Перейти до змісту

Что будет с деньгами... Курс бакса, депозиты и т.д.


sasha

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Гроші помаленько стають КУПОНАМИ , а влада планує знову усіх надути ,і живжикі нагріти свій карман .

Голова правління Державного Ощадного банку, що входить до групи найбільших,

Андрій Пишний вважає виплати вкладникам неплатоспроможних банків однією

з причин поточного зниження курсу гривні. Про це він повідомив в ефірі Радіо Свобода.

 “Причиною є сукупність факторів і, можливо, виплати через Фонд гарантування вкладів,

 які збільшили попит на інвалюту. Але я б не драматизував ситуацію, адже ті коливання,

 які зараз відбуваються, є ринковими… Пішли виплати Фонду гарантування вкладів.

Хтось залишив цю гривню на банківському рахунку, в Ощадбанку, зокрема, 73% громадян,

які отримували виплати, залишили ці гроші на депозитах. А хтось бажає купити інвалюту

 і покласти її під матрац”, – сказав він. На думку керівника Ощадбанку, економічних

підстав для девальвації гривні немає. :0156:

Зазначимо, НБУ не бачить підстав для значних коливань курсу гривні.

  • Відповідей 5 тис
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Опубліковано

 

А чи потрібно населенню брати такі дорогі кредити, як зараз?..........

А насленню й діватися немає особливо куди. І я зараз не про кредити на житло/авто.

При теперішніх цінах навіть нормальну пралку чи холодильник за одну зарплату не купиш.

Я мав на увазі "нормальні" кредити - типу іпотеки, авто, розвиток підприємництва.

А щодо беззаставних кредитів - нові правила (з квітня 2016-го) не забороняють їх видавати. Просто треба буде "на 10% більше папірців" - банки будуть змушені їх вимагати, а позичальники надавати. Це може бути приводом ще підняти ставки по кредитах - хоча й так під бланкові кредити висока норма резервування (тому це не може стати причиною). На сумі в пару тисяч гривень що 70%, що 85% річних (наприклад) - невелика різниця місячного платежу...

Але грейс мені більше подобається, і його таки поки дають )

Нові правила не надто вплинуть на кредитування непов'язаних осіб: багато банків взагалі припинили нове кредитування - куди вже жорсткіше?....

Опубліковано

Цікаво, яка сьогодні ефективна ставка на кредити під "розвиток підприємництва" (мікрокредити) і що там на рахунок застави?

Опубліковано

 

 

еххх, слабо слабо.... :0160: банківська упаковка - 100 шт купюр одного номіналу, те що ви написали 10 шт по 100 купюр - має назву *пачка*

пачка (упаковка) 100 штук купюр одного номіналу так і називається - пачка ;)

а от упаковка з 10 "пачок" має непатріотичну назву "кирпич" (не зустрічав, щоб перекладали як "цеглина")... в еРеФ вираз вже використовується напівофіційно: http://vacuum.msk.ru/faq/vakuumnyi-upakovshchik-banknot-kak-upakovat-dengi

але чи варте це було окремого посту???

на курс це не впливає ;)

 

як можна бути таким впертим бараном? на дух переношу всезнайок, які дуб дерево.

почитайте на ніч - постанову НБУ №174 від 2011р.

P.S. тим хто мінусував, вірю що ви всі співробітники банків

 

не знаю, хто там мінусував і де працює.

як і не знаю, як правильно називати тих, хто знає тільки "книжкову мудрість".

але знаю, що доводилось працювати з готівкою ще в часи, коли робота з нею регламентувалась не Постановою №174, а документом з незамисловатою назвою "Інструкція №1" (і ще якийсь час після втрати Інструкцією №1 чинності). і ніколи, жодного разу в житті не чув від касира жодного банку слова "корінець банкнот" - тільки "пачка", і ніколи "пачка банкнот" - тільки "упаковка", "вакуумна упаковка". Можливо, тому, що "пачка" й "кирпич" увійшли у вжиток ще в 90-х роках, коли про Постанову НБУ 174 від 2011р. ще ніхто й нічого не чув? можливо, банківські працівники й використовують в спілкуванні між собою слова "корінець банкнот" для позначення "100 (сто)  банкнот  одного  номіналу,  які упаковані бандероллю", але валютчики, оскільки бандеролей їм не видають (і не продають), досі називають 100 банкнот одного номіналу "пачкою", а замість бандеролей використовують резинки "для грошей", які продаються чомусь в канцелярських магазинах.

