Перейти до змісту

Труднощі перекладу чи дебільна українізація?


jack74

Рекомендовані повідомлення

3 минуты назад, rl72 сказал:

 

рівень розвитку "базар" - це максимум для тебе.

чим докажеш ? для тебе ці два слова *рівень розвитку* взагалі малоінформативні і що ? Ще довго будеш гавкати й засирати форум ? Якщо так дико підгорає постійно, може сраку в холодну воду опусти й заспокойся трохи ? :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 105
  • Створено
  • Остання відповідь
6 минут назад, rl72 сказал:

 

рівень розвитку "базар-бидло" - це максимум для тебе.

подумав своєю однією звивиною, що просто *базар* не так образливо, вирішив доповнити ? :) яке ж ти нікчемне )))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, MANJAK11 сказано:

чим докажеш ? для тебе ці два слова *рівень розвитку* взагалі малоінформативні і що ? Ще довго будеш гавкати й засирати форум ? Якщо так дико підгорає постійно, може сраку в холодну воду опусти й заспокойся трохи ? :) 

 

а навіщо щось доказувати. твої пости самі за тебе говорять

Цитувати

гавкати. засирати. сраку. дибіл. нахер... і т.д.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

46 минут назад, Юріч сказал:

Та в нас на Волині дійсно купа русизмів, російских слів і т.п

причому тут суржик до літературної мови ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, rl72 сказал:

 

а навіщо щось доказувати. твої пости самі за тебе говорять

 

с вовками жити....  :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 минуты назад, MANJAK11 сказал:

причому тут суржик до літературної мови ?

 

А я щось говорив про літературну мову? Я говорю "хвастатись", а українською "хвалитись". І таких слів купа.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, Юріч сказал:

 

А я щось говорив про літературну мову? Я говорю "хвастатись", а українською "хвалитись". І таких слів купа.

так це суржик, а змінюють якраз літературну мову. Що суржик потрібно викорінювати , ніхто не спорить, але причому тут *ґакання* й остальні збочення в літературній мові ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 минут назад, MANJAK11 сказал:

так це суржик, а змінюють якраз літературну мову. Що суржик потрібно викорінювати , ніхто не спорить, але причому тут *ґакання* й остальні збочення в літературній мові ?

 

Питання не до мене.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 хвилин тому, MANJAK11 сказано:

подумав своєю однією звивиною, що просто *базар* не так образливо, вирішив доповнити ? :) яке ж ти нікчемне )))

ти по життю ображений

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, rl72 сказал:

ти по життю ображений

ким ? тобою  ? )) тільки чогось весь час ти нявкаєш, то за репутацію, то ще за шось, а я ображений виявляєтся ))) Ти як кацапський ватнік )) Я ото *присів* Андрія Луганського дивитись, щиро дивуюсь й заздрю його терпимості й залізним нервам.  Я так майстерно не вмію спілкуватись з розумово відсталими, як він вміє. Він їм факти з *методичок*, а вони козью морду роблять й своє торочать. А він смієтся. Так само й тобі . Ти чешеш, що Саакашвілі Порошенка намахав з громадянством, на тобі відео, де Порошенко особисто  заявляє, що все перевірено й досліджено й порушень нема, а тобі пофіг, ти робиш так само, як кацап, козью морду й чешеш своє далі. Ти знов чешеш, що в нас парламенсько президенська форма правління, тобі доказують, що Порошенко *прогнув* парламент, щоб *протянути* закон й назначити *генпвокувова*, а ти знов козью морду робиш й своє гнеш далі. Й таких прикладів можна навести, якщо не сотні, то десятки. Тобто ти вперся рогом в своє й все, ну точно як кацапський ватнік. Ну й раз ти вже заговорив про базарне бидло, то звернемось до тієї ж репутації. В мене на 10 тисяч повідомлень, більше семи тисяч плюсів, тобто коефіцієнт 1.35, тобто, грубо кажучи, з кожних чотирьох повідомдень, три є корисними, в тебе ж на ті самі 10 тисяч , лише одне повідомлення з чотирьох є корисним, то хто з нас бидло й ображений ? Га ? Тільки не треба тут чесати, що мол я дофіга репутації в тебе зняв, зняв я десь 300-400 балів, що на суть особливо не впливає. Ти постійно брешеш й викручуєшся, то тобі репутація пофіг , а потім плачешся, що багато мінусів ставлять, то ще щось. А брехуни самі страшні люди, страшніші за тих, що тупі й не розуміють, бо такі самі брехуни розказують про распятих мальчіков й про снігурі, про ядерний пєпєл й про епілєптичних бабок. Саме завдяки брехунам гинуть тисячі й мільйони, а не завдяки тупим й не розуміючим. Я не знаю, чи ти просто тупий й дійсно не розумієш, що коїтся в країні, але те що ти брехун, то безперечно, а я паталогічно ненавиджу брехунів й все, що можу на даний момент робити, то це ставити тобі мінуси, щоб навіть по репутації зразу було видно, що ти брехун. В мене все

