Jump to content

Що американцям розказати про Луцьк


Forever Autumn

Recommended Posts

Однокласник зі Штатів попросив написати його племінниці листа в дитсадочок - у них чергове завдання для дітей і чим з більшої кількості країн напишуть - тим краще.

У листі повинне бути фото міста, звідки пишуть (якоїсь найвидатнішої чи найпопулярнішої споруди і текст про те, що це таке). Сіла робити... і заліпла. В гуглі ніби не забанили мене поки що... Але

Про що написати дитині?

Замок??? І що про нього написати цікавого. Яку круту фотку вибрати, бо в гуглі одне якесь гамно...та й інфи цікавої про замок тоже не ахті в неті.

Link to comment
Share on other sites

Не просто баян, а БАЯНІЩЕ.

з мене 10 плюсів тому хто дасть відповідь на питання Forever Autumn. Не раз задумувався, що можна показат в Луцьку іноземцям і не зміг знайти відповіді. Не говорячи вже про те, щзо ожна показати іноземцям-дітям ...

Link to comment
Share on other sites

Про замок коли щось розписуватимете, то ще вкажіть, що він є також на нашій валюті вартістю в 200 грн. :)

Я київлянам показував замок, коли це сказав, були ДУЖЕ здивовані, аж купюру діставали і порівнювали.

Link to comment
Share on other sites

якщо вірити довідникові Lonely Planet, то в Луцьку іноземців цікавить лише старе місто: замок, костел, кірха, синагога.

коли будете розповідати, то обов'язково наголошуйте, що Луцьку більше 900 років. в американців історія набагато коротша, їм такі великі цифри подобаються.

Link to comment
Share on other sites

Про замок коли щось розписуватимете, то ще вкажіть, що він є також на нашій валюті вартістю в 200 грн. :)

Я київлянам показував замок, коли це сказав, були ДУЖЕ здивовані, аж купюру діставали і порівнювали.

якось так

4E8tl.jpg

я дуже сумніваюсь шо американських дітей чимось зацікавить луцьк, хібашо красиві фото, тільки не вокзал/цум а шось з старого міста чи природи

як варіант, тунель "кохання" біля клеваня

DlA6FC-oIjM.jpg

WLTc0h5lPuU.jpg

пабліки в вк вам у поміч

Link to comment
Share on other sites

про замок можна історію з короною Вітовта, яку досі знайти не можуть. історії про скарби люблять всі. :_02:

Блін, де ж Ви були коли я вчився )

по суті: значить все що маємо це старе місто,

все що знав під спойлером

img_3162.jpg

Біля ВТ НУХТ розгорнули найбільший прапор України - про цю подыю думаю всі вкурсі

4E8tl.jpg

Замок Любарта або Луцький замок — верхній замок Луцька, один із двох (частково) збережених замків, пам'ятка архітектури та історії національного значення. Один з найбільших, найдавніших і найкраще збережених в Україні замків. Головний об'єкт історико-культурного заповідника «Старий Луцьк», культурний осередок та найстаріша споруда Луцька.(Вікі)

для тих хто не знає на волині наш замок не єдиний є також палаци та інші замки правда ненамтільки розкручені тому і маловідомі детальніше тут

у самому замку відкопали свого часу залишки церкви Івана Богослова збудованої приблизно 1180р

далі під замком є костел з неменш цікавою історією та підземеллями, технікум що зараз ВТ НУХТ колись це був єзуітський колегіум, нажаль фото підземелля я десь потер, а шкода( справді раджу там побувати

далі можете розповісти продуб Лесі Українки (старенький правда)

post-6664-0-34099000-1418149478_thumb.jp

як іти до замку перед костелом буде будинок двоповерховий там вікна помоєму завжди закриті - будинок де жила Леся Українка

04ed9d0d33d9b49f876bb6cf2b510604_600x1000.jpg

якщо стоїте і споглядає саме так на цей будинок то далі якщо підете праворуч можете заскочити до будинку з химерами

30363-3u.jpg

ну ще можете розповісти про музей аптеку, якщо не помиляюсь то саме з нашої Музею аптеки було взято дуже багато експонатів у музей аптеку що знаходиться у львові, саме коли наші чиновники забили свого часу болта на цю будівлю з відти було вивезено майже всі експонати(

1cb23e9582d70b04184becaec77184ed_600x1000.jpg

свого часу слухав одну людину яка працює здається в архіві, повірте Луцьку є чим гордитись є ще безліч мість де можна проводити екскурсії та розповідати цікаві факти проте зараз ніхто і толком незнає про ці факти,

до прикладу в луцькому замку якщо память не підводить є зала де коронували короля, думаю про корону Вітовта всі чули

і ще цікавий факт який я дізнався: розповів мені про євангеліє копію якого вже здається зробили, там є свідчення про луцьк і замок, свого часу мали зробити біля корони вітовта якусь штуку і повідомляти про такий факт але на скільки я знаю то знову комусь стало влом у верхівці влади(

надіюсь хтось дізнався про наш Луцьк більше

І саме головне: запрошуйте до нас бо ж в живу цікавіше :0040:

Link to comment
Share on other sites

Іванка а що то за однокласник в тебе в штатах? Всі ніби як тут на місці.

Чи це з тих що ти по обміну була?

Саша, по обміну. Логічно, що наші би знали, що америкосам розказати про Луцьк.

Не думаю, що американцям буде цікаво знати про якусь там купюру в якійсь непонятній їм країні - так що про гроші писати не буду.

