Перейти до змісту

Порадьте будь ласка де купити саджанці фруктових дерев


Lovetstiney

Рекомендовані повідомлення

Прошу поради де можна придбати саджанці дерев ( середнього або карликового росту ) : цікавлять яблуні, сливи, абрикоси, вишні, груша та кущі такі як смородина, агрус, порічки та інші. Які сорти порадите ? ( не на продаж, а для себе ).

 

Також буду вдячний за поради по формуванню нового саду на ділянці. Потрібно сформувати сад на ділянці площею орієнтовно  10 сотих. На якій відстані краще садити дерева одне від одного, яким по ширині робити міжряддя ? Буду дуже вдячний за поради. :-) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

на олх заходите.там пошук по підщепах ого-го який і ціни адекватні можна знайти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, andriy1983 сказано:

на олх заходите.там пошук по підщепах ого-го який і ціни адекватні можна знайти.

Я це розумію, но питання не стільки в ціні як в якості. Тому цікавлять поради реальних людей, які брали собі саджанці дерев, задоволені результатом і можуть порадити іншим. Також буду вдячний за поради по плануванню саду. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

http://letichev-sad.com.ua/index.php/welcome/price

брала собі в них яблуні і персика.

деревця прийшли гарні, гарно запаковані. ростуть добре.

 

за досвідом і інформацією вам сюди))

http://forum.vinograd.info/forumdisplay.php?f=27

сама там не перший рік зависаю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

44 хвилин тому, lanima сказано:

за досвідом і інформацією вам сюди))

http://forum.vinograd.info/forumdisplay.php?f=27

сама там не перший рік зависаю.

Також вже кілька років  черпаю інформацію з даного форуму.

 

@Lovetstiney , з власного досвіду не рекомендую купувати саджанці на ринку. Сорти в більшості випадків не відповідають заявленим. 

 

У 2015-2016 роках замовляв саджанці в інтернеті, зокрема у відомих розсадниководів Проказіна Леоніда http://prokazin.com/ та Андращука Олександра http://shoni.kiev.ua/ , про яких на вищевказаному форумі були позитивні відгуки на рахунок якості та сортності. Якістю я не задоволений, хоч в Андращука саджанці кращі, а на рахунок сортності не скажу, бо дерева ще не плодоносили.

 

Досить непогані саджанці купував навесні 2015 у Епіцентрі, зокрема грушу Ноябрська та черешню Валерій Чкалов. В минулому році плодоносили обидва дерева, сорти відповідають, швидкий вступ в плодоношення (підщепа напевно карликова), я задоволений.

 

Навесні минулого року купував найкращі саджанці яблуні, які я будь коли бачив, в супермаркеті  "Сільпо", як не дивно. Саджанці двохрічні типу кніп-баум, що дозволяє отримувати урожай в рік посадки. Кілька яблук було, проте невеликих, але це через відсутність поливу.

 

Загалом найкращі саджанці в мене виходять після самостійного щеплення, тому зимою 2015-2016 були замовлені черенки груші, яблуні, сливи різних сортів та середньоросла підщепа яблуні ММ-106, карликова підщепа груші ІС 2-10 (на той час не знайшов іншої), аличі для сливи накопав самостійно.  Методом зимового щеплення було щеплено біля двох сотень саджанців та в кінці березня висаджено в грунт. На осінь поточного року буду мати двохрічні кроновані  саджанці ябуні та сливи. Це, звичайно, не кніп-баум, але на другий рік від посадки саду очікую на перше плодоношення. Тобто виходить щеплював в лютому 2016, а перший урожай буде осінню 2019. Набагато довше, ніж купувати саджанці, проте дешевше. З грушами трохи не склалось, карликова підщепа, недостатній полив, відповідно слабкий ріст, так ще й цієї зими зайці пошкодили майже всі саджанці груші, а це близько 70 штук. В цьому році планую прокласти краплинне зрошення у розсаднику та зрізати всі груші на зворотній ріст і почати заново, тож саджанці груші отримаю лише осінню 2018. Жаль втрачати рік, тим більше я планував після викопки саджанців цієї осені  у наступному році на місці розсадника посадити кілька рядків малини Маравілла, проте це моя халатність, так як сітка-рябиця для огорожі ділянки зі сторони поля лежить в сарайчику вже другий рік.

