Перейти до змісту

ТОВ «Волинські оптичні мережі»


Рекомендовані повідомлення

Привіт користувачам Вома в яких тариф 1гб, хочу поцікавитись про швидкість та стабільність інтернета, яка просадка в швидкості і який пінг по Україні та Європі. Не можу вибрати між Вомом то Датагрупом.

В дата консультант сказала що підключать без очикування 2 обонентів, але і попередила що швидкість не є стабільною і можуть бути просадки від 200до 1гб в залежності від навантаження, в Вома так само?

Змінено користувачем giZun
Доповнив
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 25.10.2021 at 15:52, giZun сказано:

Привіт користувачам Вома в яких тариф 1гб, хочу поцікавитись про швидкість та стабільність інтернета, яка просадка в швидкості і який пінг по Україні та Європі. Не можу вибрати між Вомом то Датагрупом.

В дата консультант сказала що підключать без очикування 2 обонентів, але і попередила що швидкість не є стабільною і можуть бути просадки від 200до 1гб в залежності від навантаження, в Вома так само?

Датагруп, підключення вита пара.

ВОМ підключення оптоволокном, швидкість 700-950 Мбіт, залежить від роутера.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 10/25/2021 at 3:52 PM, giZun said:

Привіт користувачам Вома в яких тариф 1гб, хочу поцікавитись про швидкість та стабільність інтернета, яка просадка в швидкості і який пінг по Україні та Європі. Не можу вибрати між Вомом то Датагрупом.

В дата консультант сказала що підключать без очикування 2 обонентів, але і попередила що швидкість не є стабільною і можуть бути просадки від 200до 1гб в залежності від навантаження, в Вома так само?

Є зараз активні підключення ВОМ та Датагруп на різних локаціях.

Хоч ВОМом відносно недовго користуємося (майже рік), але за цей період не було тривалих перебоїв. В Датагруп теж тривалих перебоїв не було (з 2017 року), але по кілька разів на місяць у Датагруп пропадає Інтернет на короткі періоди часу.

Для прикладу, лише в жовтні у Датагруп пропадав Інтернет: 

4 жовтня 1хв.+9хв.+1хв.= 11хв. за день

7 жовтня 2хв.+2хв.2хв.+21хв.+ 2хв.+ 2хв.+ 2хв.= 33хв. за день

20 жовтня 8хв.

У ВОМ пропадав інтернет в липні на 1 хвилину.

 

Ще в Датагруп неадекватна центральна техпідтримка на номері 0800, в Луцьку спеціалісти адекватні, намагаються допомогти, але щоб з ними зв'язатися через першу лінію підтримки - це цілий квест.

У ВОМа, коли останній раз телефонував, не було цілодобової техпідтримки - це мінус, але вони вранці передзвонюють. 

Пінг з Луцька до Київстара (м. Київ) у ВОМ та Датагруп однаковий. 

Якщо потрібна стабільність, підключайте 2 провайдера, щоб один був основний а другий резервний, але роутер має підтримувати автоматичне переключення. Швидкість у ВОМ завжди була стабільна до 50MB/s, більшої швидкості мій роутер не витягує, просадок по швидкості не помічав.

При підключенні ВОМ, дле мене було найважливіше, щоб Інтернет не залежав від електропостачання будинку. У ВОМ немає активного обладнання в будинку, вони оптику тянуть напряму до себе в серверну. Як з енергонезалежністю у гігабітних тарифів Датагруп? Потрібно виясняти. Якщо Датагруп прокладає виту пару в квартиру, то у них в будинку стоїть комутатор, потрібно перевіряти чи забезпечують вони ці комутатори ББЖ, якщо ні - то буде як у Київстара,  немає електроенергії в будинку - немає Інтернету. Також тягнути оптику відразу до обладнання користувача перспективніше, щоб через років 10 не довелося міняти виту пару якщо захочеться швидкості 10Gb/s. З мінусів ВОМ - дорога статична IP адреса (на 40грн./міс. дорожче ніж у Датагруп). Щодо Датагруп, то ми користуємося їхніми послугами з 2011 року і враження від їхньої компанії у мене в основному негативні. Є там окремі хороші співробітники, але компанія не дуже клієнтоорієнтована. Напроти ВОМ, я вперше бачу, щоб співзасновник відповідав на форумі, що є великим плюсом. Складається враження, що в разі потреби ти можеш напряму написати керівництву і твоє питання оперативно вирішать.

