Перейти до змісту

День перемоги - 9 Травня ... Свято?


jack74

Рекомендовані повідомлення

  • Відповідей 142
  • Створено
  • Остання відповідь

А де ж під час "палків" були наші "патріоти" ? Дe блокадники Семенченко , Соболєв ? З кремля наказ не підвезли ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 годин тому, vaz75 сказано:

А у нас зараз що? Поява буржуазних відносин в нашому селі (Луцьк зокрема). Заздрість, злоба, бажання зла іншому, корисливість, брехливість, збагачення за будь-яку ціну, нехтування нормами і правилами... Далі лічити? Чи Ви цього не помічаєте? Це тенденція, напревеликий жаль.

Ви в курсі, що капіталізм кращий (ну якщо можна це слово вжити стосовно економічної формації) за феодалізм і квазісоціалізм, при якому ми жили 70 років? а коли б були всі такі, як Ви пишете, то не було б майдану. Не було б надії на свободу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

47 минут назад, Oberegy сказал:

Ви в курсі, що капіталізм кращий (ну якщо можна це слово вжити стосовно економічної формації) за феодалізм і квазісоціалізм, при якому ми жили 70 років?

"Я ему про Фому, а он мне про Ерёму! ". Та хіба я проти квітучого капіталізму.

47 минут назад, Oberegy сказал:

а коли б були всі такі, як Ви пишете, то не було б майдану.

Терпінню всякому настає кінець. Навіть зломлені раби, спартанці, не витримали лихої долі.

47 минут назад, Oberegy сказал:

Не було б надії на свободу.

Надія є завжди.

Тільки от ми через різні окуляри дивимося на сьогодення. Я реаліст, єслі шо.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 часа назад, sergkots сказал:

Ну не всі ж такі. 

Не всі.

Але багато. І не я один такої думки.

Чому поляки бояться українців і не довіряють нам  
 
777192.jpg

Чому поляки бояться українців і не довіряють нам

Роман ФЕДЬКО

Поляки бояться українців, вони не довіряють нам. Ця недовіра має не лише історичне підґрунтя, але й суто побутове. Деяка частина поляків судить про українців та Україну ще й по поведінці наших заробітчан, яка не завжди є адекватною, навіть в українських реаліях.

Коли спілкуєшся з поляками, виявляється, що в їхній уяві наша країна має доволі нечіткі обриси: за східним кордоном лежать Львів, Чорногора й Горгани в Карпатах, далі – Київ над Дніпром, де Майдан Незалежності, Кам’янець-Подільський, Запоріжжя, Одеса і Крим. Півострів, попри російську анексію, сусіди надалі асоціюють з Україною.

Гарні й величні краєвиди, море, поля пшениці під блакитним небом, чорноземи, на яких вирощують гречку, соняшник, цибулю та кавуни. На цій землі живуть гостинні, щирі, чесні, працьовиті й горді люди, які цінують міцні родинні зв’язки. Це край, жителі котрого мають добру й дешеву їжу, зокрема борщ, а передусім дешевий алкоголь і цигарки. Одначе є там і негативи: погана туристична інфраструктура, нав’язлива присутність національної символіки та вибоїсті дороги, на яких чигає міліція, аби виписати штрафи.

Великий вплив на формування образу України в західного сусіда справила трилогія романів Генрика Сенкевича. Наша країна постає в ній як Дике Поле, земля козаків у червоних шароварах та вишиванках, сміливого Богуна, що мчить на коні широкими степами, чарівної народної музики, козацьких дум, бандури, Хмельницького та боротьби за свободу. Це легендарні терени неприборканого сходу, край свободи, зокрема й від правил. Тож поляки залюбки смакують солодкий дух анархізму: розпивають алкоголь на лавочках у парках і на площах, попри заборону, і користуються неправовими можливостями у веденні тут свого бізнесу, «адже це Україна». Хоча, коли правила не діють на їхню користь, починають обурюватися корумпованістю.

