Перейти до змісту

Ще один замах на минувшину Луцька


Otto Kreer

Рекомендовані повідомлення

Чьому тоді підземелля від цього дому і до Замку?Розповідаю що роказували люди. Можливо я не сильна в історії -але факт що підземелля є і я там була лишаеться фактом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нажаль я ні.Там дуже страшно-воно місцями сипеться,місцями засипане.А от тато був малий і ще з хлопцями-вони лазили майже весь шлях.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікаво, від кого можна сховатися у Замку Любарта на початку 20 століття? Вже ніби б як і авіацію придумали щоб не ховались)))

Прекрасна байка для туристів... druid?

Тільки туристам не бажано розказувати в якому році в поляк підтримав таку ідею.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

хмм.А це точна інформаціящо будівля була зведена у 1912-1913 роках?Моя бабуся прожила в цьому будинку 69 років і вже 7 років її немає. вона розповідала що будинок був старим вже дуже давно.І кому було треба копати підземелля з нашого підвалу до Замку...? Багато лишаеться знаків запитань :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

між будинком і замком досить глибока улоговина(Глушець, парк-болото колишнє.) уявляєш, яке це глибоке метро було?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шось мені здається що далі Стира та Глушеця підземні ходи не йшли - це ж тре постійно боротись з підземними водами блаблабла

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

нажаль соруду в центрі міста вже зносять ((

І побудують якусь хібару ((

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дом офицеров уже тоже нашёл нового хазяина (ББС : отдали в распоряжение Министерства науки и образования, а те Политеху), вход со стороны Винниченко закрыт уже решёткой.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мене просто дивують люди, які говорять про "розвалюху" на місці якої треба збудувати "новий красівий дом". А взагалі-то ситуація для нашої держави типова - подібне відбувається і в Києві, і у Львові. Щоправда, там сецесійної забудови цілі квартали - а у нас в більш-менш автентичному вигляді таких будинків залишилось стільки, що пальців однієї руки забагато. Відмаз про пластилінову цеглу слухати смішно - це в наших архітекторів просто мізки з пластиліну. В нормальних державах є цілком пристойне рішення - укріпляється та раставрується оригінальний фасад, а внутрішня частина робиться з повністю нових матеріалів - для даного будинку це біло б ідеальне рішення. Чому нікому не прийшло в голову робити таким чином в даному випадку?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, шкода цей будинок. Але вже ліпше хай його розберуть, ніж він сам буде ще десяток років періодично валитись комусь на голову в центрі міста.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Читаю коменти і якось непособі... від того , що відбувається з цим будинком! Дуже шкода!

Ніколи не повірю, що йому дадуть той вигляд, який він мав. Лишається запам"ятати який він був, бо ми його таким, як він був вже точно не побачимо. Я впевнений, що ніяка нова споруда не відтворить його могутність і цінність, в Європі так зі спадщиною

неповодяться. Дуже сумно!

Ось декілька світлин, які зробив на моб. телефон ще в жовтні 2008 року і підозрюючи, що не довго йому залишилося існувати :(

post-8387-0-05926200-1303470955_thumb.jp

post-8387-0-36485700-1303470963_thumb.jp

post-8387-0-61375000-1303470971_thumb.jp

post-8387-0-55110900-1303470980_thumb.jp

post-8387-0-45265000-1303470991_thumb.jp

post-8387-0-97708400-1303471003_thumb.jp

post-8387-0-53573500-1303471012_thumb.jp

post-8387-0-05926200-1303470955_thumb.jp

post-8387-0-36485700-1303470963_thumb.jp

post-8387-0-61375000-1303470971_thumb.jp

post-8387-0-55110900-1303470980_thumb.jp

post-8387-0-45265000-1303470991_thumb.jp

post-8387-0-97708400-1303471003_thumb.jp

post-8387-0-53573500-1303471012_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дом офицеров уже тоже нашёл нового хазяина (ББС : отдали в распоряжение Министерства науки и образования, а те Политеху), вход со стороны Винниченко закрыт уже решёткой.

