Перейти до змісту

Реформи - як ви їх уявляєте?


difoto

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Читаючи укрнет, часто-густо зустрічаю запитання: "А де реформи?" І задаючи питання - "а що ж ти хочеш бачити? Що ти маєш на увазі під реформами?" натикаюсь на повне нерозуміння людей з цього питання, або позицію "Я не знаю, хай шось придумують!"

Київський інститут соціології провів опитування, у якому задав майже 30 запитань, серед яких були як справді потрібні речі, так і популістські тези.

Опрос показал, что украинцы путают реформы с популизмом

Об этом свидетельствуют результаты социологического исследования, проведенного по заказу ZN.UA Киевским международным институтом социологии.

Так, опрошенным задали вопрос "Для вас реформы — это…", и привели почти 30 вариантов возможных ответов, среди которых по-настоящему необходимые шаги перемежевывались с популистски-раскрученными тезисами.

Как оказалось, большинство украинцев считает, что главная реформа, которую должны провести в нашей стране, - это снятие неприкосновенности с депутатов. Этот вариант выбрали 58% респондентов.

В то же время, снятие неприкосновенности с судей поддерживают на 10% респондентов меньше — 48,3. А с президента, так вообще — 34,4%.

Второй, главной реформой, украинцы назвали повышение зарплат и пенсий - 51%.

34% опрошенных (каждый третий в Украине) хочет, чтобы установили депутатам, министрам, судьям и чиновникам зарплаты на уровне средней по стране и сохранение ее до момента выведения украинской экономики из кризиса.

Сокращение аппарата чиновников с одновременным повышением им зарплаты поддержали лишь 14,3% опрошенных.

32% граждан важным реформенным ожиданием считают возвращение пенсионного возраста к 55 годам у женщин и 60-ти — у мужчин.

Введение уголовной ответственности за выдачу зарплат в конвертах поддерживают только 15% опрошенных, а введение такой же ответственности, только уже за получение зарплат в конвертах приветствовали только 6%.

105993.jpg

Опубліковано

Для мене реформи-синонім слова "зміни". Немає реформ-немає змін.

Як я їх бачу?

Ну наприклад, коли настане кримінальне переслідування міліціонерів за невтручання і байдужість. Таке саме, як те, що зобов'язує лікаря (будь то стоматолог чи проктолог) надати першу медичну допомогу хворому, незалежно від спецілізації і тягне за собою кримінальну відповідальність за ненадання допомоги. Себто, коли мусора згідно нового закону посадять за те, що в нього під носом вбили людину, це буде реформа.

Реформи у сфері медицини. Як я їх бачу? Підняття планки медичних послуг. Що саме вкладаю в ці поняття-надто довго розписувати.

Якшо коротко, продуманішого фінансування, контролю наверхах і ослаблення контролю на низах і тд і тп, реструктуризації всіх систем.

Аналогічно фінансовий сектор.

А ще я, як і вся країна, дуже чекаю відміни тупорилого, дебільного, ідіотського мита на ввезення товарів і зокрема процедури розтаможки.

Скасують розтаможку авто-і шо хочете кажіть, а кожен другий (навіть пішохід), буде радий і визнає, що це ТІ САМІ РЕФОРМИ.

Коли поскасовують купу непотрібних пільг у пільговиків, натомість компенсують грошима, які раніше ішли по комітетах-оце будуть реформи.

Коротше, тема дуже обширна. Спрощення усіх процедур і їхня прозорість у всіх сферах-ось те, чого чекають люди.

Чомусь за кордоном наші швидко звикаються з законами, добре їх знають і використовують при першій же нагоді. А у нас не можуть.

Опубліковано

Найкраща реформа Це люстрація (утилізація) усіх жидів та москалів з влади, і все налагодиться вмить...

Україна ще досі існує завдяки жидам і москалям у владі :) бо вони свою дойну корову не втратять

якщо ж до влади прийдуть українці – пі*да державі... покрадуть і здадуть ворогові все до останнього або, накрайняк, просто розвалять своєю тупістю докінця, що суті не міняє

Опубліковано

як навчався в києві, то багато таких зустрічав, і у луцьку зустрічав, просто ці люди сильно чесні і познаходили собі нормальні роботи і працють то закордоном то ще де інде

ти точно зрозумів значення слів ПАТРІОТ та АЛЬТРУІСТ ?
Опубліковано

Зрозуміло що реформи за день не робляться, але ж серед них є і такі, де початок реформи буде дуже помітним - наприклад згадайте як Саакашвілі реформував МВС.

