Перейти до змісту

Контроль мікроклімату - невеличкий стартап


benedicto

Ваша думка  

14 проголосували

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня Лучани!

Я студент одного з вузів, точніше його випускник. За тему дипломної я взяв "Система контролю мікроклімату". Що це значить - в будинку знімаються показники деяких датчиків, а точніше: температура, вологість, СО2, природні гази, пиль, вібрація, освітленність, і відправляється все в одну базу, звідки сайт буде брати всі дані, оброблювати, і красиво їх виводити. Типу карта, на карті будівлі що моніторяться, можна ввійти на сторінку тієї будівлі, і там буде гарненько все виводитись +сортування, фільтрації, часові відрізки і тд. Великим плюсом, є наявність API системи, за допомогою якої кожна компанія, розробник, чи просто бажаючий зможе вносити і отримувати дані!

 

Для чого це все? - наприклад, Ви ідете в кіно, чи в театр, чи будь куди інакше, і не знаєте що наприклад одягнутись, - заходите на сайт - тиц на потрібну будівлю - ага, температура 24 градуса, нормально. - Це як один із способів використання.

 

Що я хочу від Вас? - зробити таку штуку можна, но я не знаю чи стоїть, не знаю чи будуть люди чимсь таким користуватись, чи буде рентабельність такого проекту. Воно то канешно цікаво звучить і виглядає, но я не знаю чи дійсно хтось після захисту дипломної користувався б такою штукою. Ваші думки я б дуже хотів би прочитати в коментарях і в голосуванні якому я додам(не залежно позитивні вони чи негативні). Також був би вдячний якби Ви порекомендували щось дабавити, чи навпаки чогось не робити!

Дякую!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

37 хвилин тому, benedicto сказано:

наприклад, Ви ідете в кіно, чи в театр, чи будь куди інакше, і не знаєте що наприклад одягнутись, - заходите на сайт - тиц на потрібну будівлю - ага, температура 24 градуса, нормально

 

 

це вже проблема закладу, обігріти охолодити...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Oli сказано:

 

 

це вже проблема закладу, обігріти охолодити...

згідний, але і твоя, коли ти туди прийдеш, і будеш мерзнути. Проте це тільки приклад, який першим прийшов в голову. Використань може ж бути багато.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, frv сказано:

А як ви думаєте заробити на таких даних? 

реклама, ще про це не думав. Поки що це не так важливо думаю

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Перш ніж вкладати сили і ресурси в проект потрібно прорахувати його рентабельність. Навіщо тоді в опитуванні п.1?

Будь-яку ідею потрібно ретельно продумати від А до Я: наразі не зрозуміло чому пересічний користувач буде в ньому приймати участь.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

є така штука як "умний дом"  якій можна побудувати на базі наприклад того самого Ajax який можна запрограмувати на будь що і навішати датчиків вологи, температури, освітлення і тд. і запрограмувати так шоб наприклад ти йому відіслав смс з командою 1 (під цією командою програмуєш свій прибор на вивід всіх показників вологість, рівень пилу і тд в залежності які датчики ти на нього навішав) і тобі у відповідь смс зі всіма параметрами... 

а навіщо видумувати те що вже є ?!

тим більше твою систему потрібно до чогось підв"язувати до якогось центрального прибору або до компа і зв"язуватись через інет, шо є погано так як у нас інет не у всіх куточках є (чи як ти його назвеш) або робити кожний "датчик" самостійним (що на мою думку геморно і не раціонально)  

вибрав пункт цікаво... 

бо вірогідність втілення твого проекту в життя набагато більша ніж сотні тисяч тем економістів і юристів які пишу на "всеобщие темы" 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Давайте прямо: 

 

1. Як Ви заставиш компанії(кінотеатри, кафе) поставити датчики?  Без них нагадаю весь Ваш задум не досягне успіху. 

2. На корпоративному рівні  існують дуже розвинені системи контролю і аналізу мікроклімату, які використовуються в системах кондиціонування приміщень.

Цей ринок Ваша ідея навряд зацікавить.

