Перейти до змісту

Незаконний видобуток бурштину


jack74

Рекомендовані повідомлення

Віталій СК, Ага, і скоро полетять темки, продаю б/у лопати вибір величезний. :_07:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 339
  • Створено
  • Остання відповідь

Вже за годину кількість старателів значно збільшилася до 5 тисяч осіб

А уявіть якщо всю ту араву в загон виловити, мобілізувати і на полігон в тучино поганяти з місяць, уявляєте яка б то була потужна дивізія, вони б на фронті окопи на всьому кордоні з кацапією за ніч на три лінії оборони нарили. а якщо таким чином зачистити всіх копачів бурштину уявляєте який потужний бульдозер ми б отримали.

Ну а якщо реально то всіх їх(тисяч 100 таких на три області набереться точно) окремим законом під мобілізацію і щоб сутками на полігоні з окопів і смуг перешкод не вилазили і на фронт, так хоч якась користь державі і суспільству буде.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вже за годину кількість старателів значно збільшилася до 5 тисяч осіб

А уявіть якщо всю ту араву в загон виловити, мобілізувати і на полігон в тучино поганяти з місяць, уявляєте яка б то була потужна дивізія, вони б на фронті окопи на всьому кордоні з кацапією за ніч на три лінії оборони нарили. а якщо таким чином зачистити всіх копачів бурштину уявляєте який потужний бульдозер ми б отримали.

Ну а якщо реально то всіх їх(тисяч 100 таких на три області набереться точно) окремим законом під мобілізацію і щоб сутками на полігоні з окопів і смуг перешкод не вилазили і на фронт, так хоч якась користь державі і суспільству буде.

чим ти їх вмотивуєш? заград отрядом?)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

чим ти їх вмотивуєш? заград отрядом?

ще й не таких мотивували, знайшов чим перейматись. потрібно лише бажання, стаття за незаконний видобуток від 5років, всі бригадири і смотрящі мають сісти на протязі місяця-двох на реальні строки від 5р., всім решта кого впіймали копачем або тюрма або служба, звісно якісь не захочуть чи дезертирують так відразу сядуть з своїми бригадирами, і все решта ходитимуть шовкові. нема лише бажання зверху.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як і обіцяв, розповім свою історію незаконного видобутку.

Карта стаціонарних блокпостів Національної Гвардії України та "клондайку":

post-28506-0-74042800-1445859654_thumb.j

У селі Вовчицьк мешкає моя бабуся, якій я в суботу 24 жовтня вирішив завезти 20 мішків пшениці. Їхав через Маневичі, а далі через ліс є пряма дорога, насипана щебнем, по якій лісовози возять колоди. У лісі натрапив на блокпост НГУ. Зупинився, проте до машини ніхто не підходив - хлопці якраз обідали. Мені махнули рукою, мовляв їдь далі.

За два кілометри до села почали зустрічатись перші групи бурштинокопачів чисельністю 20-30 чоловік кожна, повертались із промислу. Таких груп зустрів 5. Біля ставків стояли два автомобілі зі спущеними колесами - видно власники невдало залишили авто.

В'їхавши в село, відкрив рот від подиву - сотні машин, тисячі людей.Майже всі з номерними знаками сусідньої області.

Після того, як вивантажив зерно, долучився до розмов чоловіків на дорозі, які розповідали про свої сьогоднішні та минулі здобутки. Запропонували мені сходити завтра. Хоч плани на неділю я вже мав ( хотів сходити за грибами), та піддавшись своїй цікавості, вирішив піти, тим більше, що мій дядько теж збирався.

В неділю після сніданку зібралися на "клондайк" (багато копачів кажуть "каландайка"), дядько дістав нову лопату, так звану "американку" - пояснив, що такою краще землю з ями викидати. Я ж копати не збирався, але, щоб не виділятися з юрби, вирішив взяти старого "городника".

Від села до "клондайку" іти близько 4 км. По дорозі іде безліч груп, різних за чисельністю і складом. Молоді хлопці, чоловіки та жінки. Чим ближче до кінцевого пункту, тим більше стає копачів, групи з'єднуються в шеренгу, яка розтягується на кількасот метрів. Перед "клондайком" дорогу перегородили бійці НГУ. Юрба копачів, чисельністю близько 1500 осіб, розтягнулась вздовж кордону. Далі під заклики іти вперед, розділились на дві групи: одна пішла в бік нацгвардійців, інша залишилась стояти. Юрба несамовито викрикувала "Слава Україні!" та відповідала сама собі ж "Героям слава!". Бійці НГУ відійшли в бік і перша група рушила до ям. Я влився поміж них. Дехто почав бігти, щоб зайняти кращі місця.