А в нас борються з корупцією написанням нових законів, а не виконанням старих.

Опубліковано

Тих, хто ставить у приклад реформи у Грузії мені хочеться взять і.... відправити вчити історію Грузії з 90-х років. У країні, що в 10 разів менша за Україну було за півроку звільнено 16 тис. міліціонерів. У нас з квітні по листопад - більше 20 тис. але цього ніхто не помічає. Посадити вора в законі у Грузії - це чувак з бандою у 50-100 людей, в Україні це чувак з міні-армією і капіталом, що може купити все МВС міста-району-області( а точніше вже купив). Почитайте інтерв"ю з Екою Згуладзе, наприклад. Все буде добре, але "чистка" у Грузії і в Україні це як прибрати у "двушці" і у палаці на 500 квадратів.

Опубліковано

Представляю собі реформи як фазовий перехід - зруйнувалась стара структура, на її місці створилась нова.

Ефективна реформа - нерівноважний процес. А зараз у нас реформа проводиться як рівноважний процес. Реформи намагаються зробити зробити регулюванням деяких параметрів системи. При цьому система залишається тією ж самою, з усіма притаманними їй особливостями.

Опубліковано

Для мене реформи-синонім слова "зміни". Немає реформ-немає змін.

Зміни заради змін? Не думаю щоб це цікавило людей. Як говориться в китайській приказці: лучше быть собакой в спокойное время, чем человеком во время хаоса, хтось більше любить нібито китайське прокляття: чтоб ты жил во век перемен, але суті то не міняє, люди не люблять змін.

Як каже Вікі, формально реформами можна вважати любе нововведення. З формальної точки зору наша законодавча влада 23 роки займається реформами, приймаючи нові закони і відміняючи старі. Але чи можна це назвати реформами? Навряд. Знову ж таки зміни заради змін. А все тому, що метою реформ є досягнення позитивних змін (в суспільстві, державі), які при попередньому стані речей неможливо було досягнути.

От і вся суть реформ - позитивні зміни в суспільстві, в державі, в якісь окремій структурі чи сфері. Якщо після прийняття Податкового кодексу малий бізнес почав згортатися, то це не реформа. Нововведення - так, реформа - ні. Чому тоді ми дивуємося, що більшість людей проголосувало про збільшення зарплат? Чому наслідком проведення правильної реформи не може бути збільшення зарплат? Може і повинно бути.

Як відрізнити реформу від популізму? Також дуже просто. Якщо в результаті реформ збільшилися надходження в бюджет чи хоча б оптимізували витрати на держапарат і вільні кошти пішли на збільшення мінімальної зарплати, то це - реформа. Якщо ж взяли кредит у МВФ і збільшити мінімалку - то це популізм.

Так можна пройтися по кожному пункту з опитування. Не бачу нічого поганого в жорсткій прив'язці депутатів, міністрів і всіх високопосадовців до мінімальної зарплати. Неважливо скільки мінімалок буде отримувати депутат, дехто вважає що депутат має отримувати багато, щоб не було спокуси вкрасти (хі-хі), я з цим сперечатися не буду, хоч і не згоден, але хай його зарплата буде жорстко прив'язана до мінімальної ЗП в країні, ніяких депутатських премій і депутатських допомог. Якщо депутат може отримати допомогу, то й люба людина повинна мати право її отримати і отримувати. Хочуть підвищити собі зарплату? Єдиний шлях - підвищити мінімалку. Якщо не має коштів підянти мінімалку по всій державі, то за який куй її піднімати держслужбовцям? Значить погано працює і на підвищення не заслужив. Збільшили надходження до бюджету, підняли мінімалку, в людей зарплата росте і депутату можна підняти. Складно? Ні.

Опубліковано

...корочє вже надоїдає оте безтолкове обговорення, нічого воно не дасть...

Та я впринципі ніколи і не думав, що обговорення на форумі може щось дати, зімнити в державі і т.д. Якщо в тебе щось не так з цим, то справа не в форумі, а в тобі.

Опубліковано

У країні, що в 10 разів менша за Україну було за півроку звільнено 16 тис. міліціонерів. У нас з квітні по листопад - більше 20 тис. але цього ніхто не помічає.

В Грузії ліквідували цілий корупційний інститут МВС і на його місці створили новий, а в нас звільнили 10% мусорів і називають це реформою (ну чи початком реформи).

