Перейти до змісту

Про справедливість або чи треба волинянам голосувати за ПР?!


justice777

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Прочитав повідомлення, яке вкотре обурило:

Восток Украины получит больше всего средств на ремонт дорог

Свыше трети всей суммы привлеченных денег (2,25 млрд.грн.) получат две области - Донецкая и Днепропетровская. Для сравнения: Херсонской и Хмельницкой областям достанется 249,17 млн.грн. и 168,88 млн.грн. соответственно, Волынской - 104,3 млн.грн.

http://biz.liga.net/...emont-dorog.htm

Опубліковано

ПР це єдина пвртія за часів незалежної України яка дійсно діє, чому ви постійно до неї чипляєтесь, цілуйте і далі сраку свому Ющенку!

mp3poisk.net).mp3

Опубліковано

ПР це єдина пвртія за часів незалежної України яка дійсно діє, чому ви постійно до неї чипляєтесь, цілуйте і далі сраку свому Ющенку!

адміни - забаньте цього покидька "Молнію"

Опубліковано
Восток Украины получит больше всего средств на ремонт дорог

І не тільки на дороги, і не тільки цього року <_<

Опубліковано

Жодних емоцій, лише факти:

http://news.finance.ua/ua/~/2/0/all/2013/03/13/298337

Попри стереотипи, Донбас не лише не «годує» решту областей України, а й отримує з держбюджету майже вдвічі більше, аніж відраховує

Міф про те, що «Донбас годує всю Україну», можна почути не лише на форумах, а й із найвищих політичних трибун та органів влади. Проте проведений Тижнем аналіз бюджетних перетоків 2012–2013 років свідчить, що цей стереотип не має нічого спільного з реальною ситуацією.

Дотації без вирівнювання

Неважко здогадатися, звідки ростуть ноги у згаданого вище міфу. В його основі окрема ізольована стаття бюджетних витрат – дотації вирівнювання, інакше кажучи, дотації на апарат місцевих органів влади, соціальні видатки, гуманітарну сферу (лікарні, шко­­ли тощо). Справді, порівняно зі східними і навіть центральними регіонами західні отримують значну дотацію, хоча ці кошти у випадку, наприклад, Галичини цілком співмірні із їхнім внеском у держбюджет. Так, у 2012 році звідти до скарбниці надійшло 8,4 млрд грн, а дотацій вирівнювання було отримано 7,9 млрд грн. У той самий час для Донбасу, за інформацією джерел Тижня, ці цифри становлять відповідно понад 21 млрд грн і 4,6 млрд грн.

01.jpg

Але під час глибшого аналізу ширшого кола статей бюджетних перетоків виявляється, що, попри різні розміри дотацій вирівнювання, відпливу грошей із Донбасу в решту регіонів немає. Понад те, помітним є дотування йо­го самого коштом держбюджету. Дотація вирівнювання є лише одним із трансфертів, до речі, досить «чесним». Але крім неї регіони отримують значну кількість інших трансфертів на реалізацію певних цілей. Скажі­­мо, за додатковими дотаціями і субвенціями (допомога сім’ям із дітьми, надання пільг, житлових субсидій, соціально-економіч­ний розвиток регіонів тощо) лідирує саме Донеччина. Загалом, за даними парламентського Комітету з питань бюджету, у 2012 році дві області Донбасу отримали з держбюджету дотацій, субсидій і субвенцій на загальну суму 16,2 млрд грн (Донецька – 10,9 млрд грн, Луганська – 5,3 млрд грн). Причому Донеччина є першою за цільовими, тобто такими, які виділяються на виконання певних робіт і послуг, що часто пов’язано з наявністю корупційного інтересу.

Частина коштів розподіляється на підставі не закону про держбюджет, а підзаконних актів, скажімо, постанов Кабміну. Як приклад – останній скандал, ко­­ли 440 млн грн бюджетних коштів за програмою «Питна вода України на 2011–2020 роки» на 2013-й, цільове призначення яких – капітальний ремонт систем централізованого водопостачання та водовідведення, на 75% (330 млн грн) було спрямовано в Донбас, де мешкає лише 15% жителів країни. Попри те, що зношеність систем водопостачання і потреба в капремонті не лише там, катастрофічною і задавненою є ця проблема на Півдні, Заході в Центрі, особливо в малих та середніх містах.

Приховані перетоки

Але є й інші канали дотування. Насамперед ідеться про гроші, які надходять через Пенсійний фонд, адже в Україні він живе значною мірою за рахунок трансфертів зі скарбниці. Зокрема, у 2012 році на дотації для виплати пенсій, підвищень до них і надбавок, передбачених різними пенсійними програмами, а також на покриття дефіциту коштів ПФ було виділено 64,5 млрд грн, у держбюджеті на 2013-й – 83,2 млрд грн. Зрозуміло, що залежно від кількості пенсіонерів і розміру середньої пенсії розподіл трансфертів із держбюджету у розрізі областей буде нерівномірним.

