Перейти до змісту

Порадьте по системі відеонагляду на базі РС


Рекомендовані повідомлення

Завдання заключається в тому щоб зібрати просту, БЮДЖЕТНУ систему відеонагляду на базі персонального компутера або ж ноутбука.

Відеонагляд для внутрішнього приміщення, метою якого є не постійний моніторинг, а скоріше фіксація з можливістю перегляду при потребі.

Наскільки я розумію таку систему можна спробувати побудувати в таких конфігураціях:

1. Класична камера відеонагляду (аналог) + система відеозахвату (перетворення аналога в цифру) + РС, запис відеоінформації + Програмне забезпечення.

2. Веб камера (з високою роздільною здатністю) + РС, запис відеоінформації + Програмне забезпечення.

Фактично обидві конфігурації підходять, питання лише в тому яка може виявитись бюджетнішою, на мій погляд друга: не потрібно докуповувати відеозахват, і вебкамеру можна підібрати за меншою ціною ніж повноцінна камера відеонагляду. Теперішні ціни камер відеонагляду від 400 грн, коли за цю ціну можна вкластись в дві непогані вебки?

І ще кілька додаткових питань:

а) систему перетворення аналогового відео в цифру якими способами можна реалізувати, тв-тюнер, через відеомагнітофон, спеціалізаваний пристрій, інший варіант?

б) веб-камера для РС може бути бездротовою, на відстань наприклад 10м, який її рівень ціни (+/- 50 грн)?

в) програмне забезпечення прийдеться купувати в "спеціально обученних" людей чи є в неті фріваре абож ломане.

г) а можливо взагалі камера відеонагляду може одразу бути цифровою, щось про такий варіант одразу не подумав....

д) можливо хтось стикався, скільки дискового простору потрібно для архіву відео не самої високої скості за робочий день 8 год?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А чи не краще взяти готовий простий, бюджетний відеореєстратор (завбільшки з побутовий двд програвач), старт роботи якого заключається лише у монтажі вінта та приєднанні потрібної кількості камер? Тим паче, що найпотрібніші задачі - постійна відеофіксація та архів знятого...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мене стоїть 2 IP-камери D-link DCS 2103 (100$ кожна) і безкоштовне ПЗ D-Link D-ViewCam пише на вінт 2ТБ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тобто, можливості оперативног оперегляду я так розумію не буде, потрібно буде файл з відеореєстратора перенести на ПК і там переглянути і робити щось далі? Це буде просто коробочка підключена до камер?

Цікавий варіант, я про таке й не думав, тому трохи уточнюючих питань:

1. Це я так зрозумів мається на увазі автомобільний відеореєстратор чи я плутаю?

2. Обов’язковий вінт, чи може реєстратор має якийсь об’єм власної пам’яті, а вазгалі в ідеалі можливий варіант ЮСБ-накопичувача замість вінта?

3. Якийсь приблизний орієнтир по якому можна гуглити та читати мануали? Модель, точніша назва.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну я строїв Intervision SP-100 Трохи дорогувато, може, але прикольно. можливість 720р відео. Вмонтований картрідер для SD карт! І, вроді ще, можна втикнути мікрофон!

Можна просто дивитися, а можна налагодити сервер, куди все це буде писатися. (Так і працює)

При наявності білого ІР, або Дінамік ДНС - можна дивитися хоч з дому, що робиться на роботі :)

1. Це я так зрозумів мається на увазі автомобільний відеореєстратор чи я плутаю?

2. Обов’язковий вінт, чи може реєстратор має якийсь об’єм власної пам’яті, а вазгалі в ідеалі можливий варіант ЮСБ-накопичувача замість вінта?

1) ні. Є такий типу ДВД програвача, куди під'єднуються камери і він писатиме на вінт, що всередину нього і ховається. І перегляд і запис. (теж таке є :) )

2) в вашому випадку краще 2-3 камери, що писатимуть на комп. Втикнув їх по мережі в свіч і щастя. (Камери можуть бути і ВіФі. )

Варіантів є багато.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ІР-камера вимагає наявності інтернету, чи достатньо буде просто прокладки мережі до ПК, по ссилці такої характеристики не знайшов, а в властивостях цих камер зовсім не розбираюсь...

