Перейти до змісту

Енергозберігаючі електролампи


Basil

Рекомендовані повідомлення

Ось вирішив перейти на енергозберігаючі електролампи замість звичайних розжарювання. Цікавить питання:

1. Які лампи (яких виробників) краще купувати і де?

2. Чи є реально економія електроенергії?

3. Хто і як для себе вирішив питання їх утилізації?

Наперед дякую! ;):_34:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ми купили 4 лампочки різної потужності,здається фірма-виробник Люммакс. купували в НЛ. Переваги - лічильник накручує трохи менше кВт*год (ми замінили лише частину лампочок - 4 з 10).

Проблеми: дві лампочки виділяють якийсь запах (його дуже добре чути коли лампочка вкручена у закритий плафон). Одна лампочка інколи не хоче світити, але "відпочине" кілька годин і знову світить.

Мені знайовий, який трохи розбирається у цих питаннях, радив Осрам, і не варто слухати консультантів у магазинах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Використовую OSRAM 18W (100W звич лампа) вже 2 рік проблем не було.

Тільки 2 шт з 12 замінив по гарантії (не для реклами брав в магазині на Пасажі) гарантія 3 роки

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо в квартирі вимикачі з світлодіодною підсвіткою, то такі лампочки можуть "підморгувати".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо в квартирі вимикачі з світлодіодною підсвіткою, то такі лампочки можуть "підморгувати".

Думаю не варто використовувати такі лампи з індикаторними вимикачами, я принаймні не знайшов механізму включення, при якому б лампа не моргала при виключенні світла, довелося поставити звичайний вимикач :)

Хоча можна спробувати міняти місцями "нуль" і "фазу" може щось і вийде. Агов, електрики, хто що знає з цього приводу ?

Проблеми: дві лампочки виділяють якийсь запах (його дуже добре чути коли лампочка вкручена у закритий плафон)

Мабуть перегріваються. У закритому теж виходить не варто використовувати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо в квартирі вимикачі з світлодіодною підсвіткою, то такі лампочки можуть "підморгувати".

Ооооо, мені нарешті все стало ясно! А я через оце "підморгування" на люстру нарікала і навіть збиралась її міняти:D.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене MAXUS. Гарантія 3-ри роки, термін експлуатації - 8 років !!!!!!!!! (інформація з упаковки)

Рік прослужили нормально :rolleyes: пішли вже на другий, а от чи до 8-ми дотягнуть - це питання часу :rolleyes:

Купував в магазині "типу світло" біля мосту на Перемоги.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

    В середньому лампи різних (небрендових)  виробників в мене працюють 2 роки, за цей час виходить економія для 20-ваттної лампочки (100 ват потужності звичайної лампи, 3 год. експлуатації в день)  десь близько 40 гривень.  "Чиста" економія (з відрахуваннямм вартості лампи) - 20 грн. От і вибирай, 20-25 грн. віддати зразу а потім економити по 80 коп. в місяць, чи ... користуватися старою перевіреною "жарувкою" за 3 грн. :)

Для організацій правда економія суттєвіша - вони платять за кіловат не 24 а 72 коп. 

З іншої сторони площа поверхні енергозберігаючих ламп більше, ніж площа поверхні спіралі лампи розжарювання. Завдяки цьому світло розподіляється по приміщенню м'якше і рівномірніше, ніж від лампи розжарювання, а це, у свою чергу, знижує стомлюваність очей. Причому є лампи на різну температуру кольору. Найчастіше зустічаються лампи на   2700 К (жовті) і 6500 К (голубі). Перші мають більш природній, наближений до лампи розжарення тон, другіі - більшу віддачу (годяться для освітлення вулиці, теплиці).

Color_temp2.png 

В ідеалі я ввважаю для гарного світла використовувати декілька ламп на різну температуру.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще такий момент. Є лампи на різну температуру кольору. Найчастіше зустічаються лампи на   2700 К (жовті) і 6500 К (голубі). Перші мають більш природній, наближений до лампи розжарення тон, другіі - більшу віддачу (годяться для освітлення вулиці, теплиці).

В гамме цветового восприятия мы делим видимый свет на теплый, холодный, нейтральный.

Первый тип создает ощущение защищенности, уюта и идеально подходит для домашнего освещения. Свет холодного и нейтрального оттенка хорош для административных и производственных помещений, при наружном освещении.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для цих ламп справді потрібно пускати фазу через вимикач - інакше точно буде моргати час від часу!