Якщо врахувати, що, за дани­­ми ПФ у Луганській та Донецькій областях, рівень забезпеченості їхніх потреб власними коштами становив відповідно лише 69,7% і 65,9%, то неважко підрахувати, що 2012-го до них надійшло близько 13,8 млрд грн дотацій Пенсійному фонду із держбюджету (зокрема, в Донецьку область – 9,6 млрд грн). Певна річ, інші регіони теж отримують їх, але ці суми і в абсолютному розмірі, і на особу населення зазвичай значно нижчі. Скажімо, на Донбасі торік пенсії виплачувалися 2,12 млн осіб (на Луганщині – 0,72 млн, Донеччині – 1,4 млн). У той час як, наприклад, на Галичині було 1,35 млн пенсіонерів (Тернопільська область – 284 тис., Львівська – 690 тис., Івано-Франківська – 373 тис.). Таким чином, на Донбасі кількість пенсіонерів значно вища не лише в абсолютних цифрах, а й у розрахунку на одного мешканця. При цьому середній розмір пенсії там також більший – 1,7 тис. грн проти 1,2–1,3 тис. на Галичині.

02.jpg

Ще одним непрямим джерелом дотування регіонів є бюджетні трансферти у виробничі галузі. Скажімо, передбачені видатки на фінансування вуглевидобутку майже повністю спрямовуються в Донецьку та Луганську області, де він сконцентрований. У 2012 році в бюджеті було закладено понад 14 млрд грн: за програмою «Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції» – 9,9 млрд грн; на реструктуризацію вугільної та торфодобувної промисловості – 1,14 млрд; на гірничорятувальні заходи на вугледобувних підприємствах – 0,4 млрд; за програмою «Державна підтримка будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, технічне переоснащення зазначених підприємств…» – 3 млрд грн.

Отже, якщо порівняти суму офіційних трансфертів із державного бюджету Донецькій і Луганській областям, непрямі трансферти через Пенсійний фонд, дотування вугледобувних підприємств, то надходження з цих регіонів до скарбниці (21 млрд грн) навіть на 50% не перекривають тих коштів, які потім спрямовуються до них (понад 44 млрд грн). Навіть коли не брати до уваги таких опосередкованих способів дотування, як пільгові умови для значної кількості підприємств (особливо ГМК та хімії) на електроенергію та газ. Але ж потім за них розплачується вся країна: постійним розширенням статутно­го фонду Нафтогазу через ОВДП, підвищеними тарифами на електроенергію для інших споживачів. Так само чимале значення має дотування вугільної галузі через держзамовлення на донбаське вугілля, хоча і за ціною, і за якістю воно значно поступається іноземним аналогам. Врешті, треба пам’ятати й про те, що кошти, які надходять із кожного регіону до держбюджету, не можуть витрачатися лише на трансферти. Ними також треба покривати загальнодержавні видатки (наприклад, пропорційно до част­­ки валового регіонального продукту кожного регіону): утримання вищих та центральних органів влади, Мін­оборони, СБУ та інших спецслужб, МЗС, загальнодержавних академічних, освітніх, медичних установ тощо. Так, лише на Міністерство оборони витрати у 2012 році становили 16,4 млрд грн, МВС – 14,6 млрд грн, СБУ – 3,3 млрд грн.

03.jpg

Причина майже двократного перевищення різноманітних прямих і прихованих дотацій із держбюджету над надходженнями податків до нього з Донбасу полягає, зокрема, в тому, що Донецька область фактично не платить основного бюджетоутворюючого податку – ПДВ. Наприклад, у 2012 році його там було зібрано на 15,93 млрд грн, а відшкодовано на 14,26 млрд грн (!). Тобто 90% податкових надходжень становило відшкодування, а скарбниця в сухому підсумку отримала лише 1,67 млрд грн. Коли врахувати, що в усій країні було відшкодовано ПДВ на 46 млрд грн, а зібрано 182,9 млрд грн, то виявляється, що на Донеччину припадає 31% відшкодувань, а сплата за вирахуванням відшкодувань становила лише 1,2% із 136,9 млрд грн. На Луганщині ситуація не така показова, однак усе одно частка відшкодованого ПДВ (1,3 млрд грн, або 2,8% загальнодержавного показника) теж вища, аніж сплаченого (4,7 млрд, або 2,5%). Надвисока експортоорієнтованість підприємств Донбасу, яка традиційно використовується для хизування часткою в загальноукраїнському експорті, має своїм зворотним наслідком тотальну несплату ПДВ, надходження від якого становлять 2/5 усіх доходів держбюджету.

