Перейти до змісту

Які лампи кращі LED чи Ксенон?


Jardis

Рекомендовані повідомлення

Не знаю чи хтось цікавився цифрами на сайтах виробників, але ті Філіпси з +100500% згідно специфікації видають ті самі 1500 люмен що й стандартні. Думаю в Осрам ситуація аналогічна. Візуальна різниця викликається зміщенням температури світла ближче до білого кольору, який приємніше сприймається людським оком.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 124
  • Створено
  • Остання відповідь
1 година тому, Ромко сказано:

чи хтось цікавився цифрами

"Вам шашечки или ехать?"© Так і тут - нам цифри чи візуальний ефект? А ефект реально є.

 

Хоча по цифрах ота моя 12342PRC1 "+30%" має 1815лм, а 12342RVB1 "+150%" має всього 1650лм (по "специфікації" з сайту). "Температуру" світла не вказують (тому й "специфікацію" взяв в лапки).

А по терміну експлуатації перша 500год, друга 200год.

Тому кожен вирішує собі сам, обирає свою "золоту середину"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хлопці, подивіться в ютубі тести, там дядько на стенді, на одній і тій же фарі, на одній і тій же машині, тестує різні популярні галогенові лампи. Там і сила, яскравість світла, і вольтаж, і ампери і чьоткість лінії, і наскільки сліпить зустрічних... Цікаві тести. Так от стандартна лампа не може бути рівною або більшою по яскравості, ніж плюси. Як візуально, так і по тестам. До речі, в тестах тих яскравість ламп вимірюється в інших одиницях, вроді, вже добре не пам'ятаю...

 

Ось канал (називається "TEST LAB") того хлопця, подивіться, там все чьотко сказано і протестовано:

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вибачте, помилився. То було про Osram Night Breaker Unlimited. А цифри отут на сторінці в пдф-ці "Family datasheet". Якщо глянути стандартну лампу в цоколі H7 - то там те саме (1500лм). Може спробую філіпси +60 чи щось схоже, тоді скажу, чи помітив різницю. Більше +60 - боюсь буде погано в дощ/мряку/туман.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

36 минут назад, Ромко сказал:

Більше +60 - боюсь буде погано в дощ/мряку/туман.

 

Ще раз повторюсь. Кількість плюсів не є основною характеристикою видимості в дощ/мряку/туман. На це більш впливає температура світла (в Кельвінах), чим це число нижче (світло жовтіше), тим краще видно в дощ/мряку/туман. Якщо вже взяти дві лампи однакової температури світла, наприклад 3700 Кельвінів, то тоді плюси мають значення при умовах дощ/мряка/туман (чим більше плюсів, тим краще видно).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я власне і остерігаюсь, що більше плюсів = більше кельвінів. :mellow: До того ж ті "топові" лампи як правило вже з синім напиленням, яке робить світло ще білішим (фільтрує жовтий спектр, чи як правильно сказати).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 минут назад, Ромко сказал:

що більше плюсів = більше кельвінів

 

Це не так.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

42 хвилин тому, Ромко сказано:

До того ж ті "топові" лампи як правило вже з синім напиленням, яке робить світло ще білішим (фільтрує жовтий спектр, чи як правильно сказати).

абсолютно не так. Зав'язуй фантазувати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та це не фантазії, а ретрансляція з тестів і оглядів. Вже кілька днів рию нет.

 

Може я й помиляюсь в чомусь, нема часу шукати пруф, але звідки переваги хоча б того самого Osram NBU, якщо яскравість в люменах така ж і "температура" світла як ви кажете теж не вища?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

29 минут назад, Ромко сказал:

Та це не фантазії, а ретрансляція з тестів і оглядів. Вже кілька днів рию нет.

 

Може я й помиляюсь в чомусь, нема часу шукати пруф, але звідки переваги хоча б того самого Osram NBU, якщо яскравість в люменах така ж і "температура" світла як ви кажете теж не вища?

 

Яскравість досягається за рахунок можливо інших компонентів заповнюючого газу, а також нитка тоньша (того ті лампи меньше живуть по часу). Згадайте, як в дитинстві, в ліхтариках при різному вольтажу лампочок, різна яркість. Були на 2,5вольт і 3,5вольт лампочки, так от 2,5в горіла яскравіше, бо там нитка розжарювання була тоньша, але жила вона меньше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

знову ж - яка різниця за рахунок чого досягається??? "Вам шашечки или ехать?

Може почнемо порівнювати галогенки і світлодіодні??? Тож теж світлопотік такий же, а вати меньші - "ШАХРАЇ!"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та навіть якби й чисто з цікавості, що поганого? :D З led-лампами все ясно, там зовсім інакший принцип роботи і ніякого шахрайства.

