Перейти до змісту

Розбився ртутний термометр


vaz75

Рекомендовані повідомлення

Хотів поміряти температуру, дістав електронний (завжди міряємо ним), сіла батарейка. Дістав ртутний, витягнув його, коробочку кинув на стіл і з неї, о ужас, викотилась срібна кулька. Інтернет "підказав", що треба папірцем зібрати кульки в банку з водою, помити місце, де стався витік, мильним розчином з содою, і провітрювати приміщення. Що я і зробив, а що робити далі з ртуттю, невідомо.

Подзвонив в МНС (101), а жіночка, що на другому кінці дроту, розгубилася і почала питати в колеги. Мені порадили теж саме, що я й зробив, а про ртуть сказали закопати в землю на пустирі, що я теж зробив. Але дивно, що про допомогу, самочуття, чи є діти поруч, чи все я зробив ані слова. Така служба порятунку.

Може це тільки в мене є ртутний термометр, і не так часто вони б'ються?

Цікавить, чи хтось з форумчан бив термометр, як з цим боровся, чи після цього боліла голова, чи була тошнота, чи ще щось?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Закопувати ртуть в землю не варто було.

Яка країна таке і МЧС. :_14:

Провітрити добре кімнату, можна пилососом з одноразовим мішком пропилососити те місце і мішок викинути. В тяжких випадках здається санстанцію викликають щоб заміри парів ртуті в повітрі робили....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шарики ртути желательно собирать чем-то наподобии "детского соплеотсоса", потом их в банку с крутым раствором марганцовки. так же раствором марганцовки промыть место, где разбили градусник, а средним раствором желательно всё помещение вітереть, ОЧЕНЬ хорошо проветрить - только два дня назад рассказвали по радио как поступать в таких случаях - и ОБЯЗАТЕЛЬНО набрать 101 :-)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікавить, чи хтось з форумчан бив термометр, як з цим боровся, чи після цього боліла голова, чи була тошнота, чи ще щось?

Ртуть то така штука шо одразу про себе знати не дає.

Вона поступово "проникає" в організм.

Наслідки проявляються через декілька років.

(Це чув від дядька шо займався з матеріалами які містять ртуть).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Від великої кількості ртуті впродовж тривалого періоду наслідки звичайно будуть, але від одного термометра нічого поганого не станеться. В невеликих кількостях вона як і інші мікроелементи навіть корисна для організму,

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

можна пилососом з одноразовим мішком пропилососити те місце і мішок викинути

... і пилосос теж. Скрізь пише, що пилососом ні в якому разі не можна (і МЧС так каже). Бо пари автоматично попадають в повітря і залишаються всередині в пилососі і у фільтрах, хіба можна здати в санстанцію на обробку. Шарики ще можна скотчем зібрати.

Думаю, у всіх, у кого були маленькі діти, бився термеметр. В нас була комедійна ситуація з цього приводу. Чоловік (який переконаний, що знає все краще за всіх, а Інтернет - то є зло) схопив пилосос, закрився в кімнаті, не відкривши вікно, напилососився досхочу. Тим часом я, передзвонивши знайомій, кажу: пилосом ні в якому разі не можна. Тільки після цього він вліз в Інтернет з телефону, потім подзвонив в МЧС і ще 3 дні після цього уважно прислухався чи б'ється в нього серце. Кімнату на тиждень закрили на карантин з відкритим вікном. А пилосос попав в гараж.

Але от дійсно, що робити з самою ртуттю? Всі, напевне, викидають в смітник.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

можна пилососом з одноразовим мішком пропилососити те місце і мішок викинути

Але от дійсно, що робити з самою ртуттю? Всі, напевне, викидають в смітник.

Один наш сосед, разбив градусник, то ли от шока, то от пофигизма, собрал это все в плед и вытряхнул через окно на улочку перед подъездом...это я случайно, много месяцев спустя, от его жены узнала...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

памятаю розказували, цими шариками колись гралися наші батьки...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я пам'ятаю як в школі хлопці розбили термометр і бавились маленькими кульками ртуті - коли на них тиснути вони так прикольно розділяютсья на менші і "розбігаються" в різні боки)))). Уявляю як гарно їх розпилить пилосос по всій кімнаті :_09: ....

