Перейти до змісту

Будівництво церкви


Romek

Рекомендовані повідомлення

З будівництвом церков в нас вже дійсно перебор.

...

То вже не релігія, не віра. Це вже перетворилося на бізнес.

На скільки я знаю - церква повинна будуватись на найвищому місці певного поселення, а не на сходах, що ведуть з центру ВНИЗ...

Не бачу смислу будувати за парусот метрів від Собору інший Собор. Повинна ж бути якась логіка в діях, якась певна оцінка заповнювансті.

Я сама з Нововолинська. Там все своє несвідоме і початок свідомого життя прожила на 15 мікрорайоні. Це типу район ГПЗ у Луцьку - віддалений від самого міста. Недалеко була в селі церква, куди ми всі ходили. Потім туди-сюди - і ОП: церква з"явила у нас на мікрорайоні в приміщенні колишнього універмагу (типу зараз "Вопаки" - прибудова до висотноного житлового будинку).

Пройшов час. Хтось щось десь подумав і вже метрів через 500 від цього "магазину" в нас там ВІДДІЛЕНІ ЛИШЕ ПАРКАНОМ ОДНА ВІД ОДНОЇ!!!! (це буквально) будуються дві УПЦ (різних патріархатів) і 9ти поверховий молитовний будинок.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 106
  • Створено
  • Остання відповідь

На території Зимненського монастиря, що поблизу Володимира-Волинського, під час ремонтних робіт Успенської церкви було без дозволу владних органів викопано і перенесено старовинні поховання. Про це у коментарі розповів директор Володимир-Волинського історичного музею Володимир Стемковський.

За попередньою інформацією, близько півтори сотні невідомих поховань, які можна пов’язати із родинами князів Радзивіллів чи Чарторийських, під час підняття підлоги церкви, просто перенесли в інше місце. «Поховання викопали і перемістили без встановлення причин захоронення. Не виключено, що поховані померли від інфекційних захворювань, то потрібен був дозвіл і від санепідемстанції», – зауважив Стемковський.

Разом із тим Володимир Стемковський зазначив: якщо йдеться про поховання княжих родів, то, можливо, на місці розкопок були виявлені коштовності. «Але РДА про це не повідомили», – дорікнув директор музею та нагадав, що Зимненський монастир є пам’яткою національної ваги.

Директор музею зазначив, що про викопування на території монастиря поховань почала бити на сполох місцева громада, – повідомило інтернет-видання «Волинська правда».

t2704.gif

За даними «proUA», які, зрештою, не є таємницею уже для дуже багатьох, останнім часом лаврський владика Павел написав низку листів-прохань до нової виконавчої влади України. Одне з них стосувалось лікарні (єдина лікарня національного рівня, де лікують хворих на СНІД, знаходиться за межами Лаври, лише примикає до її стін. ). Там, як стверджують наші співбесідники, Лавра має намір організувати готель. До речі, ще один лист присвячений Національному ботанічному саду. Якщо влада прислухається і до нього, то за кількадесятків метрів від місця, де кияни ходять нюхати магнолії, постане церковний цвинтар від філії Лаври – Іонівської церкви. Ну, і, звичайно, кілька будинків Академії Наук піде як бонус.

http://proua.com/analitic/2010/07/07/162641.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За даними «proUA», які, зрештою, не є таємницею уже для дуже багатьох, останнім часом лаврський владика Павел написав низку листів-прохань до нової виконавчої влади України. Одне з них стосувалось лікарні (єдина лікарня національного рівня, де лікують хворих на СНІД, знаходиться за межами Лаври, лише примикає до її стін. ). Там, як стверджують наші співбесідники, Лавра має намір організувати готель. До речі, ще один лист присвячений Національному ботанічному саду. Якщо влада прислухається і до нього, то за кількадесятків метрів від місця, де кияни ходять нюхати магнолії, постане церковний цвинтар від філії Лаври – Іонівської церкви. Ну, і, звичайно, кілька будинків Академії Наук піде як бонус.

http://proua.com/analitic/2010/07/07/162641.html

Я бачила інтерв"ю з одним зі священників.

Те що він говорив - гидко було слухати.

СНІД для нього лише наслідок розпусти. А як же ті, яких випадково, по необережності, заразили? Або дітки, що народжуються з цією хворобою?

Для нього вони всі - нелюди. І це говорив священник, який має навчати всепрощенню. :angry2: ЖАХ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...а самі церкви стали просто тими ж розважальними центрами які зашибають бабкі...

ПОП= ген деректор

ти відповідаєш за свої слова?

чи так просто пі3дляпаєш язиком?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

speaker, а що такого він сказав? Де неправда?

а ти берешся судити де тут правда?

я хожу в церкву, прикладаюся до ікон, до мощів святих... і це для мене важливо.

це в великій мірі підтримує мене живим до цього часу.

те, про шо він так впевнено говорить і шо ти так щиро підтримуєш, - то є попсове ставлення до церкви і до віри взагалі...