Утім, між двома народами все-таки досить великі відмінності в менталітеті. У Польщі корупція не становить невід’ємної частки повсякденного життя, тоді як у нас це явище глибоко закорінене: українці дають хабарі, бо звикли до цього, так їм зручно, тому що мусять учитися, працювати й лікуватися. Водночас Україна більш неоднорідна, тут серйозніші розбіжності між Харковом та Львовом, ніж у Польщі, наприклад, між Краковом і Гданськом. Помітно, до речі, що бачення нашої держави змінюється залежно від регіону. Поляки часто сприймають Україну крізь призму Львова чи іншого відвіданого міста.

У польському суспільстві надалі побутують стереотипи, упередження та міфи щодо українців. Найглибше вони вкорінені власне на прикордонні, де ще пам’ятають старі рани етнічних убивств і акції з депортації українців «Вісла». Легенда завжди має свій темний бік. Наших співвітчизників сприймають, окрім іншого, як жорстоких, непримиренних і підступних. Й понині у спілкуванні з поляками відчуваєш їхню напруженість, навіть певну наляканість, коли вони дізнаються, що ти не просто українець, а ще й учасник війни…

Польське суспільство, як і будь-яке у своїй масі, має неоднорідні політичні погляди та переконання. Їхня свідомість, уявлення про нас, українців, має доволі міфічне забарвлення із такими собі кривавими вкрапленнями. Неодноразово чув, як у слід мені дехто з поляків казав: “Волинь, гайдамака…”. Звісно, мене такими словами, особливо “гайдамака”, образити неможливо, однак суті то не змінює.

Поляки бояться українців, вони не довіряють нам. Ця недовіра має не лише історичне підґрунтя, але й суто побутове. Деяка частина поляків судить про українців та Україну ще й по поведінці наших заробітчан, яка не завжди є адекватною, навіть в українських реаліях.

«Всі українці – алкоголіки й бандити, ви лише вмієте пити, воювати з дітьми та створювати страшні ДТП на наших вулицях», – якось сказав мені один поляк. А потім додав: «Львів – польське місто, і якщо Військо польське захоче його взяти, то зробить це за 7 днів, адже у вас всі п’яниці…».

Звісно, я не міг промовчати, почувши таку шовіністичну заяву.

– Один уже Київ за 5 днів «взяв», та так, що ті «визволителі» й досі лежать у степах Донбасу. Не варто судити по українцях, по тих особах, що не бачать світу білого через зловживання алкоголем, зрештою, українські заробітчани не всі алкоголіки, й не всі українці є заробітчанами, тож не варто вам повторювати помилок Росії стосовно України.

Вірус шовінізму живе в польському суспільстві. Він не такий прогресуючий, як у тій же РФ, й особи з такими поглядами, по суті, відсутні біля керма держави, і його вплив на прийняття державних рішень у Польщі майже дорівнює нулю, однак події у Грушовичах засвідчили, що проблема польського шовінізму реальна.

Польська держава, незважаючи на в цілому дружню політику стосовно України, таємно, завуальовано проводить таку собі мирну асиміляцію українців.

Сотні тисяч карт побиту, виданих українцям, карт поляків та інших документів, що по суті дають право на постійне мешкання у Речі Посполитій, засвідчують це. Їхня політика набагато витонченіша й підступніша. Крок за кроком Польська держава за бажання може досягнути того, чого ніяк неможливо отримати військовим шляхом. Мирна, поступова асиміляція, окупація…

Ще перебуваючи в Україні, побачив у Луцьку польський автобус, на якому з боку великими літерами було написано: “Креси Тур”. Для необізнаного українця ця фраза нічого не говорить. Однак людина, яка більш-менш знає історію України, цей вислів – чергове підтвердження, що вони марять східними кресами (західні українські, білоруські та литовські землі, що входили до складу Речі Посполитої до 1939 року).

Чи можливий, приміром, напис на німецькому автобусі: “Рейхскомісаріат Україна” чи “Протекторат Богемія та Моравія”? Звісно, що ні, адже німецьке суспільство, на відміну від польського, раз і назавжди вилікувалося від хвороб ксенофобії, імперіалізму та шовінізму.

