Перейти до змісту

Львів сьогодні


MrFirst

Рекомендовані повідомлення

Хто що знає про те, що сьогодні відбувається у Львові? Пишуть з разних джерел, що Садового підставили з тим сміттям і що нацгвардійців назгоняли, більш ніж воїнів на сході. З мордокниги вилучаються записи про події, на ютубі є декілька відеозаписів:

https://youtu.be/wxehPQOtBLs

wxehPQOtBLs

https://www.youtube.com/watch?v=3ICxt_FiqGo

watch?v=3ICxt_FiqGo

Пи.Си. Як правильно відео ютубівське вставити? Вже забувся...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 116
  • Створено
  • Остання відповідь

сьогодні зранку в 6-30 як відти їхав - то бачив колону яка в'їхала в центр десь 3 богдана і 2 камаза з вояками

я ще думав чого так рано їм ото неспиться

 

а на грибовицькому смітєзвалищі дим і сморід, трагедія для місцевих жителів

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Інвестор сміттєпереробного заводу розповів, як його «відшили» у Садового

 

Представник зарубіжної групи інвесторів, які мали намір збудувати сміттєпереробний завод у Львові, Ніколас ван Доеверен розповів у Львові, як влада міста гралася у мовчанку і відмовилася втілити проект, що не передбачав жодних витрат з міського бюджету. Про це повідомляє кореспондентЛьвівського порталу.

«Наша компанія використовує найновіші технології у сміттєпереробному бізнесі в Європі. Усе сміття можна збирати в один контейнер. Нам достатньо тих технологій, які є на сміттєпереробному заводі, щоби робити сортування сміття…Так, колись сміття було нічим, але тепер це бізнес, це гроші», – пояснив він.

За його словами, 95% сміття в Україні просто закопують в землю. «У той час, у ЄС цей показник у середньому становить 37%. Проте до 2020 року Європа планує взагалі позбутися сміттєзвалищ. Це той шлях, яким має рухатися Україна, і буде…», – зазначив Ніколас ван Доеверен.

Представник групи інвесторів розповів, що переговори із львівською мерією щодо зведення сміттєпереробного заводу розпочалося десь навесні 2014 року.

«У цей час розпочалися переговори із заступником мера та його командою. Відтак завдяки Володимиру Шевчуку (Ред.– один з тодішніх заступників міського голови) вдалося перейти до наступного етапу –фінансової презентації за участі мера Львова», – розповів Ніколас ван Доеверен.

Водночас він наголосив на тому, що їхня пропозиція була дуже вигідною для Львова. «Це б нічого не коштувало бюджету Львова та не вплинуло б на тариф для мешканців».

Як пояснив Ніколас ван Доеверен, їхній завод обійшовся б у 100 млн євро, і його б можна було збудувати за 3-4 роки.

І додав, щоби звести такий завод має бути співпраця з міською владою у двох напрямках: місто має виділити земельну ділянку та дати гарантію, що буде звозити туди сміття протягом 10 років.

На питання про те, чи передбачала їхня пропозиція проведення рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, він відповів: «Наша пропозиція могла б включати і проблему Грибович…».

Також Ніколас ван Доеверен зауважив, що у Львівській міській раді не пояснили, чому їм не підходить їхній проект і переговори закінчилися незрозумілою мовчанкою.

Довідка

Ніколас ван Доеверен (Нідерланди), юрист, фінансовий менеджер і управлінець проектами з 20-річним стажем роботи у великих міжнародних компаніях. Працював, крім Нідерландів, у Китаї і Росії, з 2014-го року – в Україні. Був обраний заступником голови міської ради і головою президії міської ради голандського міста Делфт, що має майже 100 тисяч мешканців.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Volyniaka , та нє, ти шо, ця історія з сміттєзвалищем - це справа рук Водинтуробраного, щоб дискредитувати суперника на пост президента.

А по-правді кажучи, Садовий виявився не таким вже білим і пухнастим, в принципі, як і кожен з нас.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, Віталій СК сказано:

А по-правді кажучи, Садовий виявився не таким вже білим і пухнастим, в принципі, як і кожен з нас.

Львівяки про це ще з самого початку говорили, але їх ніхто не чув.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 хвилин тому, halcogen сказано:

Так навіщо вони тоді за нього голосували, хоча це риторичне запитання...

По тій же причині чого в Луцьку за Романюка голосували.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

треба використати цю ситуацію щоб подивитися на проблему з іншого боку

 

не вибирати нового "садового",  не будувати нове сміттєзвалище - а змінювати підходи до утилізації сміття

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 хвилин тому, Lisovic сказано:

По тій же причині чого в Луцьку за Романюка голосували.