напівофіційне використання слова "кирпич" - посилання приводив.

а теорія з Постанов без практики - нежиттєздатна.

п.с. на жаль, мабуть, так і не довелось потримати в руках вакуумну упаковку з 10 корінців банкнот номіналом 500грн. (а ще була 337-ма Постанова, яку я ще застав ;).

Хай би СанСет, який бачив КамАЗ банкнот, підтвердив чи спростував )

 

  • +1 1
Опубліковано

Хай би СанСет, який бачив КамАЗ банкнот, підтвердив чи спростував )

СанСет, який бачив КамАЗ банкнот, ніколи касиром не працював, але часто був біля каси. І від касирів ніколи не чув про "кірпіча", зате "корінець", "бандероль" чув часто.

Опубліковано

Хай би СанСет, який бачив КамАЗ банкнот, підтвердив чи спростував )

СанСет, який бачив КамАЗ банкнот, ніколи касиром не працював, але часто був біля каси. І від касирів ніколи не чув про "кірпіча", зате "корінець", "бандероль" чув часто.
а "пачка", "пачка" як же??? вся дискусія тут навколо "пачки" була!

та й "бандероль" - касири говорили саме про стрічку, якою пакуються банкноти в "корінці" (саме так з вищезгаданої інструкції), чи про об'єм банкнот?

тема пачки так і не розкрита )

Опубліковано

То треба в касирів питати. А це що так принципово? Якось впливає на курси валют?

 

 

походу впливає на "... и т.д.", яке також згадується в назві теми :) не даремно ж вже стільки часу обговорюють

як би ніби й не впливає на курс (вище писав), але комусь ця термінологія мабуть "болить" - пост нахапав купу мінусів - хз...

 

щоправда, якщо почнеться галопуюча інфляція - термінологія стане актуальною :( і буде прямо стосуватись теми...

Опубліковано

Ну що ж, "апять двадцать пять", а в профілній темі тиша. Як таке може бути? :)))

А, футбол сьогодні ж, точно, більшості не до курсу бакса.

Опубліковано

Ну що ж, "апять двадцать пять", а в профілній темі тиша. Як таке може бути? :)))

А, футбол сьогодні ж, точно, більшості не до курсу бакса.

Проснувсі. Вже тиждень як 25.

Опубліковано

25 - цікаві цифри ) але чи варто писати щось в профільній темі, якщо в сусідньому форумі відписались ще в тяпницю, 13-го:

Что, никому не интересно будущее нашей нацвалюты? Все сидят в баксах и не заморачиваются с гривнами даже под 25% годовых? Люди, ау! Неужели никого не мучают мысли о том, стоит ли сейчас покупать/продавать валюту или подождать, когда стукнет тридцатник?!

Что я об этом (курсе гривни на ближайшее время) думаю. 19 ноября (следующий четверг) – крайний срок уплат 13 (!) квартальных (!) налогов, включая два самых существенных – налога на прибыль предприятий и НДС. То есть на следующей неделе бизнесу потребуется много-много миллиардов гривень. А бизнес, будучи не чуждым нездорового прагматизма, переходящего в пессимизм, по самые уши сидит в валюте. И ее родимую, значит, будет с понедельника активно сдавать, чтобы не попасть под штрафы. Поэтому резких падений гривни до четверга быть не должно, и вполне возможен совсем наоборот. А вот потом...

