Перейти до змісту

Почему у нас не принято обращаться к психотерапевтам?


Katerina

Рекомендовані повідомлення

Для тих хто в танку:

В чем разница между психологом, психиатром, психотерапевтом?

Але один х*р до жодного з цих спеціалістів в нас звертатись не прийнято...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 95
  • Створено
  • Остання відповідь

а от кагбе і докази

а ти лінивий! в профіль Катєріни Порфір'євни заглянь.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а от кагбе і докази

а ти лінивий! в профіль Катєріни Порфір'євни заглянь.

пропедевтика--як ти думаєш, СанСЕт, ето нє опасно?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

пропедевтика--як ти думаєш, СанСЕт, ето нє опасно?

Мальчик прогулял школу. Пошел на стройку-там погулял. Маску сварочную

нашел. Со стройки выходит - навстречу голубой на машине:

- Мальчик, покататься не хочешь.

Мальчик думает: "Вот день хороший - в школу не пошел, на стройке

погулял, маску сварочную нашел, а тут еще покататься предлагают".

Ну едут они. Голубой:

- Мальчик, а ты знаешь что такое эрекция?

- Нет.

- Мальчик, а ты знаешь что такое эукуляция?

- Неа.

- Мальчик, а ты знаешь что такое поллюция?

- Да не, дяденька, я не настоящий сварщик, я просто маску сварочную

нашел.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1.Наши люди все еще отличаются широтой души и общительностью.

2.Наш народ,чтобы там ни говорили,в большинстве своем религиозен.

3.В памяти и подсознании многих людей накрепко засел страх перед всем,что начинается на ПСИХ(после коммунистического режима).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

колись дуже давно прочитав, так сказать, думку якогось "нашого" закордонного психотерапевта - моїми словами звучить так: " "наші" люди не можуть ніяк зрозуміти/сприйняти (в силу різних причин) те, що всі "проблеми" вже дааааавним-давно класифіковані та занотовані в підручники з психології - вони вважають що "та" проблєма виключно їхня і ніхто нічого не зрозуміє/не підкаже. А "їхні" люди в цьому плані давним-давним не комплексують"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Во всем мире, люди испытывающие проблемы со своим эмоциональным состоянием, обращаются к специалистам. У нас же принято либо заняться "кухонной" терапией, т. е. пойти к соседке, либо напиться. А если же и идут к психологу(психотерапевту), то, как правило, стараются, чтобы об этом никто не узнал. Пытаюсь разобраться в чем тут сложность? Хотелось бы узнать ваше мнение, уважаемые жители форума :)

культура мышления ;)

1.Наши люди все еще отличаются широтой души и общительностью.

2.Наш народ,чтобы там ни говорили,в большинстве своем религиозен.

3.В памяти и подсознании многих людей накрепко засел страх перед всем,что начинается на ПСИХ(после коммунистического режима).

что вы говорите..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І чим психотерапевт допоможе мені в вирішенні моїх проблем?

Я, як людина адекватна (переважно), усвідомлюю в чому і через що виникають ті, чи інші проблеми в моєму житті. Поговорити про це я можу з своїми друзями та дружиною, які в тій чи іншій мірі зацікавлені в моєму добробуті і збереженні мною життєвих цінностей, добробуту, відносин, тощо. Чомусь впевнений, що психотерапевт, базуючись на забугорній літературі (так як в нас ця наука не набула широкого розповсюдження, а головне і практики) не порадить мені щось варте уваги. Тобто гроші я витрачу на шаблонні фрази-кліше, які геть не прийнятні для нашої країни, суспільства, нації.

Я відповів на Ваше запитання, шановний топікстартер?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 Di

Ти забув зсилку поставити на "свою" статейку.

роньа, луччє учітє псіхалогію, научітєсь оналізіровать.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 Di

Ти забув зсилку поставити на "свою" статейку.

роньа, луччє учітє псіхалогію, научітєсь оналізіровать.

Ти ба. Таки точно Дмитро Сандалов (Україна, Луцк) написав.

Соррі.

P.S. То чого ти соромишся. Добав зсилку на свій блог в підпис.

Може хтось щось цікаве там знайде.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І чим психотерапевт допоможе мені в вирішенні моїх проблем?

Я, як людина адекватна (переважно), усвідомлюю в чому і через що виникають ті, чи інші проблеми в моєму житті. Поговорити про це я можу з своїми друзями та дружиною, які в тій чи іншій мірі зацікавлені в моєму добробуті і збереженні мною життєвих цінностей, добробуту, відносин, тощо. Чомусь впевнений, що психотерапевт, базуючись на забугорній літературі (так як в нас ця наука не набула широкого розповсюдження, а головне і практики) не порадить мені щось варте уваги. Тобто гроші я витрачу на шаблонні фрази-кліше, які геть не прийнятні для нашої країни, суспільства, нації.

Я відповів на Ваше запитання, шановний топікстартер?