До речі. Наскільки мені відомо, до Романюка теж приходили з подібною пропозицією про побудову сміттєпереробного заводу (була замітка, здається на "Волинських новинах") з тим же результатом - відшили по-тихому.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я знаю що в Брищах біля сміттєзвалища мали будувати завод, здається навіть якийсь проект був але все заглохло. Але то давно було, здається ще при Шибі. Хоча яким боком мер до того я не знаю, землі там здається якісь із селищних рад належать, хоча тут можу помилятись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дійсно,а чому не побудувати завод по переробці?

Сміттєзвалище,як і цвинтар - площу займає величезну,завжди її мало -і потрібно ще і ще...

А використовується як непродуктивно ... 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 хвилин тому, paksivatova сказано:

Дійсно,а чому не побудувати завод по переробці?

Сміттєзвалище,як і цвинтар - площу займає величезну,завжди її мало -і потрібно ще і ще...

А використовується як непродуктивно ... 

Тому що це не вигідно тим хто сміттєзвалище "кришує"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, Віталій СК сказано:

Садовий виявився не таким вже білим і пухнастим,

Ніколи і не був.

Ходили чутки про само-придуманий "#наменевчиненийнапад". Іт.д.

А жінка поводиться як бидло.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, Volyniaka сказал:

 

 

До речі не один він. Ось список інвесторів, які хотіли побудувати завод і яких було "відшито"

 

640x881.jpg

(с)

 

Це ж треба так до незтями любити гроші і так епічно обфейлитись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13.06.2016 | Чи знайдеться врешті інвестор на луцьке сміття?

u_r.gif


 
Грибовицька трагедія сколихнула країну. Але вона змусила замислитися над проблемою, про яку традиційно забували.
 
Йдеться про переробку сміття. Україна чверть століття мандрує екстенсивним шляхом, просто нагромаджуючи відходи на полігонах. Наприкінці 2014 року, за даними Мінекології, в Україні на звалищах накопичилося понад 11 мільярдів тонн сміття. 
 
ЛУЦЬКОГО СМІТТЄЗВАЛИЩА ВИСТАЧИТЬ ЛИШЕ НА 15 РОКІВ
 
Полігон твердих побутових відходів (ТПВ) у селі Брище поблизу Луцька відкрили у 1992 році. Останніми роками сюди вивозили до 600 тисяч тонн сміття. Тож не дивно, що з часом ресурс полігону став вичерпуватися. Спочатку проблему луцька влада вирішувала традиційно: збільшуючи площу звалища. Таким чином, у 2000 році запустили другу чергу сміттєзвалища, а ще через одинадцять років – третю чергу.
 
У 2011 році питання постало руба: наявного ресурсу полігону мало вистачити тільки на чотири роки. Після цього лучани могли залишитися зі своїм сміттям сам-на-сам. Варіантів виходу з цього становища було два: переробка сміття та вже традиційний – будівництво нового полігону.
 
Тож у 2013 році для будівництва чергової черги сміттєзвалища виділили ще майже 9 гектарів землі. Зокрема, там викопали новий котлован. Наразі органи контролю претензій до експлуатації полігону не мають.
 
Лише минулого року на звалищі у Брищі запустили сміттєсортувальну лінію. Для цього луцька влада залучила приватний бізнес. Кошти, а це 1,3 мільйона гривень, виділило ТОВ "Група компаній екосорт". Пропускна спроможність лінії – 50 тисяч тонн. Тож нині полігон обслуговують спільно приватна фірма "Луцьк ЕКО", яка займається сортувальною лінією, та комунальне підприємство "Луцькспецкомунтранс". Прибутки ділять навпіл. Водночас рентабельність сортувальної лінії на підприємстві оцінювати не квапляться.
 
"Щодо прибутковості поки важко сказати. Буде видно за результатами роботи за І півріччя 2016 року", – йдеться у відповіді на запит.
 
У відділі інформаційної роботи Луцької міськради запевнили, що наразі на переробку вдається відправити до 70% відходів. Але нині на міському полігоні твердих побутових відходів у селі Брище весь комплекс разом із сміттєсортувальною лінією розрахований на 15 років.
 
ПРОТЕСТИ СЕЛЯН
 
Тож через півтора десятиліття лучани можуть опинитися сам-на-сам із власним сміттям. Адже жителі села Брище, під вікнами в яких і розташований полігон, не в захваті від такого сусідства. Ще за каденції попереднього міського голови Богдана Шиби вони перекривали в'їзд на звалище.
 