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, MANJAK11 сказано:

ким ? тобою  ? )) тільки чогось весь час ти нявкаєш, то за репутацію, то ще за шось, а я ображений виявляєтся ))) Ти як кацапський ватнік )) Я ото *присів* Андрія Луганського дивитись, щиро дивуюсь й заздрю його терпимості й залізним нервам.  Я так майстерно не вмію спілкуватись з розумово відсталими, як він вміє. Він їм факти з *методичок*, а вони козью морду роблять й своє торочать. А він смієтся. Так само й тобі . Ти чешеш, що Саакашвілі Порошенка намахав з громадянством, на тобі відео, де Порошенко особисто  заявляє, що все перевірено й досліджено й порушень нема, а тобі пофіг, ти робиш так само, як кацап, козью морду й чешеш своє далі. Ти знов чешеш, що в нас парламенсько президенська форма правління, тобі доказують, що Порошенко *прогнув* парламент, щоб *протянути* закон й назначити *генпвокувова*, а ти знов козью морду робиш й своє гнеш далі. Й таких прикладів можна навести, якщо не сотні, то десятки. Тобто ти вперся рогом в своє й все, ну точно як кацапський ватнік. Ну й раз ти вже заговорив про базарне бидло, то звернемось до тієї ж репутації. В мене на 10 тисяч повідомлень, більше семи тисяч плюсів, тобто коефіцієнт 1.35, тобто, грубо кажучи, з кожних чотирьох повідомдень, три є корисними, в тебе ж на ті самі 10 тисяч , лише одне повідомлення з чотирьох є корисним, то хто з нас бидло й ображений ? Га ? Тільки не треба тут чесати, що мол я дофіга репутації в тебе зняв, зняв я десь 300-400 балів, що на суть особливо не впливає. Ти постійно брешеш й викручуєшся, то тобі репутація пофіг , а потім плачешся, що багато мінусів ставлять, то ще щось. А брехуни самі страшні люди, страшніші за тих, що тупі й не розуміють, бо такі самі брехуни розказують про распятих мальчіков й про снігурі, про ядерний пєпєл й про епілєптичних бабок. Саме завдяки брехунам гинуть тисячі й мільйони, а не завдяки тупим й не розуміючим. Я не знаю, чи ти просто тупий й дійсно не розумієш, що коїтся в країні, але те що ти брехун, то безперечно, а я паталогічно ненавиджу брехунів й все, що можу на даний момент робити, то це ставити тобі мінуси, щоб навіть по репутації зразу було видно, що ти брехун. В мене все

 

життям ти ображений.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, rl72 сказал:

 

життям ти ображений.

 

та ради Бога )) Не дай Бог, щоб твоя думка, стала для мене важливою ))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ходив до школи, вчився, живу й працюю у Львові. Чому я на цьому форумі? Бо родом з Волині, всі канікули проводив тут, і дружина моя з Полісся, і в суботу вкотре на кілька днів на Волинь. ;) Так от, повертаючись до теми, - в мене нема такого відчуття як в багатьох лучан тут. Навіть ті слова, яких раніше не чув (а таких мало), як правило сприймаються легко.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 часов назад, Юріч сказал:

Я говорю "хвастатись", а українською "хвалитись". 

Якщо вже бути до кінця відвертим, то більшість говорить "фалитися", "фастатися".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну це вже труднощі дикції.

Назва теми провокативна.

І антиукраїнська.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, nickel сказал:

Якщо вже бути до кінця відвертим, то більшість говорить "фалитися".

Ніразу не чув.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 минуту назад, volks сказал:

Ніразу не чув.

