Перейти до змісту

Что будет с деньгами... Курс бакса, депозиты и т.д.


Рекомендовані повідомлення

Придбані минулого року долари по 10 зараз можна продати по 16. Профіт 60% за рік.

Я щось трохи олень в фінансах і не докінця розумію. От я рік тому купив по 8, "поклав під труси" (с), а сьогодні продав по 16 - я що, став багатший в два рази? Класно...

Пішов значить я з тієї радості в автосалон купити гелєндевагена. Але стоп, він коштує 2 000 000 грн. А рік назад коштував лише 1 000 000. Отакої :(

Так заробив я в цій ситуації ще 100% чи ні? Напевно більше ні, чим так. А заробив би я в наступному випадку: купив 125000 у.о. по 8, здав по 16 (1 і 2 млн. відповідно), почекав зниження до 12 (тут має бути великий смайл) і фіксації на цьому рівні на наступні 5 років (ну як вже традиційно в нас в Україні) і знову відкупив би 125000. Знову ж таки пішов би в салон за кубіком, заплатив би за нього 1 500 000 (125к по курсу 12) і ще б 500 000 грн. залишилось на півасік. Бінго!

Не знаю як ви товариство, а я не можу повністю відмовитися від імпортних товарів, як би сильно цього не хотів. Звісно, я можу перебороти себе і не купляти айфон 6, плазму, новеньке авто і не відпочивати влітку в Греції. Тут проблем нема. А от індійські/європейські ліки в аптеках, для яких немає українських аналогів, чи німецька олива, яку вимушений міняти в двигуні кожні 10000 км, чи російська нафта і газ та ще багато-багато чого?

В вартість української продукції теж входять імпортні складники, за які платять валютою. Ціна українських харчів - це теж в доволі значній своїй частині і ціна палива. Поступово і невідворотно все в Україні здорожчає. Абсолютно все. І навіть зарплати збільшаться, ага, тільки не так швидко, як нам цього хотітиметься.

Отож і виходить, що купивши заздалегідь долар за 8 (10, 12, 14) грн., поклавши їх в панчоху і обмінюючи їх на товари лише при потребі - я нічого не заробив. Я лише в тій чи іншій мірі підтримав свою майбутню купівельну спроможність.

Хоча чесно признаюсь, «Капітал» Маркса і Енгельса не читав, тому можу помилятися :)

Змінено користувачем yu2007
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 5 тис
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Frank Cowperwood, ти зрозумів все з точністю до навпаки.

Я про тих хто втикав з гривнею, а зараз пострибав за баксом по 17, хоча це тра було зробити, хоча б 9 місяців тому.

Ви це серйозно? Точно тра було?

Десь 9 місяців тому:

скуповуйте бакси поки дешево..

а через місяць, несіть назад по 8,15 ;)

переживали ж бакс по 11 і спустився до 8,15.

цей штучний кіпіш на руку валютникам, олігархам та ще деяким категоріям людей.

причому свій капітал вони прекрасно примножують на тих хто бігає і купує в лихоманці аж $100-500

Не подумайте, особисто проти вас нічого не маю ;)

Змінено користувачем yu2007
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я щось трохи олень в фінансах і не докінця розумію. От я рік тому купив по 8, "поклав під труси" (с), а сьогодні продав по 16 - я що, став багатший в два рази? Класно...

Для оленів роз'ясню:

мав ти 35000 дол. по курсу 8 грн\дол.

Квадратний метр новобудови коштував 6200 грн\м.кв. = 775 дол\м.кв. За ці гроші ти міг купити квартиру 45 кв.м.

Зараз 15 грн\дол. Оскільки інертність домобудівельників тиждень, то ці дні квадратний метр коштує 8500 грн., тобто 567 дол\м.кв. Така ж квартира коштуватиме 25500 дол. Отже ти заробиш 9500 дол. Можеш ще й ремонт зробити.

Ясно?

