Перейти до змісту

Что будет с деньгами... Курс бакса, депозиты и т.д.


Рекомендовані повідомлення

2 минуты назад, sasha сказал:

 

"Валютні туристи" - раніше люди купували в Україні валюту, і з нею їхали в Європу. Зараз здають валюту, закидають гривню на карту, і їдуть в Європу з гривнею на картках - тому що при розрахуках списуєтся не по ринковому курсу, а по НБУ.

 

 

То де ти таке почув? У кожному банку окремий курс для карток+ комісія за зняття, чи розплату. У приваті зараз вигідніше купити евро в касі, аніж зняти в банкоматі ЕС

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 5 тис
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

8 минут назад, romanc сказал:

То де ти таке почув? У кожному банку окремий курс для карток+ комісія за зняття, чи розплату. У приваті зараз вигідніше купити евро в касі, аніж зняти в банкоматі ЕС

 

Я не почув. Я зі свого досвіду знаю.

1. Розраховуюся  на Аліекспрес гривневою картою Приватбанку, і мені при цьому списуються гривні по вигідному для мене курсу. Не по ринковому, а по наближеному до офіційного курсу НБУ.

2. Місяць назад мав потребу зняти в Луцьку злоті з карти польського банку. При знятті в банкоматах гривні, або при розрахунках в магазині - рахувало списання злотих з карти по курск НБУ, який на 10% нижче ринкового. Знайшов для себе оптимальний варіант: зняв у злотих в касі одного з луцьких банків. При цьому взяли комісію 2%, вле ця сума комісії менша ніж ті втрати які були б при знятті з банкомата чи розрахунку в касі.

 

Дискутувати на цю тему не хочу, головне сам факт того що картковий туризм є, і обовливо він активний при великих різницях в офіційному і ринковому курсах валют.

Кого цікавить, то гугль видає масу інформації по запиту "картковий туризм"

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 часа назад, sasha сказал:

Обмінники отримують прибуток з обороту. При різниці в купівлі-продажу на 30 копійок, мають 300 грн прибутку з кожної зданої-купленої тисячі. Їм немає сенсу чекати подорожчання курсу, їх інтерес  швидкий оборот.

 

Навіть якщо завтра продаж долара по 42грн буде, то продавши по 42, обмінник буде тутже купувати по 41,50. 

Тобчто, продавши тисячу по 42грн, і потім купивши по 41,5 - обмінник має в своїй касі ту ж тисячу доларів, + 500грн прибутку....

Якщо завтра буде продаж по 42, то купивши по 38 і притримавши до завтра, можна заробити 4 гривні на доларові, це трохи більше ніж якщо сьогодні продати по 39. На три гривні більше. Тому не завжди обмінники гоняться за оборотом, а інколи притримують.

Цитата

"Обмінники штучно валять курс" - причина в іншому. Через збільшення вимог НБУ по резервуванню банками гривні, банки розпродають валюту. Приватбанк продає валюту по низькому курсу, і цим збиває курс в обмінниках. 

Плюс на готівковий ринок тиснуть "валютні туристи" і конвертаційні депозити....

 

"Валютні туристи" - раніше люди купували в Україні валюту, і з нею їхали в Європу. Зараз здають валюту, закидають гривню на карту, і їдуть в Європу з гривнею на картках - тому що при розрахуках списуєтся не по ринковому курсу, а по НБУ.

Обмінники штучно валять курс - це не причина, це наслідок. Причиною я назвав валютну допомогу заходу. Уважно треба читати. Хоча насправді причина не одна, їх декілька і нові правила НБУ щодо резервів банків також серед них. Мій пост був про спробу обмінників заробити на падінні долара, а не виявлення всіх можливих причин. "Мінфін" називає щонайменше 6 причин і там є і нові правила НБУ і допомога заходу. А от валютних туристів серед них немає.

Змінено користувачем nickel
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 часа назад, romanc сказал:

Ти криптою зацікавився? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, nickel сказал:

Ти криптою зацікавився? :)

Можу поміняти на генератори))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, romanc сказал:

Можу поміняти на генератори))

Ти влоШився в генератори? :)

  • Ха-ха 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, nickel сказал:

Ти влоШився в генератори? :)

Влохився)) трошки.

П.с.

Якщо хтось має бажання донатнуть ЗСУ, можу продати за половину закупочної ціни.

Змінено користувачем romanc
  • Cумний 1
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 часа назад, romanc сказал:

А ця функція була непотрібна на біржах. Майже усі біржі при поповненні гаманця з карти брали комісію, лише Вайтбіт давала з карти монобанку 100к в день закидати без комісії. Тому всі кому треба було закинути крипту на біржу чи вивести юзають р2р перекази і для них нічого не змінилося.