Справа в тому що в тому приміщенні інтернету нема і напевно й не буде, система має бути автономною.

Окремий комп на відеонагляд передбачається?

Так, надіюсь що й ноут з тим справиться.

в вашому випадку краще 2-3 камери, що писатимуть на комп. Втикнув їх по мережі в свіч і щастя.

Якщо нема проблеми з необхідним ПЗ то це напевно може бути самим бюджетним варіантом

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

SysR, в мене пишеться на один із серверів. Система має змогу залишати копії на встановілену к-сть днів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мене пишеться на один із серверів. Система має змогу залишати копії на встановілену к-сть днів.
Р-камери це сцуко дорого і сцуко нераціональне використання так як сервак всеодно потрібен.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ІР-камера вимагає наявності інтернету, чи достатньо буде просто прокладки мережі до ПК,

просто локально! Хоча, якщо треба, то можна і налагодити шлюз, щоб вона бачила нет :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, надіюсь що й ноут з тим справиться.
Самим елементарним, дешевим, наколінним рішенням я бачу Debian Linux+Zoneminder, працює як з ІР-камерами так і з веб камерами так і з платами відеозахоплення. Перегляд архіву через браузер.

Можна пошукати софт під вінду, зараз не згадаю.

Додано: Але все ж якщо планується спостерігати постійно, краще встановити апаратне рішення. Менше місця займатиме і по ціні не сильно дорого.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ще є такі. Вони включені в реєстратор, в якому стоїть вінт 2 Тб. також налаштовується ПЗ, де можна дивитися і записувати. Багатофункцій. Із корисного - День-ніч, рух. Тобто запис лише при русі.

І забув додати, всі вищеописані мною рішення можна дивитися через браузер.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Комп, ноут. фу фу фу.

Параметри приміщення? Яке освітлення, масштаби? Можливість прокладки кабелю? Живлення? Захист?

Записи переглядати на місці? Потрібне постійне відображення на екран? Потрібна організація мережі?

В задачі стільки "???" Жуть.

Рішень маса, основне, бажана якість картинки? І Гарантованість рішення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Простенький відеореєстратор буде $150 + треба sata жорсткий диск, бажано з серії WD RED 2TB $120.

Для камер потрібен буде блок/блоки живлення.

Живлення потрібно робити центаралізованим з можливість забезпечити безперебійну роботу від аккумуляторів.

Для не великих відстаней (до 50м) можна використовувати 12ти вольтовий ББЖ Meanwell AD-155A + 1 аку. 12в, для великих відстаней потрібно брать Meanwell AD-155B + 2 послідовно з'єднані аку. 12в (бажано CSB), який на виході має 24 вольта, які перед камерою треба опустить до 12-ти.

Гонитва за бюджетністю в таких речах як відеонагляд часто має негативні наслідки.

Якість з камер за 400 грн буде нічим не краща за відео зняте на картоплю :)

Реєтратори теж різні бувають.. якщо треба все і зразу то - пентаплексний тип.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://www.ebay.com/...=item33788008df

досить пристойна камера на матриці SONY Super HAD CCD II

У варіанті - збери сам, буде вдвічі дешевше

http://www.ebay.com/...=item19d4fd32a2

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Ось нещодавно, для прикладу.

Це більше жарт ніж рішення, робилось чисто по приколу.

Задача.

Фіксація руху в коридорі коло серверної.

Освітлення: лампа денного світла,

Режим освітлення: Цілодобово.

Бажана якість картинки; Впевнене розпізнавання лиця на відстані 8метрів.

Зберігання матеріалу 7 днів.

Можливість віддаленого перегляду матеріалу так і онлай моніторинг.

