Перейти до змісту

Потрібна порада юристів. Дарування будинку.


yucore

Рекомендовані повідомлення

Маю питання, а точніше, потребую пораду від юристів, котрі сидять на борді, на рахунок дарування будинку.

Ситуація така: Бабуся отримала будинок (давно ще) внаслідок дарування. Право власності так і не оформила на нього. Будинок хоче передати мені, щоб ніхто з родичів не міг на нього претендувати, але не знає яким чином це зробити. Можливо хтось підкаже саму процедуру як потрібно зараз їй все оформляти?

Я багато читав про дарування, але до кінця так і не розібрався, особливо по питання грошей і податків. Як я зрозумів, при оформленні дарування потрібно сплатити податок 1% від вартості будинку + податок в розмірі 5% від вартості будинку, так як дарування оформлюється на внука (а це вже родич другого ступеня).

Отож, потрібно 1 - оформити право власності на бабусю. 2 - оцінити будинок. 3 - сплатити всі податки і завірити все нотаріально.

Я розумію все так. Прошу компетентних людей виправити мене і дати пораду, можливо як краще все оформити. Буду безмежно вдячний :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тут не юристи треба а конкретно нотаріус

йдеш до нотаріуса, бажано знайомого якогось щоб все нормально оформив

тягнеш з собою всі документи, складаєш заповіт і договір

питання години часу, мо трошка більше

...

але, тут штука що дарувати то тобі може лише власник

а хто власник ? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Технічний паспорт на будинок можу зробити...Буде потрібний. В "особисті повідомлення" якщо цікавить.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для початку бабуся має оформити право власності на будинок, тобто у неї мають бути на руках документи. А далі, як писали вище, до нотаріуса).

У мене була аналогічна ситуація (тільки у бабусі були всі документи) мені вийшло дешевше оформити договір купівлі-продажу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тут не юристи треба а конкретно нотаріус

йдеш до нотаріуса, бажано знайомого якогось щоб все нормально оформив

тягнеш з собою всі документи, складаєш заповіт і договір

питання години часу, мо трошка більше

...

але, тут штука що дарувати то тобі може лише власник

а хто власник ? :)

Наскільки я знаю заповіт можна відсудити потім, а дарування - без права оскарження і повернення. Власника немає, оформлена дарча на бабцю від прабабці. Прабабця померла.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цивільний кодекс України.

Стаття 258. Спеціальна позовна давність

1. Для окремих видів вимог законом може встановлюватися спеціальна позовна давність: скорочена або більш тривала порівняно із загальною позовною давністю.

2. Позовна давність в один рік застосовується, зокрема, до вимог:

5) про розірвання договору дарування (стаття 728 цього Кодексу);

Стаття 728. Позовна давність, що застосовується до вимог про розірвання договору дарування

1. До вимог про розірвання договору дарування застосовується позовна давність в один рік.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Оскаржити можна все, що завгодно - і заповіт, і дарування.

Якщо у бабусі нині немає права власності на майно - вона з ним нічого не зробить.

Так що в першу чергу реєструвати за нею право власності: брати документ, згідно якого вона набула право власності (договір дарування) і йти з ним у реєстраційну службу - там скажуть, чи зможуть зареєструвати, чи ні. Якщо зможуть - збираєте всі документи, які потрібно. Якщо ні - тоді дорога одна, в суд.

Вже потім, коли право власності буде зареєстроване, будинок дарується.

Але перш ніж прийняти остаточне рішення про оформлення саме дарування - варто дійсно піти до юриста. Адже, як пише топікстартер, бабуся

Будинок хоче передати мені, щоб ніхто з родичів не міг на нього претендувати...

От тут варто з'ясувати, хто і на підставі чого може претендувати: можливо, хтось там зареєстрований і вважає хату своєю власністю; можливо, хтось ту хату ремонтував; можливо, хтось примудрився на себе оформити земельну ділянку; можливо, є інші нюанси. От щоб від них вберегтися - варто остаточне рішення про спосіб відчуження (дарування, продаж, міна і т.п.) приймати після поради знайомого хорошого юриста.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От тут варто з'ясувати, хто і на підставі чого може претендувати: можливо, хтось там зареєстрований і вважає хату своєю власністю; можливо, хтось ту хату ремонтував; можливо, хтось примудрився на себе оформити земельну ділянку; можливо, є інші нюанси. От щоб від них вберегтися - варто остаточне рішення про спосіб відчуження (дарування, продаж, міна і т.п.) приймати після поради знайомого хорошого юриста.

Зареєстровано там 5 людей (4 крім мене), хату ремонтували (не я), земельна ділянка теж на бабцю оформлена. Але є одне але. Бабця одружена, дідо - інвалід. Дідовий опікун мій дядько.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...