Перейти до змісту

Перехід на Григоріанський календар


Tolik_lt

Рекомендовані повідомлення

Декілька років тому, коли у католиків і православних співпала Пасха, активно розворушили тему переходу Східної церкви на Григоріанський календар.

Як ви до цього ставитесь?

Я би вітав такий крок- це би зблизило вірних східного і західного обряду, синхронізувало би їхнє церковне життя. Це би було банально зручно, тому що не було би розвоєності, коли позацерковне життя підпорядковується Григоріанському календарю,а церковен Юліанському. Той же новий рік зустрічався би після Посту, а не в піст.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І я би підтримала.

Все-таки розділення календарів ... розділяє і людей.

Як і розділення самої релігії

...католики, православні, адвєнтісти сждьмой нєдєлі лєвай пяткі правай нагі і інша фігня...

одні вірять, що ікони - святі, а ті кричать, що це ідолопоклонство і т.д. і т.п.

І всі сруться, відділяються одне від одного,

бурчать, створюють нові й нові течії у релігії...

Ну блін... раздєляй і властвуй таваріщі, чи як це називається?

Соррі, що так сумбурно. Як думка в голові завернулась - так я її і сюди..тиц. :blush:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я позитивно ставлюся. Але нас ніхто питати не планує, бо тут не релігія, а політика.

Всі розуміють, що Ісус не міг народитися в два дні одночасно. Але кому вигідне об’єднання? Піти з боку православних на поступки, це здати бастіон. А ревносні католики скажуть - "ось, вони визнали, що весь той час були неправі!"

В Європі все менше людей вважають себе віруючими, і це не просто тому, що вот, вони духовно здеградували. Коли релігія стає комерцією і Різдво як символ супер-розпродаж з фантастичними знижками, хто хоч поступово починає задавати питання: "а може щось тут не так?"

Кількість розумних людей, які бачать, що всі ці зовнішні речі насправді тільки формальність і мало що мають спільного з вченням Христа зростає щороку. Ідею "люби ближнього свого" замаскували стількома шарами зовнішньої штукатурки, що вже мало хто і бачить, що є основою...

І тут все більше приходиш до думки, що насправді це свято в тобі. Дата - формальність. Я не буду зневажати іншу людину тільки тому, що її Бог відрізняється від моєго. Я привітаю католика з його Різдвом і православного з нашим, головне, щоб це було щиро. Якщо моя церква скаже мені - "йди, убий невірного", я не зроблю цього, бо церква - це лише посередник.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я завжди, (вірніше - давно)- ЗА.

Як і моі друзі, з якими спілкуємось за Різдвяними столами.

Але ми - простий православний народ, а не бородачі.

А цікава була б думка народу!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я ПРОТИ!

Чому ми маємо підтасовуватись до їхніх свят?

У нас є свої традиції, і навіщо їх міняти для когось, католики собі нехай святкують коли у них там записано, а ми святкувати будемо по своїм записам.

А то чому ми-православні, маєпо до католиків рівняти свої свята, я цього реально не розумію.

Це те саме сказати що Діда Мороза не існує, є тільки Санта Клаус якийсь, який живе десь там в Лапландії. Якщо вже до цього, то у нашого Діда Мороза хоть внучка є, значить в нього і діти були :) а в Санта Клауса взагалі нікого нема.

У них своє, у нас своє! Хто не згоден, то справа кожного, я свою думку висловив :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я ПРОТИ!

Чому ми маємо підтасовуватись до їхніх свят?

У нас є свої традиції, і навіщо їх міняти для когось, католики собі нехай святкують коли у них там записано, а ми святкувати будемо по своїм записам.

А то чому ми-православні, маєпо до католиків рівняти свої свята, я цього реально не розумію.

Це те саме сказати що Діда Мороза не існує, є тільки Санта Клаус якийсь, який живе десь там в Лапландії. Якщо вже до цього, то у нашого Діда Мороза хоть внучка є, значить в нього і діти були :) а в Санта Клауса взагалі нікого нема.

У них своє, у нас своє! Хто не згоден, то справа кожного, я свою думку висловив :)

Ти нє павєріш, але й Діда Мороза ще років 100 тому не було...

БольшевічЬкі придумали...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Церква це бабло, спочатку треба померити Москальский й Український патріархат

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Церква це бабло, спочатку треба померити Москальский й Український патріархат

Или оба передать в управление Ватикану

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

треба померити Москальский й Український патріархат

щоб успішно примножити їх бабло? :D

по темі: я тільки за, по-перше, бо так зручніше, по-друге, я особливої різниці між цими двома гілками християнства не бачу ( хреститися зліва направо, чи зправа наліво не єсть принципово))) і може тоді і в наших храмах лавочки поставлять... :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я ПРОТИ!

Чому ми маємо підтасовуватись до їхніх свят?

У нас є свої традиції, і навіщо їх міняти для когось, католики собі нехай святкують коли у них там записано, а ми святкувати будемо по своїм записам.

А то чому ми-православні, маєпо до католиків рівняти свої свята, я цього реально не розумію.

У них своє, у нас своє! Хто не згоден, то справа кожного, я свою думку висловив :)

Звичайно, це твоя думка, вона цілком зрозуміла, але пару нюансів, я тебе не переконую:

"їхніх свят" - в даному випадку свято одне, бо релігія одна - "Християнство", ми не говоримо зараз про буддистів чи мусульман. І свято це називається Різдво, тобто Рождество Христове, день народження Ісуса Христа, якщо простіше. Якщо ми кажемо, що ми "християни", розподілу на "їх християн" і "нас християн" як на мене не має бути. Святкування - це культурна традиція, звичайно. Але давайте глянемо з точки зору логіки. Чому ми тоді тоді приймаємо "їхній" Григоріанський календар щодо Нового Року? Можна бути послідовними, і святкувати Новий Рік сьогодні, 14 січня. Введення Григоріанського календаря було невипадковим, воно пояснюється суто астрономічними причинами.

