Перейти до змісту

Перехід на Григоріанський календар


Tolik_lt

Рекомендовані повідомлення

Та календарна проблема не є новою ні колись ні зараз. Існує багато розробок сучасного календарочислення, яке вважається правильнішим і претендує на роль універсального. Так, до речі, і в Україні існує людина (лінь шукати прізвище) яка теж винайшла свій календар, де повинно бути 13 місяців, кожен з яких нараховував би 28 днів і починався б щоразу з понеділка. От прийняли би такий в усьому світі і бухгалтерам легше було б зарплату нараховувати і ми б не плутались би з кількістю днів у місяці, і коли який починається. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо вже Дід Мороз прижився за 100 років буде жити ще довго, тому що він нам ближче чим Санта Клаус, якого нам кстаті навязують з реклами постійно, чомусь ніхто не хоче "підтасовуватись" під нас, а робить все, щоб ми підтасовувались під них.

Католики і Християни, це різні парафії, можна спорити можна ні, вони живуть по різним законам і канонам.

І як ви це бачите? Виступають і кажуть, Наказуємо, Повєлжваємо з такого то дня, вважати такий день не святом, а буде свято такого-то числа, і так далі??? Чи не святкуйте тоді, тому що це не правильно, правильно тоді, коли католики святкують? чи як?

католики і є християни.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Те, що католики християни, я знаю.

Тільки вони живуть по іншим канонам і правилам, і не бачу сенсу все змішувати в одну кучу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це те саме сказати що Діда Мороза не існує, є тільки Санта Клаус якийсь, який живе десь там в Лапландії. Якщо вже до цього, то у нашого Діда Мороза хоть внучка є, значить в нього і діти були а в Санта Клауса взагалі нікого нема.

Якщо вже на те пішло, то Дід Мороз, то ваш, зауральці. Наш — Св. Миколай.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

СВ. Миколай так само приносить подарунки як і Дід Мороз :) так що тут дітворі пощастило :) а ті, хто не вірить в Діда Мороза :) то можуть своїм дітям тільки в день СВ. Миколая приносити подарунки. Діти мають вірити в казку :) і нічого поганого немає якщо їм придумали ще одну.

Може нехай тоді католики разом з нами святкують, по нашому календарю свої свята? Чи саме ми неправильно святкуємо, треба саме по тому календарю святкувати, по якому святкують католики?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Може нехай тоді католики разом з нами святкують, по нашому календарю свої свята? Чи саме ми неправильно святкуємо, треба саме по тому календарю святкувати, по якому святкують католики?

тобто, ти як православний, не святкуєш новий рік з 31 на1, а лише після різдва, з 13 на 14?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

який сенс обговорювати перехід на григоріанський календар, якщо масковський патріархат все глибше входить в душі населення території Україна (бо українців та дуж мало). Цей перехід троха відмежував би вплив масковської церкви але поїзд уже занадто далеко. залишилось хіба що підкидати шапко до гори. Ну а постити перед Новим роком, а потім набухатись в новорічну ніч та нажертись усього не пісного а потім перед Різдвом сісти за стіл на 12 пісних страв і як ні в чому не бувало рахувати себе християнинос східного обряду - це так посавецкі! :lopata:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

СВ. Миколай так само приносить подарунки як і Дід Мороз так що тут дітворі пощастило а ті, хто не вірить в Діда Мороза то можуть своїм дітям тільки в день СВ. Миколая приносити подарунки. Діти мають вірити в казку і нічого поганого немає якщо їм придумали ще одну.

ага, ще дітей вплутали... а хто і в миколая не вірить, то як бути?

фігня то все - календарі. міняти все? так просто? перейшов на інший календар,змінив звичай,традицію...ну а шо?!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

масковський патріархат все глибше входить в душі населення території Україна

маєш статистику чи паранойї для цього висновку достатньо?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

СВ. Миколай так само приносить подарунки як і Дід Мороз так що тут дітворі пощастило а ті, хто не вірить в Діда Мороза то можуть своїм дітям тільки в день СВ. Миколая приносити подарунки. Діти мають вірити в казку і нічого поганого немає якщо їм придумали ще одну.

нє-нє, якшо ти забув, то нагадую, мова не про те, хто приносить подарунки, а про те, шо НАШ - це дід мороз.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

масковський патріархат все глибше входить в душі населення території Україна

маєш статистику чи паранойї для цього висновку достатньо?

а ти шо, шапку на очі натягнув? чи так, просто підюжуєш (провокуєш)?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо вже взяти таких, хто дійсно чтить всі свята і постить то таких дуууже мало. Багато тих, хто це все робить раді моди. Давай бухнем, ні-ні, я сьогодні пощу, а чого ну так сьогодні якесь вроді свято, а яке не знає навіть. На другий день ну що давай, ага давай, так ти ж постиш, да сьогодні не треба постити, буду завтра постити :) це так діалог нехай і ламаний. Але суть деяких людей ясна.

Так само як багато хто вінчається, запитаєш нащо і чого, багато хто скаже ну так треба, так батькі сказали що так треба. Тільки дійсно одиниці знають що то за обряд, і готуються до нього по всім правилам.

PS: Різниці нема яка церква, московська, українська, вони гризуться тільки раді великого "прєхода", який і "жертвує" на мерседеси, і так далі... Церква зараз має більше політичного впливу чим будь коли, хотя цервка завжди впливала на політику в країні, може хтось поспорити, але так було і буде що, релігія - це бізнес для деяких людей. Тільки в СССР трохи батюшкам гайку прикрутили, щоб особо там не "вспливали", а щас анархія, хто приносить бабло тому заспівають і за упокой без черги, і за здравіє без черги.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо вже взяти таких, хто дійсно чтить всі свята і постить то таких дуууже мало. Багато тих, хто це все робить раді моди. Давай бухнем, ні-ні, я сьогодні пощу, а чого ну так сьогодні якесь вроді свято, а яке не знає навіть. На другий день ну що давай, ага давай, так ти ж постиш, да сьогодні не треба постити, буду завтра постити :) це так діалог нехай і ламаний. Але суть деяких людей ясна.

