Перейти до змісту

Доля Windows XP


snouden

  

156 проголосували

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

В мене ПО пишуть під ХР але трохи вже переводять компілюючи з бібліотеками під 7ку.

проблемно буде підтримувати ПО під ХР так помре як 98 маздай :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 143
  • Створено
  • Остання відповідь

скільки ще можна буде користуватись ХРюшою, ти трішки не там запитуєш... Таке запитання до БілаГейтса, а не до нас

jack74 вибач але що тут може вдіяти Біл з моєю зламаною ХРішкою хіба що фізично забрати :0159:

а питання було до людей які розбираються - скільки ще ХР може коректно більш менш працювати в сучасних умовах інету.

на рахунок "повільніша і повільніша", то, по-перше, оновлення Фаєрфокса тут ні до чого

я просто подумав на /хлопський розум/ що коли браузер постійно оновлюється то він і відповідно потребує все більшого ресурсу від компа.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

скільки ще ХР може коректно більш менш працювати в сучасних умовах інету.

В умовах інету - так само як 7,8,10

Якщо ж у вас слабкий комп'ютер - інше питання

В мене відносно сучасний працює на xp. Full HD монітор, ssd. XP мене ні в чому не обмежує.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я просто подумав на /хлопський розум/ що коли браузер постійно оновлюється то він і відповідно потребує все більшого ресурсу від компа.

Частково так. Але в такому раз все вирішило б встановлення "з нуля" якось "легшого" браузера, але цього не стається... Я на нетбуці перепробував їх штук 10 - один фіг. Один троха шустріший, але щось не робить, інший все гарно показує, але тупить по чорному, третій з двома сторінками вже висне і т.д.

Так, можна було б сумніватись в стані операційної системи на нетбуці, можна припустити, що в мене на ньому вже "замучена" Вінда, але це не так...

Сталось так, що нетбук я придбав десь в 2010, поставив систему і навіть не встиг її "замучити", як китайською зарядкою спалив того нетбука... Недавно я його "оживив" і був дуже здивований, яким він став "гальманутим"... Тобто, в 2010 році все "літало", а після "анабіоза" він став "гальмом" в інеті. Можна було б і тут засумніватись (може я вже просто забув, що я його замучив), але в мене збережена ТА свіжовстановлена "дєвствєнна" система в образі, яку я для проби "відкатував" - теж саме - гальмо. З цього я роблю висновок, що змінився інет...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В умовах інету - так само як 7,8,10

але холера на практиці особисто в мене все повільніше з кожним днем працює.

Якщо ж у вас слабкий комп'ютер - інше питання

скріншот виклав

XP мене ні в чому не обмежує.

ну не знаю колись я наприклад YouTube дивився при значно повільнішому інеті без проблем

а зараз інет ще швидший став а відео без /ривків/ і /тормозіння/ подивитись не можна.

post-15107-0-51318700-1428074060_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З цього я роблю висновок, що змінився інет...

Тобто виходить з того що вами написано, що не тільки програмне забезпечення потрібно постійно оновлювати а також і саме комп'ютерне обладнання, щоб була комфортне робота за комп'ютером.

Значить раніше колись теорія вже не актуально, коли говорили що потужні комп'ютери потрібні лише для ігор.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

:) типу да :)

можу тобі сказати, що по суб'єктивному враженню тепер для нормальної роботи в інеті (серфінгу) потрібно 4 гіга ОЗУ. На 2-х відразу відчутно тупить (при збільшенні відкритих вкладок). Порівнював на "свіжій" Вінді (сімці) на одній і тій же машині (залізі).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вже не актуально, коли говорили що потужні комп'ютери потрібні лише для ігор.

все вірно. Як приклад:

Firefox - 4 вкладки борди. Без реклами і т.д. - 240 МБ!

А тепер там запустити якусь онлайно (ява) гру. Скільки зжере процесора? І ОЗУ?

Далі продовжувати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

по суб'єктивному враженню тепер для нормальної роботи в інеті (серфінгу) потрібно 4 гіга ОЗУ. На 2-х відразу відчутно тупить

тобто не говорячи вже про мої ресурси

post-15107-0-47777200-1428075606_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

все вірно. Як приклад:

Firefox - 4 вкладки борди. Без реклами і т.д. - 240 МБ!

А тепер там запустити якусь онлайно (ява) гру. Скільки зжере процесора? І ОЗУ?

О хоспадє! Стренька Опера 11.60 на 30+ закладок в офлайн режимі - 300Мб.

тобто не говорячи вже про мої ресурси

Майже така ж машина, як і мій старий домашній. Тільки семпрон в мене був троха слабший.

Та ж опера, тільки 9.25 бігала без проблем.

Єдиний мінус, якщо говорити про "тепер" - доводиться тримати окремо свіжий файрфокс для перегляду деяких сайтів,

склепаних "пряморукими" веберами ^_^

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та ж опера, бігала без проблем.

так в мене теж раніше комп в інеті літав.

