Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

Всім привіт.

Надибав одну цікаву схему, і вона не дає мені спокою, надибав на просторах буржуйського ютуба:

До речі, GreatScott! один із моїх улюблених буржуйских каналів ;) на ютубі.

Там була ось така схема:

FK9RRKDI88LOCT3.MEDIUM.jpg

Перший недолік, котрий побачив - використання транзистора логічного рівня, вони як правило дорожчі і менше розповсюдженні, а я у свій час навипаював десяток другий польовиків з ББЖ, звісно, що там стоять не логічного рівня, тому прийшов до висновку, що живити напругою у 5 В буде малувато, почав ритись по запасах, і виявив, що всі мої 9-12 В блоки живлення зайняті, але правда знайшов старий трансформаторний, що перемикається від 3 В до 12, саме смішне те, що виставивши 3 В на ньому на плату іде 7.5.

Ось моделював у протеусі з тими радіодеталями котрі у мене є в наявності:

2278d1a27f014d11de7d5e04415fcd9d.png

Тільки у мене на даний момент замість R2 стоїть підстроюваний багатооборотний резистор на 100 КОм. Ось фото зібраного девайса:

672868cad98fbfdd4f2f0de8afa25bc3.jpg

46ef48168c1b94f0fce819bd04514bda.jpg

d448ede59d9be2a833c818651e9f98e1.jpg

Зібрав чисто з інтересу, поки що на макетці - ніби працює, регулювання більш менш плавне, при моїх умовах, звичайно, соті Ампера тяжко налаштувати, але десяті - без проблем.

Відразу з'явилась думка опробувати схему на світлодіоді, тобто використати таку схему у якості світлодіодного драйвера, замість амперметра, що зображений на схемі я поставив 10 Вт світлодіод, подав 12 В і о чудо, все чудово працювало на момент тестування, так що у даної схеми є кілька застосувань ;)

Також пробував дану схему у ролі електронного навантаження, помучив 18650 струмами у 4-6 А, транзистор грівся, але не сильно, спробував підключити до 12 В свинцево-кислотного акумулятора і при струмах в 1.5-2А транзистор дуже швидко грівся, боюсь, що вже не встигав віддавати тепло радіатору, до того ж він у мене закріплений не по центру радіатора а збоку, нажаль по центру закріпити не вдалось.

Отже осмислив той факт, що дана схема працююча, і захотілось замахнутись на кілька сотень Ват, і зробити з того, що є, а є низка irf z44 і йому подібні, у корпусах TO-220.

Судячи з даташиту по 3205 і irf z44, вони можуть позсіювати до 50 Вт тепла, власне хочу запаралелити чотири мосфети для підвищення струму розсіювання, з власного досвіду знаю, що ось такі резистори, які я використав у ролі шунта(на 0.1 Ом) при 5 А починають вже грітись, і за рахунок цього напруга падіння на них змінюється, як і власне їх опір а це в свою чергу потягне за собою зміни сили струму... Саме тому думаю паралелити ці 5-ти ватники таким чином щоб, на кожен з них йшов струм не більше 5 А, тобто, якщо я візьму розрахунок на струми в 20 А то запаралелю 4 таких і отримаю опір такого "шунта" в 0.025 Ом.

Ну, якось так, у кого які будуть думки стосовно цього приводу?

P.S. До речі lm358 має в своєму складі два ОП і другий по суті простоює, можна на щось пристосувати.

Змінено користувачем HWman
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

щоб не створювати нової теми, запитаю тут, чи можна власноруч подовжити кабель датчика температури?

Змінено користувачем Oli
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Залежить від того, на яку віддаль ви хочете подовжити датчик. Якщо багато то можливо доведеться робити калібровку приладу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Electronshik,

там нажаль калібровки нема... хіба що крутити корпус.

30-40см.

