Перейти до змісту

Хочу спробувати Linux... Яку?


jack74

Рекомендовані повідомлення

Давно подумую спробувати що-небудь відмінне від тих глючних хФорточок... От дивлюсь зараз в бік чогось з дистрибутивів Linux Mint... Поставити планую на ноут, але цікаво спробувати й на нетбуці...

Досі з UNIX-ОСами справи ніколи не мав, з англіцькою дружу лише зі словником...

Хто що порадить з власного досвіду?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 66
  • Створено
  • Остання відповідь

юзаю Кубунту (бунтк з КДЕ). пробував в Убунту, ті ж яйця тільки в профіль бунту, але Гном мене не пре. Мінт також може бути з КДЕ.

інгліш не обовязковий, там майже все українізоване. установка в графіці

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я користувався Убунту та Кубунту. найпоширеніші дистрибутиви. Все на рідній мові. Ставиться легко. Це для ноута. а для нетбука теж саме але з простішою графікою - Лубунту

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ок. Тепер трішки по суті запитаю...

Ігри на останньому місці, тому йдуть чи не йдуть - не важливо. А от інші програми? Тобто, конкретно цікавить, як офісні програми працюють (тобто, робота з Вордовськими *.doc-файлами, Екселєвськими *.xls-файлами, Візіо *.vsd-файли...)? Робота з зображеннями (не фотошоп, а простеньке нанесення на фото написів, стрілок і т.ін.)? PDF-ники, я так розумію, без проблем?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Був впертим користуваче форточок, який намагався перейти на ОС на основі UNIX. Двійчі не вдало пробував перейти на Убунту. Один раз доречі із за того що володію ноутом на і5 процесорі з гібридною графікою. Але згодом якось підкостиляв драйвери на Убунту 13.04 і всетаки перейшов.

Згодом вийшла версія 14.04 LTS і я забув що таке проблеми з графікою і перегріви. Відчуваю лише недоліки в офісних програмах (встигнув звикнути до інтенфесу МС офіс 2010).

А так все супер і навіть і не хочется повертатися на вінду .... хоча тримаю її як паралельно встановлену ОС. )

+1 за Убунту, осільки простіше та sudo apt-get install робить чудеса )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ок. Тепер трішки по суті запитаю...

Ігри на останньому місці, тому йдуть чи не йдуть - не важливо. А от інші програми? Тобто, конкретно цікавить, як офісні програми працюють (тобто, робота з Вордовськими *.doc-файлами, Екселєвськими *.xls-файлами, Візіо *.vsd-файли...)? Робота з зображеннями (не фотошоп, а простеньке нанесення на фото написів, стрілок і т.ін.)? PDF-ники, я так розумію, без проблем?

док і ексель без проблем (майже, можуть бути ньюанси) відкриваються і зберігають

для зображень є кросплатформанний gimp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ок. Тепер трішки по суті запитаю... Ігри на останньому місці, тому йдуть чи не йдуть - не важливо. А от інші програми? Тобто, конкретно цікавить, як офісні програми працюють (тобто, робота з Вордовськими *.doc-файлами, Екселєвськими *.xls-файлами, Візіо *.vsd-файли...)? Робота з зображеннями (не фотошоп, а простеньке нанесення на фото написів, стрілок і т.ін.)? PDF-ники, я так розумію, без проблем?

На якому рівні робота з доками і ексельками потрібна?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

док і ексель без проблем (майже, можуть бути ньюанси) відкриваються і зберігають

для зображень є кросплатформанний gimp

якщо щось простеньке то так, але коли електронні таблиці з великим обсягам даних + зведені таблиці то тут альтернативи excel немає, у мене libre offіce неосилив імпортувати csv файл на 40МБ - тупо повіс, excel справився за кілька секунд.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

хоча колись (може і зараз є) в убунту була така штука як wubi - тобто система інсталювалась у віндовс як звичайна програма - без зайвого геморою і перерозбивки вінта, ото можна встановити і спробувати та знести в разі потреби :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зацепив :_04:

Значить так:

Убунту юзав від девятки до 13.10 пока материнка на ноуті не того :0125:

знач дрова вопше песня, всі самі дружно стали(графіка там окрема тема) офісні приналежності були з коробки, все остальне ставиться з маркета(майже як андроід) а якщо ще репозіторіїї добавити і консоль розкурити......