твої близкі - дружина, друзі, родичі дуже добре тебе знають і сприймають тебе таким який ти є перед ними, а толковий психотерапевт буде розкладати тебе оп поличкам зі своєї точки тверезого незабитого досвідом спілкування з тобою поглядом. ти сам можеш не звертати на ті дрібниці котрі йому можуть легко впасти в очі. і ще - зверни увагу на виділене, психотерапевт не зацікалвена людина - тобто у нього задач звісно стоїть щоб у тебе все було добре, але він буде на це все дивитись зі своєї позиції

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а толковий психотерапевт буде розкладати тебе оп поличкам

а толковий паталогоанатом зробить це ще краще!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а толковий психотерапевт буде розкладати тебе оп поличкам

а толковий паталогоанатом зробить це ще краще!

ти правий, але тут різні аспекти - душевний та фізичний

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

P.S. То чого ти соромишся. Добав зсилку на свій блог в підпис.

Може хтось щось цікаве там знайде.

Во-первых dirty.ru не мой блог, а коллективный(и достаточно известный, чтобы на него ссылки ставить) и я, как типичный циклотимик, предпочитаю общению с самим собой - обмен мнениями с другими людьми, а не записи в ЖЖ для себя любимого. Кстати, таких вот блоггеров, пишущих о своем утреннем настроении или о том, что кошка не тем цветом сегодня покакала я считаю чуть-чуть того.

Вот такой психосамоанализ. Зачем мне психотерапевт?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

P.S. То чого ти соромишся. Добав зсилку на свій блог в підпис.

Може хтось щось цікаве там знайде.

Во-первых dirty.ru не мой блог, а коллективный(и достаточно известный, чтобы на него ссылки ставить) и я, как типичный циклотимик, предпочитаю общению с самим собой - обмен мнениями с другими людьми, а не записи в ЖЖ для себя любимого. Кстати, таких вот блоггеров, пишущих о своем утреннем настроении или о том, что кошка не тем цветом сегодня покакала я считаю чуть-чуть того.

Вот такой психосамоанализ. Зачем мне психотерапевт?

Не обовязково ставити зсилку на весь блог, можна лише на свої пости. Але то твоя справа.

На рахунок психоаналізу і психотерапевта. Тут є деякі відмінності.

Психоаналізом займається психоаналітик.

Психоаналітик зазвичай довго і нудно копирсається в житті клієнта, щоб все розставити все по полочках і на це в нього може піти не один рік.

Психотерапвт - вирішує поточну проблему, з якою людина звертається. На це в нього може піти до 10-30 годин (сеансів).

Тобто, психоаналіз і психотерапія, так як і самопсихоаналіз і самопсихотерапія, це зовсім різні речі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ronya, если бы я хотел, чтобы люди читали только мои посты - завел бы себе ЖЖ и банил бы всех недовольных и несогласных. На дёрти сотни интересных писателей, почему я должен выделять себя? У меня нет шизоидных наполеоновских наклонностей, я не буду никому рекомендовать свою писанину.

А насчет остального - я себя знаю лет 30, а с помощью родителей могу припомнить все 35, так что мне не нужен ни психоаналитик, ни психотерапевт - уж со своими проблемами я как-то справлюсь. ;)

Психотерапевт - это человек, который может доказать человеку, что у него есть проблемы и предложит помочь их решить.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Роздягнути тіло для лікаря, показати пуп, коліна і те що між ними ми ще можемо ( і то коли больно стане). А от роздягнути мозок, душу... після 70 років вождізму, кількасот років царизму? Навіть близьким те що в голові оповідати незручно. Та й скільки там тих проблем? Коли грошей мало? ;). Ну а стосовно моралі, принципів, благих намірів - для цього є Батюшка. Сповідаєшся йому, він там уже з Богом "урєгулірує" питання совістей.і ти знову веселий, усміхнений і корисний суспільству. На деякий час. А потім - літня пора життя, досвід, мудрість - ти сам вже психолог і \певт собі та кумові (як і він тобі). Де тут місце лікарю, який за твої гроші буде знати про тебе все, спаплюжить весь твій життєвий уклад, і мало того, заставить робити в своєму житті "капітальний ремонт". А де факт що потім стане краще,хоча і зараз непогано, де ті світлі горизонти? Десь так :).

<a href=http://stomatologiya32.com.ua/ >ортодонтические аппараты</a>

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

твої близкі - дружина, друзі, родичі дуже добре тебе знають і сприймають тебе таким який ти є перед ними, а толковий психотерапевт буде розкладати тебе оп поличкам зі своєї точки тверезого незабитого досвідом спілкування з тобою поглядом. ти сам можеш не звертати на ті дрібниці котрі йому можуть легко впасти в очі. і ще - зверни увагу на виділене, психотерапевт не зацікалвена людина - тобто у нього задач звісно стоїть щоб у тебе все було добре, але він буде на це все дивитись зі своєї позиції

Тобто він повинен бути генієм-віртуозом і з забугорною освітою, бо якщо освіта совковська, то тоді такого не було, а якщо українська, то краще вже взагалі без диплому, ну або дійсно паталогоанатом. Якщо ж диплом є і забугорний, то що такий хороший спеціаліст робить в Україні? І взагалі - за ті гроші, що прийдеться заплатити хорошому психотерапевту, я досить вдало вирішу частину своїх проблем :P

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

... дешевше напитись в колі друзів за ті ж гроші.