Необходимость копить гривну для платежей сдерживает предприятия от валютных закупок уже недели три – и курс такой, какой есть. А вот после 19 ноября этого сдерживателя уже не будет! Более того, Правительство, получив (раз в квартал!) все эти миллиарды, обычно радуется им, как участники факельного шествия по случаю дня рождения Степана Бандеры – случайно попавшемуся им по дороге отделению Компартии. Оно, Правительство, начнет миллиарды активно тратить – благо отложенных срочных трат за квартал наверняка накопилось немерено. Миллиарды гривень за неделю-две перейдут на руки населению и частным предприятиям - и вот тут часть из них сразу ударит по курсу.

Так случалось абсолютно каждый квартал, в мирное и в немирное время, в богатстве и в бедности – так случится и теперь. Такие качели вокруг 19 числа второго месяца квартала - это уже просто милая традиция, как пить текилу из женского пупка. И банкиры, кстати, об этой традиции знают и активно ее юзают. Я о валютных качелях, а не о текиле. Хотя текилу из пупков банкиры тоже, наверное, юзают...

А сейчас, кстати, еще и конец года. Импортеры только-только начали активно покупать валюту, чтобы завезти нам подарки к новогодним продажам, которые какие-никакие, но все же будут. И, как всегда, импортеры предъявляют экстремальный (по сравнению с остальным годом) спрос на валюту, который спрос после 20 ноября развернется во всей красе. И даже гипотетические очередные миллиарднодолларовые валютные поступления от всяких МВФов нас не спасут на фоне такого праздника жизни.

Кроме того, российский рубль (по тем же и другим причинам), похоже, именно на днях получит очередное свидание с судьбой. А гривна и рубль какими-то неведомыми официальной статистике путями тесно связаны друг с другом, поэтому обвал рубля в какой-то степени ударит и по гривне.

Не хочу играться в Нострадамуса, но предполагаю 26 гривень за доллар, плюс-минус гривна, до конца года. Возможны и пробои до 30, но только на фоне каких-то очень плохих новостей. Потом, правда, должно попустить, а если еще и Донбасс как-то удастся замирить – настанет вообще зашибись (меньше 20). Впрочем, точные цифры не важны, а важно, что с четверга и до конца года доллар стопудово будет расти к гривне.

Вывод. Если собрались покупать валюту – не тяните, оптимальный срок – среда, крайний - четверг. Если собрались продавать – тяните минимум до 25 ноября, а лучше – до конца декабря. Не прогадаете!

А вот что будет потом – тема отдельного разговора. Если кратко, то Россия от своей судьбы уже точно не уйдет, мы – тоже. К счастью, судьбы у нас разные... И если на Донбассе (или где-то еще в пределах наших границ) снова не начнется активных боевых действий, то при среднем уровне везения уже со следующего года гривна будет укрепляться. И даже курс 16-18 в итоге не кажется мне совсем уж фантастичным!

Приємно читати про курс 16 після НР (ще приємніше було б про 8-12))))), оскільки зп в грн, але... в 26 до кінця року якось легше віриться (((((((

Якщо дивитись тільки на грошову масу - то і 16, і 12 цілком досяжні цифри, але вже писав, що курс гривні НЕ визначається економічними чинниками...

  • +1 3
Опубліковано

25 - цікаві цифри ) але чи варто писати щось в профільній темі, якщо в сусідньому форумі відписались ще в тяпницю, 13-го:

.... 19 ноября (следующий четверг) – крайний срок уплат 13 (!) квартальных (!) налогов, включая два самых существенных – налога на прибыль предприятий и НДС. То есть на следующей неделе бизнесу потребуется много-много миллиардов гривень. А бизнес, будучи не чуждым нездорового прагматизма, переходящего в пессимизм, по самые уши сидит в валюте. И ее родимую, значит, будет с понедельника активно сдавать, чтобы не попасть под штрафы....

 

Щось не дуже повірила цій інфі. Там тих податків - як кіт наплакав: єдиний податок, туристичний збір, рентна плата, екологічний http://news.dtkt.ua/ua/taxation/common/36384?utm_source=importantnews&utm_campaign=oldmain

На квартальній звітності по ПДВ в основному малий бізнес. По прибутку в нас річна звітність - за квартал подають звітність тільки ті хто отримав збиток за 3 місяці (а якщо збитки - то яка може бути сплата?).