Жителі села розповіли, що сміттєзвалище неправильно експлуатується, а жителям населеного пункту докучають бродячі собаки та птахи.
 
"Дітищем" сміттєзвалища стали і таргани, які поселялися у людських оселях. Вода, за результатами аналізів, що їх оприлюднили учасники мітингу, виявилася непридатною для вживання. А сміття з полігону забруднює ліс та пасовище. Додамо, що полігон експлуатується уже майже 30 років". Такими невтішними міркуваннями поділився із журналістами депутат селищної ради Олексій Матоштюк.
 
"Оце спека, сонечко пригріє, і вітер несе ту мерзоту до нас. Вікна не відкриєш, діти хворіють", – обурювалася місцева бабуся. Не зникло невдоволення звалищем і через вісім років.
 
У квітні цього року селяни провели збори, протестуючи проти встановлення печі для спалювання сміття. За інформацією громадського активіста Олексія Чайки, це спричинить неконтрольовані викиди у повітря.
 
ЯПОНСЬКИЙ ДОСВІД
 
Суттєво зменшити вичерпування ресурсу луцького полігону ТПВ можна за допомогою переробки сміття. Таким шляхом пішла, зокрема, Японія. Ця країна може бути взірцем поводження зі сміттям.
 
ІА "Україна комунальна" зазначає, що переробка відходів – одна з галузей, що найбільш динамічно розвиваються в сучасній Японії. Сприяння утилізації побутових відходів та рециклювання сировини оголошено одним із пріоритетів державного регулювання.
 
"В Японії дві третини сміття спалюється, частка рециклінгованих відходів потроху зростає (зараз – близько 17%), а закопуваних знижується. Це близько 18%, що в два з гаком рази менше, ніж 25 років тому", – йдеться в публікації.
 
ОБІЦЯНКА-ЦЯЦЯНКА
 
Обіцянкам збудувати сміттєпереробний завод поблизу Луцька – уже понад десятиріччя. Звісно, звести таке підприємство силами міського бюджету – нереально. Будівництво заводу може коштувати, за оцінками фахівців, до кількадесят мільйонів євро. Для порівняння: доходи спеціального фонду міського бюджету Луцька на 2016 рік становлять близько двох мільйонів євро.
 
Тож інвесторів, які от-от почнуть роботи, знаходили колишнє керівництво Луцька і Волині. Не стала винятком і нинішня влада. Зокрема, в жовтні 2014 року волинський губернатор Володимир Гунчик зустрічався з представниками німецької компанії INSIL Deutschland UG, яка декларувала готовність збудувати на Волині сучасний сміттєпереробний завод, що працюватиме за найновішими європейськими технологіями, безпечними для здоров`я людей і навколишнього середовища. Екотехнопарк із сміття мав виробляти бензин, солярку, бітум, а також холод для холодильних установок та теплоенергію.
 
Про ще одного інвестора, який "зірвався з гачка", у 2011 році розповідав луцький мер Микола Романюк. За словами міського голови, інвестор ставив вимогу різкого підвищення тарифу на вивезення сміття.
 
Нинішні тарифи в облцентрі Волині, за даними підприємства "Луцькспецкомунтранс", окупні, але неприбуткові. Востаннє виконком Луцької міськради коригував тарифи у квітні торік. Зараз за вивезення 1 кубометра ТВП (в тому числі з захороненням) лучани сплачують понад 41 грн. Щоправда, комунальники заздалегідь попереджають, що незабаром тарифи можуть зрости.
 
"Але найближчим часом цього не уникнути, бо збільшується вартість паливно-мастильних матеріалів, запчастин, розмір заробітної плати тощо".
 
ГРОШІ ЛЮБЛЯТЬ ПОРЯДОК
 
Чому ж інвестори "зриваються з гачка"? Відповіла на це запитання радник міністра екології та природних ресурсів Світлана Коломієць.
 
"Але коли (інвестори) розбираються в ситуації, в тому що твориться в країні, вони йдуть. І Європейський банк реконструкції і розвитку проводив дуже ґрунтовне дослідження, з результатами якого я ознайомилася. Результати такі: основний інвестиційний бар'єр – це відсутність державної стратегії поводження з відходами. В країні має бути стратегія, має бути адаптоване до європейських вимог законодавство. І за час моєї роботи в міністерстві ми почали це робити. Я сподіваюся, що наприкінці цього року буде стратегія за підтримки німецького агентства міжнародного розвитку, і за підтримки ЄБРР. А за депутатами буде справа цю стратегію підтримати".
 