Якби мені зараз прийшлося підключати Інтернет на нову локацію та вибирати між ВОМ та Датагруп, я б вибрав ВОМ.

 

image.png.244b3b2e3d58efd5e162db30377535f6.png

image.png

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

54 хвилин тому, Кіліманджаро сказано:

Якщо Датагруп прокладає виту пару в квартиру, то у них в будинку стоїть комутатор, потрібно перевіряти чи забезпечують вони ці комутатори ББЖ,

Так

Твій пост остаточно розсіяв сумніви, щодо вибору наступного оператора.

 

  • Ха-ха 1
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 годин тому, Кіліманджаро сказано:

 

Ще в Датагруп неадекватна центральна техпідтримка на номері 0800, в Луцьку спеціалісти адекватні, намагаються допомогти, але щоб з ними зв'язатися через першу лінію підтримки - це цілий квест..

Хз що у них змінилось, але раніше потрібно було купу часу витратити, щоб дівчинці з кол центру пояснити як правильно записати проблему , а останні 3 рази як дівчинка чула незрозумілі їй слова одразу перемикала на спеціаліста

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, vampirich сказано:

Хз що у них змінилось, але раніше потрібно було купу часу витратити, щоб дівчинці з кол центру пояснити як правильно записати проблему , а останні 3 рази як дівчинка чула незрозумілі їй слова одразу перемикала на спеціаліста

Тому в свій час я одразу телефонував до @kmd або до @serega

Але то було давно :)

Зараз там }|{0п@

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 годин тому, Кіліманджаро сказано:

Також тягнути оптику відразу до обладнання користувача перспективніше, щоб через років 10 не довелося міняти виту пару якщо захочеться швидкості 10Gb/s.

Розтрою чуток, технологія яку використовує ВОМ не дозволяє підключитись на швидкості 10Гбіт/с, і сумніваюсь що з часом її будуть розвивати для таких швидкостей, якшо це взагалі можливо.

 

15 годин тому, Кіліманджаро сказано:

Ще в Датагруп неадекватна центральна техпідтримка на номері 0800, в Луцьку спеціалісти адекватні, намагаються допомогти, але щоб з ними зв'язатися через першу лінію підтримки - це цілий квест.

В корпоративному сегменті в них вже давно з техпідтримкою проблеми, час реакції взагалі капець, приходилось менеджера постійно дьоргати шоб хоч якось шивелились. Ну і шото останнім часом в них не все айс, ми від них пішли і ще знаю компанії які теж перейшли від них до інших операторів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 hour ago, Lisovic said:

Розтрою чуток, технологія яку використовує ВОМ не дозволяє підключитись на швидкості 10Гбіт/с, і сумніваюсь що з часом її будуть розвивати для таких швидкостей, якшо це взагалі можливо.

Коли 11 років тому я підключав 100Mb Інтернет від Київстар, здавалося що це неймовірно висока швидкість. Зараз Київстару щоб підключити абонентів на 1Gb, потрібно міняти комутатори в будинках та тягнути абонентам 8-ми жильну виту пару, бо багато де протягнули 4-х жильну і комутатори не мають 1Gb портів. Є будинки де Київстар може підключити кількох абонентів на 1Gb, але не всім доступна така опція.

 

Оптика підтримує швидкість 10Gb/s, а у 

ВОМ вона прокладена прямо до абонентів. Якщо з'являться нові технології підключення абонентів на швидкості 10Gb/s і провайдеру буде це вигідно, для апгрейду  потрібно буде лише замінити оптичні термінали та серверне обладнання. Зараз така швидкість надмірна, але за 10 років ситуація може змінитися.