понесло шось :_02:

для всяких хітрих цілей теж годиться(рейвер аіркряк) але я користувався готовою BackTrack,

для юзера згодиться але буде пара але до яких звикнеться

короче пінгвін вам в поміч, надіюсь подружетесь

P.S половина жорстких налаштування робиться із могучої консолі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Із власного, як уже було сказано - Ubuntu. Варте воно того.

Усі ці KDE XBMC GNome і т.д. - це лише обгортка. Робочий стіл і т.д. Але важлива (в плані зручності) обгортка. Нова юніті - не заперла ні на дих!

Пробував російських розробників Альт Лінукс. Теж непогано. Але Убунта тим і убунта, що має friendly-інтерфейс (дружній) і чимось нагадує стару добру ХР, а згодом і 7-ку.

Все, що є на вінду, є і на лінукс. Майже все, або дуже багато, я швидше про аналоги. Різні там Опен офіси і т.д.

Якщо хочеш класно серфити по нету і забути про вірусню - yes, baby!

Є приблуда, яка дозволяє поставити Убунту поруч із віндою. Без перевстановлення одного і іншого.

Скачай файл Wubi і матимеш щастя.

Призагрузці ОС - матимеш вибір, що грузити. Вінду чи убунту.

Удачі в починаннях!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ок. Тепер трішки по суті запитаю...

Ігри на останньому місці, тому йдуть чи не йдуть - не важливо. А от інші програми? Тобто, конкретно цікавить, як офісні програми працюють (тобто, робота з Вордовськими *.doc-файлами, Екселєвськими *.xls-файлами, Візіо *.vsd-файли...)? Робота з зображеннями (не фотошоп, а простеньке нанесення на фото написів, стрілок і т.ін.)? PDF-ники, я так розумію, без проблем?

Прикол Лінуха не в цьому. Різниця в підходах. Якщо ти, стикнувшись з проблемами в Вінді починаєш гуглити тулзу, що їх вирішить, то лінух - це "набір болтів і гайок", з яких сам ту тулзу і склєпаєш (якщо освоїш дофіга і трошки, для початку команди з regexp-ми). Правда... специфічне воно... для серверів нету мож і гуд, але якимись лампами, перфокартами і 60-ми роками він нього тхне (особливо, якщо згадати натівні лінуксові едітори) Світ вже далі пішов, зараз все йде взагалі до "програмування без програмування", мишкою повозив, показав, шо тобі нада, "свойства об'єкта" покльоцав, і зробив, що хтів :) В лінухах цього нема і небуде (хоча Гуглям з їхнім Андройдом це частково вдалося). В дистрибах попсових в яскраву обгортку загорнутий "дружелюбний" інтерфейс командної строки. І друзів він вибирає собі сам :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шість років вже на Убунту - можливостей вистачає з головою (веб серфінг, прості доки та графіка). Переходити знову на вінду не маю ніякого бажання. При потребі проги під вінду використовую Wine - поки вистачало. По іграм не скажу - граю мало.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як на без досвіду, то я сам такий був пів року тому. Спробував, поставив мінт 17. на 13 дюймовий ноут саме те. Ноут ношу кожен день. Тому купив книжечку, до лінукса "Карманний справочник" Граннемана. На ура пояснює шо і до чого.

Переваги недоліки:

+менші системні вимоги.

+зручність установки різних програмних пакунків(потреба шукати ламані крякані в гуглі відпаде, коли познайомишся з apt-get)

+зручність налаштування під себе.

+майже 100% гарантія відсутності вірусів

+тільки ти вибираеш що тобі потрібно а що ні.

+забудь про антивіруси і т.д.