Бюджет 0 ну може 200 грн дам :)

Рішення. :)

В серверній знайшовся компік, який вже обслуговував електронний замок. Чудо целерон на борту Windows XP

В тумбочці валявся TV tuner на BT чіпі!!! :)

Найшов по товаришах камеру, без маркування, з інфрачервоною підсвідкою, чорнобіла. З штатним кронштейном. Побухали грн так на 100. :)

Кабель коаксіальний. Такий як на базарі для підключення телевізорів продають, був в наявності. 10 метрів

Кабель живлення, був в наявності. 10 метрів

Конектори купив на базарі по 6 грн. Фки на тюльпан, вроді. 2 шт. + конектор для живлення на камеру. 4 грн.

Живлення 12 вольт для камери подав з блока живлення компа.

Усе це було змонтовано за пів годинки.

Далі софт. :)

Його дуже багато. Я перегрався на своїй практиці практично усім що є :)

Тому взяв перше що видав яндекс на мій запит :) "WebcamXP"

З одним джерелом вона працює на шарік. Тому ламати нічого не потрібно. Хоча як хочете. :)

Відповідає вона усім вимогам. Пише, скріни робить, шедулери, детектор руху, перегляд камери через веб.

Доступи по паролю і тд і тп. Ресурси не їсть.

Пів годинки танці з бубном над драйверами до тюнера. Ще пів годинки налаштувань WebcamXP.

Чудо система в роботі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Трохи уточню, бо справді привів неповну картину:

- це торгова точка в закладі типу торгового центру де поруч багато інших торгових точок.

- освітлення там ближче до тьмяного, ТЦ не сучасний, денне світло напевно висить на совковий манер, і самі лампи теж з тих часів (на скільки я пам’ятаю, давно бував там)

- рух повз точку жвавий і постійний, тому потреба в датчиках руху відсутня, всеодно вони реагуватимуть безперестанку.

- нічний час теж не потрібен.

- відеозапис потрібен бо через велику кількість людей пиз.. крадуть як дурні і мало не щодня, тому в кінці дня потрібно у випадку пропажі товару переглянути запис та отримати цифрове зображення щоб зробити роздруківку. Відповідно роздільна здатність камери потрібна щоб чітким був писок того негідника (ів). А далі вже за бажанням власника до цугундера або просто роздруківку вивісити в тому ж закладі на дошку "пошани" (теж цікавий і напевно дієвий метод)

- вінт потрібен таким об’ємом щоб вистачило інформації на запис двох робочих днів, щоб як допишеться другий день, в записі першого вже відпаде потреба і інфу можна буде видалити.

- система повинна бути максимально проста як двері в обслуговуванні, бо власники люди літні і з такими новинками кібернетики на ви і шопотом.

- в зв’язку із простою функцією використання – нема й потреби конструювати дорогу високотехнологічну.

Ось нещодавно, для прикладу.

Це більше жарт ніж рішення, робилось чисто по приколу.

Моя відповідь теж напевно виглядатиме як жарт але ця "архітектура" мені здається найближчою до того що потрібно :_07: Тобто з невеликими затратами конструкція яка пише і запис можна в подальшому обробити. Мені потрібно буде лише почитати трохи гуглів, щоб підібрати конфігурацію в співвідношенні: роздільна здатність зображення/дисковий простір/ціна.

Єдиний малюсінький мінус дешевої конфігурації в тому що масивна камера відеонагляду окрім прямої функції виконує ще й психологічну, вона просто своєю присутністю може відлякати якусь частину дрібних крадіїв (в поєднанні з лякаючими табличками про відеонагляд) і можливо відсоток краж стане непомітним. А маленька веб/ір камера не така страшна :_02:

В будь-якому випадку я прораховуватиму два варіанти, простий(кустарний) та щось серйозніше на базі реєстратора і тоді вже хай вони вирішують всі за і проти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Підкажіть ще один важливий фактор.

От припустимо я хочу побудувати цю систему на базі ПК+тюнер(ри)+камери, камери планується дві, тобто записуватись має два відеопотоки, яке залізо ПК має бути, наскільки процес запису відео вимогливий. Мені стокового беушного системника на базі ~2 Ггц вистачить? Чи може там більше відер карта важлива?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

попробуйте повісити муляж камери, думаю перестануть красти точно.

Якщо будуть знову кражі тоді будете думати, а так чим простіше система ти вона надійніше.