Згадаю розмову з польським приятелем, який розповів, що батьки в дитинстві за погану поведінку лякали його Бандерою. Український провідник поставав у дитячій уяві грізним дядьком із бородою, який причаївся в лісі, щоб викрадати неслухняних дітей.

Ось такі неоднозначні польські «друзі».

І все-таки нам слід шукати шляхів зближення. Адже українсько-польські відносини віднедавна стали справді добросусідськими, хоча завжди були суперечливими. В цілому польське суспільство лояльно й доброзичливо налаштовано стосовно України та українців.

Пригадаю слова одного літнього поляка, який сказав, що без незалежної, сильної України не буде й Польщі. І якщо цю просту аксіому не зрозуміють у Варшаві та Києві, нам знову не минути біди, адже московський звір не вмер, він живий і лише мріє про нове загарбання наших земель… Ми маємо співпрацювати, товаришувати, допомагати один одному.

Окрім того, в минулому були моменти консенсусу, скажімо, гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний захищав Річ Посполиту від турецьких військ Османа ІІ в Хотинській битві 1621 року. Або приклад Симона Петлюри як позитивної постаті й союзника Юзефа Пілсудського. Власне, маршал був упевнений, що слід допомагати Україні, бо це і в інтересах Польщі. Видається, що українці більше знають про поляків, ніж навпаки. Сьогодні нас розділяють радянська спадщина, візовий режим, прозахідні пріоритети Польщі та брак виваженої культурної дипломатії в Україні.

Відео на цю тему дивитися тут

Роман ФЕДЬКО, історик, учасник АТО
Hide  
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, vaz75 сказано:

Не всі.

Але багато. І не я один такої думки.

Так багато. Але чи потрібно самих себе принижувати через таку "більшість"? Можливо варто рівнятись на кращих і їх ставити на перед? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зі  статті зрозумів, що поляки білі і пухнасті.

Українців ніколи не зраджували, а те що вважалося зрадою це просто невірно українцями трактується.

Те що у них манія східних кресів то це можна вибачити (ну вродилися поляки з такою вадою, що ж тут поробиш).

Пілсудський теж був зашибісь хлопець (або я щось не так зрозумів), а після того як Петлюра допоміг Польщі і Україна натомість отримала ножа в спину, то це теж пусте. Просто поляки нас бояться і не розуміють, адже ми в їх очах пяниці.

Зручно, мля.

І якого ми (чи я) повинні їм після цього щось доводити і заглядати в гочки?

Ненависті нема, просто тверезе розмірковування чому українці повинні їм бути щось винні і щось доводити? З якого буя? Взагалі чому українці і Україна повина будь кому щось доводити? Особливо тим в кого слина капає при погляді в нашу сторону.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, vaz75 сказано:

Я реаліст, єслі шо.

а я взагалі песиміст і до майдану взагалі сумно дивилась на перспективи України. Але ми маємо пройти цей шлях. Щодо Нечуя, а також суспільства споживання, то він трішки перебільшує, бо по життю був аскет і відлюдник, Ви також, бо не все так погано в нашому домі. От кажете злі люди, стяжання. А я вчора чисто випадково була свідком розмови двох дівчат, одна з яких не спала цілу ніч, бо знайшла на смітнику ще сліпе цуценя. І вони з мамою цілу ніч його зігрівали і годували. Це наша молодь. Знаєте, таке собі дівча розмальоване, з сантиметровими нігтями, в модних штанях, з отакенним телефоном і надутими губками. Хто б подумав, що вона не спала всю ніч і годувала зі шприца цуценя. Ми не втратили ні людяності, ні співпереживання. Як і Європа, до речі. Просто скрізь є погані люди, так сталось, що їх краще видно, просто.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 хвилин тому, S30 сказано:

З якого буя? Взагалі чому українці і Україна повина будь кому щось доводити?