Єдиний мінус, якщо говорити про "тепер" - доводиться тримати окремо свіжий файрфокс для перегляду деяких сайтів,

тобто ви радите щоб поставити наприклад стару версію Firefox і проблеми з повільною роботою компа подінуться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

на сьогодні до XP без підключеного інету коли працюю з офісними програмами питань не має,

в той же час помічаю коли захожу в інтернет особливо з кожним наступним оновленням браузера Mozilla Firefox

робота комп'ютера стає все повільніша і повільніша.

Була аналогічна проблема, що під час користування інтернетом комп тупив страшно (оперативки було 2 Гб). Вичитав в неті, що треба зменшити розмір файлу підкачки. Вирішив спробувати. Тривалий час було 3070 МБ згідно рекомендації ОС. Спочатку я зменшив до 1024МБ і помітив, що ситуація змінилася в кращу сторону. Далі зменшив до 512МБ - і субєктивно швидкодія покращилася відсотків на 40-50%. Ще менше ставити не пробував.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Була аналогічна проблема, що під час користування інтернетом комп тупив страшно (оперативки було 2 Гб). Вичитав в неті, що треба зменшити розмір файлу підкачки. Вирішив спробувати. Тривалий час було 3070 МБ згідно рекомендації ОС. Спочатку я зменшив до 1024МБ і помітив, що ситуація змінилася в кращу сторону. Далі зменшив до 512МБ - і субєктивно швидкодія покращилася відсотків на 40-50%. Ще менше ставити не пробував.

теж читав ці поради, і грався з налаштуваннями,

але в мене оперативки всього 512МБ так що як я розумію нема сенсу зменшувати файл підкачки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

але в мене оперативки всього 512МБ

Якщо ДДР1 - то можу за шоколадку 2 планки по 256 організувати :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо ДДР1

чесно не знаю, в /залізі/ компа ніколи не копався так що не буду ризикувати.

але дякую за пропозицію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

fotlav, у вас, та інших людей з старими компами прроблема "отупіння" компютерів комплексна. спробую пояснити.

очистка і перестановка браузера часково дасть трохи швидкодії, а може і ні. бо ефект малий. можна правда кеш почистити, або навіть зменшити, аби менша нагрузка на вінт була.

але вважайте що ваш вінт з кожним роком гіршає...

оперативка... так зменшення свопу позитивно впливає на швидкість. по причині зниження нагрузки на вінт.

тут треба по максимум завалити слоти оперативкою і буде щастя

тепер основна причина — а)ростуть об'єми та вимоги програмного забезпечення. колись браузер був 5 мб інсталяха, а зара 50. а це все розмір, розмір який завантажується в вашу оперативку. додаткові функціонали, почасту непотрібні.; б) катастрофічно збільшився розмір сайтів. раніше були НТМЛ сторіночки по 100-500 Кб, а зараз головна сторінка потягне на 2-5-10 Мб. гляньте скільки реклами, флешу, аудіо-відеоконтенту!

доречі флеш та відео катастрофічно загружають страрі процесори. на одноядерниках практично нереально дивитись без лаг ютюб, флеші, н264 відео. сайти нашпиговані аяксами, джавами, та іншою фігньою теж загружають добряче.

як бачите ХР тут абсолютно нідочого. єдине що в ній можна зробити, то це через msconfig перевірити чи нема чогось лишьного в роботі, та повідключати.

для профілактики також бажано зробити дефрагментацію дисків.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Jack74, ви ж повинні пам'ятати, який розвиток комплектуючих і ріст тактової частоти був 10-15 років тому, коли залізяччя дешевіло буквально по годинам. Я застав ті роки захопленим мальцом, і дуже добре це все пам'ятаю. А потім що відбулось? Ріст тактової частоти проців (ну і не тільки, напевно) зупинився, почали ділити на ядра, але це вже понятно - від безвиході :) Можна сказати що з тих пір гонка швидкостей почала сповільнюватись, і плавно так вийшла на якесь плато, так що так - для офісних задач спокійно підійде ПК 4-5 річної давності, 3-4 роки конфігурації ноутів практично не змінюються і так далі. Єдине правда гонка перейшла частково в стан смартфонів, але це теж ненадрвго. Який висновок можна зробити з цього? А те що у товариша fotlav старий і слабкий комп'ютер, XP юзає від безвиході а не за велінням серця.

А на рахунок вебу так, десь близько 2010 року теж пішов перелом, і зараз більшість популярних сайтів взагалі не працюють без скриптів (як приклад - Vk.com).

тобто ви радите щоб поставити наприклад стару версію Firefox і проблеми з повільною роботою компа подінуться.

Якщо будете ставити - беріть фокс років так 2009-2010, там є вже підтримка практично всіх сьогоднішніх стандартів, але сам браузер ще доволі легкий.

Які це точно версії, не пам'ятаю, можете глянути на oldapps.com

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

laser дякую за детальне пояснення

тут плавно бачу вже тема переходить з застарівшої ОС на застарівше залізо.

але laser до вас ще одне питання в контексті вашої відповіді

практично нереально дивитись без лаг ютюб, флеш...

