Перейти до змісту

"Доска позора"


MOTOROLLLA

Рекомендовані повідомлення

Взагалі зі школи треба починати.)

Все починається в житті з малого:

З зернини хліб, з промінчика зоря.

І Ленін теж свою дорогу

Почав колись з малого букваря. :g05:

Чем он кончил - известно всем...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 1,7 тис
  • Створено
  • Остання відповідь

Пропоную щоб кожен самостійно працював над своєю грамотністю.

Та я б не проти, щоб кожен самостійно працював над тим, щоб в унітаз пісяти, а не мимо нього, щоб двері в під'їзди не ломати, щоб кнопки в ліфтах не палити і не висипати сміття з кишень там само, щоб папірець від морозива чи цукерки до урни нести, а не кидати просто під ноги на тротуарі. Все це, так само як і мова, відноситься до питання КУЛЬТУРИ. Але в нас чомусь тільки скиглять: "В Європі так чисто, в Європі так гарно...", але ніхто не задумується, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.

"− Разруха, Филипп Филиппович.

− Нет, - совершенно уверенно возразил Филипп Филиппович, - нет. Вы первый, дорогой Иван Арнольдович,воздержитесь от употребления самого этого слова. Это - мираж, дым, фикция, - Филипп Филиппович широко растопырил короткие пальцы, отчего две тени, похожие на черепах, заерзали по скатерти.

− Что такое эта ваша разруха? Старуха с клюкой? Ведьма, которая выбила все стекла, потушила все лампы? Да ее вовсе и не существует. Что вы подразумеваете под этим словом? - Яростно спросил Филипп Филиппович у несчастной картонной утки, висящей кверху ногами рядом с буфетом, и сам же ответил за нее. - Это вот что: если я, вместо того, чтобы оперировать каждый вечер, начну у себя в квартире петь хором, у меня настанет разруха. Если я, входя в уборную, начну, извините за выражение, мочиться мимо унитаза и то же самое будут делать зина и Дарья Петровна, в уборной начнется разруха. Следовательно, разруха не в клозетах, а в головах. Значит, когда эти баритоны кричат "бей разруху!" - Я смеюсь.(Лицо Филиппа Филипповича перекосило так, что тяпнутый открыл рот).Клянусь вам, мне смешно! Это означает, что каждый из них должен лупить себя по затылку! И вот, когда он вылупит из себя всякие галлюцинации и займется чисткой сараев - прямым своим делом, - разруха исчезнет сама собой. Двум богам служить нельзя! Невозможно в одно время подметать трамвайные пути и устраивать судьбы каких-то испанских оборванцев! Это никому не удается, доктор, и тем более - людям, которые, вообще отстав в развитии от европейцев лет на 200, до сих пор еще не совсем уверенно застегивают свои собственные штаны!" © М. Булгаков

А "розруха культури" або "розруха народу" починається з "розрухи мови".

О мово рiдна!

Їй гаряче серце

Вiддав я недарма,

Без мови рiдної, юначе,

Й народу нашого нема.

© В. Сосюра

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Де ж цитатки з помилками, виправленими червоненьким?

А вот ані (с) :D

Саме обідноДуже прикро, що ГРАМОТНИЙ ВІН, ой який грамотний, тільки вий@бується

Бу!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я так понимаю, что эта тема есть первой в этом новом году, годная иметь титул

«Темы, которые всколыхнули Борду» когда последний холиварчик подобный был? Где то в ноябре, по помоему…

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підсумую...

ps всім ДЯКУЮ за ці такі рідкісні, потрібні та цікаві пости. Пишіть менше, пишіть краще...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Візьмусь я за граматику віднині…

Візьмусь я за граматику віднині

І вивчу всі хореї у вірші.

Складу разом пірихій з анапестом.

Можливо,вийдуть чудо-калаші.

А ямб такий манірночоловічий

Прийде і стане,наче тур.

І що робити?Що робити,люди?

Такий кремезний не здолаєш мур.

Та я здолаю-вивчу все напам’ять.

І буде п’ять оцінка для житя,

Що навіть хитромудрий дактель

Не зіпсує бенкетного плаття...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Раз уж в теме открыли литературный отдел, то не грех и классиков вспомнить:

Из любимого...