 

На рахунок підщеп, мені, як починаючому садівнику, трохи лячно закладати сад на карликовій підщепі, бо це значно складніше та дорожче. Такий сад потребує опори  та краплинного зрошення, а на середньорослій підщепі  цілком нормально буде плодоносити без поливу та й якірність дерев набагато краща, тому можна обійтись без опори. Такі дерева правильною обрізкою можна тримати в межах 3-3.5 метри, що не є дуже високо. Ще є таке поняття, як сортопідщепна комбінація, тобто є слаборослі сорти, які на середньорослій підщепі та небагатих грунтах ведуть себе як сильнорослий сорт на карликовій підщепі.  Зокрема щепив зо два десятки яблуні сорту Чемпіон на ММ-106, тож очікую на слаборослі дерева.

 

В своєму майбутньому саду з відстанню між рядами ще не визначився, маю ще час. Відстань в ряду між деревами яблунь і груш на середньорослій підщепі для себе визначив чітко -  2-2,5 метри, залежно від сили росту сорту, на карликовій 1-1,2.  Тип формування дерев на середньорослій підщепі - покращене веретено, на карликовій - французька вісь.

 

Щодо розташування дерев та кущів можу дати кілька рекомендацій, щоб не було, як в моєму старому саді - все змішане і планові обробки від хвороб та шкідників перетворюються на муки.

Для початку розділити ділянку на квадрати по культурах, тобто кущі- ягідники, вишні-черешні, абрикоси-сливи, яблука-груші. Це потрібно, щоб під час обробок від шкідників та хвороб, наприклад яблунь чи груш, розчини препаратів не потрапляли на дозріваючі плоди порічки чи черешні. Квадрат яблунь та груш також потрібно розділити за терміном дозрівання на літні, осінні та зимові по тій же причині. Це, звичайно, якщо ви плануєте взагалі обробляти сад отрутохімікатами.

Для себе літніх яблунь та груш треба по два дерева, не більше, по три осінніх, а все інше - зимові.

Черешні, сливи, абрикоси теж краще брати з різним терміном дозрівання, щоб збільшити термін споживання плодів.

Потрібно чітко усвідомлювати, що сад не закінчується закопуванням саджанців у землю, потрібно вивчати методи обрізки та формування, захисту та удобрення, тоді свої фрукти можна буде споживати майже круглий рік.

 

Якраз вчора привіз останні з села. Сорт невідомий, зберігались у погребі:

58cee5f51ce91_20170319_2204171.thumb.jpg.7750c9bce903a60622cd59aa354a7461.jpg

 

 

P. S.: Натхнення та сили для роботи в саду часто черпаю з фотографій садівника Коваленко Сергія з м. Сокиряни Вінницької області, користувач Сергей KS з того ж форуму:

Яблуня на ММ-106, схема посадки 4,5х2:

user8252_pic157060_1398801393.thumb.jpg.ad119c30fce22f4290f7641801562970.jpg

 

Слива на насіннєвій підщепі, схема посадки 5х3:

user8252_pic44724_1304271289.thumb.jpg.560a9b427c491087d6389773da4f39b1.jpg

 

Ось і сам садівник:

user8252_pic31303_1291401892.thumb.jpg.72267f63d64a6df5ce906b72a93c17a7.jpg

 

user8252_pic170876_1413140236.thumb.jpg.0b9dfba252147216649df39039daa05c.jpg

 

user8252_pic212847_1473969973.thumb.jpg.2c8aace1b2e92613410d4db3525c464c.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 19.03.2017 at 18:18, lanima сказано:

http://letichev-sad.com.ua/index.php/welcome/price

брала собі в них яблуні і персика.

деревця прийшли гарні, гарно запаковані. ростуть добре.

якою службою доставки, і скільки заплатили за доставку за скільки штук?

