для цього як тут і писалося в дитині з ранніх років вами має культивуватися правильний напрямок у виборі того ким вона себе бачить в майбутньому.  На жаль в держави це зараз дуже посередньо виходить. Цей процес на мою думку має починатися від самого початку її народження і дитина не повинна оглядатися у виборі професії на дім де вона живе, батьків, чи модні тенденції, бо в результаті все одно скотиться до того на що вона найбільш здатна. Помилка наших батьків, що вони як часто кажуть "продовжують таким чином дитинство" заганяючи дитя у вуз, а насправді роблять "ведмежу послугу". 

Базуючись на свому досвіді, щоб зрозуміти чи варто вчитися чи ні дітям треба вже в 16років давати змогу працювати. Як на мій досвід, це було найкращим поштовхом йти кудись вчитися. 

Я в 17 років поступив у вуз (вірніш мене загнали) "бо так треба" в цей же рік я його покинув, через 2 роки праці до мене дійшло, що я вартий більшого, далі в хід пішло причинно-наслідкове мислення: для того щоб щось змінити треба більше знати, а значить треба йти поступати і вчитися знову, що я і зробив. Так згідний, що рівень актуальності освіти в нас гівно, але йомайо! базис! Він не змінний і його рівень навіть в політесі знаходиться на досить актуальному рівні якщо брати технічні спеціальності, але актуальний він в тому випадку, якщо хотіти вчитись і цим цікавитись, що як правило зараз не модно серед молоді. Багато молоді лише імітують навчання, причини описані вище

 

Чи працюю я за дипломною спеціальністтю - ні, але те що в моя технічна освіта на 70% дотична до моєї спеціальності це +. Хоч і закінчував я заочно, але принаймі я знаю де шукати необхідну мені інформацію. Чи зараз я вибрав би якусь іншу спеціальність  - мабуть так, в мене до неї і раніше все показувало, але через те що моїми батьками і систестемою освіти це не було виділено я згаяв багато часу на пошук себе .  А далі наздоганяв його (вчився) коли вже була сім"я, що в свою чергу не просто. Чи приность мені якийсь прибуток те що я зараз також постіно вчуся і розвиваюся, скажу скромно так, приносить.

 

Чи можна визначити до чого ваша дитина здібна - як на мене так і на це має бути сфокусована вся увага батьків. Якщо ні, то хай йде десь працювати, навіть кілька робіт змінить, але людина мусить знайти себе. Більше ніж на що людина здатна вона не стрибне, якщо не брати до уваги знайомства і хабарі.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в нас дуже часто, та майже завжди ,ототожнюється поняття освіта і закінчення якогось навчального закладу. будь ти хоч генієм світовим, якщо в тебе нема диплома, тебе освіченим ніхто не вважатиме.

прямо культ вищоі освіти якийсь. нема вищоі, ти невдаха чи колгосп. я відносно себе не раз це чула. і те, що ті, котрі говорили, заробляють в п'ятеро менше від мене, нічого не значить. в них же ВИЩА.

насправді, на мою думку набагато більшу роль грає самонавчання. якщо є мета, знаєш, чого хочеш. просто шукаєш потрібних вчителів. 

курси, семінари, тренінги, навчання в майстра своєі справи. зараз є дуже багато гарних речей за які дійсно варто платити гроші. бо там передається практичний, життєвий досвід. не варто відправляти дітей кудись навчатися тільки тому, що всі так роблять. нехай побуде дома рік. нехай піде попрацює десь. нехай вирішує самостійно дитина, чим і як ій займатися.нехай знайде свою мету. і наше завдання підтримати іі любе рішення. а не тільки те, яке нам зручне.

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...