Найбільше надходжень в бюджет дає тільки ПДВ, весь крупний бізнес на місячній звітності (з ПДВ), сплата з 20 по 30-те число.

Опубліковано

Ще два погляди на ситуацію і прогнози від людей, яким часом вдавалося передбачити розвиток подій.

Один в підтримку цитати, наведеної РРІДом, інший навпаки

 

Адам Смит

"По информации НБУ, объем валюты, купленной банками у населения составляет 173,4 млн долл".

До кризиса средний объем продаж валюты населением составлял 1-2 млрд в месяц (например, октябрь 2013 - 1,6 млрд). Получается, что сейчас он упал где-то в 10 раз! Конечно, дают о себе знать потеря территорий, населения, промышленной базы, валютной выручки из России и Крыма. Но настолько ли тут виноват кризис? Нет! Основная статья поступления валюты украинцам - переводы работающих за границей родственников, - никак не связана с событиями, происходящими внутри нашей страны. Я допускаю, что поскольку рост курса значительно опережает рост цен на товары первой необходимости (хлеб, картошка, мясо, водка, Интернет), то получатели "допомоги" из-за рубежа стали конвертировать в гривну меньшую ее долю. Зато многие местные "хомяки", оставшись без обычного уровня доходов, вынуждены были залезть в свои кубышки, что несколько уравновесило тенденции. Поэтому можно констатировать, что где-то 80-90% обычного рынка просто тупо ушло в тень. И это понятно: теневые цены на валюту несколько выше тех, которые выставляются банками и даже "дикими" обменниками. Последние же (я только высказываю предположение, гражданин начальник!), скрывают часть своего оборота от статистики, так как всю официально купленную валюту нужно продать, а это проще сделать, не беря с покупателей 2% налога и не заводясь с ограничением в виде эквивалента в 3 тысяч гривень на руки, а фигаша по 10 тыс баксов в пачке.

Вывод. Попытки административного регулирования валютного рынка полностью провалились, рынок массово ушел в тень. Тонкая это материя - валютный рынок, туда размахивая ключом 32х40 лезть совершенно бесполезно. И я очень надеюсь, что из этой поучительной истории следующими поколениями управленцев будут сделаны хоть какие-то оргвыводы. Я же обещаю ее вспоминать всякий раз, когда очередная разгоряченная голова будет предлагать обложить покупку валюты 10% налогом или что-то в этом роде. (Кстати, а где президент Украинского аналитического центра?).

Но это все лирика. А теперь наша ежемесячная рубрика: анализ ежемесячной отчетности НБУ по валютному и денежно-кредитному рынку с последующим разоблачением и рекомендациями.

Итак, валютные резервы растут уже который месяц подряд, что для воющей страны ну просто зашибись! Уже почти 13 млрд! То есть "ще не вмерла Украина"! Напомню, наш бывший премьер Николай Пахло [партийный псевдоним "Азаров"; он же "Кровосись", он же "Гаспидaр", он же спаситель Украины (в изгнании)], хотя и начинал с 38 млрд долларов, оставил страну с 15 резервов и кучей наделанных им же долгов. (Типа "я устал, я ухожу, неблагодарные вы и хрен меня Интерпол из России достанет").

Намного интереснее ситуация с "монетарной базой" - "живыми" деньгами в обращении. Она на конец октября составила 318,5 млрд гривень, что всего на 10% больше, чем значение мирного октября 2013 года (288 млрд). То есть эмиссия за ДВА ГОДА СОСТАВИЛА ВСЕГО 10 ПРОЦЕНТОВ!!!!111111 Очевидно, что цены на товары, как и цена национальной валюты, напрямую зависят от эмиссии. И с точки зрения математики совершенно непонятно, почему цены выросли в 1,5-2,5 раза, курс гривни упал в 3 раза, а эмиссия составила всего 10%. Ровно та же фигня и с другими денежными агрегатами. "Денежная масса": октябрь 2015 - 959 млрд, октябрь 2013 - 872 млрд!