є монастирі, в яких монахи гомосексуалізмом займаються.

то шо тепер, треба паплюжити всі монастирі і всіх монахів через це?

це поверхнево і тупо..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

speaker церква це вже давно високо рентабельний бізнес, податки не платить, облік коштів не ведеться, землі їм виділяють безкоштовно. Та навіть примітивний приклад ти глянь на чому їздять батюшки з нашого собору і де вони обідають, і як. Я особисто бачив як вони вони приїжджали колядувати в Кредитпромбанк на БМВ 7-мої моделі, а коли ходив ресторан який в готелі Україна поцікавитись яка у них буде новорічна програма, бачив як два батюшки сиділи за пишно накритою поляною із чакушечкою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

speaker, та мені пофіг куди ти ходиш і до кого прикладаєшся. Те, що церква то бізнес - 1000%.

Те, що це запудрення мізків - ще 1000%.

Моя сестра такий же фанатік, як і ти. Вона в батюшки запитує, чи їй вагітній постити, чи ні?. А раптом щось не так із дитиною? Хто їй потім дасть грошей на лікування - батюшка? ага.. Бо вона не лікаря слухає, а батюшку, бо його матушка, бачте теж вагітною постила!

Повинен бути ще і здоровий глузд.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ого-го, як ви тут усі розійшлися... прям не знаю куди і діватися...:g05:

2 Zheny@: фанатік тут напевне ти, а не я.. тільки антицерковний.

speaker, та мені пофіг куди ти ходиш і до кого прикладаєшся.

а мені пофіг взагалі на те, шо ти про це думаєш...:)

2 Dima3s: про кількість церков - абсолютно згідний, на кожному кроці - це занадто.

ти маєш право висловити свою думку, ніхто цього і не заперечує.

тікі ти неправильно думаєш, шо я сперечаюся, я теж свою думку просто висловив, на яку всі так бурно відреагували...:0002:

За свої слова я відповідаю.

цю фразу ти скажеш на Страшному Суді, а не зараз.

чи ти такий впевнений, шо не помиляєшся?

2 Phoinix: ми порізному просто до цього ставимося.

я не дивлюся хто на чьому їздить, шо їсть, де колядує і т.д. і т.п.

кожен відповідає за себе сам.

задумайтесь просто, чому ви ходите на Великдень паску святити до церкви.

при вашій логіці її можна самому освятити вдома.

ви занадто категоричні.

це все тупо читати і нема сенсу більше відповідати, так як не збираюсь нічього нікому доводити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я не дивлюся хто на чьому їздить, шо їсть, де колядує і т.д. і т.п.

А дарма (ІМХО). Бо ці ж люди (на "Мерседесах" з "крутими " номерами / http://www.pravda.com.ua/rus/articles/2009/12/3/4356664/ /, в годинниках Breguet / http://www.compromat.ru/page_28110.htm / і т.п.)потім проповідують аскезу в церкві, несуть слово Боже...

То ж чи можна їм вірити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

На території Зимненського монастиря, що поблизу Володимира-Волинського, під час ремонтних робіт Успенської церкви було без дозволу владних органів викопано і перенесено старовинні поховання. Про це у коментарі розповів директор Володимир-Волинського історичного музею Володимир Стемковський.

За попередньою інформацією, близько півтори сотні невідомих поховань, які можна пов’язати із родинами князів Радзивіллів чи Чарторийських, під час підняття підлоги церкви, просто перенесли в інше місце. «Поховання викопали і перемістили без встановлення причин захоронення. Не виключено, що поховані померли від інфекційних захворювань, то потрібен був дозвіл і від санепідемстанції», – зауважив Стемковський.

Разом із тим Володимир Стемковський зазначив: якщо йдеться про поховання княжих родів, то, можливо, на місці розкопок були виявлені коштовності. «Але РДА про це не повідомили», – дорікнув директор музею та нагадав, що Зимненський монастир є пам’яткою національної ваги.

Директор музею зазначив, що про викопування на території монастиря поховань почала бити на сполох місцева громада, – повідомило інтернет-видання «Волинська правда».

t2704.gif

Розслідування "Українського тижня".

(передрук в "Перці по-ковельськи" ТУТ)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 місяця потому...

На продовженя теми будівництва церкви навпроти 4 школи.

Я задав питання консисторії УПЦ КП, чим вони керувалися, вирішивши будувати церкву, яка була зображена на плакатах по всьому місту під час закладення першого каменю храму? хто затвердив проект, який НІЧОГО спільного немає не лише з холмськими храмами (так було анансовано ще у 2009 році), але й з українським сакральним стилем взагалі? чим керувався автор проекту - заслужений архітектор Бідзіля? Риторичним лишається також питання: скільки Луцьку ще терпіти провінційний та азійський підхід до будівництва в місті?

