Перейти до змісту

Ще один замах на минувшину Луцька


Otto Kreer

Рекомендовані повідомлення

Шкода, що Луцьк стає все більше схожим на кам"яні джунглі..., позбавлені душі. Містом правлять торгаші і продажні чиновників.

Згідний, що думка "Луцьк - європейське місто" з кожним днем віддаляється від правди. Так, міста сходу України мають ще жахливіший вигляд. Але навіщо місту, в якому проживали князі, відбувалися у середньовіччі зустрічі правителів Європи рівнятися на колишні шахтарські селища????

А потім ті ж чиновники будують плани по перетворенню Луцька у місто, цікаве для туристів!!! Нажаль, ніякого порівняння з Краковом, а тим більше з Прагою, Віднем чи Дрезденом. У тих містах, якби не припарковані по вузельких вуличках сучані авто, хоч зараз можна знімати кіно про середньовіччя. Увесь екстер"єр будівель ретельно оберігається. Зберігаються усі архітектурні ансамблі. У центрі Відня для того, щоб отримати дозвіл на будівництво на місці зруйнованого ще за часів Другої світової війти будинку нового проводили міський референдум!!!! Там і туристів море! І кожен лишає місту від кількох десятків до декількох сотень (а дехто і тисяч ) євро. А що можна показати у Луцьку? Замок Любарта, і .... все. Кругом "правлять бал" торгаші. Усі вулиці знівечені прибудовками та безликими "тимчасовими" спорудами - кіосками.

Окрема варто згадати скандальне будівництво на пр Волі, на зупинці біля Пелікана... Мало їм було кіоска, то вирішили його "реконструювати" за рахунок тротуара. Памятаю, як ця ж скандальна дама воювала з мешканцями будинку, розширюючи Княжий двір. Любить жіночка багатіти за рахунок сусідів!

А щодо аварійності будинку - 100 % навмисно доведено до такого стану. Не вірю, що польська цегла могла стати пластиліном!!! Маємо в селі трохи такої цегли. Вона ще нас пережити може, 100%!!! В Дрездені посністю розбомблені історичні споруди навіть через 40-50 років відновлювали. І при цьому, в першу чергу, намагалися використати старовинні фрагменти буд матеріалів, які вціліли.

Один висновок і застереження напрошується: гонитва за грошима перетворює людину на "раба грошей"! Така людина ніколи не буде щасливою, адже вона ніколи не зможе заробити усі гроші!!!

Трохи не по темі, але накипіло!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А мені здається, з огляду на місце розташування, але при більшому турпотоці, там можна було б зробити прекрасний хостел (якщо про хостел можна сказати "прекрасний").

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дуже сумно. Будинок зберігався прекрасно, його навмисно нищили, але він все рівно стоїть, ніяк не хоче рушитись, зараза. Для порівння я думаю будівля військомату думаю має ті самі роки, і більшість будинків у центрі. 100 років це ніщо для такого будинку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені відомо про цю будівлю як нікому іншому :) і те що навмисно нищили,коли там ще жили люди.І що будівля дуже крепка і несе(несла) архітектурну цінність-бо мала підземелля,архітектурні знахідки всередині і доречі цінні. в квартирах були цікаві купола,багато полукруглих вікон,висота в кімнатах по 5 з половиною метрів.На дворі знаходились закопані цікаві речі.Але в один момент,коли навколо більш вималювалась бізнесова прогресія -вирішили викупити для своїх власних досягнень.Хоч і цілком реальних планів і коштів на той час в людини не було.Вирішили викупляти квартири . Знаючи що там третина живе алкашів-тунеядців -попало під руку.а 5-6 сімей пристроїти небуло і важко.Подія з неприємних. Шкода що все так сталось! Невіриться що основні риси будинку відбудують,і він буде схожим.В нашій країні привикли нищити архітектуру-а на місце неї ставити одноманітні будівлі з пластиковими дверима.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Всім каму жало попу муляє взять по цеглині і кінуть в челавека. 30 цегликів протів 1 черепка :smile-zachot:

А чо, я тож мастак дрочіть клаву - мне осень жалько, харосій домік, мне би в ньом квартірку.

Сраку подніміть а ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Аби цей будинок не перетворився на довгобуд ака Гранд-Волинь. Шкода буде якщо замість багаторічної розвалюхи в центрі за брандмауером з*являться або зарослі за забором (як навпроти Променя), або купа недоведеного до пуття алюмінію і скла, також за забором, або щось недорозібране, як екс-кафе Буратіно, знову ж млять за кончєним забором. Задовбали вже ті забори в центрі. І недоінвестори з амбіціями. :mdr:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я жителька цього дому.Кидати цеглу немає сенсу ні в кого.Це вже є пряма власність розпланована і розкреслена.А від дома вже нічього нелишилось...Якого фіга Сраку піднімать?Думаю що будівництво стрімко почнеться-вже там неживу 5 років.Остання з сімей яких виселяли :) стояло 5 років- а як вже торкнулись-то вже мусять шось робити зараз.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Обідно, що буде піцерія НасРемо. Було б непогано якийсь тематичний заклад відкрити. Або ж кав'ярню. З великим вибором кави. Вот у Львові багато такого щастя. А в нас що? Як не ресторан з високими цінами, так кафе, з неввічливими офіціантами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тут цікава цитата прозвучала*Не забувай, що "полугнилое и без окон" воно стало тоді, коли дісталося новому власнику.*Я хочу заперечити.Дуже довго я проживав на вул.Вчительській(це рядом)І в цей будинок часто заходив(68-78 роки)Він вже тоді весь тріщав по швах.Видно щось з фундаментом було.Хто скаже які потрібно кошти,що б не чіпаючи саму будівлю,замінити фундамент?Чи це реально?Якщо буде на це питання відповідь,то й можна дальше говорити,праві чи не праві.В мене ще залишились деякі контакти з бувшими жителями цього будинку,якщо треба то можемо заслухати їхню думку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Судя по темпам уничтожения древностей нашего города в центре, следующим на очереди будет Дом офицеров 1929-1932 года постройки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