Таким чином, спекуляції пред­­ставників нинішнього режиму на тому, що «Донбас годує всю Україну», є лише спробою обґрунтувати право вихідців звідти на домінування в країні за рахунок цинічної підміни понять. Насправді цей регіон не лише не дотує решту країни, а й створює дуже значне фінансове навантаження для неї. Звичайно, то провина не людей, котрі там мешкають, а регіональних еліт, які принципово не здатні ефективно управляти наявними ресурсами – лише паразитувати на них. На жаль, поки що ми спостерігаємо поширення цієї проблеми на решту країни.

Опубліковано
Попри стереотипи, Донбас не лише не «годує» решту областей України, а й отримує з держбюджету майже вдвічі більше, аніж відраховує

Якраз це і шукав. Дякую

Опубліковано

адміни - забаньте цього покидька "Молнію"

За що? Людина висловлює свою точку зору і має на це право.

Давайте його тролити ;)

Опубліковано

ИЧСХ,

Найбільша заборгованість зарплати - у Донецькій області

Найбільші борги із зарплати зафіксовані у східних областях України, у Криму та у Києві, найменші - у Чернівецькій і Рівненській областях.

Донецька область зберегла лідерство за рівнем заборгованості із заробітної плати у регіональному розрізі і збільшила її порівняно з листопадом 2012 року на 10,7 млн грн (7%) - до 172,9 млн грн на 1 січня 2013 року. Відповідні дані опубліковані на офіційному сайті Держстату України, повідомляє УНІАН

Висока заборгованість також зберігається у Харківській області (88,7 млн грн проти боргу у 104,5 млн грн станом на листопад 2012 року), у Києві (80,7 млн грн проти 71,3 млн грн у листопаді), у Луганській області (69,2 млн грн проти боргу 72,0 млн грн на листопад), Сумській області (58,9 млн грн проти 60,4 млн грн у листопаді), АР Крим (58,2 млн грн проти 58,2 млн грн у листопаді), Запорізькій області (51,8 млн грн проти боргу 52,1 млн грн у листопаді).

Найменший обсяг боргу зафіксований у Чернівецькій області - 100 тис. грн, Рівненській області - 1,4 млн грн, у Київській області 1,4 млн грн, у Севастополі - 5,4 млн грн. У листопаді 2012 року найменша заборгованість зберігалася в Рівненській області (1,6 млн грн).

Нагадаємо, обсяг заборгованості з заробітної плати у грудні 2012 року скоротився на 46,8 млн грн (на 5,2%) і на 1 січня 2013 року склав 893,702 млн грн. Частка зарплатного боргу економічно активних підприємств, порівняно з 1 грудня 2012 року, скоротилася на 0,5% і склала 50,5%. Частка боргу підприємств-банкрутів збільшилася на 0,3% і склала 43,8%.

Найбільший обсяг заборгованості, як і раніше зафіксовано у промисловості - 508,2 млн грн (528 млн грн на 1 грудня 2012 року), найменший - у сфері культури і спорту - 1,597 млн грн (2,2 млн грн на 1 грудня 2012 року).

Наврядчи, враховуючи зростання статків "сім'ї", дані дуже змінились.

Опубліковано

тролити - то тролити

Пан "молнія" все надіється на доброго дядю який йому і замість нього все зробить

Це совкова психологія і незрілість розвитку.

Очевидно "пацан" (а ті хто за ПР люблять такі слова) абсолютно пассивний в своїй поведінці

На жаль дуже великий процент населення такого типу - тому така Ж.п.А в Україні

Опубліковано

Хлопці, ви чого? на Західній Україні ПР також дороги робить ;) по селах... крутіше ніж автобани

Дорога к теплицам Фирташа обойдется украинцам дороже международной трассы

Служба автомобильных дорог в Тернопольской области 14 марта по результатам тендера заключила соглашение с ООО "Автомагистраль-Юг" на текущий средний ремонт автомобильной дороги Касперовцы-Збручанское стоимостью 46,40 млн грн.

Как отмечается, участок длиной в 7 км между селами Новоселка и Шупарка должны отремонтировать до конца года. Кроме ремонта самого дорожного полотна запланировано также сделать въезды во дворы, поставить ограждения и дорожные знаки.

Ремонт 1 км дороги обойдется в 6,23 млн грн. Это почти вдвое дороже текущего среднего ремонта международной трассы Киев - Ковель - Ягодин. По словам советника директора Укравтодора Евгений Прусенко, устройство выравнивающего слоя из асфальтобетона до 5 см и добавления сверху еще одного слоя щебеночно-мастичного асфальтобетона тоже до 5 см в этом случае стоило около 3,5 млн грн за 1 км.