Да, у нас вырвали кусок экономики вместе с территорией, где он располагается, но все же потеряны "всего лишь" 1 регион полностью и два - наполовину. Из 26! Рост цен и курса до определенной степени объясняется резким увеличением скорости обращения денег (в условиях инфляции от гривни пытаются побыстрее избавиться), но когда (КОГДА!) военно-политическая ситуация частично нормализуется - этот фактор перестанет пугать широкие слои "пересічних" и обращение денег резко замедлиться. А значит, у гривни есть потрясающий потенциал укрепления! Пожалуйста, запомните этот пост! Потом же локти будете кусать - а это во-первых невозможно, во-вторых нихрена не поможет поднять курс выше 19.

Поэтому владельцам валютных сбережений я бы рекомендовал морально готовиться к тому, чтобы "перевернуться" в нацвалюту по наиболее выгодному курсу (который, если на Донбассе не начнется настоящая война, состоится в конце декабря - январе). Иначе "поезд ушел - целуйте рельсы", а 16 не хочешь?!

Надеюсь, ближе к Новому году я более определенно выскажусь о том, что думаю по этому поводу. Главное, не забывайте ставить плюсики, чтобы я здесь не чувствовал себя ненужным...

Персональный блог alyak'a

Как видим прогноз о стабильности гривны в прошедшем полугодии оправдался . Что будет дальше ? Если не будет большой войны , то по моему видению , нас в ближайшие дни ожидает рост , максимум 27-28 , до 15 декабря , после скорее опустится , ну типа на гривну — две , затем такие уровни додержаться до конца марта , после чего пойдет на спад до уровня допустим 24-25 . Иными словами основной месседж — колебания будут , но не высокие , при этом в следующем периоде ожидается рост , потом откат . И так где-то доживем до весны . После середины декабря скорее всего будет интересно перевернуться в гривну и депозиты

Опубліковано

25 - цікаві цифри ) але чи варто писати щось в профільній темі, якщо в сусідньому форумі відписались ще в тяпницю, 13-го:

.... 19 ноября (следующий четверг) – крайний срок уплат 13 (!) квартальных (!) налогов, включая два самых существенных – налога на прибыль предприятий и НДС. То есть на следующей неделе бизнесу потребуется много-много миллиардов гривень. А бизнес, будучи не чуждым нездорового прагматизма, переходящего в пессимизм, по самые уши сидит в валюте. И ее родимую, значит, будет с понедельника активно сдавать, чтобы не попасть под штрафы....

 

Щось не дуже повірила цій інфі. Там тих податків - як кіт наплакав: єдиний податок, туристичний збір, рентна плата, екологічний http://news.dtkt.ua/ua/taxation/common/36384?utm_source=importantnews&utm_campaign=oldmain

На квартальній звітності по ПДВ в основному малий бізнес. По прибутку в нас річна звітність - за квартал подають звітність тільки ті хто отримав збиток за 3 місяці (а якщо збитки - то яка може бути сплата?).

Найбільше надходжень в бюджет дає тільки ПДВ, весь крупний бізнес на місячній звітності (з ПДВ), сплата з 20 по 30-те число.

Я ж не подавав це як істину в останній інстації :) Просто людина обгрунтувала свої відчуття (прогноз, бачення) по курсу.

Хоча насправді левова частина і ПДВ, і податку на прибуток сплачуються щомісяця, а не щокварталу (зокрема, у вигляді авансових внесків з податку на прибуток ;)

Опубліковано

Ще два погляди на ситуацію і прогнози від людей, яким часом вдавалося передбачити розвиток подій.

Один в підтримку цитати, наведеної РРІДом, інший навпаки

 

Адам Смит

Персональный блог alyak'a

воно не дивно, що перша цитата підтримує подану мною, адже обидві цитати належать одному автору ))

і один, і другий давали свої прогнози щодо курсу на минулі роки. Адам Смит вгадував краще :) хоча точного курсу не спрогнозував ніхто :(

20-25, імхо - на сьогодні курс близький до рівноваги.