Так само як багато хто вінчається, запитаєш нащо і чого, багато хто скаже ну так треба, так батькі сказали що так треба. Тільки дійсно одиниці знають що то за обряд, і готуються до нього по всім правилам.

PS: Різниці нема яка церква, московська, українська, вони гризуться тільки раді великого "прєхода", який і "жертвує" на мерседеси, і так далі... Церква зараз має більше політичного впливу чим будь коли, хотя цервка завжди впливала на політику в країні, може хтось поспорити, але так було і буде що, релігія - це бізнес для деяких людей. Тільки в СССР трохи батюшкам гайку прикрутили, щоб особо там не "вспливали", а щас анархія, хто приносить бабло тому заспівають і за упокой без черги, і за здравіє без черги.

якщо оце все перечитати- то чи тобі не пох, за яким календарем православні будуть святкувати свята?

а ти шо, шапку на очі натягнув? чи так, просто підюжуєш (провокуєш)?

у храмі, куди я ходжу, я не помітив відтоку вірних. На свята, як завжди, нема де стати.

та й чи годен ти заглянути у душі людські, щоби побачити що ними оволоділо?

так, діюча влада підтримує МП, але говорити про "завоювання душ", все більше і більше..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

масковський патріархат все глибше входить в душі населення
а ти шо, шапку на очі натягнув?

як же я вам завідую...я вам так завідую, шо ридаю...ето ж яке зрєніє тра мать, шоб бачити, що робиться в душах населення і узагальнити в процентному відношенні..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

людина ходить в церкву КП, а завтра, ту церкву передадуть МП, і шо, буде та людина і далі туди ходити? Чи не буде Тій людині однаково з яким підтекстом проповідь читається в палатці "Усіх святих землі волинської" і в "Соборі". тому МП ніколи не погодиться на Григоріанський календар. МИ ВМЄСТЕ, СКОВАНІЄ ОДНОЙ ЦЄПЬЮ. с""ка.

масковський патріархат все глибше входить в душі населення
а ти шо, шапку на очі натягнув?

як же я вам завідую...я вам так завідую, шо ридаю...ето ж яке зрєніє тра мать, шоб бачити, що робиться в душах населення і узагальнити в процентному відношенні..

не чапляйтесь за слова, я ма на увазі що рано чи пізно при таких розкладах, не лише на 1+1 будуть тулити , а ще й в інших місцях..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

при таких розкладах

кожна дія викликає протидію (на жаль, чи на щастя), колись взагалі Бога не було (якщо комунякам вірити) :) , але і дітей хрестили, і в Бога вірили.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

колись взагалі Бога не було (якщо комунякам вірити) , але і дітей хрестили, і в Бога вірили.

але значно менше

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а ти слова такі підбери, щоб солнишко не мало за що вчепитись

так так, ви тут сильні майстри слова.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо вже взяти таких, хто дійсно чтить всі свята і постить то таких дуууже мало. Багато тих, хто це все робить раді моди. Давай бухнем, ні-ні, я сьогодні пощу, а чого ну так сьогодні якесь вроді свято, а яке не знає навіть. На другий день ну що давай, ага давай, так ти ж постиш, да сьогодні не треба постити, буду завтра постити це так діалог нехай і ламаний. Але суть деяких людей ясна.

Так само як багато хто вінчається, запитаєш нащо і чого, багато хто скаже ну так треба, так батькі сказали що так треба. Тільки дійсно одиниці знають що то за обряд, і готуються до нього по всім правилам.

PS: Різниці нема яка церква, московська, українська, вони гризуться тільки раді великого "прєхода", який і "жертвує" на мерседеси, і так далі... Церква зараз має більше політичного впливу чим будь коли, хотя цервка завжди впливала на політику в країні, може хтось поспорити, але так було і буде що, релігія - це бізнес для деяких людей. Тільки в СССР трохи батющкам гайку прикрутили, щоб особо там не "вспливали", а щас анархія, хто приносить бабло тому заспівають і за умокой без черги, і за здравіє без черги.

а до чого тут система літочислення?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чесно кажучи важко повністю зрозуміти логіку противників святкувань за григоріанським календарем.

Впевнений, що всі вони на 100 % за цим календарем святкують дні народження, йдуть у відпустки, отримують зарплати і т.д., не відчуваючи себе при цьому "не-українцями" чи "не-православними".

А святкування Нового року до Різдва - це абсурд повний, насамперед з теологічної точки зору (оскільки Новий рік не що інще як Обрізання Господнє за єврейською традицією на 7 день після народження дитини чоловічої статі). Погодьтесь, що мільйони православних українців грішать в піст, гучно святкуючи прихід католицького Нового року 1 січня за григоріанським календарем.

І традиційне на всіх українських листівках "З Новим роком та Різдвом Христовим" має звучати навпаки (як у всьому світі - англійською напр. Merry Christmas and Happy New Year).

І "здача своїх позицій" тут ні до чого. Православя стало б просто ближчим до людей і тільки б виграло на цьому. Заважає цьому як традиційне ортодоксійне мислення, так і політика.

Не кажу вже про те, що інші суто православні держави у Європі (Греція, Румунія, Болгарія), а також православні у неправославних країнах офіційно святкують Різдво 25 грудня (7 січня за тим же григоріанським календарем святкують Різдво лише в Росії, Єрусалимі, Грузії сербська церкви та церкви в Україні)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...