Як парость виноградної лози,

Плекайте мову. Пильно в ненастанно

Політь бур'ян. Чистіша від сльози

Вона хан буде. Вірно і слухняно

Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм живим життям.

Прислухайтесь, як океан співає —

Народ говорить. І любов, і гнів

У тому гомоні морськім. Немає

Мудріших, ніж народ, учителів;

У нього кожне слово — це перлина,

Це праця, це натхнення, це людина.

Не бійтесь заглядати у словник:

Це пишний яр, а не сумне провалля;

Збирайте, як розумний садівник,

Достиглий овоч у Грінченка й Даля,

Не майте гніву до моїх порад

І не лінуйтесь доглядать свій сад

...Зробити щось, лишити по собі,

а ми, нічого, – пройдемо, як тіні,

щоб тільки неба очі голубі

цю землю завжди бачили в цвітінні.

Щоб ці ліси не вимерли, як тур,

щоб ці слова не вичахли, як руди.

Життя іде і все без коректур,

і як напишеш, так уже і буде.

Але не бійся прикрого рядка.

Прозрінь не бійся, бо вони як ліки.

Не бійся правди, хоч яка гірка,

не бійся смутків, хоч вони як ріки.

Людині бійся душу ошукать,

бо в цьому схибиш – то уже навіки.

Понемножку будем выветривать неприятный запах с темы Имхо

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Усі такі начитані, такі освічені, стільки цитат.) А пишуть так, що деколи доводиться по кілька раз перечитувати речення, щоб зрозуміти. А інколи взагалі зрозуміти неможливо. Халепа.(

Плам, діло кажеш про культуру. Я саме це і мав на увазі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Уже шеснаццять раз!!!

Порахував навіть? Нове зайняття для вічного споглядання - на доповнення до роботи пожежника на пожежі? )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

post-490-0-35481200-1295879894_thumb.jpg

"вчить, бл..дь, нашу мову"

Народный депутат от блока НУ-НС Олесь Доний призвал русскоязычных граждан, которые чувствуют себя частью украинского народа, учить украинский язык.

полный текст тут

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Как утверждает Луркморье : Фактически, для начала хохлосрача достаточно одного хохла, одного москаля и одного интернета., здесь только этого не хватало. Для желающих швырнуть в меня украинофобский камешек, и не желающих читать всю ветку, повторюсь: на русском языке я пишу исключительно в этих ваших форумских интернетах!!

В реальной жизни, и, равно, если идут деловые переговоры, я пользуюсь исключительно литературным украинским языком, без примесей русизма, суржика и прочего мусора…

И когда со мной разговаривают русским языком, я всегда отвечаю только украинским, даже если и собеседник не слишком силён в понимании моего родного языка, если что не так, переспросит – я переведу слово для него, но вся беседа протекает именно так, как я описал выше..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

getto, нічого особистого, але я такого не розумію: в одному ж і тому часі-просторі говорити однією мовою, писати - іншою і при цьому надцять разів на день про це наголошувати. Як так може бути? Це такий тоооооонкий онлайн-тролінг чи як?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ребята, да не об этом речь сейчас. Не о выборе языка при общении. Не об украинофобах или руссофилах. Речь идет об элементарной культуре письменного общения, при котором только из-за уважения к собеседнику нужно придерживаться хотя-бы простейших правил правописания. Повторюсь -- проблема не в опечатках, не в неправильно расставленных запятых, проблема в преднамеренном искажении языка, в грубом издевательстве над ним. Это вопрос культуры и воспитания. Одни рассказывают девушке, что могут бросить через плече, потому что сказала что-то неугодное, другие мочатся мимо унитаза или разрисовывают стены ругательствами, а еще третьи -- издеваются над языком. Это вопросы одной сферы. Имя ей -- культура и воспитание.

Пробачте, що не на івриті. :)

А тепер дозвольте попрощатись з цим топіком.

"Мавр сделал свое дело, мавр может уходить" © Ф. Шиллер "Заговор Фиеско в Генуе" (1783)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пробачте, що не на івриті. :)

חבר 'ה, בואו לא הנאום הזה עכשיו. לא הבחירה של השפה כאשר מתקשרים. לא על ukrainofobah או russofilah. זוהי התרבות היסודיים של תקשורת כתובה, בה רק מתוך כבוד לצד האחר חייב לדבוק אף, יהיה את הכללים הפשוטים של האיות. אני חוזר ואומר - הבעיה היא לא שגיאות הקלדה, לא כראוי פסיקים רווח, הבעיה היא עיוות מכוון של השפה, גולמי הצקה לו. זו שאלה של תרבות וחינוך. חלק אומרים בחורה שיכולה להשליך על הכתף שלך, כי זה אמר משהו רע, השני על ידי לשירותים כדי להשתין, או לצבוע את הקירות של קללות, ועוד אחרים - בריונות השפה. אלו הן השאלות בתחום אחד. לה שם - תרבות וחינוך.