Реформа календаря мала за мету ліквідувати помилку в обчисленні дат: з моменту введення юліанського календаря до 16 століття «набігла» різниця в 10 днів порівняно з астрономічною датою

Це свідчить, що юліанський календар помилковий, це загальновідомо. І далі буде знову збільшуватися ця помилка:

Вже з 2100 року східний християнський світ потерпить зміщення дат усіх нерухомих свят на 1 добу вперед (за григоріанським календарем), тому що різниця між календарями зросте до 14 діб

І не тільки католики визнали цілком григоріанський календар, а й деякі православні, зокрема, болгари. І тоді логіка посту цілком зрозуміла, бо свято Нового Року приходить після Різдва, можна святкувати "в повну силу" :)

З іншого боку, якщо більшість населення України не сприйме таку ідею і її захочуть впровадити насильно, я буду проти, бо воно того не варто, це формальність, яка не змінює загальну атмосферу цього світлого свята

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

не має чим занятись, щоб спорити на релігійні теми... як мінімум - це не вічливо, як максимум приводить до жахливих проблем (ті ж самі війни)...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а тут поки що ніхто і не спорить, дуже культурна і толерантна дискусія, на відміну від інших топіків :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Релігія - це штука, яку придумали для управління народними масами, збагачення. Це та сама секта, тільки в великих масштабах.

Згадайте інквізицію, продаж індульгенцій.

Релігія не повинна мати вплив на календар, і якщо Різдво Христове святкують всі православні, то і дата має бути одна ! тож я думаю хоч тут згоди дійдуть )) і не будуть ділитись православні на "сєкти" та називати себе віруючими...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а тут поки що ніхто і не спорить, дуже культурна і толерантна дискусія, на відміну від інших топіків :)

Поставив плюсик бо було 666 :)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Позитивно. Тобто ЗА.

Але, окрім всього вже перечисленого, в головах багатьох людей засів ортодоксальний, дрімучий консерватизм, боязнь змін і насторожене відношення до всього нового.

А ті, хто реально може вирішити питання, дивитимуться на це з оглядкою на консервативні настрої. Оскільки консерватори являються інколи досить активною частиною населення. Особливо коли зачіпають якісь канони і заперечуються колишні аксіоми. Варто згадати хоча б те, як "укорінювалось" те, що земля кругла і обертається навколо СОНЦЯ. ;)

Можливо не зовсім вдалий приклад, але і тут величезну роль в свій час відігравали церковні ортодокси.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Релігія - це штука, яку придумали для управління народними масами, збагачення. Це та сама секта, тільки в великих масштабах.

Згадайте інквізицію, продаж індульгенцій.

Релігія не повинна мати вплив на календар, і якщо Різдво Христове святкують всі православні, то і дата має бути одна ! тож я думаю хоч тут згоди дійдуть )) і не будуть ділитись православні на "сєкти" та називати себе віруючими...

ти не знаходиш у своєму пості протиріч?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чому ми маємо підтасовуватись до їхніх свят?

а чому у всьому іншому у нас спільний календар? ну писали б договори у бізнесі, з двома датами- падууумаєш..чи дату виїзду на міжнародних квитках

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чому ми маємо підтасовуватись до їхніх свят?

а чому у всьому іншому у нас спільний календар?

Я думаю це до:

НЕХАЙ ВОНИ під наш календар (не дивлячить на всі протиріччя) :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я думаю, якщо християни вірять, що все створив Бог, то вони повинні йти за його волею. Якщо всесвіт не є статичний і орбіта Землі зміщується, то, відповідно і часовимір має мінятись. Так, що треба виміряти і приміряти, і в разі необхідності календар міняти. І не боятись цього.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А сенсу міняти систему літочислення?

Я розумію так: в якийсь день народився Христос. І всього навсього різні системи літочислення по різному рахують. Для порівняння - ніхто ж не каже: "Буду міряти градуси вдома в Кельвінах, бо так універсальніше".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Dream , вся сучасна система літочислення так чи інакше "танцює" від Дня народження Христа. І цю дату давно намагаються з'ясувати максимально точно. А то буде як у тій пісенці "на проклятом острове нет календаря, ребетня и взрослые пропадают зря..." А то навіщо годинники з точним часом - коли встав, тоді і ранок. Навіщо календарі - коли сніг випав, тоді й зима.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Luychi, а я щось не так сказав? Якби цю дату не намагались уточнювати, все одно вона буде в одній системі літочислення одна, а в іншій інша. І так, і так буде правильно. Тому я й навів порівняння з системами вимірювання температури.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо вже Дід Мороз прижився за 100 років буде жити ще довго, тому що він нам ближче чим Санта Клаус, якого нам кстаті навязують з реклами постійно, чомусь ніхто не хоче "підтасовуватись" під нас, а робить все, щоб ми підтасовувались під них.

Католики і Християни, це різні парафії, можна спорити можна ні, вони живуть по різним законам і канонам.

І як ви це бачите? Виступають і кажуть, Наказуємо, Повєлжваємо з такого то дня, вважати такий день не святом, а буде свято такого-то числа, і так далі??? Чи не святкуйте тоді, тому що це не правильно, правильно тоді, коли католики святкують? чи як?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...