А ще можна підтримувати власного виробника і купувати енергозберігаючі лампочки скажімо Львівські - заводу Іскра! Гарантію здається вони рік дають! В принципі в роботі проявляли себе нормально!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Також випускає енергозберігаючі лампи "наша сила". Правда досвіду коритсування немає їх лампами, а ось батарейки і акумулятори в них точно супер! Кого зацікавить можете подивитись тут

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Також випускає енергозберігаючі лампи "наша сила".

"Наша сила"- китайські лампи,причому, далеко не кращої якості.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Панове, а як же підключити вимикач без фази?!! Там нуля не було ніколи, хібащо хтось переплутав і рветься нуль взамін фази!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А хтось уже використовує лампи на LED технології?

9a37d4a151d4.jpg

ledips DP-015

3 W - 110 W

4 W - 150 W

Правда ціна трішки кусається - 112 та 120 грн штучка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А блимає лампочка, або від того, що не якісна, або від того, що через неї проходить невеликй струм, якраз через той провідник, яким заживлюється підсвітка, тобто простіше сказано пробує вмикать лампу в якій є конденсатори, котрі заряжаються від мережі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Також випускає енергозберігаючі лампи "наша сила".

"Наша сила"- китайські лампи,причому, далеко не кращої якості.

Те що наша сила - китайці робляти, я не чув! На оф. сайті чітко написано - українцям від українців! Технологія і обладнання японське! Особисто я вже як казав користувався тільки акумуляторами - і 100% зодоволений!

Щодо фази на вимикач! Особисто в мене електрики в одних кімнатах кинули фазу відразу на лампу, а нуль відповідно на вимикач, а в інших навпаки! Щоб не блимало - довелось самому в коробках потім міняти місцями провода!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

від того, що через неї проходить невеликй струм, якраз через той провідник, яким заживлюється підсвітка

Істина :rolleyes:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А як дані лампи реагують на перепади напруги? Я маю на увазі чи після декількох "блимів" міняти не прийдеться?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну мають право згоріти, як і будь-яка інша електроапаратура. Там електронна схема всередині. Часом горять транзистори, конденсатори пробиваються і т.д. Ремонтував кілька штук.

Використовую OSRAM. Нормально працюють.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я використовую люммакси, одна вже п'ятий рік працює. Правда ті що пішли в нових упаковках мені не подобаються, вони гріються значно сильніше чим старі і одна вже в мене почала барахліти. Від перепадів в мене не згоріло ще жодної лампи. А старі люммакси навіть з діммером вживались.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А хтось уже використовує лампи на LED технології?

Вони повинні бути значно економічніші і більш довговічні чим енергозберігайки, плюс до всього там нема парів ртуті, тому вони більш безпечніші.

Але в мене є підозри що в них малий кут освітлення і в звичайній люстрі вони будуть не зовсім зручно світити.

п.с. а шо повідомлення автоматом не склеюються в одне?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Юзаю вже два роки Maxus i SuperMax. Супермакс - гуано, через місяць після закінчення річної гарантії згоріло на протязі тижня 3 лампи з 5, четверта погасла, але зацепив рукою засвітилась і так вже декілька раз, не знаю чи її надовго хватить. Максуси всі працюють, крім однієї, яку розбив :) .

Економія є, але чи окупляться лампочки хз, хіба якщо всі 8 задекларованих років прослужать.

Утилізація: йду в гості беру згорівшу лампочку, йду в туалет і міняю лампи, залишається повідомити хазяїв, що в них в туалеті лампочка згоріла. Шучу. Лежать без діла.

Хто знає Нова Лінія дає гарантію на економки, якщо піти купити такі самі, а через пів-року принести їм свої згорівші - обміняють? Вони ж позначок ніяких не роблять ні на упаковці ні на лампі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пане Basil, ви б могли прикрутити щей голосувалку, щоб можна було побачити реальну картину використання ламп різних фірм і якість їх роботи. Думаю цікаво буде не тільки мені. Дякую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

але зацепив рукою засвітилась і так вже декілька раз, не знаю чи її надовго хватить
Та сама єрунда (не памятаю виробника). Крутив її руками то тих пір поки колба не лопнула. Взагалому вона з самого початку підозріло себе вела. Поки рукою не тронеш не світилася.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Він не зможе це зробити, оскільки позбавлений права редагувати свій пост.

Будемо просити модератора  :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...