Опубліковано

Україна ще досі існує завдяки жидам і москалям у владі :) бо вони свою дойну корову не втратять

якщо ж до влади прийдуть українці – пі*да державі... покрадуть і здадуть ворогові все до останнього або, накрайняк, просто розвалять своєю тупістю докінця, що суті не міняє

ви щось плутаєте... і то здорово!

якраз суть у тому, що жиди і москалі ДОЯТЬ Україну.... українці мають мізки ще більше за жидів і прагнуть до нормального життя

жиди на Майдані лише усе гальмували, бо мали з того зиск... так само роблять і зараз при владі... з своїм "перемир'ям"

і ще питання... а вам не набридло бути "дойною коровою"?

Опубліковано

якраз суть у тому, що жиди і москалі ДОЯТЬ Україну.... українці мають мізки ще більше за жидів і прагнуть до нормального життя

Легше легкого у всьому звинуватити жидів, але не варто забувати про нашу національну хохляцьку "моя хата скраю".

Опубліковано

якраз суть у тому, що жиди і москалі ДОЯТЬ Україну.... українці мають мізки ще більше за жидів і прагнуть до нормального життя

Легше легкого у всьому звинуватити жидів, але не варто забувати про нашу національну хохляцьку "моя хата скраю".

незнаю-незнаю.... після минулої зими я побачив українців іншими... звісно, не усіх, але більшість

Опубліковано

Мене, як чую слово "реформа", передьоргує. Ще з часів Кравчука як тільки починаються якісь реформи, починаються проблеми у простого люду, життя стає гіршим. Це так звані реформи по-українські. вони розраховані для певного владарючого прошарку суспільства, але ніяк не для людей. Я розумію правильну реформу як систему змін (дій!!!), коли спочатку важко, а потім стає легко жити. У нас, в Україні, треба проводити не реформи, а тотальне руйнування старого і побудову нового.

Опубліковано

Ок. Скажіть - це реформа чи ні?

Арсен Аваков

ПРОЩАНИЕ С ЕДАПСОМ.

Иногда, как посмотришь на объем нереализованных дел и задач в МВД, как подумаешь о том, что и как надо, с кем, против кого, и при каких обстоятельствах; в бесконечной череде ежедневных проблем возникают ситуации, как в песне Макаревича – «..и нет ни слов, ни музыки, ни сил..» В таких ситуациях пытаюсь сбивать усталость и скепсис – констатацией позитива в достигнутом, а на этом выстраиваю планы к следующим успешным шагам.

В эти первые дни меж праздничного затишья отмечу то, что удалось – ради того, что б верили – сделаем и остальное. Что бы верили и те, кто делает, и те, кто поручил нам делать. И ради того, что б сквозь брань и упреки, зачастую заслуженные - нашлось место позитиву и доброму слову людям, сделавшим эти первые истории успеха.

Сегодня про ЕДАПС. Слышали про такое слово?

С 1996 года, а в апофеозе с 2004 года эта аббревиатура стала синонимом монополии на бланки, выдачу паспортов, неуловимой коррупции - синонимом и образчиком непобедимой «странной» системы, которую в течении 10 лет не могли победить такие разные правительства.. Журналистские расследования, скандалы, изобличения, суды.. Никак.

Мы пришли в МВД в конце февраля. Нас встретил со своими предложениями и схемами такой «комфортный» и такой «удобный» ЕДАПС: « Только мы в состоянии справится с ситуацией. Только мы – мол, и никто другой сможем запустить в стране выдачу биометрических паспортов. У вас нет других вариантов.. Ну и условия наши и цены – мол, вполне соответствуют нашему положению..» Так было.

Сейчас - не так! Многолетний договор с ЕДАПС расторгнут. Близко к завершению расследование уголовного дела о возможных злоупотреблениях и коррупции в МВД, в системе выпуска и реализации гражданам Украины бланков паспортов и иных документов. Речь о сотнях миллионов гривен. Но речь не только о деньгах. Речь о государственной безопастности.

Вот отрывок одного из документов, приобщенных к расследумоему уголовному делу: «..Крім того, фактично, держава була усунута від процедури виготовлення й персоналізації паспортів своїх громадян, а ЄДАПС мав можливість видавати будь-які паспорти на будь-яке ім'я. Жоден паспортний контроль не міг виявити підробки, оскільки паспорт відповідав усім критеріям захисту..»

Сейчас бланки паспортов и система их учета и реализации - в руках государственных предприятий и государственных органов. Всю продукцию необходимую МВД изготавливает государственный Полиграфкомбинат «Украина». Только за последние три квартала на бланках паспортов, водительских удостоверениях, от прежних ЕДАПСовских цен, удалось сэкономить для страны 108 млн. грн.