Якщо критично позбутись краж, то купить готове рішення, танці з бубном і нерви дорожче коштують чим простий девайс який вам буде вирішувати вашу задачу вже і одразу.

Коли розширятись надумаєте просто продасте комусь купите більш потужніший, і так далі. А то якщо брати з запасами і так далі, то переплатите за те чим може взагалі не будете користуватись ніколи.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підкажіть ще один важливий фактор.

От припустимо я хочу побудувати цю систему на базі ПК+тюнер(ри)+камери, камери планується дві, тобто записуватись має два відеопотоки, яке залізо ПК має бути, наскільки процес запису відео вимогливий. Мені стокового беушного системника на базі ~2 Ггц вистачить? Чи може там більше відер карта важлива?

Для чого таке городити? Просте і дешеве рішення : берете комп. 3-4річної давності, відеокарта, память 1Гб, відеореєстратор типу DigiNet і ПЗ до нього . Можете підключати до 16 камер. Круті камери з високою роздільною здатністю до такого відеореєстратора підключати не варто, він "зріже" до 400 ліній як і будь-який дешевий з програмною обробкою відеосигналу. Працювати з ним зручно, особливо при перегляді архіву. Якість заархівованого відео залежить від налаштувань.

Якщо потрібна якість запису, не морочіть собі голову, беріть цифровий DVR (з вигляду схожий на тюнер) економ класу від 100у.о і вперед. Одна важлива умова: потрібно правильно поставити камери з об"єктивами з потрібною фокусною відстанню. Є ще нюанси. Якщо треба дзвоніть. В приват я Вам скидував телефон.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мене є старий відеорегістратор який працює на 100%. він колись був дуже дорогим.

має езернет інтерфейсс через інет чи там сетку користуючись іексплорером удальонно можна там все робити.

вінт при ньом 120 гіг вроді.

4 входи і виходи камер, пульт ду.

віддам за 150 у.є. і будеш мати щастя.

має один мінус як на мене - нудний пошук

але можна скидати на флешку запис по часу чи там інше і це досить швидко.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ой пардон 100 баків йому ціна.

Хоча зараз таких девайсів просто море і може ліпше вкласти баксів 300 і балдеть по справжньому.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а ще краще візьміть все новеньке, якісне і недороге :

- відеорегістратор Dahua 0404HF-AN - пише в реальному часі в D1 - 130 баксів

- відеокамери AD-600IR24 - 600 твл - 48 баксів

можу дати он-лайн доступ для оцінки якості зображення

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, в Олега можна замовити обладнання, недорого.

Але для ТС

Завдання заключається в тому щоб зібрати просту, БЮДЖЕТНУ систему відеонагляду на базі персонального компутера або ж ноутбука.

Відеонагляд для внутрішнього приміщення, метою якого є не постійний моніторинг, а скоріше фіксація з можливістю перегляду при потребі.

Тут можна знайти карти USB-відеозахвата або плати в комп на РСІ шині.. від 10$ разом з софтом (за якість оцифровки/декодування відеосигналу не відповідаю), там же можна придбати і відеокамери, і блоки живлення до них, і всі витратні матеріали.

Короче така система на 4 камери стане в 150-200$.

Але я чомусь підозрюю, що на відереєстраторі якість зображення буде в рази краща. Тим більше, якщо основним завдання для відеонагляду є виявлення і розпізнавання "воровских лиц".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підкажіть ще один важливий фактор.

От припустимо я хочу побудувати цю систему на базі ПК+тюнер(ри)+камери, камери планується дві, тобто записуватись має два відеопотоки, яке залізо ПК має бути, наскільки процес запису відео вимогливий. Мені стокового беушного системника на базі ~2 Ггц вистачить? Чи може там більше відер карта важлива?

В мене на таких компах до 24 камер висить, правда крім того там нічого небажано робити.

А так, все від програмно-апаратного комплексу плати відеозахвату залежить. Який кодек для оцифровки використовує, скільки кадрів/сек записує на HDD, + якщо софт вимагає використання SQL, то це додаткові ресурси.

Короче, 2 камери будуть працювати на ура, а от наскільки нагрузить комп - тільки по факту взнаєте.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...