Змінено користувачем Кіліманджаро
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 16.08.2021 at 09:59, Zheny@ сказано:

Є сервіси, які прямо з роутера підтримуються. Типу No-ip / DynDNS і подібні.

Придумуєш ім'я, типу volt-torrent-net-lutsk.homeip.net і все. Вказуєш його як адресу. Хочеш ФТП, хочеш ХТТП.

Проходили таке на Датагрупі. Ще тоді Фотакомі.

 


Не завжди найкраще рішення. В мене зараз Keenetic Giga і у них є KeenDNS, але при підключенні по webdav до домашньої хмари (хард підключений до роутера) отримую обмежену швидкість так як підключення відбувається через сервер. При публічній ip адресі підключення відбувалось би напряму, але сьогодні дізнався, що ціна білої адреси у ВОМ вже 100 грн в місяць. Це якось занадто. 

@serega-cool чому так дорого? Було ж 50. І так платимо за інтернет біля 300 грн, не маємо можливості грати в деякі ігри через NAT 3, наявність ip в спам базах, інколи проблеми з капчею через це, а щоб вирішити це ще доплачувати 1200 грн в рік?

Змінено користувачем Jungle
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, Zheny@ сказано:

100 грн/Ір - круто. Згоден.

ДГ дає за 60. Як і всі решта.

І у Київстару 50...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

9 хвилин тому, Zheny@ сказано:

100 грн/Ір - круто. Згоден.

ДГ дає за 60. Як і всі решта.

І це в час карантину, коли багато людей перейшли на віддалену роботу і багатьом біла ip необхідна, наприклад, для піключення до корпоративних мереж. 

Змінено користувачем Jungle
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Jungle сказано:

І 

І це в час карантину, коли багато людей перейшли на віддалену роботу і багатьом біла ip необхідна, наприклад, для піключення до корпоративних мереж. 

корпоративній мережі глибоко пофіг, як ти туди будеш підключатися.

головна задача, щоб корпоративна мережа мала білу ір і доступ звідусіль.

Яким способом - залежить від адміна.

 

  • Дякую! 1
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Zheny@ сказано:

корпоративній мережі глибоко пофіг, як ти туди будеш підключатися.

І справді. Ви праві. Це підкинуло мені ідею підняти VPN тунель, а тоді вже в ньому підключатись по smb
 

Але проблема залишається. Дорога біла ip. БУНТ!)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, Jungle сказано:

І справді. Ви праві. Це підкинуло мені ідею підняти VPN тунель, а тоді вже в ньому підключатись по smb
 

Але проблема залишається. Дорога біла ip. БУНТ!)

Для людини, що проваджує бізнес і заробляє гроші, 100 грн / міс - копійки.

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

46 хвилин тому, Zheny@ сказано:

Для людини, що проваджує бізнес і заробляє гроші, 100 грн / міс - копійки.


Вище я навів приклади, які є не обов'язково у людей, що проваджують бізнес. 

По-друге, те, що людина може собі дозволити собі подібну трату не означає, що така трата є доцільною. Це може бути звичайний працівник або домашній користувач, а не обов'язково бізнесмен. 
Вище ви ж самі признали, що ціна несправедлива. Давайте на кожному кроці переплачувати. За рік збереться сума на додаткову відпустку.

Мені не настільки «горить», щоб я переплачував, але це додає негативу до враження, що залишається від провайдера. 

Змінено користувачем Jungle
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 хвилин тому, Jungle сказано:

Вище ви ж самі признали, що ціна несправедлива. 

в порівнянні з іншими - так.

16 хвилин тому, Jungle сказано:

Давайте на кожному кроці переплачувати.

ВОМ заходить туди, куди не заходять інші. А там можна диктувати правила. Бо конкуренції немає.

+, я так думаю, що їхні ІР білі, закінчуються. (v4) От тому і відлякують школьніків ціною.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

24 хвилин тому, Zheny@ сказано:

я так думаю, що їхні ІР білі, закінчуються. (v4)

зараз вартість IP на  аукціоні (для провайдерів) від 40$ за пачку /22,  тобто 40+К баксів

це не рахуючи супутніх витрат, тому - будуть ще дорожчати.

