Перейти до змісту

Новітня русифікація


Рекомендовані повідомлення

1 година тому, alexvvv сказано:

кононовичі?

це повії, які заробляють в сфері комунізму-сепаратизму. до класичних сєпарів їм як до апендицита через сраку.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 901
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

6 часов назад, case_l сказал:

Та не знаю - що доброго для людства зробили москалі? Навпаки, коли ми користуємось російським - обмежуємо свій світогляд.

вибач, але цим реченням ти вже обмежив свій світогляд

  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, MANJAK11 сказано:

вибач, але цим реченням ти вже обмежив свій світогляд

Пане @MANJAK11 , ткніть носом, конкретно в чому саме?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

26 минут назад, case_l сказал:

Пане @MANJAK11 , ткніть носом, конкретно в чому саме?

в смислі в чому ? Література, поезія, наука, й так далі. Сама така постановка питання це ВЖЕ обмеження світогляду, хоча й виразилось явно це лише за певних обставин

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин тому, case_l сказано:

Пане @MANJAK11 , ткніть носом, конкретно в чому саме?

Хоча б читати Буніна "Окаянные дни" не вдасться... А варто.

Ну і ще багато чого. Пан @MANJAK11 вище писав...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 годин тому, MANJAK11 сказано:

в смислі в чому ? Література, поезія, наука, й так далі. Сама така постановка питання це ВЖЕ обмеження світогляду, хоча й виразилось явно це лише за певних обставин

Не думаю, що їхня література та поезія варта десятків мільйонів знищених українців та десятків мільйонів русифікованих. Нашу ж то вони забороняли. Світогляд? Він був штучно обмежений русскім міром. Забрали більше ніж дали... А взяти наукову літературу  за часів совка - або москальське або ніяке. Зараз інтернет зруйнував цю ізоляцію, але духовні каліки залишились - виросли і не знають рідну мову.

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ой. Руська мова то такий вірус. Він вкореняється сам. Моя менша, надивившись мультиків (нікелодіумів, Діснеїв...) і ютубів (міс Кейті), вже вміє (я її не вчив, а навіть навпаки), грається ляльками і гутарить суржиком. На питання чому не українською, відповідає: мені так подобається. Дивитися ту малу кількість українських мультів відмовляється на відріз. Ютуб? Та він весь русифікований. Але я її завжди виправляю при спілкуванні з нами, в шутку страшу, що віддам москалям (вона їх прирівнює до циган).

  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, vaz75 сказано:

Ой. Руська мова то такий вірус. Він вкореняється сам. Моя менша, надивившись мультиків (нікелодіумів, Діснеїв...) і ютубів (міс Кейті), вже вміє (я її не вчив, а навіть навпаки), грається ляльками і гутарить суржиком. На питання чому не українською, відповідає: мені так подобається. Дивитися ту малу кількість українських мультів відмовляється на відріз. Ютуб? Та він весь русифікований. Але я її завжди виправляю при спілкуванні з нами, в шутку страшу, що віддам москалям (вона їх прирівнює до циган).

Вихід один - заюзати ще більш вірусну культуру - англійську. Пояснити реальність - все кацапське то гівно (українці мають право це казати, бо відчули це все на власній шкурі, пішла в сраку їх ліріка і любов - верне), а англійське - то круто і тому є 100500 пояснень. Англійське не конкурує з українським - занадто різні сфери використання і в дечому навіть буде підганяти.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

хулі ж ти стільки російськомовного лайна вкидаєш? перекладай перед репостами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Повинна бути чітка державна програма зворотньої українізації, не насильницька, але стабільна. Нормально було започатковано при Ющу, але захєрена послідовниками. Кожен громадянин має усвідомити сам, що розмовляти українською - це модно. А не як зараз (та й за радянських і пострадянських часів) - сільпо. Однією з причин переїзду з Хмельницького в Луцьк було не прийняття суржикозростання. Я себе, старшу дочку і дружину на 80% відучив від русизмів завдяки корегувань і україномовного оточення (в основному). Якщо 4 роки назад у Хмельницькому "расійськомовного"  (суржикомаскваподібного) населення було 50-60%, то зараз 80-85% і тенденція не на користь української мови, нажаль. Про Київ я промовчу - дикість.

  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Читати російських класиків, чи слухати російські переклади фільмів, чи слухати пісні російською для себе це ніяк не означає москалізуватися, я як розмовляв українською, так і буду нею розмовляти.