В результате принятых мер, несмотря на общее повышение цен на сырье, девальвацию гривны - удалось уменьшить стоимость бланковых документов, ранее закупавшихся в консорциуме ЕДАПС. Немного примеров – для понимания:

Заграничный паспорт стоил в 2013 году – до 800 грн. В 2014 – после наших действий – стал стоить 120 грн. Разница 630 грн!

Свидетельство о регистрации транспортного средства в 2013 году стоило – 198 грн, а в 2014 стало стоить 114 грн. Разница 84 грн.

Удостоверение водителя стоило в 2013г – 198 грн, а в 2014 – 114 грн. Разница -84грн..

Вот с такими «доходами» мы заставили простится в прошлом 2014 году деляг, десятилетием греющих себя и коррумпированных чиновников. Это не было просто. Суды, адвокаты, проплаченные компании в прессе, саботаж и угрозы, в ряде случаев – физическое противостояние. Но это наша работа, работа, которую Вы нам поручили. Мы выиграли этот раунд. Впереди таких много..

Входящая в систему МВД Государственная Миграционная служба, после Новогодних и Рождественнских праздников, по всей территории страны - начинает выдачу новых биометрических заграничных паспортов Украины. Наилучшего европейского качества и стандарта. Впереди – безвизовый режим с Европой - еще один шаг в Европейский дом. Мы справились!

Справимся с Вашей поддержкой и с другими задачами.

Дорогу осилит идущий!

* * * *

P/S 1 – На поступившие вопросы по стоимости и срокам оформления новых биометрических паспортов – дам краткую информацию:

Новый биометрический паспорт (бланк с чипом) обойдется в 261 грн ( 15 евро по курсу на 29.12.2014) + госпошлина 170 грн + стоимость регистрационных услуг 87,15 грн. Всего 518 грн 15 коп

Таким образом, придя в одно из 679 отделений Миграционной службы, вы можете сдать все необходимые документы, оплатить 518,15 грн. и в течении 20 дней –получите новенький биометрический зарубежный паспорт.

Если торопитесь, то Вам оформят все в ускоренном темпе за 7 дней – по ставке двойной пошлины и регистрационных услуг, при той же стоимости бланка (261+ 340+ 174,3 = 775,3 грн)

Если Вы не хотите (нет времени, или обстоятельства) самостоятельно готовить пакет документов для получения паспорта – то можете обратится в одно из 18 отделений Государственного предприятия «Документ» - где по сути реализован прообраз будущего – единого окна и полного сервиса услуг ( все справки соберут и подготовят сами и пр. – и даже доставляют домой готовый паспорт при особых случаях). Нотариусы, юристы, фотографы и пр. – работают прямо в этих офисах. Там фиксированная дополнительная цена на заказанные вами сервисные услуги. Но, не выше 253грн.

Таким образом, предельная цена за новый биометрический паспорт - 775,3 + 253 = 1028,3 грн.

В зависимости от Ваших желаний и времени которое Вы готовы потратить на эту процедуру - вы можете получить новый паспорт за 20 или до 7 дней – за 518,15 грн или 775,3 грн или как максимум 1028,3 грн.

С понедельника Миграционная служба опубликует более подробно все цифры и тарифы по процедурам – для всеобщего обозрения и во избежание злоупотреблений.

P/S 2: На вопрос о цене биометрического бланка от ЕДАПС. Как отметил – сейчас бланк с чипом стоит 15 евро. ЕДАПС предлагал еще при министре МВД Захарченко цену бланка с чипом - 25 евро.

Опубліковано

трохи високопарно, пару моментів:

- скільки людей отримало паспорти за 120 грн?

- чому андони з паспортних столів крім аяяй не понесли ніякої кримінальної відповідальності?

- не розумію прив"язки до євро, українці досі отримують зарплати, соц гарантії у гривні, чому б за бланк не просити 100 грн?...

Опубліковано

трохи високопарно, пару моментів:

- скільки людей отримало паспорти за 120 грн?

- чому андони з паспортних столів крім аяяй не понесли ніякої кримінальної відповідальності?

- не розумію прив"язки до євро, українці досі отримують зарплати, соц гарантії у гривні, чому б за бланк не просити 100 грн?...

- не знаю, а скільки можна отримати за три перших дня після нового року? Може сотня.

- вам шашечкі ілі єхать?