А гелендваген як коштував 120 тис євро при курсі 8, так і коштує 120 тис.євро при курсі 15.

Змінено користувачем vaz75
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для оленів роз'ясню:

мав ти 35000 дол. по курсу 8 грн\дол.

Квадратний метр новобудови коштував 6200 грн\м.кв. = 775 дол\м.кв. За ці гроші ти міг купити квартиру 45 кв.м.

Зараз 15 грн\дол. Оскільки інертність домобудівельників тиждень, то ці дні квадратний метр коштує 8500 грн., тобто 567 дол\м.кв. Така ж квартира коштуватиме 25500 дол. Отже ти заробиш 9500 дол. Можеш ще й ремонт зробити.

Ясно?

Не ясно. Що таке інертність будівельників? Не встигають міняти цінники за ростом курсу?

І де заробіток? Купивши квартиру за 25500 я просто залишив непотраченими 9500 (і при цьому втратив 25500). Я зекономив цю суму в порівнянні з листопадом 2013р. Економія непогана, згідний, але де ж заробіток? Заробіток з*явиться після продажу цієї квартири в майбутньому (або ж відбивати багато років орендою).

Ще раз і повільно: в мене було 35000, а залишилось 9500 (і квартира в придачу). Я збіднів на 25500. Це заробіток?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

yu2007, розумієш гра варта свічок коли оперуються суми з багатьма нулями.

ну ганяють люди по 200-1000 баксів туда сюда, багато вийняли\профукали, ні?

не стіко тих грошей, як істерики навколо них.

ось це мене веселило\веселить :)

звичайно, хто передбачив\ризикнув на капітал - зараз у фаворі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я щось трохи олень в фінансах і не докінця розумію. От я рік тому купив по 8, "поклав під труси" (с), а сьогодні продав по 16 - я що, став багатший в два рази?

Все залежить від того, з чим порівнювати. Відносно початкової суми грошей, коли купували долар по 8 грн, так, ви її подвоїли, здавши по 16.

Якщо ж порівнювати купівельну спроможність тієї суми грошей, яку ви мали спочатку і тієї, коли здали по 16, то вона звичайно не подвоїлась (інфляція, зростання цін на товари вслід за курсом), але на 20-30% точно зросла. Тобто, ви як мінімум нічого не втратили.

Точно так само думають банки, і замість кредитувати населення та економіку-купують валюту.Ну і ще трошки нею спекулюють.

Я вже давно не мав тісної справи з банками, але хіба вони зараз припинили кредитування?

Змінено користувачем Frank Cowperwood
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не розумію чому ви сперечаєтеся: конвертація гривні у долари чи іншу вільно конвертовану валюту хороший спосіб поспівати за девальвацією нашої нац. валюти, чи можливо правельніше буде сказати - за її знеціненням, і таким чином вберегти зароблене своєю працею від знецінення.

Щодо того коли потрібно починати скуповувати долари, євро чи що вам більше подобається. Є перевірена часом прикмета: як тільки в повітрі запахло якоюсь революцією, чи то помаранчевою, чи то революцією гідності - пора штурмувати обмінники. Прикмета ця ще ніколи не обманювала :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щось я на революцію не пригадую падіння, а от коли кацапська орда з подачі янучар запустила війну, тоді і почалось потихеньку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

yu2007, розумієш гра варта свічок коли оперуються суми з багатьма нулями.

ну ганяють люди по 200-1000 баксів туда сюда, багато вийняли\профукали, ні?

не стіко тих грошей, як істерики навколо них.

ось це мене веселило\веселить :)

звичайно, хто передбачив\ризикнув на капітал - зараз у фаворі

Чесно, то вже заплутався. Так варто було купувати валюту впродовж року чи ні?