Яскравим прикладом безладу, який діється в галузі поводження з ТВП, є сміттєпереробний завод у сусідньому Рівному. Інвестиція обсягом у 70 мільйонів гривень (за тодішнім курсом майже 9 мільйонів доларів) обернулася пшиком.
 
Тож зараз, після численних провалів з "майже готовими" інвесторами, у луцькій мерії на запитання щодо перспективи будівництва сміттєпереробного заводу відповідають дуже обережно: "Постійно ведуться перемовини, розглядаються різноманітні пропозиції. Однак, поки що конкретних напрацювань ще немає. Але робота у цьому напрямку ведеться".
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в нас хоч сміттєсортувальний цех є

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вчора на львівській бачив 2 "сміттєвози" з білими кабінами, спереду фірмовий логотип на "А" починається.....

 

цікаво, "налом" платять чи по "взаємозаліку"?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

заказуха якась напевно :(

 

"невдоволені" люди згідні перестати смітити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Який же молодець наш "мудрий сивий" мер!!! Людяний такий!!! Дозволив львів'янам срати під хату брищанам і сирничанам! Сам сере, то ще й "сусідів" запросив! Ай молодець... Справжній НАРОДНИЙ мер!

 Львів'яни, бач, на цілій львівській  області (площею біля 22-х тис.кв.км.) на території 20-ти своїх районів не спромоглися знайти, куди гадити, але Романюк підказав! В нас же гадюшник! В нас є куди! Аж за 180 км від Львова!!!

Кретинизм повний

 

І ще й люди, бач, казли, не розуміють застав добросусідства по-україно-романюківськи! А по-країнськи, на романюківський трактат, це дозволити сусіду виливати відра з його гівном собі під вікно! І неважливо, що в сусіда цілий свій великий  двір, і сусід давно знав, що в нього попре і давно міг викопати нову "вигрібну".

Людей він, бач, ще стидить за те, що люди проти цього!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да треба було те сміття викинути в Луцьку в центрі, біля Драмтеатра й до Собора, та й те, хрен хто почухався би, ходили б на роботу й нюхали те гівно, а й ще почули б, що Романюк "одобрямс" ще й свого позносили до купи.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прикольно!!!! А кто будет платить за транспортировку ГОВНА в КИЙОВ???? Я всегда знал , что машинки "говновозки" зарабатывают дохера ( забирая гавно у жителей частного сектора и сливая на ГПЗ В ОБЩУЮ КАНАЛИЗАЦИЮ ) , но тут масштаб по более. Тут попахивает ЭШЕЛОНАМИ :) ну а деньги  не пахнут ( тем на чём их заработали ). :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, DarkMonk сказал:

Прикольно!!!! А кто будет платить за транспортировку ГОВНА в КИЙОВ????

в любому випадку, це в рази, мабуть, дешевше, ніж взяти землю в якомусь районі й постійно воювати з місцевими жителями по поводу вонізми. Це при совєтах, партія сказала, що тут буде мусорка, знач так треба, а зараз, мєсних або грошима засипати прийдется, або репресіями

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

28 минут назад, MANJAK11 сказал:

в любому випадку, це в рази, мабуть, дешевше, ніж взяти землю в якомусь районі й постійно воювати з місцевими жителями по поводу вонізми. Це при совєтах, партія сказала, що тут буде мусорка, знач так треба, а зараз, мєсних або грошима засипати прийдется, або репресіями

Да нуууу!!!!! Локально ( как временное решение ) может это и дешевле, хотя как посмотреть. Мусора из года в год становИться меньше не станет, и что его всю жизнь возить в Киев???? Ну тогда пусть каждый житель Львова платит за вывоз мусора не 10 гривень, а 500 :) ---- и нет проблемы :)  

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 часов назад, DarkMonk сказал:

Да нуууу!!!!! Локально ( как временное решение ) может это и дешевле, хотя как посмотреть. Мусора из года в год становИться меньше не станет, и что его всю жизнь возить в Киев???? Ну тогда пусть каждый житель Львова платит за вывоз мусора не 10 гривень, а 500 :) ---- и нет проблемы :)  

да да підкажи підкажи їм :) он вже хтось з газом і світлом підказав походу, скільки платити :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так проблема ж не в смітті а в відсутності його переробки. Бо там чітко проскакують інтереси місцевих можновладців - це проблема й Луцька, до речі. Ми всі такі екологічні, велодоріжки. Європа, а під містом купи вонючого гівна, токсинів і діоксинів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Раніше коли у Львові не було каналізації, всі ходили на спеціальні гошки, які зранку виносили і зливали в бочку прибиральника, який віз її до Полтви і виливав. Місце славилось раками.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...