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, zplanetaz12 сказал:

Тобто якщо я читаю Єсеніна, але не псячомовний оригінал, а переклад українською мовою то я обмежую себе в чомусь?

Взагалі любих письменників краще читати в оригіналі, бо віддтінки мови, майже неможливо абсолютно точно перекласти. І має бути майстер перекладу, який досконало володіє мовами, при цьому ще й поет...

Колись була пародія на переклад Пушкіна "паду ли я стрелой пронзённый, иль мимо проскочит она" "впаду чи я дрючком пропертий, чи мимо прошпандьорить він". Ще була байка про філологів, коли одна група з російськоï переклала на англійську вірш, а інша цей вірш з англійськоï назад на російську. Виявилось що зміст вірша абсолютно втрачений. Кому цікаво погуглить про це

Нажаль я поки що з чужих мов можу читати російську. Пробую читати англійську, хоча це дуже важко. Але корона з голови не падає...

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 11.08.2016 at 23:17, romaxa11 сказал:

На жаль, ви вийняток, який підкреслює правило.

Таких "вийняткових" є досить багато в нашому Луцьку. Причому серед них є десятки стареньких етнічних росіян, які оселилися тут одразу після війни, знають мову, схвально прийняли проголошення Незалежності, голосують за Юльку та читають "Експрес" українською. Єдине, що не співають українських пісень і не носять вишиванок.
Друже, переважна більшість нас, народжених на Західній Україні росіянками, асимілювалися, маємо західноукраїнський менталітет, а мова російська - вона як родимка на тілі, прикритому одягом - про її наявність знають тільки найближчі люди. Але ж вона - не тавро!
Діти наші - вже білінгви.
До речі, волинські нащадки чеченок, армян, татарок, узбечок - теж білінгви, мають по дві рідних мови. 

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 часов назад, case_l сказал:

Не думаю, що їхня література та поезія варта десятків мільйонів знищених українців та десятків мільйонів русифікованих.

а німецька література та наука варта десятків мільйонів знищених людей по всій планеті ? Шановний, ви дикий заангажований вишиватнік

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, case_l сказал:

@Ivanna жили би в Києві - розмовляли би російською. Була би одна мова :)

Нє нада ля-ля. То залежить від людини. Знаю одного лучанина, який давно переїхав до Києва. Не русифікувався, досягнув значних висот. Листування і спілкування всеоредині компанії вів виключно українською. Так, при рохмові з клієнтами переходив на російську, до цього спонукав етикет. Але всередині родини спілкувався українською.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 годин тому, vaz75 сказано:

Нє нада ля-ля. То залежить від людини. Знаю одного лучанина, який давно переїхав до Києва. Не русифікувався, досягнув значних висот. Листування і спілкування всеоредині компанії вів виключно українською. Так, при рохмові з клієнтами переходив на російську, до цього спонукав етикет. Але всередині родини спілкувався українською.

А хто він за національністю? Мова була про те , що росіянин, потрапивши в Київ, не перейде на українську. Якщо лучанин потрапивши в Київ русифіковується - це дуже погано.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 годин тому, MANJAK11 сказано:

а німецька література та наука варта десятків мільйонів знищених людей по всій планеті ? Шановний, ви дикий заангажований вишиватнік

Чию мову забороняли німці витісняючи її німецькою?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, case_l сказал:

Мова була про те , що росіянин, потрапивши в Київ, не перейде на українську.

Та ну. А я вважав, що тема про русифікацію - перехід з однієї мови на руську. А те що ти кажеш - то українізація (таке відбувається вкрай рідко і не надовго.

 

2 часа назад, case_l сказал:

Якщо лучанин потрапивши в Київ русифіковується - це дуже погано.

Лучанин, чернівчанин, львівянин, яка різниця? В основному, переходять на російську (як правило, суржик), пристосовуючись до середовища, що їх оточує, як ти казав раніше. Але є виключення, що не можуть не радувати.

 

Я коли працював на одній фірмі за часів Ющенка та Януковича і приїжджав до Києва, то всі поголовно разгаварівали па-русскі. Але я з ними говорив виключно українською. І о диво, вони нехотя теж починали спілкуватися українською, при чому іноді чистіше, аніж я. Парадокс.

А зараз навіть на гарячих лініях часто не хочуть переходити на українську.

Так що русифікація йде семимильними кроками.

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти



×
×
  • Створити...