Я очікував побачити на "клондайку" "місячний ландшафт", але, на диво, майже всі дерева стояли вертикально між ямами. Заглянувши в ями, я зрозумів, чому багато людей несли відра - в ямах за ніч підійшла вода. Ями були глибокі, більше трьох метрів.

Вибравши зручне місце в центрі, я сперся на лопату і почав спостерігати. Хто мав відро - черпав воду, хто ні - шукав відро. Далі почали копати, хто докопався до синьої глини (на жаргоні копачів "синька") вчора - викидав глину наверх, а там компаньйони старанно перемацували її руками, адже саме в ній знаходяться поклади бурштину. За 15 хвилин почали доноситись крики зі сторони другої групи - вони теж прорвали оточення та йшли до ям, вигукуючи патріотичні гасла. За 20 хвилин я замітив, як копачі біля однієї з ям почали діставати з глини камінці розміром з волоський горіх.

Я розраховував пробути на "каландайці" близько години, а тоді вийти з оточення понад залізничною колією ( за двісті метрів знаходиться колія Ковель - Сарни).

За пігодини від прориву кордону з краю "клондайку" зі сторони наметового містечка НГУ долинули крики - нацгвардійці підійшли впритул до ям, розтягнувшись ланцюжком по лісі. Почалися перші одиночні постріли в повітря. Крайні копачі почали зміщуватись до центру, почали лунати крики "Стоїмо", "Збираємось в кучу". Всі зібрались в центрі "клондайку", бійці НГУ підійшли впритул. Крайні копачі намагались пробратись в середину натовпу. Пролунала серія черг з автоматів над головами і неконтрольована юрба кинулась в сторону колії...

Далі буде.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В суботу ввечері бачив біля Варшавки колонну автомобілів Краз НГУ штук 10, на чолі якої був броньований "Козак". Ще подумав що нацгвардія на ротацію під вибори приїхала.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я біг в натовпі, намагаючись не відставати, хоча "біг " це занадто сказано, найкраще підійде фраза "скакав, наче мавпа" серед ям, куч піску та сосен. Дехто падав у ями, які сам же недавно копав, дехто падав на землю і по ньому бігли, втоптуючи в пісок. Автоматні черги не вщухали. Вибравшись за межі ям, я вперше озирнувся. Навіть зараз перед очима стоїть сцена, як бравий нацгвардієць, забігши збоку, вдарив незграбного чоловіка кийком в переносицю. Хто впав чи просто не здужав бігти, били гумовими кийками, ногами, прикладами. Під ногами мелькали лопати, рюкзаки, куртки, шапки, хтось губив взуття, хтось викидав все лишнє, що заважало бігти.

Натовп зупинився лише видершись на колію. З лісу поволі виходили бійці НГУ. Знову почали лунати крики "Стоїмо", почались одинокі постріли, та ніхто не втікав... До першої автоматної черги.

Нацгвардійці гнали натовп на південь в бік села Лісове, почались вигуки "Нас женуть в болото", "Попереду болото". Я вирішив покинути копачів, взяв напереріз вправо, доки не залишився на самоті. Зупинився перед канавою, повною води, віддихався та оцінив ситуацію. Мене ніхто не переслідував, а юрба була метрів за триста від мене. Звідти лунали вигуки " В кучу", "Стоїмо". Очевидно їх загнали в болото та оточили.

Я повільно просувався вздовж канави в західному напрямку. За криками було чути, що натовп теж погнали в західному напрямку, я звернув на північ та вийшов до колії. Помітив, що лопату з рук я не випустив до цих пір. Виглянувши з кущів в двохстах метрах побачив трьох нацгвардійців на колії. Вирішив повернутися до того місця, де нас перегнали через колію і пішов на схід. По дорозі натрапив на місце, де раніше копали бурштин. Біля півгектара землі поряд з рельсами було перекопано. Посередині стояв закинутий кунг із нарами.