 

 

В цілому: Задумка цікава, впровадити подібне під силу як на мене в широких масштабах лише крутим компаніям типу "Google". Вони наприклад часто перепитують мене про сервіси  тих чи інших кафе, кінотеатрів тощо, через свої "Карти". Звідси  порада:

- Датчики мало кому цікаві як такі. Людям цікава аналітика яку Ви можете забезпечити своєю диво системою. Наприклад для кінотеатру встановивши Ваші датчики і наклавши аналітику на історію відвідувань зкорелювавши це з погодно-маркетинговими показниками  допомогти вибрати ідельний режим кондиціонування приміщення. Підкріпивши результати анкетуванням через мобільний додаток чи інтегрувавшись з серверами Google.   - Ось так мала б звучати ідея стартапу, як на мене.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 годин тому, frv сказано:

Перш ніж вкладати сили і ресурси в проект потрібно прорахувати його рентабельність. Навіщо тоді в опитуванні п.1?

Будь-яку ідею потрібно ретельно продумати від А до Я: наразі не зрозуміло чому пересічний користувач буде в ньому приймати участь.

 

згідний з вами! Проте я не можу прорахувати заробіток не знавши наскільки корисний ресурс буде для людей, і чи взагалі ним буде хтось користуватись, на що я і створював цей топік.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 годин тому, HelloBoy сказано:

є така штука як "умний дом"  якій можна побудувати на базі наприклад того самого Ajax який можна запрограмувати на будь що і навішати датчиків вологи, температури, освітлення і тд. і запрограмувати так шоб наприклад ти йому відіслав смс з командою 1 (під цією командою програмуєш свій прибор на вивід всіх показників вологість, рівень пилу і тд в залежності які датчики ти на нього навішав) і тобі у відповідь смс зі всіма параметрами... 

а навіщо видумувати те що вже є ?!

тим більше твою систему потрібно до чогось підв"язувати до якогось центрального прибору або до компа і зв"язуватись через інет, шо є погано так як у нас інет не у всіх куточках є (чи як ти його назвеш) або робити кожний "датчик" самостійним (що на мою думку геморно і не раціонально)  

вибрав пункт цікаво... 

бо вірогідність втілення твого проекту в життя набагато більша ніж сотні тисяч тем економістів і юристів які пишу на "всеобщие темы" 

хмм... зрозумів Вас! Проте зробити так як Ви запропонували ще більш геморно і дорогше! Ajax - це трішки не то! Я не придумую велосипед, або - скинь ссилку! Я не кажу, що це просто збір даних. А ПУБЛІЧНИЙ доступ до всіх перерахованих в шапці датчиків до всіх доступних БУДІВЛЬ! Саму станцію я вже зробив, тому за нет хвилюватись сенсу немає, станція не буде стояти у Вас в дома, а в публічних місцях, де точно є нет! А як буде все виглядати Ви зможете побачити на сайті - http://www.microclimat.today/ , але не зараз.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

"но я не знаю чи стоїть" - тут мабуть тільки подивившись зверху вниз або в дзеркало глянути :) 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 годин тому, LSD сказано:

Давайте прямо: 

 

1. Як Ви заставиш компанії(кінотеатри, кафе) поставити датчики?  Без них нагадаю весь Ваш задум не досягне успіху. 

2. На корпоративному рівні  існують дуже розвинені системи контролю і аналізу мікроклімату, які використовуються в системах кондиціонування приміщень.

Цей ринок Ваша ідея навряд зацікавить.

 

 

В цілому: Задумка цікава, впровадити подібне під силу як на мене в широких масштабах лише крутим компаніям типу "Google". Вони наприклад часто перепитують мене про сервіси  тих чи інших кафе, кінотеатрів тощо, через свої "Карти". Звідси  порада:

- Датчики мало кому цікаві як такі. Людям цікава аналітика яку Ви можете забезпечити своєю диво системою. Наприклад для кінотеатру встановивши Ваші датчики і наклавши аналітику на історію відвідувань зкорелювавши це з погодно-маркетинговими показниками  допомогти вибрати ідельний режим кондиціонування приміщення. Підкріпивши результати анкетуванням через мобільний додаток чи інтегрувавшись з серверами Google.   - Ось так мала б звучати ідея стартапу, як на мене.