- я теж не розумію, але якщо бланки(або певні їх складові) роблять за євро?

Опубліковано

Ок. Скажіть - це реформа чи ні?

Однозначно, що - ні. Це позитивний момент (до цього я ще повернуся), але не реформа. Розірвати договір з ЄДАПСом можна було і при Януковичу та й він і сам збирався це зробити, але, напевне, взяли в долю чи повністю віджав і ми отримали монополію ЄДАПС. Це вже є ознакою "нереформи" (Вікі: Метою реформування є досягнення нового стану суспільства, в якому перепони позитивному розвиткові, які існували в попередньому стані, в новому стані існувати не можуть.). Реформою було б законодавчо унеможливити такі тендери де переможець автоматично ставав би монополістом на драконівських умовах. А поки що це "мишина возня" де одні рука влади проводить такі тендери, а друга розриває договори по цим тендерам. І не факт що завтра, після отримання відкату чи долі не буде проведений новий тендер і переможе знову ЄДАПС. Поки це можливо, це не реформа.

А тепер про позитив: Куди пішли зекономлені гроші? Якщо бланки стали дешевші для держави, то на відповідну суму мали подешевшати і бланки для людей. "Только за последние три квартала на бланках паспортов, водительских удостоверениях, от прежних ЕДАПСовских цен, удалось сэкономить для страны 108 млн. грн.

...

Немного примеров – для понимания: Заграничный паспорт стоил в 2013 году – до 800 грн. В 2014 – после наших действий – стал стоить 120 грн. Разница 630 грн!"

Якщо порахувати в попугаях в закордонних паспортах, то 108 000 000 грн ділимо на зекономлені 630 = більше 170 000 людей мали би отримувати останні три квартали "халявні" паспорти. Було? Ні. От і позитив кудись зник. Куди? Якщо на нове авто Авакову чи його охороні, то весь позитив перетворюється... перетворюється... перетворюється в негатив.

- не знаю, а скільки можна отримати за три перших дня після нового року? Може сотня.

Не три дні, а три квартали (дев'ять місяців), якщо вірити твоїй статті про Авакова. ;)

Чому досі люди через суд отримують паспорти за 170 грн? Бо це законно. Якщо це законно, то чому людям досі вішають лапшу про додаткові збори і податки, чому вимагають платити більше?

Чому досі треба самому збирати довідки або платити за те що їх нібито збере за мене ДП "Документ"? Чому не можна зробити як в тій самій Грузії: держава немає права вимагати від мене будь-яку інформацію, якщо вона вже нею володіє. Чому один державний департамент не може отримати доступ до інформації іншого державного департаменту про судимість/несудимість. Ця інформація і так вже є в держави. Чи чому скрізь треба ксерокопії паспорта чи ідентифікаційного коду? Держава його не знає чи не хоче знати? А якщо ще й зроблять електронний документообіг, то ще й на папері-тонері-оргтехніці-людиноресурсах зекономлять. Але це вже мене понесло, це ж реформи треба буде робити.

Опубліковано

Ви рахуєте, що боротьба з ЕДАПСом це першочергова задача для становлення нової держави? Без сумнівів це потрібно, але як на мене перешочерговим завданням Авакова є викорінення корупціїї з МВС. От де повинен хвалитися Аваков. Оскільки якщо в МВС, держапараті, судовій системі нічого на краще не зміниться, як оце зараз, то замість ЕДАПСа зявиться КЛМНС, гроші за послуги якого будуть перетікати просто в інший карман.

Опубліковано

поки олігархи ще повністю не адаптувалися до нових умов

Можна подумати, для олігархів щось змінилось.

offtop

senazi, поки ти на канікулах, підтягни свою граматику.

Опубліковано

У країні, що в 10 разів менша за Україну було за півроку звільнено 16 тис. міліціонерів. У нас з квітні по листопад - більше 20 тис. але цього ніхто не помічає.

В Грузії ліквідували цілий корупційний інститут МВС і на його місці створили новий, а в нас звільнили 10% мусорів і називають це реформою (ну чи початком реформи).

ой чи звільнили? щось мені так здається, що тих 20 тис. це - кримські та даунбаські (тобто, не ті, хто підтримав Україну і залишився вірним присязі).... так, що ні про яку реформу тут не йдеться...

дальше, все то, що кулявлоб називає реформами, зокрема, податкову реформу, нічого спільного з реформою немає... може й кількість податків по їх назвах й зменшилась, але не зменшилось податкове навантаження та витрати на нарахування податків

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...