Місце, де нас переганяли через колію, нагадувало звалище. Одяг, взуття, лопати, тормозки з обідами, банки з консервацією, пляшки з водою, хтось щось губив, хтось викидав, щоб не заважало бігти. З цікавості вирішив перейти колію, там відкрилась така ж картина - від колії і до ям загублені та викинуті речі, і ніхто за ними не повертався. Підійшов впритул до "клондайку", копачів не було, але метрів за тридцять від мене йшли між ямами три нацгвардійця. Я стояв, вони, побачивши мене теж зупинились і ми дивились один на одного кілька секунд. Я почав відходити в бік, вони за мною. Я зупинився, вони теж. Знову подивились кілька секунд один на одного. Один з них показав рукою в бік Маневич, я показав туди ж і запитав "Тудою обходити?" , він знову підняв руку в тому ж напрямку і сказав "Давай-давай".

Повернувся до колії. В очі кинулась непогана лопата фірми "Центроінструмент", захопив її з собою з думкою "В господарстві згодиться" та пішов в сторону Вовчицька.

Далі буде...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В суботу ввечері бачив біля Варшавки колонну автомобілів Краз НГУ штук 10, на чолі якої був броньований "Козак". Ще подумав що нацгвардія на ротацію під вибори приїхала.

Бачив цю колону в Ківерцях в обід в неділю, рухалась в напрямку Маневич, крази вантажні й легкові броньовики, козак, з 5 автобусів різних, загалом машин 20.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По дорозі зустрів хлопця, розговорились. Він з Рівного, приїхав в Кузнецовськ до знайомих, щоб їхати копати бурштин. В суботу були теж. Казав накопали нормально і вийшли без проблем близько шостої вечора в сторону Вовчицька. Хто виходив в суботу в сторону Лісового, тих затримували та роздавали кийків. Про кількість заробленого я не питав, але по розповідях, що чув у селі 1300 мертвих єнотів за три години це ще не сильно повезло.

За два кілометри від "клондайку" лежав на дорозі чобіт, пару якому я бачив біля колії. Видно його власнику надоїло іти в одному чоботі, ліпше босяком.

В селі вже на повну сусіди переказували один одному байки одна іншої краще. Що Коломойський пригнав підмогу - НГУ з Дніпропетровська, вони ганяли людей по лісі димовими та світлошумовими гранатами, стріляли бойовоми та кричали "Бандери, повбиваєм!". Напевно в селі за "УКРОП" не дали жодного голосу на виборах. :_07:

Почав збиратися до Луцька. Кинув у бус три мішки картоплі, ящик моркви, чоботи, спецодяг та трофейну лопату. Якраз родина вийла на дорогу мене проводжати, як із-за повороту на швидкості виїхав сусід та його син на мотоциклі з двома лопатами. Тільки повернув до себе в двір, слідом "на всіх парах" вилетів броньовик КОЗАК, проїхав мимо нас в кінець вулиці та зупинився. Розвернувшись поїхав назад та став біля того ж сусіда, який вже вийшов на дорогу. Ми думали, що його зараз заберуть, а вияснилось, що тільки запитали чи не бачив куди дівся мотоцикліст. :_07:

Після цих подій лопату виклав з машини та виїхав до Луцька. Вагався кудою їхати, бо через ліс дорога виявилась занадто розбитою лісовозами. Посеред села мене зупинили два чоловіка. Попередили, відразу за селом навпроти церкви новий блокпост. Оглядають кожну машину. Вирішено! Їду через Лісове - Гуту Лісівську.

Відразу ж за селом стояли два КрАЗи та зо три десятки нацгвардійців. Зупинили, оточили авто, не представлялись, вели себе нахабно та зверхньо. Довелось запобігати незаконному обшуку автомобіля. Після того, як хтось з них запропонував висипати всю картоплю на землю, довелось пояснити свої та їхні права та обов'язки. Після чого відпустили.

На блокпосту №3 зупиняли двоє. Привітались, представились, розмовляли чемно та ввічливо. Після огляду швидко відпустили. В лісі стоїть великий намет та автобус Богдан. Працював генератор.

На блокпосту №2 машину не оглядали, попросили пред'явити документ, що засвідчує особу. Зауважень до їхньої роботи немає. Теж намет та Богдан. Збоку на траві два нацгвардійця з кийками показували один на одному різні захвати та больові прийоми. :_07:

На першому блокпосту намета не помітив, стояли два КрАЗи. Зупинили, не представились, після мого зауваження виправились, швидко оглянули машину та відпустили.