згодна на всі стопітсот. Притомні поляки все те прекрасно розуміють. А частина їхніх політиків там просто робить собі рейтинг на українському питанні, про яке пересічні поляки і слухать не хочуть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Екс-капітан збірної України з футболу "засвітився" на параді в Росії з георгіївською стрічкою. ФОТО

11.05.2017, 10:26  1581  2

1494485446_8816_timoschuka_sfotografuvali_z_georgijivskoyu_strichkoyu_500x317.jpgТимощука сфотографували з георгіївською стрічкою / volynpost.com

Почесний громадянин Луцька, екс-капітан збірної України Анатолій Тимощук "засвітився" із георгіївською стрічкою. Це сталося під час урочистих заходів із нагоди Дня перемоги у Санкт-Петербурзі, передає Волинь Post.

За інформацією прес-служби пітерського "Зеніту", з нагоди 72-й річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні футболісти и тренерский штаб ФК поклали квіти до монумента "Мати-Батьківщина" на Піскаревському меморіальному кладовищі.

На світлинах клубної прес-служби із георгіївською стрічкою на квітах "засвітився" і Почесний громадянин Луцька Анатолій Тимощук.

 

18342401_1490669201008548_7550332998448596907_n.jpg

18342488_1490669261008542_7639302700640972172_n.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, sergkots сказал:

Так багато. Але чи потрібно самих себе принижувати через таку "більшість"? Можливо варто рівнятись на кращих і їх ставити на перед? 

Ти питання кому задав? Рівняйся, я тільки за. Мені немає на кого рівнятися, я поводжу себе на Батьківщині (та й за її межами) достойно. На мою думку, звісно. Ліс не пиляю, бурштин не копаю, бюджет не пиляю, землі не дерибаню, податки і комуналку плачу, пішоходів на переходах пропускаю, на червоний не їжджу, по газонам не паркуюся\не ходжу, не смічу, людям не грублю... Якщо ж на чиюсь думку я щось не те роблю чи всупереч законам\нормам\правилам\моралі, завжди готовий вислухати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Oberegy сказал:

Але ми маємо пройти цей шлях.

Ми не маємо іншого шляху, ми приречені ним йти.

А ще цікаво почути від Вас, якщо ж все ж українці не "кайдаши" і так багато добра і злагоди, звідки ж росте коріння і гілля ненависної "на людях" і такої бажаної особисто для себе корупції?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Oberegy сказал:

згодна на всі стопітсот. 

1 час назад, S30 сказал:

Взагалі чому українці і Україна повина будь кому щось доводити? 

 

 

Повинні, ще й як повинні - собі і своїм нащадкам.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 хвилин тому, vaz75 сказано:

Повинні, ще й як повинні - собі і своїм нащадкам.

але не сусідам.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

33 хвилин тому, vaz75 сказано:

Повинні, ще й як повинні - собі і своїм нащадкам.

Взагалі то мова не про нащадків, а  ,як помітила Обереги, сусідів.

Собі я теж нічого доводити не маю потреби. Роздвоєнням особистості не страждаю.

Та й унтерменшем по відношенню до будь кого себе не вважаю щоб лізти комусь в дупу.

З якого переляку я повинен доводити тим самим полякам, що я кльовий пацан і свій в доску і всі ті цистерни гівна які наробили вони мені не пахнуть. Бо на їхню думку (так вже історично вони вважають українців, бо їм так хочеться) я псякрев холоп, а вони пани, а мені так хочеться бути їм братом? Та ну нах. Я ще поважаю себе.

Не захочуть жити по людськи, то срав їх пес. Ні собі ні нащадкам такого приниження не бажаю.

Ти думаєш поляки такі пухнасті і європейські? Поспитай що про них європа думає. Звісно якщо на питання "хто всрався" поляки чим дуж будуть кричати "невістка" (Україна), а та "невістка" тихенько мовчатиме і обіжатиметься в тряпочку то зрозуміло що всі вважатимуть її винною.