 

P.S. Не дуже люблю приймати щось "на віру", якщо є можливість з'ясувати в чому прикол - то намагаюсь так і зробити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І таки знайшов. Щоб не давати купу посилань, ось все зібране в одній табличці.  "Color temperature" там без цифр, але для орієнтиру можна прикинути. Cтандартний галоген це десь 3200K, Cool Blue Intense десь 4200K, Night Breaker - 4000K. Тобто в Осрам, наприклад, вся різниця в "температурі кольору" світла, про однаковий світловий потік 1500лм вище вже писав. Думаю і в інших схожа ситуація.

А Light Output це щось суб'єктивне без одиниць виміру.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Що ти знайшов? Температура кольору не впливає на яскравість. Це те саме, що хто які лампочки дома любить, хто теплі (2700К), хто нейтральні білі (4100К), хто холодні (6500К). Я наприклад дома тільки теплі сприймаю, вони мягші і уютніші, на роботі навпаки, сприймаю тільки білі або холодні. 

Мені колись продавець порадив Осрам Hyper (5000К), казав світить як сварка, буде білий день перед авто. Поставив я їх відразу біля Формули на стоянці, поки доїхав на ДПЗ - сплювався. Була мокра дорога, то я взагалі нічого не бачив, я навіть фари вимикав-вмикав на ходу, щоб перевірити, чи вони світять. Щось там ледь сінєвою віддавали на асфальті. На ранок здав їх назад. А чому зараз самі яскраві лампи (всякі +130, +150) з температурою 3700-4000К, бо це самий приємний для ока діапазон світла, приближений до білого в сторону жовтого (ну щоб при дощі було краще видно). А все, що вище 4000К - це все понти, аля ксенон, так би мовити, дань моді...хоча, як на мене бичество. Імхо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хіба я не написав і не дав посилання? Чи я десь писав що температура кольору впливає на яскравість? Яскравість (кандела на метр квадратний) залежить від світлового потоку (люмен), як і всі решта похідні величини (освітленість, сила світла чи що там ще). Світловий потік в стандартних лампах і осрам найт брейкер той самий. Як висновок - сумарно не може бути більше світла, за винятком часткової ситуації коли в якійсь одній точці/області його більше, а в іншій - менше.

А ефект, про який пишуть на коробці і згадується в відгуках, це просто людське сприйняття білішого світла. І така лампа буде візуально вигравати в суху погоду, але явно гірше світити в дощ, туман або мряку. Не так як Osram Hyper на 5000K, але явно гірше за стандартну галогенку з світлом 3200К. Якщо в моїй логіці десь є помилка, то вкажіть. Цікаво буде дізнатись, як з лампи з таким самим світловим потоком витягнути +100500%.

 

Light output з таблиці - це або якісь сферичні коні в вакуумі, або осрам знайшов спосіб обійти закони фізики, або сам плутається в характеристиках своєї продукції, або це просто маркетинг і замовчування деяких нюансів. Я схиляюсь до останнього.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 часов назад, Ромко сказал:

 

P.S. Не дуже люблю приймати щось "на віру", якщо є можливість з'ясувати в чому прикол - то намагаюсь так і зробити.

 

От візьми, купи якісь "плюси" і порівняй для себе. Тоді і будеш знати, яскравіше вони світять в порівнянні з стандартними чи так само, краще ти дорогу бачиш чи зря гроші викинув. Це буде краще, ніж теорію тут розводити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Нафлудили.

@jack74 - Трішечки тон зменш в переписці. :)

З мого особистого досвіду - галоген філіпси і осрами + пофіг скільки там% в нелінзовані і фари.

Лінза - однозначно ксенон. Навіть якщо лінза бігалоген, пхати туди ксенон до 4300. На галогенових лампах ніфіга не видно навіть в суху погоду. :)

Лед - дуже інтересно, але.... Поставив мій товариш собі в бемку файні діодні лампи замість галогена. Світло є, якскраве. Але ну після ксенону не те.

До того ж, в сніг фари заліплені повністю. На ксеноні чи тим паче галогені такого нема. Мабуть фара не нагрівається, так як радіатор лед лампи з зовні фари.

Грався я лампами на різних машинках. Шкода фабія, звичайну фару, замінив на лінзовану оригінал, не колхозну. Вкинув туди ксенон 5000к. В мокру погоду допомагають галогенові туманки.

В тих же шкодовських лінзовках ксенон 4300 теж досить класно світить. Fedot в свій румстік поставив.

Кадік без лінз. Осрам найтбрейкер. Щось світить, але з ксеноном нема що рівняти.

Мультіван т5 без лінз, на галогені просто жах, пофіг які лампи. Прийшлось колхозити ксенон, після декількох годин регулювання фар вдаось знизити засвітку зустрічних до мінімума. Світить гарно, при мокрій погоді ті ж галогенні туманки допомагають.