На всіх блокпостах, крім третього не подавали чітких сигналів зупинитись та не вказували жестом на місце зупинки.

Далі буде...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Замість висновку:

Місцеве населення не розуміє, чому їм не дають копати, але зрештою погоджуються, що якби рівненські не приїздили, то вони самі не йшли б копати. Говорять, якщо їм не дають копати, значить хочуть все забрати собі. Ходить байка про триста ув'язнених з Маневицької колонії, яких два тижні щодня привозили копати. На рахунок недільного розгону говорять щось на зразок "олігархи прийшли до влади на крові та продовжують кров'ю правити та душити народ".

Роботу МВС оцінюю незадовільно. По перше нічого не зроблено для запобігання вільного доїзду бурштинокопачів. Все як завжди: не шукають причину, а борються з наслідками. Перекрито тільки два напрямки - на "бетонку" через Лісове і Гуту Лісівську (цим шляхом раніше їхали сарненські копачі) та на Маневичі через ліс і то без толку (дивись початок чого). Зовсім не перекритий напрямок через ліс на Велику Ведмежку - Цміни (основний теперішній шлях сарненських бурштинокопачів та кузнецовських, як в Костюхнівці було перекрито). Напрямок на Кузнецовськ через Костюхнівку був перекритий, коли минулого разу наїхали копачі, згодом блокпост зняли.

Роботу політиків та чиновників взагалі оцінювати не берусь, там немає що оцінювати, бо вони нічого не роблять для виходу із ситуації. Мені достовірно відомо, що на Житомирщині знову працюють помпи та копають ями. Ніхто поки не ганяє, а темпи видобутку з кожним днем зростають.

Заборонами проблему не зняти. Нацгвардія контролює лише кілька десятків гектарів лісу, ліси там безкрайні, а по лісі масово зустрічаються поодиноку ями та сліди від бурів. Рано чи пізно знайдуть новий "клондайк", кількість копачів збільшиться, доведеться збільшувати кількість НГУ, що призведе до ще більшого загострення, а при тій кількості нелегальної мисливської зброї, що є в тому районі та зброї, що привозять із зони АТО, помноживши на настрої населення (заклики брати рушниці та іти стріляти нацгвардійців я вже чув), ситуація цілком може перейти у збройне протистояння.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мало не забув. Крім бурштину ще дві проблеми мене дуже сильно хвилює:

Коли в Україні порушникам чи злочинцям при затриманні будуть зачитувати права, а не "брати під ноги" та дубасити кийками і прикладами?

А ця проблема мене хвилює найбільше:

Останній раз через ліс із Маневич до Вовчицька я їздив в червні цього року. В суботу всю дорогу їхав із відкритим ротом: за чотири місяці вирізали близько ста гектарів лісу понад дорогою, а скільки ще в середині лісу? В цьому році в маневицькому лісі насипали дві нових дороги для лісовозів: одна до села Галузії, інша в бік "клондайку". Маштаби вирубування чітко видно на картах Гугл Мапс. При нинішній владі швидкість вирубування лісів в регіоні виросла в рази. Коли рік тому ходив по гриби, подиву не було меж. В місцях, де останні десять років збирав гриби, були одні пеньки.

Мало того, через сухе літо ще вигоріло більше двохсот гектарів лісу зі сторони Великої Ведмежки. Його зараз також активно вирубують.

Через бурштинове питання на масову вирубку лісів місцеві тепер не звертають уваги. А насправді бурштинокопачі перекопали не більше 10-20 гектарів лісу, а вирізають сотнями.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На фото нижче результат втечі від нацгвардійців у суботу 24 жовтня. Хлопець з Кузнецовська, 17 років, однокласник моєї двоюрідної сестри. Під впливом романтичних розповідей про зароблені багатства вирішив спробувати. Спробував. Чотири години шкандибав по лісі, ховаючись по корчах, доки вийшов у село, де його вже чекав батько на авто. В лікарні вийняли 16 дробинок. Про матеріал дробинок не знаю. Думаю більше не поїде і десятому перекаже.