Ну, наприклад, на новий рік я планую звозити свою родину в Лапландію до Йоулупуккі (подарувати собі під ялинку плазму на пів стіни / шубу дружині / айфон коханці... - потрібне підкреслити). Кароч нада на грудень штуцер зєлєні. За вікном лютий 2014р. Війни ще немає, але події кінця зими натякають, що в економіці все буде погано, хоча наскільки погано - нікому не відомо. З пам*яті ще повністю не стерлися події осені 2008го, але залізобетонні 8 грн./дол. за 4 роки трохи розслабили булки. І тут починається 8,60 - 9,50 - 11,00 - 10,50 ...

Варіант І: починаю щомісяця купувати 100 зі зряплати і за 10 міс. маю 1000 зі середньозваженим десь на рівні 13,00 (13000 грн.).

Варіант ІІ: танунаф, он аналітєгі з усіх сторін кажуть, що це загон - і курс буде 10 максимум. Шо я олень, взуття стоптувати, бігаючи від обмнки до обмінки. Та і серйозні бордівці те ж саме пишуть. Відкладаю в гривні. В результаті їду в Лапландію за 16000-16500 грн.

3000. І це ніякий не заробіток (пояснив в попередніх постах, чому я так вважаю). Ніяких істерик, ніяких ганянь туда-сюда. Так, дійсно, для когось 3000 - це ніц, а для мене - це гроші.

Наостанок продублюю свій старий пост, де згадується Білорусь, хоча в квітні такий розвиток подій в нас мені здавався неможливим.

Та нехай навіть 12 середньозважений за підсумками року, думаю виживемо. Аби не так як в Білорусії.

xblzE.png

Цікаво, чи білоруси теж чекають, що курс їхнього карбованця повернеться до рівня 2008/09 року?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вангую в найближчий час (тиждень-два) відкат курсу етак до 15-15.50.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скорочення зп і персоналу як в 2008 потрібно вангувати. Імпортери споживчих товарів закриваються та скорочують штат. В рітейлі падає продаж штук імпортних товарів і відповідно на них був вищий заробіток - відповідно зменшують штат і не поспішають збільшувати зп. Інші компанію звертають увагу на цей тренд і також не поспішають збільшувати зп, а просто зменшують штат. Ще багатьох чекає 3 дні відпустка за власний рахунок кожного місяця. Якщо, я не помиляюсь, то 2009 з такими відпустками пройшов непомітно....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще наші імпортери хітро зроблені... Накупляли товар рік назад по курсу 8, а зараз міняють ціну кожну годину.

Закупка в долларах. Ваш кеп.

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще наші імпортери хітро зроблені... Накупляли товар рік назад по курсу 8, а зараз міняють ціну кожну годину..

то не імпортери хітро зроблені, то ви не рузумієте ЕЛЕМЕНТАРНИХ речей. Спробую пояснити *на пальцях*. Почнемо з того, що будь який імпортер, та й взагалі той хто має й вміє рахувати гроші, рахує свої статки в долларах (чи іншій вільноконвертованій валюті). Наприклад маєте ви 100 долларів, хочете торгувати, купуєте оптом 100 імпортних зошитів по доллару за штуку. Доллар купували по 8грн за доллар, відповідно зошит вартує 8 грн штука. Ставите маржу 50% й продаєте зошити по 12грн за штуку. Продали. Маєте 1200грн виручки, купуєте 100 долларів -800грн, за які потім знову купите 100 зошитів й залишаєтся 1200-800=400грн прибутку на проїдання, оплату місця, патенту й інші витрати. А тепер припустимо, що ви купили 100 зошитів по доллару (коли доллар був куплений ще по 8) й поклали на полку на пів року, за пів року доллар став 15. Ви дістаєте ті зошити й продаєте по старій схемі, тобто по 12грн за штуку, в ітозі маєте ті ж самі 1200грн. Але тепер при курсі 15 на 100 долларів, щоб купити слідуючу партію треба не 800 грн а 1500 !!! У вас же є лише 1200грн !!! Висновок !! Ви не то що не заробили на прожиття , а навіть не відбили собівартість товару. Тому ви перед покупкою товару доллар хоть по 10 копійок купляйте, вам на виході треба заробити на закупку нової партії товару й щоб залишилось на прожиття. Тобто при курсі за доллар 15грн, вам треба при старому заробітку зошит продавати по 19 грн (щоб за 100 зошитів заробити 1500 на 100долларів і 400грн на прожиття) , а якщо по принципу +50% до собівартості (як і при курсі 8 торгували) то аж по 22.50 за зошит, тоді буде за що 100 долларів купити на майбутні зошити й на прожиття залишится. Зазвичай більшість не накидає стільки ж процентів при новому курсі, скільки накидала при старому, хоча б старі заробітки в гривневому еквіваленті зберегти. Тобто коли я в 2007му році на батарейці накидав 10 копійок то з батарейки мав 2 центи навару (при курсі 5), в 2009му році при тих же 10 копійках мав вже 1.2 цента навару (при курсі 8), а тепер при курсі 15 лише 0.66 цента.