пруф https://auctions.ipv4.global/

Змінено користувачем Bliksss
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

55 хвилин тому, Jungle сказано:

По-друге, те, що людина може собі дозволити собі подібну трату не означає, що така трата є доцільною.

в даному випадку, людина - сама визначає, яка трата для неї є доцільною, потрібна біла ip вдома для іграшок,

а не для роботи в чому питання - за задоволення прийнято платити, якщо ip потрібна для роботи - Женя вище вже написав.

Змінено користувачем Bliksss
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 30.10.2021 at 12:39, Lisovic сказано:

Розтрою чуток, технологія яку використовує ВОМ не дозволяє підключитись на швидкості 10Гбіт/с, і сумніваюсь що з часом її будуть розвивати для таких швидкостей, якшо це взагалі можливо.

 

В корпоративному сегменті в них вже давно з техпідтримкою проблеми, час реакції взагалі капець, приходилось менеджера постійно дьоргати шоб хоч якось шивелились. Ну і шото останнім часом в них не все айс, ми від них пішли і ще знаю компанії які теж перейшли від них до інших операторів.

На тобі. Чому це ми не можемо підключити 10 Гбіт? Прошу не вводити в оману майбутніх користувачів 10Гбіт Інтернету!

  • Ха-ха 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 30.10.2021 at 13:32, Кіліманджаро сказано:

Коли 11 років тому я підключав 100Mb Інтернет від Київстар, здавалося що це неймовірно висока швидкість. Зараз Київстару щоб підключити абонентів на 1Gb, потрібно міняти комутатори в будинках та тягнути абонентам 8-ми жильну виту пару, бо багато де протягнули 4-х жильну і комутатори не мають 1Gb портів. Є будинки де Київстар може підключити кількох абонентів на 1Gb, але не всім доступна така опція.

 

Оптика підтримує швидкість 10Gb/s, а у 

ВОМ вона прокладена прямо до абонентів. Якщо з'являться нові технології підключення абонентів на швидкості 10Gb/s і провайдеру буде це вигідно, для апгрейду  потрібно буде лише замінити оптичні термінали та серверне обладнання. Зараз така швидкість надмірна, але за 10 років ситуація може змінитися.

Дякую, бачу Ви розбираєтесь не погано в технологіях, респект. 10Гбіт абоненту не за горами...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 02.11.2021 at 16:39, Jungle сказано:


Не завжди найкраще рішення. В мене зараз Keenetic Giga і у них є KeenDNS, але при підключенні по webdav до домашньої хмари (хард підключений до роутера) отримую обмежену швидкість так як підключення відбувається через сервер. При публічній ip адресі підключення відбувалось би напряму, але сьогодні дізнався, що ціна білої адреси у ВОМ вже 100 грн в місяць. Це якось занадто. 

@serega-cool чому так дорого? Було ж 50. І так платимо за інтернет біля 300 грн, не маємо можливості грати в деякі ігри через NAT 3, наявність ip в спам базах, інколи проблеми з капчею через це, а щоб вирішити це ще доплачувати 1200 грн в рік?

Ціна 100 грн за білу ІР вже більше двох років.

Проблеми з Капчею, тоді звертайтесь у технічну підтримку. Звертались?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, serega-cool сказано:

10Гбіт абоненту не за горами...

Ви мені хоча б той же гігабіт підключіть! :)

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 02.11.2021 at 18:08, Zheny@ сказано:

в порівнянні з іншими - так.

ВОМ заходить туди, куди не заходять інші. А там можна диктувати правила. Бо конкуренції немає.

+, я так думаю, що їхні ІР білі, закінчуються. (v4) От тому і відлякують школьніків ціною.

 

Ви праві на 100%

Біла ІР не розкіш. Їх просто немає де взяти...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, Zheny@ сказано:

Ви мені хоча б той же гігабіт підключіть! :)

 

Напишіть мені в особисті Вашу адресу, спробую допомогти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...