post-28506-0-67291700-1445932572_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На фото нижче результат втечі від нацгвардійців у суботу 24 жовтня. Хлопець з Кузнецовська, 17 років, однокласник моєї двоюрідної сестри. Під впливом романтичних розповідей про зароблені багатства вирішив спробувати. Спробував. Чотири години шкандибав по лісі, ховаючись по корчах, доки вийшов у село, де його вже чекав батько на авто. В лікарні вийняли 16 дробинок. Про матеріал дробинок не знаю. Думаю більше не поїде і десятому перекаже.

post-28506-0-67291700-1445932572_thumb.j

Жаль шо тільки в ноги, краще б в голову! Мже б дійшло що нищити ліс то аяяй!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Відео стосовно недільних подій:

Балачки Шпиги можна пропустити. Дивишся і складається враження, що це не офіційне відео МВС. Затримані стоять на колінах, лежать лицем в землю, наче кримінальні злочинці. Я б, на їхньому місці, йшов би до суду з цим відео, особливо ті, кого заставили носити лопати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Віталій СК, Ви якийсь смішний, люди знали що йдуть на кримінал, та в даний момент вони є кримінальні злочинці адже не перший раз вже копають, а це кримінал якщо Ви не знали. Я б не тільки заставив носити лопати а й позаривати усі ями до останьої, а то приїхалО нарилО собі грошей, понищилО природу та звалилО довольнЕ повні кармани зелені, що тут скажеш, це вже хвороба бурштинова лихоманка...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Віталій СК, Ви якийсь смішний, люди знали що йдуть на кримінал, та в даний момент вони є кримінальні злочинці адже не перший раз вже копають, а це кримінал якщо Ви не знали. Я б не тільки заставив носити лопати а й позаривати усі ями до останьої, а то приїхалО нарилО собі грошей, понищилО природу та звалилО довольнЕ повні кармани зелені, що тут скажеш, це вже хвороба бурштинова лихоманка...

і потім ці п...дараси кажуть що немає сімї за що кормити)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Затримані стоять на колінах, лежать лицем в землю, наче кримінальні злочинці. Я б, на їхньому місці, йшов би до суду з цим відео, особливо ті, кого заставили носити лопати.

Мало ще їм дали, і не дробом треба а сіллю в мягкі місця щоб місяць сісти не могли в каталашці.

Розмовляв з лісниками яким доводилось ліквідувати схожі "клондайки" біля Сарн, картина не з приємних, сосни в діаметрі від 20см перехрещені в різні боки попадали, частина напів попадали й висять у повіртрі чи на тих що ще не впали, ями різні глибиною від трьох метрів позамулювались наполовину, пообвалювались, скрізь вода, підїхати технікою неможливо бо провалюється все і пливе, бульдозер ледь не втопили, зайти щоб зрізати дерево небезпечно можна провалитись в болото чи плавун і втопитись відразу або ж дерево привалить, дерева навіть якщо й зріжеш невідомо як їх витягнути і куди. Взагалі ніхто уявлення не має як це ліквідовувати, так той лісник сказав таке "я б те б"ядство що таке наробили закопував би власноруч в тих ямах живцем, серце кровю обливається коли бачиш що залишилось з того лісу який сам садив 20 років тому", і я його повністю підтримую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

.Затримані стоять на колінах, лежать лицем в землю, наче кримінальні злочинці. Я б, на їхньому місці, йшов би до суду з цим відео,

Чому "наче"? Хто вони, як не злочинці?

А йти до суду - ну хіба що, щоб зарахували як явку з повинною.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

говорив з міліцянтом,мало того що з пару тисяч "приймають" пару сотень старателів,так ще й провину тяжко доказати,фактично одиниці сплачуть той штраф по 240 статті у 6-7 тисяч гривень.Тяжко довести навіть якщо й бурштин має при собі,суд часто вертає спарви за відсутністю доказів,поетрпіли міняють свідчення.Ну й в темку напишу що було вже давно--ще тільки відкривався той клондайк,де клпали,й почались пеоші "прийоми",бачив біля райвідділку,Маневицького,отого прокурорчика з Рівного,якого покійний Сашко Білий тягав за краватук,він виліз з авто,бусика,рівненськими номерами й з ними попрямували тіпи всі з бумагами--всі в райвідділ "вирішувати" він,я так розумію,їх захищав.!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ura, смішний не я, а ви. Злочинця із затриманого робить суд, а не міліціонер і тим більше не користувачі борди. Вам так люто плюсують, напевно всі забули події дворічної давнини, правда тоді вевешники та беркутівці вчиняли схожі дії з активістами Євромайдану. Порівняння невдале, але для них активісти теж були правопорушниками.