 

On 19.03.2017 at 22:39, Віталій СК сказано:

У 2015-2016 роках замовляв саджанці в інтернеті, зокрема у відомих розсадниководів

аналогічне запитання - скільки коштувала доставка?

 

скільки саджанців дворічної яблуні, персика, сливи входить в контейнер, і скільки обходиться доставка?

пробував порахувати на калькуляторі нової пошти - доставка виходить дорожче за саджанець :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, rrid сказано:

скільки саджанців дворічної яблуні, персика, сливи входить в контейнер, і скільки обходиться доставка?

пробував порахувати на калькуляторі нової пошти - доставка виходить дорожче за саджанець :(

Замовляв саджанці дерев, кущів разом 10 штук тернопільська область, доставка нп 54 грн, пакували вони сімі в поліетиленову плівку

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Gendruk сказано:

Замовляв саджанці дерев, кущів разом 10 штук тернопільська область, доставка нп 54 грн, пакували вони сімі в поліетиленову плівку

що саме, як не секрет, і в кого?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Буквально вчора отримав чотири саджанці з Херсонської області висотою більше півтора метри запаковані в плівку. Доставка НП 65 гривень.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, rrid сказано:

якою службою доставки, і скільки заплатили за доставку за скільки штук?

 

аналогічне запитання - скільки коштувала доставка?

 

скільки саджанців дворічної яблуні, персика, сливи входить в контейнер, і скільки обходиться доставка?

пробував порахувати на калькуляторі нової пошти - доставка виходить дорожче за саджанець :(

доставка інтаймом. нова пошта зажерлася. я брала 11 саджанців. коріння було засипане вологою тирсою, в пакеті. і все до верху разом з гілками туго перемотане стрейчевою плівкою. ціни не пам'ятаю вже,два роки тому було, але зовсім дешево вийшло.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

застаріла інфа, інтайм нагнав прайс, подекуди дорожче НП виходить, а терміни - жахливі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 хвилин тому, Deemon сказано:

застаріла інфа, інтайм нагнав прайс, подекуди дорожче НП виходить, а терміни - жахливі

я в цьому році разів п'ять користувалася. норм все. ті самі 20кг об'ємної ваги на третину дешевше. по часові те саме.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, rrid сказано:

що саме, як не секрет, і в кого?

 https://m.ok.ru/dk?st.cmd=altGroupMain&st.groupId=58220008636477&_prevCmd=userAltGroups&tkn=746&_aid=groupOwnShowcase

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 годин тому, Kiolan сказано:

http://klioma-servise.in.ua/    15 км від Луцька 

восени брав в них саджанці, а зараз хіба в них є в наявності фруктові дерева???

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В Тарасово є ПЛОДОРОЗСАДНИК

https://www.ua-region.com.ua/20132063

Щоправда яка зараз там ситуація - не в курсі. Брав там дещо років зо 4 тому.

А ще портал для садівників - http://landscape.ua/ua

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 часа назад, rrid сказал:

восени брав в них саджанці, а зараз хіба в них є в наявності фруктові дерева???

 Восени були.  Купував.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 минуты назад, Kiolan сказал:

 Восени були.  Купував.

зараз в прайсі пусто

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

на Писаревського чоловік займається і продає різні саджанці та розсаду. Порекомендував колега, в котрого персик від цього садовода гарно плодоносить.

 

IMG_20170331_172607.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Вирощуємо в Торчині фруктові дерева, кущі. Наразі продаємо троянди. Самшит. Кампсіс. Жимолость. Лаванду. Юкку та інші. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

46 хвилин тому, Викуля сказано:

Вирощуємо в Торчині фруктові дерева, кущі. Наразі продаємо троянди. Самшит. Кампсіс. Жимолость. Лаванду. Юкку та інші. 

троянди в горшках маєте?

яка ціна від і до?

якщо можна, то фото сюди декілька.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...
  • 2 тижня потому...

Познайомився з людиною нещодавно. Займається саджанцями, робить посадку, обрізку та супровід садів.

Сайт http://knyazhiysad.in.ua

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...