От такі то імпортери хітрозроблені

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ці проблеми не повинні лягати на споживачів

СССР стайл? :) Багато що не повинно, влада не має красти, не має бути коррупції і т.д. Але умови ринку та життєві зараз такі, і не думаю, що в цьому житті вони зміняться. У всіх країнах так. Хотіли конкурентної економіки - ось вона така. Вже треба було звикнути. Якщо можете по іншому - welcome, думаю, я також буду не проти, якщо Ви будете відшкодовувати коливання валютного курсу в ціні товару :)

Змінено користувачем seolutsk
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чесно, то вже заплутався. Так варто було купувати валюту впродовж року чи ні?

Якщо планували відкласти деяку суму, наприклад, на купівлю авто чи якоїсь побутової техніки, то, так, купувати валюту варто було. Грубо кажучи, таким чином ви би захистили купівельну спроможність своєї зарплати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не захистили, а виграли б, бо є певні закони ринку (збереження в доларах). Ну і що що бакс по 17грн, чуваку потрібно продати стару кенгушку, фольцика, чи квартиру. Він розуміє, що за новим курсом ніхто не купить. Не всі мають можливість чекати кращих часів, продавці будуть йти на компроміс, аби урвати останніх клієнтів. Це буде попандос, але комусь залишитись з машиною, чи квартирою - більший попандос, бо гроші потрібні вже й зараз. Ті ж гонщики, якщо повкладали в тачки, будуть продавати по собівартості, або й з невеличким мінусом, аби витягти кошти і привезти щось цікавіше.

Змінено користувачем romaxa11
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хто знає, який курс в обмінниках біля ЦУМУ на цю годину?

http://goverla.net.ua/

http://www.niko-lutsk.com.ua/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хто знає, який курс в обмінниках біля ЦУМУ на цю годину?

на цю годину курс такий же як і в чора в кінці дня, курс міняєтся після 10:00 ранку, коли відкриваются торги на міжбанку, тому тільки хвилин через 20 буде видно, що да як, хоча зараз повний кабздець, в один день стартує з 16 закінчуєтся на 17, а вчора стартанув з 17.50 закінчився на 16.70 , тому прогнозувати щось навіть на добу просто не реально, залишаєтся лише спостерігати за цим цирком

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хто знає, який курс в обмінниках біля ЦУМУ на цю годину?

Саме на цю годину - 39.jpg16.10 16.70
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вчора компанія-імпортер не привезла нам весь асортимент замовленого товару.На питання "чому?",відповіли -"не змогли закупити в повному обсязі валюту."

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

del

ну чого ти думаєш, що ти хитріший за всіх ? заради рєпи спалив всіх своїх мультів ? чи не всіх ? але наглость твоя безпрецедентна. Стільки мультів за раз, це да, й все заради лишнього плюсика. Буду ставити питання про видалення твого аккаунта зі всіма темами й записами

  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти



×
×
  • Створити...