- проблеми з переглядом і редактуванням doc, docx. Пов’язане з переходом від Microsoft Office на LibreOffice OpenOffice. Єдиний варіант що я користуюсь - збереження в пдф)

-проблема друку(Не доводилось друкувати з ноута). Чув що проблема наявна. Драйвера принтерів і т.д. треба поморочитись, але налаштувати якшо захотіти можна)

-ігри. З іграми погано. Але. Єдине що я в Steam захотіфв пограти це була Dota 2. В неї є лінукс дистрибутив, але там з драйверами треба поморочитись також. В результаті - все вийшло)

Серфігн, перегляд фільмів, набір документів на друк, перегляд і редагування презентацій. фотографій. все є. Календарики, декілька робочих столів. Зручно)

Якщо не оцінивще переваги і сумніваєшся. Завантаж Live CD убунту чи Linux Mint 17 і з флешки загрузи. подивись. поклацай)

Є варіант носити свою ОСьку, на флешці)1.5 гб і грузи свою ОС на будь-якому компютері)

Надіюсь корисні речі написав)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Всім дякую, цікаво, і, в принципі, те, що я й думав.

док і ексель без проблем (майже, можуть бути ньюанси) відкриваються і зберігають

для зображень є кросплатформанний gimp

GIMP в мене на роботі і під Віндою стоїть, але щось я до нього ну ніяк... Декілька раз пробував, і відкидав, юзав Паінт та ФастСтонеІміджВівер. Але то з-за Пінгвінівського інтерфейсу ГІМПа, який був мені незвичний... Я розумів, що то справа звички, але...

На якому рівні робота з доками і ексельками потрібна?

на неглибокому. Простенькі дії та невеликі файли.

...для всяких хітрих цілей теж годиться(рейвер аіркряк) але я користувався готовою BackTrack,

шо це? :)

Ще раз хочу запитати про Візіо, файли *.vsd... Є в Лінуха аналогічна прога? Чи ніхто такого не юзає?

А віртуальні машини під Лінуксом є? Щоб з-під них можна було запускати Вінду і під нею вже Візіо...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Всім дякую, цікаво, і, в принципі, те, що я й думав.

док і ексель без проблем (майже, можуть бути ньюанси) відкриваються і зберігають

для зображень є кросплатформанний gimp

GIMP в мене на роботі і під Віндою стоїть, але щось я до нього ну ніяк... Декілька раз пробував, і відкидав, юзав Паінт та ФастСтонеІміджВівер. Але то з-за Пінгвінівського інтерфейсу ГІМПа, який був мені незвичний... Я розумів, що то справа звички, але...

На якому рівні робота з доками і ексельками потрібна?

на неглибокому. Простенькі дії та невеликі файли.

...для всяких хітрих цілей теж годиться(рейвер аіркряк) але я користувався готовою BackTrack,

шо це? :)

Ще раз хочу запитати про Візіо, файли *.vsd... Є в Лінуха аналогічна прога? Чи ніхто такого не юзає?

А віртуальні машини під Лінуксом є? Щоб з-під них можна було запускати Вінду і під нею вже Візіо...

Про прогу незнаю, але можеш спробувати з-під Wine загрузити портабл версію своєї рограми, якшо не сильно вона прожорлива.

VirtualBox юзав, вроді норм.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

BackTrack гарна цяця :)

то так розважитись,

в Ubuntu вроді є vitualbox і аналогічні:

Linux LibreOffice - пакет офисных программ(підтримка vsd мала зявитись)

Zamzar - он-лайн конвертер

Vine - оболонка для запуску віндового софту

І доречі шоб потім непаритись краще зробити розділ для убунти гіг на 10 і рлзділ home теж такий а інші вказати як монтувати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще раз хочу запитати про Візіо, файли *.vsd... Є в Лінуха аналогічна прога? Чи ніхто такого не юзає?

Visio якщо не зраджує пам'ять входить в мс офіс. Так от офіс прекрасно ставиться через той же Playonlinux - надстройку над wine. Сам мусив поставити ворду бо з формулами при конвертації в опенофіс просто біда.

Зараз вінда вдома лишилась тільки на стаціонарнику. В дружини на нетбуці крутиться xubuntu від ualinux - з віндою, навіть хп ні в яке порівняння не йде. орфіс, презентації, підключити проектор - все на раз. в сина на старому ноуті mint17, в самого ubuntu mate. Привик я до дебіанів.

Єдине що тримає на вінті вінду - автокад.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...