Повторю всім, я не захищаю копачів, вони порушують закон і повинні бути покарані, але судом, а не кийком, берцом чи прикладом. Порядок затримання особи прописаний в Кримінальному процесуальному кодексі і якщо побиття підпадає під силове затримання, то пунктів про стояння на колінах чи лежання на землі лицем вниз там немає, і тим більше нічого не вказано про носіння лопат під дулом автомата, про стріляння з травмата по ногах і автоматними чергами над головами. Натомість є такі пункти:

-Уповноважена службова особа, що здійснила затримання особи, повинна негайно повідомити затриманому зрозумілою для нього мовою підстави затримання та у вчиненні якого злочину він підозрюється, а також роз’яснити право мати захисника, отримувати медичну допомогу, давати пояснення, показання або не говорити нічого з приводу підозри проти нього, негайно повідомити інших осіб про його затримання і місце перебування відповідно до положень статті 213 цього Кодексу, вимагати перевірку обґрунтованості затримання та інші процесуальні права, передбачені цим Кодексом.

- забезпечити належне поводження із затриманим та дотримання його прав, передбачених Конституцією України, цим Кодексом та іншими законами України;

По мінусуванню і постам вище видно, що я один з небагатьох, хто хоче жити в правовій державі, а не поліцейській. Вище я описував свої пригоди на "клондайку", я не вчиняв правопорушення, а просто знаходився в зоні порушення закону іншими особами. Якби я не втік, що було б? Правильно! Мене віддубасили б за просто так. Думаю жоден з нас не хотів би, щоб при випадковому затриманні з ним вчиняли неправомірні дії служителі закону. Тоді чого ви бажаєте цього бурштинокопачам?

Можете мінусувати далі, але без змін в головах не буде змін у державі. В темі про Поліцію всі висловлюєте надії на позитивні зміни, зокрема не будуть вимагати хабарі з порушників (тобто вчиняти неправомірні дії) , в цій темі пишете як добре, що НГУ (читай колишні ВВ та "БЕРКУТ") дали люлєй якимось задрипаним копачам (тобто вчинили неправомірні дії) та ще й мало дали. Ви хамелеони чи як?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Віталій, ви все правильно говорите, але коли "рішають" суди і судді виносять виправдальні вироки за відсутності доказів, хоча всі прекрасно знають як це все відбувається..... то так також не повинно бути. Як би ви поступили коли на тебе йде розлючена юрба з лопатами, які також можуть бути використані в якості зброї... і цьому стаду пояснюють що копати протизаконно, і ви тут копати не будете...., а вони всі як зомбі твердять лиш одне копати... копати... копати... Коли до них не доходить людська мова, то може дійде мова кийка... І при чому тут події Євромайдану??? З чим ви порівнюєте??? і чи доцільно тут взагалі таке порівняння??? Тут люди відкрито, усвідомлюючи, це йдуть на злочин. Навіть коли нацгвардійці чи міліція починає стріляти в повітря, то вони усміхаються і пруть далі, зі словами "... ти ж в мене не вистрелиш..." Як в такому випадку достукатись до свідомості??? Тут або собак спускати, або ложити всіх підряд мордою в грязь і втихомирювати допоки не приїде воронок... По іншому ніяк... І для того щоб ситуація не перейшла у збройне протистояння, то треба рубати її на корінні, і чим жорсткіше, тим краще... Те що ви бачили і що показане на відео, це ще не жорстоко... І відмазка типу "чим мені сім"ю кормити?" не канає. Ви ж самі чули які заробітки в тих копачів, про що і писали.... невже для прокормлення сім"ї потрібні тисячі долярів щодня??? Чи може ви також підтримуєте ідеї іти стріляти бійців??? Кого ви захищаєте? Радійте що вирвались, і добрвлись цілим до дому, при тому, що ви, як зазначили, просто перебували в зоні скоєння правопорушення іншими людьми... Чи може ні, може ви також затятий копач?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Постояв би ти з другого боку... кільком лопатами влупили в груди, одному точно дісталось сокирою. Все пішло в броню.

1. Нема чого сюди їхати і тут копати.

2. Треба так само було зробити в Рівненській і Житомирській області, а не соплі жувати.

3. Мало дали.