 

 

1. Згідний! Потрібно придумати хорошу для них мотивацію! Хоча я думаю це буде для них в користь, або нейтрально, тому думаю вони не повинні відмовитись, в принципі хоча б хтось, щоб побачити як все працює!

2. Да но ні одна система не надає публічний доступ до всіх даних. Я не буду "керувати" мікрокліматом, а тільки моніторити і викладати все в нет.

 

Порада слушна! Потрібно обдумати! Дякую

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

- моніторинг сенсорів (нехай це запозичене іноземне слово але звучить краще ніж "датчик"), їх доступність;

- перевірка правильності їх показів;

- амортизація, своєчасна їх заміна;

...

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

1. зацікавлена особа спонсорує, 

2. в наказовому порядку зобов'язують закупити та встановити систему моніторингу "мікроклімату" та підключити до централізованого збору даних,

3. кожен один перед одном хизується  своїми показниками, купує, встановлює, підключає до  центральної бази,

4. ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

... отримати дозвіл на розповсюдження інформації, що є питанням національної безпеки :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Яку плануєте використовувати аналітику по контролю критичних відхилень датчиків?  

 

Мається на увазі коли в сонячний день 99% датчиків показують що вологість 60% а 1 впевнено напротязі  пів доби показував що 100%  то його покази відкидаються з логіки "може на нього кіт попісяв" :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, LSD сказано:

Яку плануєте використовувати аналітику по контролю критичних відхилень датчиків?  

 

Мається на увазі коли в сонячний день 99% датчиків показують що вологість 60% а 1 впевнено напротязі  пів доби показував що 100%  то його покази відкидаються з логіки "може на нього кіт попісяв" :) 

Так чи не так потрібно буде час від часу перевіряти їх відхилення. Але(!): я зробив так що навіть коли якийсь дріт буде відірваний - я про це взнаю(і взнаю який), коли якийсь датчик не пройде ініціалізацію, чи будуть проблеми із напругою, чи невірні дані, ... - тобто, при майже будь-якій помилці, станція буде відправляти її на сервер. Відхилення можливе тільки коли будуть проблеми із напругою, чи хтось "нечайно" скине станцію з висоти, а так вони повинні пропрацювати дуже багато років! - ну крім випадків ""може на нього кіт попісяв"", чи хтось просто залив водою - цього я передбачити не можу, але якщо тільки станція буде працювати то я побачу що з нею не так.

 

 

Додано: на прикладі із вологою, це можливо коли хтось дійсно залив водою, відповідно вода замкне хоча б частину пристрою, і знову ж таки якщо вона все таки буде працювати мені прийде повідомлення про помилку. Або це можливо якщо відбувся наприклад пожар, тоді мушу подивитись на рівень СО2 і температуру, якщо рівень і температура велика то питань немає, якщо малі - перезавантажитись, нехай знову пройде процес ініціалізації, а тоді вже думати. Хоча потрібно буде ще подумати над цим. Ну а якщо станція раптово перестане працювати то телефонувати і питати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А по мне, так интересная идея, я б к иНфе о температуре ( бывают как жаркие заведения, так и переохлажденные) добавил инфу о шуме.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, romanc сказано:

А по мне, так интересная идея, я б к иНфе о температуре ( бывают как жаркие заведения, так и переохлажденные) добавил инфу о шуме.

Дійсно, про шум я щось забув

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Такі системи контролю будуть цікаві лише у вузьких галузях (медицина, зберігання певних продуктів, виробництво сирів/хамону і т.п.). На домашньому рівні гіперточність навряд чи потрібна.

 

Особисто мені була б цікава ідея створення пристрою, який би задавав певний мікроклімат вдома. Наприклад, купуєш 5-7 різних картриджів із ароматичними олійками, вставляєш їх в приблуду типу кондиціонера і задаєш параметри, наприклад: "Морське узбережжя", 23 градуси, вологість така-то. Чи "Сосновий ліс". І так далі.

