Перейти до змісту

Шукаю послугу реінкарнації акумуляторної батареї до шуруповерта


Basil

Рекомендовані повідомлення

А можна детальніше? Цікавить: Яке живлення гвинтокрута (скільки eneloop-ів)? І головне чим і як заряджаєш?

Залишилась стара зарядка, так як заряджає ще один акум до того ж шурупуверта..

Старий набір був 10шт *1,2В=12В. Поставив також 12шт eneloop.

Ємність була 1,2А/год, стала, як пишуть від 1,9А/год.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 55
  • Створено
  • Остання відповідь

доречі Eneloop існують в індустріальному виконанні.

не особливо дорожчі, аніж звичайні

ene1.jpg

тільки зараз додивився, то не Li-ion? не 18650, а AA?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А можна детальніше? Цікавить: Яке живлення гвинтокрута (скільки eneloop-ів)? І головне чим і як заряджаєш?

Залишилась стара зарядка, так як заряджає ще один акум до того ж шурупуверта..

Старий набір був 10шт *1,2В=12В. Поставив також 12шт eneloop.

Ємність була 1,2А/год, стала, як пишуть від 1,9А/год.

напевно все-таки не "12шт eneloop", а 10шт eneloop?

в тебе нічого кардинально не змінилось, ти напевно перейшов з Ni-Cd на Ni-MH та збільнив ємність.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

напевно все-таки не "12шт eneloop", а 10шт eneloop? в тебе нічого кардинально не змінилось, ти напевно перейшов з Ni-Cd на Ni-MH та збільнив ємність.

саме так! опечатка

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шукаю схему для зарядки двох послідовно-з"єднаних 18650.

Ніхто не поділиться?

лови.

за год использования заряжены сотни банок. одна, две последовательно и даже полные ноутбучные батареи (2+2+2). главное, чтобы входное напряжение хотя бы на 3-4 вольта превышало желаемое выходное (4.25, 8.5, 12.75 вольта) и у блока питания был запас раза в полтора по амперам. идеальным оказался БП от старого ноута (18В, 2А)

Щиро вдячний!

Наскільки я вірно зрозумів, балансира тут немає. І якщо в процесі зарядки двох послідовно з"єднаних елемента на одному з них контролер відключиться, то інший може не дозарядитись?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є ще класнюща штука - Imax B6. Рекомендую. Ним багато чого можна зарядити, два послідовно з"єднаних 18650 в тому числі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вот только схемы заряда NiCd (выпрямитель и балластный резистор) и NiMh (мудрёные схемы со стабилизатором тока и отключением заряда по дельта-В) несколько отличаются. если металл-гидрид заряжать устройством от никель-кадмия, то он очень быстро помрёт от перезаряда. либо нужно измерить ток заряда и отключать по таймеру, но это гемор. NiCd более неприхотливые (перезаряд, переразряд, температуры, удары) и не стоит бездумно заменять их на NiMH

Basil, а "балансира" практически нигде нет. если так боишься за предохранитель в банке, то заряжай их по отдельности. но на моей памяти такого ни разу не происходило. предохранитель в банке сгорает не от напряжения, а от тока (КЗ или пробой в зарядном устройстве). то зарядное, на которое я дал ссылку, выдаёт практически идеальный график заряда и под конец ток падает почти до нуля, опасаться срабатывания предохранителя не стоит. сам же стабилизатор имеет защиту от "козы"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я тут встряну немного - в шуруповертах, как и в авиамоделизме нужны высокие токи, а это либо Ni-Cd, либо Литий-ионные, но не Ni-MH и , тем более, всякие Ready-to-use аля Eneloop у Саньо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

согласен с Ди – металгидридные элементы убьёт быстрее не перезаряд, а режимы, когда шуруп вот нифига дальше не закручивается и мастер доворачивает его вращая шуруповёрт по часовой с нажатой кнопкой :smile3:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є ще класнюща штука - Imax B6. Рекомендую. Ним багато чого можна зарядити, два послідовно з"єднаних 18650 в тому числі.

щось я ще поки не "созрів" для купівлі такого девайсу... та і ціна солідна...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

знайшов у себе "в закромах" ось таке (див. фото), але оскільки батарея провалялась років зо два, а мо і більше, то боюсь, що елементи там мертві.

чи можна їх якось оживить?

post-145-0-09648100-1380667300_thumb.jpg

post-145-0-38996300-1380667345_thumb.jpg

post-145-0-55526000-1380667386_thumb.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

сначала распаяй и померь напряжение на каждом элементе в отдельности. если на нём ниже двух вольт, то мёртвый. если выше, то можно оживить. например, попробовать 2-3 раза полностью зарядить и разрядить до 2.8 вольта. в процессе последнего разряда измерить ток и время разряда, вычислить остаток ёмкости. если меньше половины, то также в мусорку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Суть балансира - забезпечити напругу у 4.2 на всіх елементах, не обов'язково робити ЗП на 7.4 В можна зробити 2 на 4.2 для зарядки кожної банки. ЗП можна зробити з оцих що тут стабілізаторів, підшукайте 2 трансформатори від старих магнітофонів, вони по моєму видають близько 6-ти вольт або один 12-ти вольтовий зі здвоєною вторинною обмоткою, транс/и бажано брати на невелику потужність, по-моєму 700-1000мА вистачить, ті стабілізатори що дешеві не мають стабілізацію по струмі так що будуть валити на повну, хоча резистори ніхто не відміняв...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

сначала распаяй и померь напряжение на каждом элементе в отдельности. если на нём ниже двух вольт, то мёртвый. если выше, то можно оживить. например, попробовать 2-3 раза полностью зарядить и разрядить до 2.8 вольта. в процессе последнего разряда измерить ток и время разряда, вычислить остаток ёмкости. если меньше половины, то также в мусорку.