Вадя, фигово получается!

А, ось так - краще!

Хлопці, та не про це мова зараз. Не про вибір мови при спілкуванні. Не про українофобів або руссофілах. Мова йде про елементарну культуру письмового спілкування, при якому тільки через повагу до співрозмовника потрібно дотримуватися хоча-б найпростіших правил правопису. Повторюся - проблема не в друкарських помилках, не в неправильно розставлених комах, проблема в навмисному спотворенні мови, в грубому знущанні над нею. Це питання культури та виховання. Одні розповідають дівчині, що можуть кинути через плечі, бо сказала щось лихе, інші мочаться повз унітаз або розмальовують стіни лайками, а ще треті - знущаються над мовою. Це питання однієї сфери. Ім'я їй - культура і виховання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

але я такого не розумію: в одному ж і тому часі-просторі говорити однією мовою, писати - іншою і при цьому надцять разів на день про це наголошувати.

Можливо ти не повіриш, але це дійсно так, для мене то не є складною річчю, і я саме тому багато разів наголошую на цьому, що б не виникало незрозумілих ситуацій. Ось, наприклад, я декілька секунд тому розмовляв по телефону, українською мовою, зараз пишу цей пост…, міг і російською написати, але спеціально для тебе вирішив не перестрибувати з однієї на іншу

:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Повторюсь -- проблема не в опечатках, не в неправильно расставленных запятых, проблема в преднамеренном искажении языка, в грубом издевательстве над ним. Это вопрос культуры и воспитания. Одни рассказывают девушке, что могут бросить через плече, потому что сказала что-то неугодное, другие мочатся мимо унитаза или разрисовывают стены ругательствами, а еще третьи -- издеваются над языком. Это вопросы одной сферы. Имя ей -- культура и воспитание.

Всё, тема вербального общения раскрыта и должна быть закрыта.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А тепер дозвольте попрощатись з цим топіком.

Не дозволяємо. Пиши ще.

нужно придерживаться хотя-бы простейших правил правописания

Вибач, не стримався.)

getto, твій українська є просто жахливий. Я тепер розумію, чому на форумі пишеш російською.

:smile3: Так, я злий і недобрий.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Это мне одному кажется, что общий тон постов в этой ветке какой то напряжный получился?

7 страниц накатано, средняя посещаемость ветки уже несколько дней более 12 человек одновременно, но какой то неприятный туман здесь висит, аура непонятная… покидаю и я, наверное это место, надо его освятитьпочистить, а ведь всё так хорошо начиналось…

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можливо ти не повіриш, але це дійсно так, для мене то не є складною річчю, і я саме тому багато разів наголошую на цьому, що б не виникало незрозумілих ситуацій. Ось, наприклад, я декілька секунд тому розмовляв по телефону, українською мовою, зараз пишу цей пост…, міг і російською написати, але спеціально для тебе вирішив не перестрибувати з однієї на іншу

Та я кажу не про фізичну можливість писати на одній мові і говорити на іншій. Я кажу про нерозуміння мною усталеної звички "спілкуватись оффлайн на одній мові, онлайн - на іншій".........

На цю свою думку я не чекаю і не прошу відповіді, оскільки будь-яке тлумачення цього факту буде породжувати нові запитання і виводити розмову за межі теми "грамма-наці".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можливо ти не повіриш, але це дійсно так, для мене то не є складною річчю, і я саме тому багато разів наголошую на цьому, що б не виникало незрозумілих ситуацій. Ось, наприклад, я декілька секунд тому розмовляв по телефону, українською мовою, зараз пишу цей пост…, міг і російською написати, але спеціально для тебе вирішив не перестрибувати з однієї на іншу

Если тебе (или ещё кому то) непонятен мой украинский язык, не думаешь ли ты, что причина и проблема в тебе ? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...