Ми звикли і не помічаємо, що говоримо: не хвалитися, а фалитися, не хватить, а фатить, хоча правильно вистачить,  не чотирнадцять, а читирнацять, хоч, замість хочеш. Є купа таких спотворених слів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 минут назад, nickel сказал:

хвалитися, а фалитися, не хватить, а фатить

Такі слова чув лише від вчителя праці. А ще хворма, хварба і т.д.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 минут назад, volks сказал:

Такі слова чув лише від вчителя праці. А ще хворма, хварба і т.д.

Твій вчитель заміняв ф на хв, а я пишу навпаки, коли заміняють хв на ф. 

 

Звук [f] можна почути від людей, що на їхній вимові позначились російські чи польські вимовні навички. У російській та польській мовах звук [f] розвинувся природно, через оглушення звука [v] перед глухими приголосними та наприкінці слів, а в польській мові ще й після глухих приголосних: правка [prafka], лев [lʲef], twój[tfuj], wstrząs [fstʂɔ̃s].

 

З усіх українських літер тільки Ф позначає звук, чужий для більшості українських говірок — шумний щілинний глухий губно-зубний приголосний звук, який може бути твердий (ліфт, міф, фаза) і напівпом'якшений — перед і (фінік, фірма). В окремих степових говірках зустрічається вживання «ф» замість «хв» в питомих українських словах (фали́ти, фіст тощо).

У передмові до Грінченкового «Словаря української мови» зазначено:

«Коли вже більшість українців вимовляє звук ф як хв (перед голосною, крім у) чи х (перед приголосною та перед у), ми, укладаючи словник на літеру ф, помістили в нього тільки ті слова, що для них у наших матеріалах не було дубліката зі хв чи х...»

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

щодня спілкуюсь з десятками різних людей, щоб вживали *ф* замість *хв* чую настільки рідко, що до уваги можна не брати. Ну хіба, коли анекдот про йожика переказують ))

 

Хвалится Вовочка, що навчив йожика розмовляти. Ніхто з однокласників не вірить. Вовочка каже, що за 500грн продемонструє. Однокласники скинулись. Приносить Вовочка йожика в школу, садить на парту. Пацани поклали 500грн й кажуть : Показуй.

Вовочка запихує йожику пальця в дупу.

Йожик : Ффффффффффф!!!!!

Вовочка запихує два пальці йожику в дупу.

Йожик голосніше й надривніше : ФФФФФФФФФФФФФ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Вовочка запихує три пальці йожику в дупу.

Йожик у все горло  : ФФФФФФФАТИТЬ !!!!!   :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 минут назад, MANJAK11 сказал:

щодня спілкуюсь з десятками різних людей, щоб вживали *ф* замість *хв* чую настільки рідко, що до уваги можна не брати. Ну хіба, коли анекдот про йожика переказують ))

Це настільки для нас звично, що більшість волиняк цього не помічають, а львів'які відразу мені на це вказали і я став помічати не тільки за іншими, а й за собою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви так глибоко копаєте, почніть з азів, у множині закінчення "и", а не "і". Останніми роками дуже стало "модно говорити, а тепер і писати так на Волині. Мені, як не поиїжджому зі Львівщини це надзвичайно кодається в очі. На Волині років 5-10 так не писали

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

48 минут назад, kuper11 сказал:

Ви так глибоко копаєте, почніть з азів, у множині закінчення "и", а не "і". Останніми роками дуже стало "модно говорити, а тепер і писати так на Волині. Мені, як не поиїжджому зі Львівщини це надзвичайно кодається в очі. На Волині років 5-10 так не писали

да ладно (с) скільки років так є офіційно ? завжди було *і* й мені теж кидаєтся в очі, коли пишуть (говорять) *и* й не треба говорити, що 5-10 років назад так не писали, закінчував школу в 1991 році, якщо що, говорили й писали *і*

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 часов назад, nickel сказал:

Твій вчитель заміняв ф на хв, а я пишу навпаки, коли заміняють хв на ф. 

Ф заміняв на хв, а хв на ф.

1 час назад, MANJAK11 сказал:

закінчував школу в 1991 році, якщо що, говорили й писали *і*

Вчився в школі з 96 і завжди було "и". Сірники, мурахи і т.д.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для прикладу: у пості вище "львів'якІ", а мало б бути "львів'якИ". І таких прикладів - тьма

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...