Работы финансируют из государственного бюджета. ООО "Автомагистраль-Юг" принадлежит двум одесситам - Валерию Короткову и Олегу Наливанному. За последние пять лет фирма выиграла тендеров на 1,75 млрд грн, сообщают Наші гроші со ссылкой на Вестник государственных закупок.

В сентябре прошлого года Автомагистраль-Юг получила подряд стоимостью 63,44 млн.грн. на ремонт этой же дороги. Общая стоимость ремонта дороги к теплицам Дмитрия Фирташа теперь составляет 109,84 млн грн.

Напомним, тепличный комплекс DF Agro в селе Синьков построила Group DF Дмитрия Фирташа.

По материалам: Наши Деньги

Источник: www.domik.net

Опубліковано

ПР це єдина пвртія за часів незалежної України яка дійсно діє, чому ви постійно до неї чипляєтесь, цілуйте і далі сраку свому Ющенку!

Якщо не діяти, не буде з чого "мутити" гроші...

а так, робота коштує 10 млн.+ 10 приклеїли "интереса" і працюємо.

Опубліковано

ПР це єдина пвртія за часів незалежної України яка дійсно діє, чому ви постійно до неї чипляєтесь, цілуйте і далі сраку свому Ющенку!

Ющенко чекає своєї черги після Януковича. Бджоляра треба повісити в столиці в традиціях Азії.

Опубліковано

Кінець Яника і тих ййого сатрапів на Волині буде жахливим.

У барона межигірського то є вертоліт, а куди наші драпатимуть?

Опубліковано

Кінець Яника і тих ййого сатрапів на Волині буде жахливим.

У барона межигірського то є вертоліт, а куди наші драпатимуть?

Та не буде він жахливим. Ніхто й знати не буде, що він десь уматав подалі. Народу пофігу на те, що і коли роблять обрані ними люди <_<

Опубліковано

Всі шахти Донбаса на дотаціях. Газ для промисловочті теж. То яке кормління інших - самі аби вижили. Ахметови, Пінчуки. Коломойські, Фірташі та інші чорта з два мали б мільярдні доходи, якби не пільги для них та низькі фіксовані податки. З інших три шкури луплять. По закону для всіх, для своїх як потрібно - гасло теперішнього уряду, та й думаю наступних...

Опубліковано

Кінець Яника і тих ййого сатрапів на Волині буде жахливим.

У барона межигірського то є вертоліт, а куди наші драпатимуть?

Цей кінець вже був в 2004 році і на Волині також. ПР забула як Анатолія Француза з кріслом хотіли винести, а його "Беркут" стояв і дивився!? А.Француз-тодішній губернатор Волині дуже розізлився, вийшов сам зі стін ВОДА, хоча йому як генералу МВС це було важко. А що собі думає Клімчук? Повернувся на Волинь від бандитів і розказує про казки!? Прийде час до всіх!!!

Опубліковано

Тільки цифри, без "папєрєдніків":

Украина и Молдова в январе 2013 года показали наихудшие показатели роста ВВП среди стран СНГ.

Об этом говорится в сообщении Государственной службы статистики об основных социально-экономических показателях стран СНГ.

Рост ВВП в Украине в январе 2013 года к январю 2012 года составил 0,2%, в Молдове был спад на 0,2%.

При этом у лидера – Туркменистана – рост составил 11,1%, несколько меньше у Узбекистана (+8,2%) и Таджикистана (+7,5%).

Ситуация с промпроизводством в Украине худшая среди стран СНГ – в январе был спад на 3,2% (год к году), в то время как в Киргизстане – рос на 13,6%, в Армении – на 11,8%. Даже Молдова показала меньший спад – на 3,1%.

http://politica-ua.com/rost-vvp-ukrainy-okazalsya-odnim-iz-xudshix-sredi-stran-sng/?13627

Опубліковано

ПР це єдина пвртія за часів незалежної України яка дійсно діє, чому ви постійно до неї чипляєтесь, цілуйте і далі сраку свому Ющенку!

рагуль

Опубліковано

ну чого, в його словах є доля правди. Гіркої правди. Наші як отримали владу (АЖ ДВА РАЗИ!!!) чим займались??!! - швиденько забули і за народ, який за них мерз на майдані, і за "злодіїв за грати", а почали дертись між собою і ділити ще не отримане.... А ПР цим скористались (дурнем треба бути, щоб подарунком не скористатись), прийшли і показали, хто вміє правити (саме ПРАВИТИ). Взяли Скіпітер і Державу, тим, хто сильно скакав, насипали під хвіст, і взялися за "багатства родіни"

Опубліковано

ну чого, в його словах є доля правди. Гіркої правди. Наші як отримали владу (АЖ ДВА РАЗИ!!!) чим займались?

Золотые слова))

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...