якщо память не зраджує то там можна на шині ставити кілька датчиків довжиною до двох вроді метрів, а якщо тре більше то потрібно ставити транзистор підтягуючий змість резистора, це все я про i2c і цифровий датчик далас від максім інтегрейтед

якось тре занятись таки шиною i2c, як щаймусь то розкажу багато цікавого

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щось мені підсказує, що там звичайний термістор, тобто іде просто два провода до датчика.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

99.99999% термістор

Ну, тоді в теорії, якщо взяти хороший екранований провід то нічого не зміниться. На крайній випадок замініти резистор на платі на підстроюваний і відкалібрувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну я твоїй ліні аж ніяк незараджу, я теж приниера немаю(а, нє, стоїть десь струйнік) проте для мене це не проблема, луцьк великий =

десь на початку наступного місяця булу травити знову

Тут ліні ніякої нема. За роботою нема часу. І тим більше, я ж не за "просто так" хочу , щоб мені зробили. Я думаю можна ж договоритись? Так, що спитаю ще раз, чи хтось може зробити плату?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Всім привіт!

Вирішив зробити світловий меч. Але дуже важливою складовою є полікарбонатна труба для розсіювання світла. Де в Луцьку таку можна дістати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А у мене таке питання до тих хто розуміється, бо сам щось сумніваюсь в своїх знаннях :)

Дано телефон Нокла 5800, ПаверБанк (вихідний струм 1А).

Фірмова зарядка Нокли видає струм 5В 890мА.

Хочу заряджати Ноклу від павербанка за допомогою шнура USB->DC 2.0 мм (на нокієвський роз'єм), оскільки зарядку через мікроЮСБ роз'єм ці моделі ще не сприймають.

Десь читав що в самому телефоні немає контролера струму (відповідно обмежити свій заряд на потрібних 890мА тел не зможе), відповідно псуватиметься батарея.

Отож питання:

1. Чи дійсно так критичні оті 110мА і таки будуть псувати акумулятор телефону.

2. Чи є якісь способи заряджати "на ходу" (не від мережевої зарядки) і не паритись?

Завчасно дякую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не знаю, чи "розуміюсь", але маю такі міркування.

Варіант 1. За допомогою чудо-девайса http://www.buyincoins.com/item/59878.html (або схожого, можна без мАг-метра) можна перевірити, скільки мА бере телефон при зарядці від рідної зарядки, і від повністю зарядженого повербанка. якщо в обох випадках менше комплектної зарядки телефону - значить, все ок, і не паритись.

Варіант 2. Заряджати повербанком, який апріорі не може видати більше, ніж хочеться власнику телефона. Маю такий: http://www.buyincoins.com/item/59720.html хоча він "по паспорту" має видавати 2.1А і 1А, але обидва гнізда дають десь 600-700мА (це коробочка, акумулятори треба купувати окремо!)

Але контролер заряду все ж має бути - якщо не в телефоні, то в самому акумуляторі. Інакше акумулятор "здох" би вже давно. Але й скорочувати йому життя надто високими струмами не варто ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хочу заряджати Ноклу від павербанка за допомогою шнура USB->DC 2.0 мм (на нокієвський роз'єм)

... якщо "шнур" як за посиланням - тобто довгий і тонкий - то швидше за все, ні вході в телефон не буде ні 5В, ні 1А. частина "електрики" буде втрачатись на шнурку, і телефон буде в безпеці (хоча якщо шнурок вкрай низькоякісний - то взагалі не буде заряджатись). треба міряти падіння напруги й струму на шнурку ;)

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...
  • 3 тижня потому...

Ще тиждень два і буду собі купувати новенький цифровий осцилограф, чотити місяці збирав.

Поки що краще цього не знайшов нічого:
http://gtest.com.ua/oscillograf-siglent-sds1072cml.html

Так з Китаю було б дешевше але є деякі ризики + може не пройти на таможній, та й дістало вже чекати, хочу якнайшвидше. 
 

Що скажете? Бюджет маю 300 вічнозелених +/- 10%.


Siglent-SDS1072CML-oblique-m.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підкажіть хто чим ріже текстоліт. Ріжу великі плати ножицями по металу, а от чим різати малі, щоб не гнулися? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...