але чому при цьому прямі трансляції телеканалів з того самого YouTube чи онлайн відео з сайтів телеканалів показує без проблем

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

XP юзає від безвиході а не за велінням серця.

Ну так я це і не приховую, я думав і так це зрозуміло з моїх постів.

Тому і питання було типу - а скільки я ще можу відтягувати час до походу в комп'ютерний магазин.

Якщо будете ставити - беріть фокс років так 2009-2010, там є вже підтримка практично всіх сьогоднішніх стандартів, але сам браузер ще доволі легкий.

Справа в тому що цю ідею вже розглядаю давно, але тут на сайті firefox попереджають

https://support.mozilla.org/ru/kb/ustanovka-predydushej-versii-firefox

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Звичайно попереджають, в них контракт наприклад з гуглом, на пошук в їх браузері. Думаю підрахунок йде по встановленим новим версіям + кращий контроль.

Старі версії для них дуже важко або неможливо контролювати, профіту від них нема.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Звичайно попереджають, в них контракт наприклад з гуглом, на пошук в їх браузері. Думаю підрахунок йде по встановленим новим версіям + кращий контроль.

Старі версії для них дуже важко або неможливо контролювати, профіту від них нема.

Ну це вже як на мене якась теорія заговору.

там все банальніше, аргументують тим що старі версії браузера більш вразливі до різних шкідливих програм.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тут більшість не купує софт, і так само операційну систему, а якби відвалив за все кровні свої, а тут бац скайп перестав працювати, ще деякі програми які треба, і знову треба купувати нову операційну систему, ладнг б тільки її а ще й залізо.

Правильно тут кажуть це заговор, чому якщо я купую новий принтер під старі ос нема дров чи сфот, ну не треба мені ці всі рюшечки й прибамбасіки, треба щоб просто принтер друкував.

А так тому в нас тільки й задача купити залізо, все інше крякнуте, та й наші більш прошаиені юзери, бо можна поставити будь який софт, й розібратися, наприклад автокад стоїть купу грошей, і за час тріалу мало вірогідно що розберешся на рівні профі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

КолисьWindows XP доволі шустро бігала на Celeron 1200 Mhz (Coppermine) i 256 Мб оперативки SDRAM. Здавалося, що добавити б пам'яті до 512Мб і ось воно щастя. З сучасними інтернетами вже 2 Гб DDR2 і значно продуктивнішого двоядерного процесора катастрофічно мало.

Маю в користуванні ноутбука Asus V6800 під WinXP. Про комфортну роботу в інтернеті можна й не мріяти, а колись Celeron 300A@450 і 320Mb RAM вистачало.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В підсумку.

Одним словом як я зрозумів більшість прийшла до висновку що Windows XP сама по собі працездатна,

але всеодно вже все більше не буде відповідати сучасним новим реаліям і завданням.

Ну а залізо комп'ютера ще швидше застаріває і не відповідає запиту сучасному інету.

P.S. Доречі експериментував з різними браузерами думав щоб комп був більш шустрішим

ось що при першому запуску Google Chrome мені видав

тепер у мене підозра що Google не тільки хороший пошуковик але і він читає мої думки :0165:

Що означає закінчення підтримки Windows XP?

Корпорація Майкрософт надавала підтримку Windows XP протягом останніх 12 років. Але тепер прийшов час – і для нас, і для наших партнерів із постачання обладнання та програмного забезпечення – вкладати кошти в розвиток більш сучасних технологій, щоб і надалі дивувати вас новинками. Отже, технічна допомога щодо Windows XP більше не надається, включно з автоматичними оновленнями, які допомагають захистити комп’ютер.

Крім того, уже не можна буде завантажити програму Microsoft Security Essentials для Windows XP. Якщо Microsoft Security Essentials інстальовано, ви ще деякий час отримуватимете оновлення сигнатур програм захисту від зловмисного програмного забезпечення. Однак необхідно пам’ятати, що захист від зловмисних програм за допомогою Microsoft Security Essentials (або іншого антивірусного програмного забезпечення) неефективний на комп’ютерах, які не отримують останні оновлення безпеки. Це означає, що використання операційної системи Windows XP не гарантує безпеку й не виключає зараження.

Що трапиться, якщо продовжити використання Windows XP?

Якщо ви продовжите використовувати Windows XP після закінчення підтримки цієї версії, ваш комп’ютер працюватиме як і раніше, але стане вразливішим до вірусів та інших небезпек. Закінчено також і підтримку Internet Explorer 8, отже використання цієї версії браузера для пошуку в Інтернеті на комп’ютері під керуванням Windows XP пов’язане з підвищеною небезпекою. Крім того, багато виробників продовжують оптимізувати обладнання та програмне забезпечення для роботи з новішими версіями Windows, тому можна очікувати, що дедалі більше програм і пристроїв не працюватимуть із Windows XP.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

та працює поки без проблем та ХР. І Сікюріті теж ставиться (кому цікаво - підкажу як).

А інет... Відключаєш відео-аудіо в браузері, можна ще й Джаву. Тоді літати буде. А конкретно на тих сторінках, де без них ніяк, будеш включати, та й все.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...