Такой слух слышал уже давненько, теперь видимо точно под политех отдали ДО. Интересно что станет с улицей, когда будут приезжать всякие студентища на папиных машинках и парковаться во всех мыслимых и немыслимых местах? Там же вроде ни стоянки толковой нет, ни площадки..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Cо слов Божедарника, Политех его ещё не получил, а вот Минобразование уже таки да. Не будет там студентов, там планируется ректорат и администрация поселиться,

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Радує те, що хоч польському земельному банку (нині ДО) не випаде така доля, як цьому будинку!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 місяця потому...

Відтак, каже архітектор, власником цього приміщення – Ігорем Горбачем – було прийнято рішення демонтувати будівлю «до нуля і відновити в такій самій архітектурі, в якій він був до того».

«Є проектно-кошторисна документація на відновлення його в такому самому вигляді, тільки вже з інших матеріалів. В тих самих габаритах, по масштабу, кольоровому оздобленні», – зазначив головний архітектор Луцька.

Сфотографував табличку біля будівниціва.

post-9961-0-05781200-1312546076_thumb.jp

Дива не сталось. Замість естетичного стильного оригіналу, фасад якого можна було би відреставрувати та зберегти, ми отримали цілком прогнозований мутант-новодел. Одного тільки не можу зрозуміти - де тут обіцяний архітектором "такий же вигляд і габарит"??????

post-9961-0-05781200-1312546076_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Точно! Дива не сталося....

Лише наївні могли сподіватися, що будинок буде відтворено.

Перед зносом я часто дивився на сецесійні металеві решітки і думав, що їм уже не врятуватися.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Будучи безпосереднім учасником "битви" за збереження цього будинку і його ідентичності, можу з повною впевненністю сказати - війну виграли гроші. Слід подякувати пану Б.Шибі,пану В. Ворону та пану С.Годлєвському, за ще одну знищену ідентифікаційну пам'ятку (по суті архітектурної цінності) Луцька. Ми давали посилання по цим фактам в іншій гілці і писали про це http://volyntimes.com.ua/news/299 Кінцева крапка по цій справі ще не поставлена. Наші матеріали передані повторно на розгляд прокуратури м.Луцька...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 5 місяців потому...
Наші матеріали передані повторно на розгляд прокуратури м.Луцька...

Ну і що там прокуратура, дозвольте поцікавитись?.. А можна я вгадаю?.. :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Наші матеріали передані повторно на розгляд прокуратури м.Луцька...

Ну і що там прокуратура, дозвольте поцікавитись?.. А можна я вгадаю?.. :(

Прокуратура міста передала матеріали обласному ВДЗБЕЗ УМВС, той міському... А там справа пропала. Наразі повторно передаємо матеріал в прокуратуру області з відповідною скаргою на МВС... І так кожен раз, доки не добиваємо результат... Ось така наша реальність. Проте не варто здаватись... Зараз готується новий матеріал по цьому будівництву є багато чого цікавого....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Всім шкода будинку...

Але як собі хату будувати - то більшість хотіла б як мінімум - новіший будинок , як ідеал - побудувати самотужки,щоб впевненому бути ,що все зроблено на совість.Так і тут власнику спокійніше побудувати все з нуля,щоб не було як з ЦУМом або подібних сюрпризів давнини.

А як Вас мучить така несправедливість, де ж Ви раніше були ? Чому не вимагали від влади збереження пам'ятки?Варто було організовуватися і щось робити

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 9 місяців потому...

e87425ec87.png

9f2796fcfe.png

І?

ІМХО: по-моєму - повна хєрня. Не кажу, що колишня обдерта будівля була кращою.... Але.... Не знаю.... Щось не то..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Незграбна форма куполу, порівняно з минулим - перше що кидається в очі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

перше шо кидається в очі це замість 2-ох поверхів і "чердаку" зробили майже 4 поверха, менші вікна, нижчі стелі.... ну воно то і ясно, адже змінили призначення будівлі, раніше вона будувалась як житлова, наразі комерційна для відмивання грошей (оренда)

а загалом добре що хоть не гмодерм зі скляними фасадами забабахали.......

П.С. стара будівля подобалась більше!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.

×
×
  • Створити...