0.2-0.9 В :(

І шо, відновити ніяк?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

HWman, эффект от такого решения минимальный, а в производственных масштабах вообще нулевой, так как балансир нужен только если банки разной ёмкости. в производстве это практически нереально, так как все банки из одной партии одного поставщика.

Basil, увы. можешь попытаться, конечно, но скорее всего только зря потратишь время. после глубокого разряда в литий-ионной батарее происходят необратимые процессы.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 6 місяців потому...

Знаючі люди, підкажіть де можна в Луцьку взяти 1 кадмієву банку для заміни померлої.

Стара банка ємністю 1700мА.

Ще таке питання: зарядний пристрій при зарядці валить на банки 2,4 ампера, що, як на мене, не добавляє акумам здоров'я, зато за годину з маленьким хвостиком заряджається. Думаю над зменшенням зарядного струму вдвічі, чи робив хтось подібне, і чи варте воно витрачених зусиль?

Банку шукаю або нову, або бу. Сьогодні трохи по варшавці ходив, нічого не знайшов, заходив у Комфорт на Відродження, теж глухо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

взяти 1 кадмієву банку для заміни померлої.

ну и выкинь ее нафиг, сделай перемычку, и будет 16,8В, если было 18, зато ток отдачи норм, с зарядкой - почитать, подумать

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%B5%D0%BB%D1%8C-%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D0%B5%D0%B2%D1%8B%D0%B9_%D0%B0%D0%BA%D0%BA%D1%83%D0%BC%D1%83%D0%BB%D1%8F%D1%82%D0%BE%D1%80

Нормальный ток зарядки = 0,1…1 C

так как включены последовательно емкость 1,7Ач ну и ток такой же значит

ну и так далее по гуглу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну и выкинь ее нафиг...

Яке викинь, треба занести в ЦУМ там є відведена корзина для акумуляторів і батарейок. У самого вже назбиралась добра жменя акумів і батарейок, треба відвести...

Можна спробувати банку відновити якщо вона на вигляд ще нормальна.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нікель-кадмієві акуми можуть служити довго, просто їх треба вміти правильно заряджати, для початку розрядити в 0 а потім вже заряджати, а не на 30% заряді кормити акум в надії отримати 130% заряду...

Якщо мертва банка візуально виглядає здоровою можу спробувати поганяти її аймаксом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Знаючі люди, підкажіть де можна в Луцьку взяти 1 кадмієву банку для заміни померлої.

Стара банка ємністю 1700мА.

Ще таке питання: зарядний пристрій при зарядці валить на банки 2,4 ампера, що, як на мене, не добавляє акумам здоров'я, зато за годину з маленьким хвостиком заряджається. Думаю над зменшенням зарядного струму вдвічі, чи робив хтось подібне, і чи варте воно витрачених зусиль?

Банку шукаю або нову, або бу. Сьогодні трохи по варшавці ходив, нічого не знайшов, заходив у Комфорт на Відродження, теж глухо.

Маю одну нову банку (осталась від перепаковки шуруповерта) можу подарувати бо лежить без діла.

Або дати жменю поюзаних кадміїв з того самого інструменту. Ємність десь на половину заводської, дуже швидкий саморозряд.

Аналогічно не придумав їм жодного застосування.

Якшо цікавить - пиши. Більш конкретики ввечері, бо зараз не під рукою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нікель-кадмієві акуми можуть служити довго, просто їх треба вміти правильно заряджати, для початку розрядити в 0 а потім вже заряджати, а не на 30% заряді кормити акум в надії отримати 130% заряду...

Якщо мертва банка візуально виглядає здоровою можу спробувати поганяти її аймаксом.

Мертва банка - гарантовано мертва, нема там кого вже ганяти ;)

Щодо режимів зарядки/розрядки - в принципі нормальні умови дотримувались, бо акумів є два, один працює, другий заряджений лежить.

Про "правильність" зарядного пристрою виробник комплекту мав би подбати, але, як на мене, в погоні за швидкою зарядкою (заявлена 1 година, в реальності трішки довше) з метою більше маркетингу, ніж реальної потреби в роботі, при заряді подається 2,4ампера (1,41С), що вкорочує життя акумам. В принципі і це виробнику певною мірою вигідно - раніше за новим прийде споживач :) . Тому і маю думку урізати зарядний струм у 2 рази, або й до 1 ампера, оскільки прогон розряд/заряд показав після третього циклу 1180 mAh.

добавлено: а куди викидати старі акуми і батарейки я давно знаю і в смітник не кидаю, ще й навколишніх агітую... ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо зарядне доволі таки просунуте і вичисляє закінчення заряду методом dV/dt і Ви зміните зарядні струми акум може або перезаряджатись або недозаряджатись... напевно...

Якщо таки будете змінювати то не радив би опуститись нижче позначки 1С, там тяжко вичислити оте dV/dt, зарядне замість своєї прямої функції буде просто гріти акуми, а якщо їх температура більше 60 градусів то вони нормально втрачають ресурс.

На рахунок агітації - правильно, екологи люблять повторювати, одна батарейка - отруєний близько 10 квадратних метрів землі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...