Шкода октавія без лінз. Філіпси +130 гарно світять в суху погоду. В дощ +- але їхати можна.

 

Висновки зробити важко, багато що вирішує конструкція фари і навіть висота авто.

В дощ однаково херово видно на всіх фарах і лампах.

Якщо лед то тільки не колхоз. Audi SQ5 adaptive led, завод, світло супер. Так само Audi A8 теж ніяких нарікань. Але тут машинки зовсім не дешеві :)

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не хочеться плодити тем. Згоріла сьогодні лампочка, думаю про заміну. В брата на такій самій машині стоять LED, з пасивним охолодженням, каже що йому дуже подобається, хоча я більше схиляюсь до галогену, але то таке, я щось придумаю :)

Питання тільки де купити той лед, за нормальною ціною і більш\менш якоюсь гарантією?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо бюджет дозволяє то ставте білед лінзи, а не займайтеся дрочивом з лед лампочками, якщо з грошима напряг купіть філіпси +30 і не партесь.

 

ПиСИ: мені залишилось побороти свою лінь :) і вживити оригінальні білед коіто у фари і монолед у туманки 

IMG_20180116_114603.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Scorpio сказал:

Якщо бюджет дозволяє то ставте білед лінзи, а не займайтеся дрочивом з лед лампочками, якщо з грошима напряг купіть філіпси +30 і не партесь.

 

ПиСИ: мені залишилось побороти свою лінь :) і вживити оригінальні білед коіто у фари і монолед у туманки

 

Вирішив купити всетаки галогенки, вибираю тільки між OSRAM SILVERSTAR 2.0  +60% і  OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED +110%

До цього стояли Philips X-Treme Vision +100%.

 

Тільки ніяк не можу вирішити +110% - буде добре видно, але термін роботи не фонтан. А ті що +60% боюсь що буде гірше видно, ніж до того (а до того було і так не дуже), але попрацюють нормально

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 часа назад, Scorpio сказал:

Якщо бюджет дозволяє то ставте білед лінзи, а не займайтеся дрочивом з лед лампочками, якщо з грошима напряг купіть філіпси +30 і не партесь.

 

ПиСИ: мені залишилось побороти свою лінь :) і вживити оригінальні білед коіто у фари і монолед у туманки 

IMG_20180116_114603.jpg

 

І скільки таке щастя обійшлося?

І що воно таке, раз ти ще не поставив, а вже радиш не займатись дрочивом? Має бути поважна причина, бо кинути дрочити дуже важко :D.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То лінзи з заводських діодних фар де все зроблено по феншую( http://www.hidplanet.ru/forum/viewtopic.php?f=7&t=6302   і   http://www.hidplanet.ru/forum/viewtopic.php?f=7&t=6061 )  Дрочивом чому не раджу, тому що багато їжджу і багато чого перепробував пхати у фари, починаючи з хелли матової у 2009 році, зараз хто каже що вони купили ледлампи і світять "агонЬ" я кажу "huioN`" і вмикаю свої замучені за два роки ксенонові лампочки(заводьскі біксенонові фари), які персвічують той ледтріпер, особливо у мокру погоду. Просто зараз випала можливість спробувати скажем так нові техгології, то чому б і ні, особливо тоді коли вже не раз катався на авто з заводськими ледфарами і все подобалось. Лінзи придбав у знайомого по смішній ціні, спочатку він хотів поставити собі, але купив авто де вже з заводу ледфари.  

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

То що народ, є тут хто користується ледами?

Бо я тут "капсулу часу відкопав" зі слабким геничом і вирішив зайнятися її refubising.

Дещо замовив з алі, поставив, але результат мені не сподобався, такі:

лампи всього на 0,56А :(  7Вт.

Вірніш результат покращився, але не настільки. Хто що вже напробував? особливо на олдмобілях. Дільться досвідом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я собі лише всюди збираюсь поставити, але точно не в фари. На дорогі леди жаба вдушить, а дешеві не вірю що шось посвітять

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

31 хвилин тому, jack74 сказано:

я собі лише всюди збираюсь поставити, але точно не в фари. На дорогі леди жаба вдушить, а дешеві не вірю що шось посвітять

Дешеві леди гроші на вітер, переконався по кімнатних лампах ;) 

Я боявся, що потужні леди будуть сліпити, типу дбаю про зустрічних, а купивши дешеві розумію, що цього замало. Якби драйвер був би в них хоча б на 1,5А, може й був би якийсь толк, а так якась напів міра вийшла: струму почали жерти мало, що ніби добре,  а світять майже так само :(  

Цікавить щось по Н4, дуже імпонують ось ці:

Огляд

Спойлер

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...