4. Ці всі люди мають бути під ВР і вимагати ЗАКОННИХ можливостей копати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Uraто пунктів про стояння на колінах чи лежання на землі лицем вниз там немає, і тим більше нічого не вказано про носіння лопат під дулом автомата, про стріляння з травмата по ногах і автоматними чергами над головами. Натомість є такі пункти:

-Уповноважена службова особа, що здійснила затримання особи, повинна негайно повідомити затриманому зрозумілою для нього мовою підстави затримання та у вчиненні якого злочину він підозрюється, а також роз’яснити право мати захисника, отримувати медичну допомогу, давати пояснення, показання або не говорити нічого з приводу підозри проти нього, негайно повідомити інших осіб про його затримання і місце перебування відповідно до положень статті 213 цього Кодексу, вимагати перевірку обґрунтованості затримання та інші процесуальні права, передбачені цим Кодексом.

- забезпечити належне поводження із затриманим та дотримання його прав, передбачених Конституцією України, цим Кодексом та іншими законами України

Стаття 15. Застосування вогнепальної зброї

Працівники міліції як крайній захід мають право застосовувати вогнепальну зброю у таких випадках:

2) для відбиття нападу на працівника міліції або членів його сім’ї, якщо їх життю або здоров’ю загрожує небезпека;

3) для відбиття нападу на охоронювані об’єкти, конвої, жилі приміщення громадян, приміщення державних і громадських підприємств, установ і організацій, а також звільнення їх у разі захоплення;

4) для затримання особи, яку застали при вчиненні тяжкого злочину і яка намагається втекти;

Стаття 15-1. Гарантії особистої безпеки озброєного працівника міліції

Працівник міліції має право оголити вогнепальну зброю і привести її у готовність, якщо вважає, що в обстановці, яка склалася, можуть виникнути підстави для її застосування. При затриманні злочинців чи правопорушників або осіб, яких працівник міліції запідозрив у скоєнні злочинів чи правопорушень, а також при перевірці документів у підозрілих осіб, працівник міліції може привести у готовність вогнепальну зброю, що є попередженням про можливість її застосування.

Спроба особи, яку затримує працівник міліції із вогнепальною зброєю в руках, наблизитись до нього, скоротивши при цьому визначену ним відстань, чи доторкнутись до зброї, дають працівникові міліції право застосувати вогнепальну зброю.

Віталій СК, читати ваші враження від "романтичної поїздки за "народним" добром" було цікаво і пізнавально, а от вислуховувати що влада і міліція застосувала проти злочиців силу - це вже інше. більшість ваших читачів законослухняні, працьовиті люди, котрі своїми руками/головою/знаннями заробляють собі на життя, а не живуть за принципом - "копнув лопатою і я багатий". одні платять податки, дотримуються правил дорожнього руху, а інші з криками "Слава Україні" біжать поспішом здійснювати особисте збагачення і незадоволені коли їх женуть "підсрачниками". Основна маса людей збурена мягкістю заходів держави і вважають, що треба так карати, щоб і в іншій дурній голові і думки не було нищити довкілля т.д. ... P.S. і варто врахувати що і в міліці і в нацгвардії служать живі люди, які зараз там мерзнуть, не бачать своїх сімей, не вирішують своїх побутових проблем, а охороняють народне багатство від таких "знедолених" як Ви і компанія. Колись і у них терпець може увірватися і поллється реальна кров і в копанках можуть бути реальні трупи, котрих ніхто не шукатиме особливо, та й не знайде і при бажанні. Все має крайню межу і Майдан це показав. Удачі Вам.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ura, смішний не я, а ви. Злочинця із затриманого робить суд, а не міліціонер і тим більше не користувачі борди. Вам так люто плюсують, напевно всі забули події дворічної давнини, правда тоді вевешники та беркутівці вчиняли схожі дії з активістами Євромайдану. Порівняння невдале, але для них активісти теж були правопорушниками.

А ви його знаете особисто, щого ви взяли що він просто користувач борди!? А на рахунок майдану - як на мене навіть заїкатись за це не варто, це зовсім різні теми.

Повторю всім, я не захищаю копачів, вони порушують закон і повинні бути покарані, але судом, а не кийком, берцом чи прикладом.

І тут не згоден, їм не доходить, скільки з ними говорили, а скільки раз витісняли? всеодно "як мухи на гавно лізуть"
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...