нап'єшся, а проблема лишиться <_<

міла, мені здалось чи ти тупо вирішила під*бати мене, нічого розумного не порадивши?

ну давай подумаємо головою.

візьмемо пару-тройку невирішуваних питань.

питання перше-тебе покинула кохана людина. багато хто ізза цього готовий вени різати, стрибати з моста і тд. людині паскудно в цій ситуації. ситуація може бути як безповоротною, так і навпаки. припустимо, є спільний друг, який знає і вас і вашу колишню пассію. він набагато толковіше може натякнути вам що зробити, оскільки він знає і вас і вашу екс. а що психотерапевт або психолог? кому треба його незаангажованість? ти ж все одно себе прикрасиш перед чужою людиною, шоб виглядати краще, відповідно поради спеціаліста не будуть точними і часто можуть зробити навіть гірше. а друг тебе знає як облупленого. і допомогти він може не лише словом, а й ділом.

друга ситуація-в тебе немає грошей. вліз в кредити, борги, не видали зарплати, звільнили. тратити останні гроші на спеціаліста? заради чого? шоб він вмовив тебе знайти ще одну роботу або дочекатись зарплати за твої останні гроші? друг це зробить значно краще і без зайвих витрат.

відносно алкоголю. алкоголь не панацея-це правда. але: сто грам алкоголю і добра порада друга зроблять значно більше, ніж порада людини, яка бачить тебе вперше.

алкоголь розслабить. до того ж, ти при друзях в приємній обстановці не комплексуєш же так як з чужою людиною в незатишному кабінеті?

в ситуаціях в яких ми все можемо вирішити самі, не потрібно йти до спеціаліста. тобто ідучи до спеціаліста, ми перекладаємо на нього свою відповідальність.

а от якщо...є винятки. наприклад, фобії. фобію ваш друг не вилікує ніяк. для цього є спеціальні люди. але фобії-це вже хвороби\розлади, відповідно треба йти до лікарів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

питання перше-тебе покинула кохана людина. багато хто ізза цього готовий вени різати, стрибати з моста і тд. людині паскудно в цій ситуації. ситуація може бути як безповоротною, так і навпаки. припустимо, є спільний друг, який знає і вас і вашу колишню пассію. він набагато толковіше може натякнути вам що зробити, оскільки він знає і вас і вашу екс. а що психотерапевт або психолог? кому треба його незаангажованість? ти ж все одно себе прикрасиш перед чужою людиною, шоб виглядати краще, відповідно поради спеціаліста не будуть точними і часто можуть зробити навіть гірше. а друг тебе знає як облупленого. і допомогти він може не лише словом, а й ділом.

Таки чиста правда... Шо робить психолог в такій ситуації? Росказує тобі, як з цим жити і як це забути. А якшо ти не хочеш забувати?

Я це до чого, буле дуже схожа ситуація, друга кинула дівчина, сказати шо йому було х*рово - нічого не сказати(любофь...). Значить, "лічили" ми його з третім другом майже добу))) Допомогли і словом і ділом, через 2 дні вони помирились, через рік одружились. Отаке...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Bit, Shraick, друзья, скока вам лєт?

*С помащью псіхоаналіза я пєрєстал употрєблять свою любімую фразу.*

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да не расказывает психотерапевт , что нужно делать! И советов не дает. А если начинает советовать, то это очень плохой специалист, от такого стоит держаться подальше.

А у друзей совсем другая позиция, к друзьям приходят за поддержкой, всегда за поддержкой. Поэтому специалисты и не работают со своими друзьями, потому что не всегда есть возможность с проф. точки зрения оказать поддержку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

' date='15 сентября 2010 - 18:08' timestamp='1284563285' post='566782']

так якщо є друзі для підтримки - то навіщо професійна за гроші?

Правильно - друзі для підтримки.

Психолог (психотерапевт) - для вирішення проблем. Якщо проблем особо не має, то не має чого й до нього йти.

Читаючи деякі пости складається враження, що або психолог хоче вам зробити щось погане, або він нічого не знає і не вміє, бо не ту літературу читає :-)

Зрозумійте одне, що психологами стаюь переважно люди, які люблять цю справу, по суті ентузіасти.

І любий адекватний психолог, якщо ви до нього звернетесь, буде намагатись в міру своїх можливостей вам допомогти.

І в такій професії люди не стоять на місці, а постійно розвиваються, і розширюють свій теоретичнй та практичний багаж знань.

І маючи реальний практичний досвід, набагато більший за досвід друзів, вони можуть реально допомогти вирішити досить серйозні проблеми.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Bit, Shraick, друзья, скока вам лєт?

Я так зрозумів питання пов'язано з оцим:

тебе покинула кохана людина. багато хто ізза цього готовий вени різати, стрибати з моста і тд.
Цього я не поділяв і не поділяю... І роблять такі речі не тікі неврівноважені максималістські підлітки а йдорослі дядяі й тьоті.

Основна фраза була:

ситуація може бути як безповоротною, так і навпаки

*С помащью псіхоаналіза я пєрєстал употрєблять свою любімую фразу.*

та ну на?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...