Десь приблизно рік назад малюк розбив термометр. Я передзвонив до знайомого пожежника і запитав що робити?? Він порадив те місце ретельно вичистити скотчем і бажано один раз провів смужкою і загорнув її, а на наступний раз брати нову смужку скотчу (аби частинки, які прилипли на скотч вже не кришились). Потім промити місце концентрованим мильним розчином і провітрити приміщення. Скло від термометра і скотч були викинуті у смітник. Тепер користуємось електронним :0146:

На мою думку та кількість ртуті, яка знаходиться в термометрі, не може наробити великої шкоди (звісно якщо її не їсти чи ще щось). Але експериментувати не дуже хочеться, тому спішиш якнайшвидше її прибрати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Найкраще, обробити місце сіркою.

Тобто просто посипати сіркою та потім віником зібрати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Від великої кількості ртуті впродовж тривалого періоду наслідки звичайно будуть, але від одного термометра нічого поганого не станеться.
+100
бавились маленькими кульками ртуті - коли на них тиснути вони так прикольно розділяютсья на менші і "розбігаються" в різні боки))))
+100 Розбила колись ртутний термометр в бабусі. Нікого не було вдома. Гралась десь близько години. В мене ще перстень іграшковий був - гарно було, коли він покривався ртуттю і блищав - рада була, як слоник))) Про шкоду ртуті тоді ще не знала. Награлась і коли мав хтось з дорослих прийти - прибрала скло та ртуть в папір і викинула в смітник (щоб ніхто не знав, що я нашкодила). А той перстень ще навіть трошки носила. Жива))) Було близько 30 років тому.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Найкраще, обробити місце сіркою.

Тобто просто посипати сіркою та потім віником зібрати.

нєнєнє!
Таким образом, применение серы для обезвреживания разлитой ртути недопустимо. Вместо серы следует использовать средства, которые доказали свою эффективность: раствор перманганата калия с добавкой соляной кислоты, хлорид железа (III), сульфид натрия.

ич

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Читав що є індикатори для виявлення парів ртуті в повітрі, може хто знає де такі продаються?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Обязательно позвоните в санстанцию,ртутные пары это медленная смерть,обычно делают делают анализ на наличие испарений ртути и по результату принимают решение о проведении хим-обработки,это касается и разбитых ламп дневного света.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Обязательно позвоните в санстанцию,ртутные пары это медленная смерть.

Не лякайте людину. Кисень теж повільна смерть, реакція окислення від звичайного горіння відрізняється тільки швидкістю. Це не радіоактивний стронцій а всього-навсього ртуть.

Якщо ретельно визбирати ртуть з підлоги, то пилососом (багато хто пише що це не рекомендується) можна вибрати ртуть яка можливо застряла в шпаринах підлоги. Да, частково вона випарується при цьому, але ж без пилососа вона б сиділа там в підлозі і випаровувалась потихеньку і постійно. А та що випарувалась, ліквідовується звичайним провітрюванням. Ртуть що застряла в мішку, викидається з мішком.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ох і нарадили!!!

Аж голова кругом. (сарказм)

Насправді ніякої паніки немає, бо значна частина (сподіваюсь все повністю) було знешкоджено і утилізовано.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Берете пусту пластикову пляшку. В кришечці розпеченим над газовою камфоркою цвяхом (цвях при цьому варто тримати в плоскогубцях, а не в пальцях) легко робиться невеличкий отвір. Або іншим чином зробити отвір.

Берете іншу посудину. Можна скляну банку.

Всі кульки ртуті варто зігнати в одну, або в кілька великих.

Пластикову пляшку стискаєте і через отвір у кришечці засмоктуєте в неї ртуть. Потім обережно "випльовуєте" з пляшки в скляну банку.

Банку щільно закриваєте і даруєте для МНСників.

ЗІ. Найлегше ртуть збирати, засмоктуючи її в якусь ємність. Наприклад, в "грушу" від клізми.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Наприклад, в "грушу" від клізми.

Із подальшим використанням останньої за призначенням! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Наприклад, в "грушу" від клізми.

Із подальшим використанням останньої за призначенням! :)

Добра ти, Zheny@', душа :_02:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

И у меня был такой случай. Я помню в детстве родители случайно разбили градусник, (закрывая тумбочку) и вся ртуть упала на пол, я уже видел такие шарики, когда отец паял..., вот и подумал что это припой, и начал качать по полу (игрался):) Вот и выражение лиц было у родителей, когда они поняли чем я играюсь :0152:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...