Змінено користувачем nickel
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, nickel сказал:

Якщо завтра буде продаж по 42, то купивши по 38 і притримавши до завтра, можна заробити 4 гривні на доларові, це трохи більше ніж якщо сьогодні продати по 39. На три гривні більше. Тому не завжди обмінники гоняться за оборотом, а інколи притримують.

 

Два питання:

1. Звідки власник обмінника може знати що завтра буде 42, а не 37,5? У них та сама інформація що і у мене і у Вас, і беруть її з тих самих джерел. 

2.  Якщо у обмінника  є 1000 доларів і він її притримав, то завтра у нього та ж сама тисяча доларів, і ні доларом не більше. 

Якщо завтра здасть по 42грн,  то прийдеться відкуплятися по 41,5. А відкупившись матиме на руках ту ж 1000 доларів, і 500грн навару.

Із таким самим успіхом обмінник може не притримувати валюту, а сьогодні продати по 39,05, і відкупитися по 38,85 - на руках матиме ту ж тисячу і навар. Плюс за вихідні ще декілька раз прокрутить.

 

Якщо все спокійно, то в обмінниках невелика різниця між курсами купівлі-продажу.

Якщо завтра буде 42, то обмінники не кинуться здавати  валюту фіксуючи прибуток по 4грн на доларі по простій причині: здавши завтра по 42, ризикують післязавтра купувати ті ж долари по 44...

 

 

 

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

друге питання більш коротко сформую так: чому власник обмінника має фіксувати гривневий прибуток, коли по факту відбулося просто знецінення гривні?

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

37 минут назад, sasha сказал:

У них та сама інформація що і у мене і у Вас, і беруть її з тих самих джерел. 

 

Можна я після цього твого твердження не буду відповідати? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

В приваі картковий курс продажу евро став вищій за курс у відділеннях. І евро помалі дорожчає від долару, 2% за тиждень

Змінено користувачем romanc
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тепер буде нова валюта в Україні - ліки рецепторні.

 

Змінено користувачем romanc
  • Ха-ха 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

46 minutes ago, romanc said:

ліки рецепторні.

Та ну, відкриваю новину, і перше, що кидається в очі - 

Quote

Зквітня рецептурні препарати в аптеці можна буде отримати не лише за паперовим, а і за електронним рецептом. 

І далі йде пояснення, що з переліком ліків ніяких маніпуляцій не проводилось, просто до паперового рецепту додасться електронний рецепт, і не більше.

https://www.kmu.gov.ua/news/na-iaki-liky-potriben-retsept-poiasniuie-moz

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сьогодні продавали без рецепту їх, хоча на таблеткі.уа вже указано по рецепту.

Screenshot_20230331-202356_Chrome.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Антибіотики офіційно уже давно по рецепту мають бути. А фактично останні рази як купував (лікар в телефонному режимі призначав) то в одній аптеці без питань дали, в іншій тільки перепитали " а точно точно лікар призначив?"

Змінено користувачем vampirich
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще літом, хотів мамі купити Гідазепам, то мені не продали, а наступного дня мама сама купила в тій же аптеці 2 упаковки (без рецепту). Так що дехто міг просто не помітити, що на деякі ліки необхідний рецепт.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Насправді це було майже рулетка, залежало і від того хто купує, і від того які ліки і в якій аптеці і на якого аптекаря попадеш. У мене бувало, що тиждень тому продали без рецепта (хоч він і був у мене, просто не запитали), а в іншій аптеці через тиждень вже ці самі ліки без рецепта не хотіли давати.

Ну то таке, вернемось трохи до теми, ви мені краще поясніть що то за чудеса курсом бакса робляться, вже фактично копійки лишились різниці між офіційним курсом НБУ і обмінниками. Коли таке було ? І як довго цікаво це ще буде продовжуватись

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 хвилин тому, SergLutsk сказав:

Ну то таке, вернемось трохи до теми, ви мені краще поясніть що то за чудеса курсом бакса робляться, вже фактично копійки лишились різниці між офіційним курсом НБУ і обмінниками. Коли таке було ? І як довго цікаво це ще буде продовжуватись

Не скаже тобі ніхто, тому що 

On 29.03.2023 at 11:59, Nokian сказав:

 

В силу різних причин експерти на Борді знецінились,

 

  • Ха-ха 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 minutes ago, SergLutsk said:

Ну бляха, тему можна закривати :(

Не лише тему, а й форум

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я не можу збагнути того ажіотажу . Ну 37 а був 40… І ЩО? Подешевшали квартири? Автомобілі ? Сфера послуг? Продукти харчування? Хіба кредит в доларі а віддавав купуючи їх в бариг за гривні. Чи я не правий, поправте мене якщо в курсах.

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти



×
×
  • Створити...