з одного боку - тиснуть ті, хто отримує прибутки в гривні (бізнесові, корупційні, дерибан бюджету, і т.д.), й шалено бажає бажає конвертувати їх у тверду валюту. їм вигідний високий курс нацювалюти - адже чим менше гривень треба віддати за долари, тим більше доларів вони зможуть купити (якщо доходи від бізнесу в грн - то це зрозуміло, а з бюджету кошти можна вкрасти тільки в грн)

з другого боку - тиснуть експортери, яким вигідна девальвація, які за рахунок гривневих витрат тоді зменшують свої витрати. експортерам сировинної економіки й так несолодко живеться - сировинні індексах на мінімумах за багато років, маржинальність різко знизилась.

якщо рівновага буде порушена - курс може вискочити за 26, або провалитись нижче 20. але ніхто нас про це не попередить :(:( :(

можна помріяти при значні обсяги високотехнологічного експорту - тоді курс буде неодмінно укріплюватись...

Опубліковано (змінено)

Адам Смит дійсно дуже вдало спрогнозував курс.

Ось це його повідомлення - http://forum.finance.ua/viewtopic.php?p=2406898#p2406898- варто час від часу перечитувати - тут і економіка, і політика, і просто мудрі думки.

 

З відносно сподобалась ця:

 

Горячих точек в этой стране тоже никогда не было, поэтому широкая общественность не знакома с "военными" сценариями движения валютных курсов. А они, если основываться на иностранном опыте, могут очень даже радовать - когда война заканчивается. Когда же она закончится - это вопрос отдельный. Будем посмотреть. Но, по некоторым признакам, Путин таки сливает Новороссию, чтобы хоть как-то спасти Старороссию, а сама ДЛДНЛР уже почти полностью разложилась. То есть нам нужно просто запастись терпением и выдержкой!
Основная идея моего поста была в том, что макроэкономические факторы (печать денег) пока слишком несущественны, и основное давление на курс оказывает война. Если она вдруг закончится - курс гривни резко и неожиданно для заинтересованных сторон, укрепится.

 

 

Змінено користувачем justice777
Опубліковано

Видно що куля в лоб конкретно пакує чумайдани до нового року потрібно встигнути вилитіти в теплі краї бо термін то вже піджимає http://news.finance.ua/ua/news/-/363347/novyj-rik-ukrayintsi-zustrinut-iz-dolarom-po-28-grn-ekonomist

  • +1 1
  • -1 1
Опубліковано

туди ж дорога і пороху і шайці депутатській !!!
І так само як Яник і Ко. безкарними залишуться? А не занадто вже це буде для України? Може поки вони тут, то треба до відповідальності за те все що наробили?!
Опубліковано

 

туди ж дорога і пороху і шайці депутатській !!!

І так само як Яник і Ко. безкарними залишуться? А не занадто вже це буде для України? Може поки вони тут, то треба до відповідальності за те все що наробили?!

 

тоді потрібно проводити ( доводити ) над ними суд ! за їхні обіцянки не виконані ! також за ними розісрані гроші , котрі перейшли на наші величезні борги !

Опубліковано

Гривня помаленько стає купоном !Все таки доляр до нового року буде більше 30 , судячи по шкалі підйому !

Опубліковано

 

Гривня помаленько стає купоном !Все таки доляр до нового року буде більше 30 , судячи по шкалі підйому !

Ну да. А до лютого 40, до березня 50, а до квітня 60 і тд. Ви що знущаєтесь: "судячи по шкалі підйому". Курс не змінюється згідно якоіісь прогресііі. І він може бути жо Нового року як 26, так і 25 або 50

 

Не знущаюсь ,Я предсказуюююю

Опубліковано

Ну да. А до лютого 40, до березня 50, а до квітня 60 і тд. Ви що знущаєтесь

40 вже був ! При нинішній нестабільності все можливо !

Опубліковано

 

Ну да. А до лютого 40, до березня 50, а до квітня 60 і тд. Ви що знущаєтесь

40 вже був ! При нинішній нестабільності все можливо !

 

можливо, але це може статись, образно кажучи й завтра й через пів року, а не по тенденції

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти



×
×
  • Створити...