Надіюсь думка зрозуміла?

Звісно можна зробити вигляд що ніц не сталося, а  в памяті зробити зарубку, бо не начасі. Але не так як це проходить зараз

 

А нащадкам не доводити щось потрібно, а залишити державу придатну для життя, а не для виживання і не таку, котра на любе "а ну цить, бо я так сказав" буде падати в коліна.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

30 минут назад, S30 сказал:

Взагалі то мова не про нащадків, а  ,як помітила Обереги, сусідів.

Собі я теж нічого доводити не маю потреби. Роздвоєнням особистості не страждаю.

Та й унтерменшем по відношенню до будь кого себе не вважаю щоб лізти комусь в дупу.

З якого переляку я повинен доводити тим самим полякам, що я кльовий пацан і свій в доску і всі ті цистерни гівна які наробили вони мені не пахнуть. Бо на їхню думку (так вже історично вони вважають українців, бо їм так хочеться) я псякрев холоп, а вони пани, а мені так хочеться бути їм братом? Та ну нах. Я ще поважаю себе.

Не захочуть жити по людськи, то срав їх пес. Ні собі ні нащадкам такого приниження не бажаю.

Ти думаєш поляки такі пухнасті і європейські? Поспитай що про них європа думає. Звісно якщо на питання "хто всрався" поляки чим дуж будуть кричати "невістка" (Україна), а та "невістка" тихенько мовчатиме і обіжатиметься в тряпочку то зрозуміло що всі вважатимуть її винною.

Надіюсь думка зрозуміла?

Звісно можна зробити вигляд що ніц не сталося, а  в памяті зробити зарубку, бо не начасі. Але не так як це проходить зараз

 

А нащадкам не доводити щось потрібно, а залишити державу придатну для життя, а не для виживання і не таку, котра на любе "а ну цить, бо я так сказав" буде падати в коліна.

Чого ви вчепилися до тих поляків, я навів їх як приклад думок, не більше. З нашим колись потенціалом ми б поляків догнали і перегнали і нікому нічого б не доводили. Але знашим з народу керівництвом "маємо те що маємо". Ой згадується мені тема на Борді про недавання взяток митникам...

Але спакуха. В нас все гаразд. Вірним шляхом йдемо. Розкрадаємо втіхаря все що залишилося, а потім звалимо єслі шо...От халепа, я в прольоті, бо моїм нащадкам навряд крім боргів трил'ярдних і новопанів з гігагектарми орендованої на 1000 років землі навряд щось залишиться, окрім честі і совісті :). А ще лисі Карпати, вимиті ліси, смердючі худобопоховальні ями. А що ти, якщо не секрет, залишиш нащадкам?(не стьоб, реально цікаво).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Oberegy сказал:

але не сусідам.

Я Вас умоляю: брати в сусідів (не тільки в поляків) гроші і плювати на них? Це ж так по-українськи! Та й не казав я, що ми їм щось маємо доводити, взагалі-то.

Я взагалі диву даюсь, коли нам виділяють якийсь черговий транш\допомогу\кредит, спостерігаючи лядство влади в цій країні. :wacko:

Тема пішла взагалі не про 9-травня, як завжди. Ех. Все виною @Юріч:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як кажуть "тицьпиздиць".

Це не я вчепивсчя, а ти виклав статтю чого вони нас так бояться і які ми хєрові. :)

Ти ж почав які українці хєрові і все хріново.

Власне Америки ти не відкрив і всі й так знають як тут все "пречудово", але й ти рецепта не даєш як все виправити.

Якщо накотило і хочеться поговорити то так би і написав, а від того що ще раз нагадаєш про те що кожен і так бачить ніц не зміниться.

 

Щодо спадку нащадкам, то постараюсь залишити якомога  краще наскільки це в моїх силах. Бо моїм дітям тут жити.

А стосовно кредитів, грошей, плювків і хто віддаватиме це гарне питання до влади, а не до рядових громадян.

І "а ви самі їх вибрали" - не аргумент.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...