Link to comment
Share on other sites

Можна розказати про з'їзд європейських монархів у Луцьку в тому ж замку Любарта. І що цей з'їзд був фактичним створенням ЄС. Тим самим, підкреслити важливість міста і даного заходу монархів.

Link to comment
Share on other sites

Задавався тим самим питання рік-два тому.

Показував старе місто-Замок Любарта, костел, кирха, синагога. Обов'язково поблукати парком і вуличками навколо старого міста. Там є місця, де можна поробити гарних фото. Само собою, екскурсію в підземелля і обов'язково на в'їздну вежу.

З ресторанів (поїсти)-ОБОВ'ЯЗКОВО "Корона Вітовта" і Фелічіта біля гостинця.

Корона Вітовта-за рахунок місця, краєвиду та і в принципі кухні. Не полінуйтесь переговорити з офіціанткою, аби підійшла до вас більше, ніж 2-3 рази (себто спитала замовлення, принесла страви і принесла чек). Американці дуже люблять, коли сервіс достойний-себто офіціант сам бачить, коли "освіжити" напої, підходить і цікавиться чи сподобалась страва і пропонує сам страви додатково (наприклад, десерти). Само собою, уточніть, що ви цій офіціантці щедро відсипете чайових і таки дайте їй нормально на чай (відсотків 15-20 від суми замовлення). Хай трошки попрацює за винагороду, бо американців відверто покоробить якшо вона страву принесе і ви аукаєте по неї, коли закінчились напої чи хочете замовити ще.

Фелічіта біля гостинця відверто один з кращих Луцьких закладів. Кухня відмінна і скоріше за все, дуже сподобається вашим американським гостям. Сервіс там один з найкращих теж. Інтер'єр теж добре витриманий. Вашим гостям має сподобатись.

Якшо чисто шоб поїсти, майдан, кораблик і карабас-барабас цілком достойно підійдуть в якості другорядних ресторанів. Тимбільше, у них хороша мішана кухня (є і українська, і європейська і кожен знайде що поїсти). Тимбільше, якшо серед американців є чоловіки, які п'ють пиво. 90% Американського пива на смак як сеча, тому цілком імовірно, що у наших пивних закладах їм сподобається. Окремо відзначу паб Лафроіг на київській площі-теж смачно, хороший інтер'єр (як і у карабаса, який моїм американцям сподобався). А ще вони будуть приємно здивовані цінами на їжу.

Ні в якому разі не раджу вести американців у наші фаст-фуди, місця з бургерами і місця з грильованою їжею. Американці в цих трьох типах закладів толк знають краще за нас, тому їм, скоріше за все, не сподобається. А от з "нашими фаст-фудами" в стилі вареничних, пельменних, шаурми і різних доннерів ризикнути можна-є імовірність, що сподобається.

В кіно вести іноземців сенсу немає-самі тільки американські кіно, які в них вийшли раніше і ще й у нас дубльовані російською чи українською.

Хіба якшо раптом в Києві втрапите на український кіно-фестиваль.

Залежно від пори року можна з'їздити на природу.

Там, хтось згадував вище про Тунель КОхання в Клевані. Був у мене з американцями такий досвід. Влітку, вдень і великою компанією там можна зробити чимало гарних фото. Але якшо приїдете під вечір, восени чи весною (коли листя немає), то краєвид там далеко не найцікавіший, добиратись туди складно (по тим розтовченим грунтовкам петляти) ну і місцеві гопніки, які розстелили простирадло і сіли там "бухнуть" під бутирку, вам приємних спогадів не лишать.

Link to comment
Share on other sites

Вийдіть при хорошій погоді рано з дому та цілий день гуляйте та фотографуйте, цілий день на вулиці в місті це справді класно і для самого розвіятись так це кращого не буває, фотозвіт за день, "Мій будинок, зупинка, я в центрі, я в Цумі, я з друзями в барі, бухаєм розважаємось, ось я приїхав додому. Ось ще паро фото класних місць. Відео теж не завадить.

Link to comment
Share on other sites

Спробуйте обіграти гарну текстовку з вдалими фотками про: 1. дитячу залізницю 2. музей військової техніки 3. меморіал 4. секцію байдарок/каноє на "Колосі" 5. етномузей в Сирниках (якщо про Клєвань заговорили) 6. археологічні розкопи в Городищі.

Link to comment
Share on other sites

Думайте не стандартно. Якщо це на словах спробуйте пофантазувати, головне, щоб перевірити не можливо було, та й не перестарайтесь. Брехати теж не треба. Фотографії треба добре пошукати, можна і старовинні.

Якщо іноземці в живу хочуть побачити велич міста Луцька, підготуйтесь заздалегідь. Підключіть знайомих та друзів, придумайте квест.

Не лишним буде спитати самих туристів, чого вони хочуть. Одні полюбляють старовину інші хайтек.

Link to comment
Share on other sites

Мою увагу колись звернули на перехрестя Кафедральна - Д.Галицького - в усіх чотирьох напрямках від нього - 4 різні храми - православна церква (та що на пл. Воз'єднання або Покровська), лютеранська кірха, синагога і костел. Неспроста це хтось зпроектував.

Link to comment
Share on other sites

Дякую.

Багато хто неуважний:

1) Це має бути не екскурсія, а коротка письмова розповідь для дитини, яка навчається у ДИТЯЧОМУ САДОЧКУ в США!

2) Хороших фоток замку не знайшла - в гуглі якась нафотошоплена срань кругом

3) Значить, замок, будинок архітектора і те, що місту понад 900 років.

п.с. Bit, з 2003-го року проводжу екскурсії іноземцям по місту, точно знаю, куди варто, а куди не варто йти. І не про екскурсії питала.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...