*Тріщить по швах*,я мав на увазі в квартирах весь час були тріщини.І нічого з ними не можна було зробити.Може недолуга каналізація чи водопровід тому виною.Я не знаю,пишу що запамятав.Я хотів щоб подивилися з технічної точки зору.Але тут вже думки сформувалися і проходить тільки*одобрямс*.Соррі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Судя по темпам уничтожения древностей нашего города в центре, следующим на очереди будет Дом офицеров 1929-1932 года постройки.

А за ним вже і так щось будують. Хай спочатку "Буратіно" добудують. А не можуть добудувати - хай віддадуть тому хто зможе. А шо не з*їм то понадкушую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я э жителька цього дома. Народилась і прожила там.Мушу заперечити.Він зовсім нетріщав по швам.Коли ми надумали робили інший вхід з кімнати-то ми просто прийшли в шок.Товщина стіни була неймовірного розміру.Ми так і незмогли зробити інші двері просто фізично.Хочу добавити що сипатись все почало тоді коли ще жило останні дві сімьї,а в будинку ВЖЕ проводились руйнівні роботи...Зносили в інших вже викуплених квартирах перегородки і стіни.Навіть страшно уявити що могло б з нами статись,якби завалились дах чи стіна. Дивлячись на теперішній стан дому-звичайно можна сказати що все там пластилінове і рухле-але запевняю ,що комусь потрібно було його привести до ДУЖЕЕЕ аварійного стану. За час проживання все було дуже крепке ,хоч і з виду можливо було розмальоване і пошкрябане-але це в результаті того що НІКОЛИ неякого ремонту там непроводилось :( .

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

happyangels,Я як би ваш сусід бувший.З вашого будинку майже всіх знав.Якщо ви там жили,то в яких роках?Приходив найчастіше до Юри,він там усе життя прожив(може нагадаєте чим він займався і як його во дворі кликали?)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ig_rok прожила там з 1986 року і до 2006. У нас проживало два Юри на другому поверсі.Один рибак:) другий Макаревич.Сумніваєтесь що я була жителькою?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Рибак,рибак,тай ще голубятником знатним був.Ну я у вас час вже там не жив.Але все таки проблеми були з будинком?Я вже точно не памятаю,що там було,ала в памяті закарбувалося.Щось там підмивало фундамент і пішли тріщини.Це був десь 73-74 роки.Тут так поставились,що я захищаю знесення будинку.Так це ж моя молодість і треба бути геть не сповна розуму,щоб хотіти знищення того,що нагадує тобі кращі роки життя.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Рибак,голубятник і мій любімий тато :) Якщо чесно-то я непамьятаю 73-74 роки :)) Але будинок дійсно крепкий .Просто нехватало своєчасного ремонту-він там не 20 років стоїть .Дуже шкода будинок,зарас особливо важко дивитись як розбирають по цеглині все твоє дитинство :( Немогла ненаписати в цій темі просто...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Один "Х" знесуть, втулять щось модерне з претензією на стиль "барокко", і потім усім доводитимуть, які вони молодці і як 100% в оригіналі зробили реконструкцію, і як тепер будівля органічно вписується в зовнішність міста і взагалі - слава нам!

.....Тьху!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так,дуже жаль будинку.happyangels ,а батька вашого дуже добре знав.Ще памятаю його голубями милувалися...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дуже шкода будинок, зараз особливо важко дивитись як розбирають по цеглині все твоє дитинство :(

Співчуваю і розумію, сама з жалем дивлюсь на свій старий будинок, хоч він і не був таким унікальним.

Для себе зберегла фото вашого будинку, щоб колись показати дітям і вам раджу.

за Польщі в цьому будинку був бордель

Джерело? А то щось надто густо борделів за Польщі, як для Луцька :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

за Польщі в цьому будинку був бордель

Байка на зразок - "При Союзе у студенки спросили сколько нужно денег и времени чтобы из женского общежития сделать бордель. Она ответила 1 звонок и 2 копейки" laugh.gif

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Про бордель-дуже сумніваюсь.Як жителька цікавилась історією цього будинку в архіологів які знаходили якісь глечики в нас і просто в довгожителів.Жив там поляк знатний з дружиною...Мали багато грошей. Цей будинок дуже повязаний з Замком Люборта. Поляк дав згоду прорити підземелля від замку до його будинку, і при нападі на Замок - легко втікали саме через це підземелля. Нездивуюсь що при зносі будинку можуть знайти дуже багато цінного .Ходили чутки що Поляк свої скарби мурував в стіни.Ще знаю багато цікавого-але це вже не по темі...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зведений у 1912-1913 роках, будинок став однією із кращих кутових споруд у Луцьку.

Цей будинок дуже повязаний з Замком Люборта. Поляк дав згоду прорити підземелля від замку до його будинку, і при нападі на Замок - легко втікали саме через це підземелля.

Прекрасна байка для туристів... druid?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.

×
×
  • Створити...