Теоретично, гадаю, це можливо: міняти температуру і зменшувати вологість може регулювати кондиціонер; збільшувати вологість - зволожувач; розпилювати аромат лісу - ароматизатор. Тільки для того повинні бути справді якісні ароматичні олійки, а не таке, як у нас продається.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Yarchik Щось подібне побутовонедорого вже існує (без ароматизаторів правда): Броадлінк. Там до керуючого пристрою пришиваються пульти кондиціонерів, зволожувачів, провітрювальних вентиляторів тощо. До керуючого пристрою прив'язується аналізатор температури, вологості, освітлення і якості повітря. І в залежності від бажань і показів аналізатора можна нагріти\охолодити, зволожити\осушити, провітрити, освітити\затемнити приміщення як автоматично, так і дистанційно. Був би інтернет. А якщо мати ці ефірні масла, теоретично, та маючи декілька недорогих зволожувачів ( :) ) можна і "сосновий ліс" забацати. і коштуватиме ця система прибл. 100-200 баксів + інтернет\вафай+прога на смартфоні.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щодо теми. В чому стартап? Ідея, так, але не стартап. На що збиратиметься кошти? На сервер? Програми? Тут дуже багато має бути підв'язано власників\орендарів тих приміщень і потрібне бажання "розкошелитися" на метеостанцію в приміщенні, обслуговування її і системи.Правильно саказано про вигоду для власників (перспектива збільшення відвідувачів, наприклад). Можна зробити стартовий макет на базі якогось закладу і пропіарити ефективність встановлення станції, але спочатку в соц мережаї\новинах треба пропіарити, що така система стоїть в цьому закладі і вдовбати в мізки людей, що їм це корисно знати, яка кліматика в закладі. Якось так.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 годин тому, vaz75 сказано:

@Yarchik Щось подібне побутовонедорого вже існує (без ароматизаторів правда).

Цікаве, але схоже на "костиль". А тут ідея саме в забезпеченні тієї атмосфери.

От, для прикладу, в 2012 році я в Криму забрався на Аю-Даг. Те повітря було просто незрівнянним: хвойні рослини, запах моря... головою я розумію, що те повітря можна розкласти на складові і відтворити його.

А якщо зробити трояндовий чи лавандовий сад? Це було б круто.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 часов назад, Yarchik сказал:

Цікаве, але схоже на "костиль". А тут ідея саме в забезпеченні тієї атмосфери.

От, для прикладу, в 2012 році я в Криму забрався на Аю-Даг. Те повітря було просто незрівнянним: хвойні рослини, запах моря... головою я розумію, що те повітря можна розкласти на складові і відтворити його.

А якщо зробити трояндовий чи лавандовий сад? Це було б круто.

Тю, так в Ялте покупаешь контейнер консервированного крымского воздуха, а дома открываешь)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Звичайно, можу помилятися, але це на 99,999% все ж дипломна :) і лише на залишок – бізнес. Стартап з нього завернути наврядчи вдасться бо потреби такої немає в людей і створення цієї потреби влетить в серйозне бабло. Популярність "вумних будинків" говорить сама за себе.

Маючи ідею, перше що потрібно робити – придумати варіанти як на тому заробляти. А потім тестувати ці свої фантазії. По факту тестування ви зрозумієте чому я назвав їх фантазіями.

Можливо, вивчивши досконально відповідний ринок, ви придумаєте у що можна перетворити цю ідею та кому її можна продати як сервіс. Можливо, це буде кльовим доповненням існуючих рішень, за яке хтось погодиться заплатити. Можливо, порахуєте, реалізуєте прототип і знайдете інвестора під запуск. 

Усе можливо, але взнаєте ви про це лише після того коли зрозумієте як перетворити цю ідею в гроші та протестуєте усі канали залучення клієнтів.
P.S.: голосувалка "ніачьом"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...