Волинська духовна консисторія Київського Патріархату відповіла мені, зокрема:

"...Владика зазначив, що це лише ескізний проект, який ще не є остаточний. Щодо стилів, ми намагаємося тотримуватись українських традицій, і треба розуміти, що інколи те, що сприймається зараз російським, насправді колись було вкрадено з України. Тому тут треба бути уважним. Плакати ескізної пропозиції для того й виставлені, щоб викликати певний резонанс, і щоб зацікавлені й охочі сприяти виразили своє бачення настоятелеві парафії, а також архітекторові цього храму Андрошу Бідзілі. Тож архієрей закликає звертатись з цього питання насамперед до них."

Хто чув про якесь обговорення проекту? Хто чув про інші проекти храму? Можливо хтось знає, які фахівці (мистецтвознавці, історики) беруть участь у цьому?

Нагадую про проект храму цим фото:

post-6593-0-61958300-1291187747_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вірно підмітив. Черговий офіс для чергового батюшки.

Наскільки мені відомо ніхто ні мур-мур. Принаймі жильців прилеглих будинків ніхто не опитував.

Особисто мені таке чудо мистецтва перед вікнами недовподоби.

Перший раз про те що там мають щось будувати почув від однієї бабки.

Звучало приблизно так:

Б. Радуйтесь, біля вас церкву будуватимуть

Я. :blink: А навіщо? Церков мало? Та і місце там ну не для церкви.

Б. Ну що ти таке кажеш, тож церква Ікони Холмської Богоматері буде і ходити близько.

Я. Так мені і так неважко пройтися пару сот метрів.

Ну і в томуж дусі.

І здається мені, що ніхто нікого не питатиме і ніц не обговорюватимуть

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І здається мені, що ніхто нікого не питатиме і ніц не обговорюватимуть

Якраз на днях по 1+1 дуже подібний сюжет був, в Харкові центр парку самовольно огородили і почали строїти, народ який відпочивав там і з дітьми прогулювався взбунтовався, почали копати. Виявилось ніяких дозволів та документів там не було, отак просто взяли і почали строїти. Бо ж як, сколотити собі новий осередок церковного бізнесу - богоугодна справа!

Я думаю що і з цією церквою в документах будуть сплошні пробіли...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

та взагалі блін дурка! яке там місце файне - лавки, фонтан, мами з дітями гуляють, красота. А ТУТ НА ТОБІ ЦЕРКВУ ІБО В ЛУЦЬКУ МОЛИТИСЬ НЕМАЄ ДЕ!!!!

питання - чи є на форумі люди, які змогли б перевірити законність будівництва даного об'єкту?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"...Залатиє купала душу маю радуют...."

Їх там по мінімуму десяток намічається...

ПЦ має багато вакантного сусального золотішка?

(Відать швидко окупитись має така інвестиція)  :smile3:

p.s. Собор В. Блаженного на красній площі, який безумовно є відомим пам"ятником російської архітектури XVI ст. - має одну золочену баню...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це шоб в завісніків і атеїстів очі повилазили )

65.jpg

"Глава Украинской православной церкви митрополит Владимир приехал на празднование Дня работника прокуратуры..." (?) /який зв"язок?/

http://korrespondent.net/ukraine/events/1144265-glava-upc-mp-priehal-na-prazdnovanie-dnya-prokurora-na-mercedes-stoimostyu-poltora-milliona-dollarov

...вроді піст...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я правильно зрозумів, 4а школа - КП, Соборності за там тамом - МП?

Нагадую про проект храму цим фото

Звичайно залатиє купала все портять, а так, храм виглядає в принципі в українському стилі!

Не сказав би що сильно віддає азіатчиною. Змінити колір куполів, їх форму, якесь оздоблення і буде більш-менш.

Хоча взагалі то там дуже невдале місце для храму, але зараз про це вже пізно говорити.

Але з іншого боку, церква буде захована і не буде муляти око. А от найбільше мене бентежить церква на соборності (я так розумію, МП), найкраще місце з усіх в місті - виїзд з моста величезний проспект і зразу видно церкву...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В тому й то й справа, що ті "залатиє купала" як корові сідло. Звідки у людей взялася манія до всього що блищить???? Хоча багато людей чомусь переконані, що церква обов'язково повинна мати "залатую лукавічку" родом з Рязанської губернії. Впевнений, ні один батюшка не задумується, що на Волині церкви ніколи не покривали жовтими блискітками (золотом це й не назвеш). А сама архітектура просто не витримає ніякої критики.

Як казав один чоловік "....місто все гавнішає і гавнішає"

Село, одним словом!!!!!

Блін, як подумаю, про долю того скверу - аж настрій пропадає!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До, те що блищить - азіатчина, однозначно. Виходьте на свою канали, може треба збирати якусь петицію віруючих і т.п...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я правильно зрозумів, 4а школа - КП, Соборності за там тамом - МП?

Нагадую про проект храму цим фото

Звичайно залатиє купала все портять, а так, храм виглядає в принципі в українському стилі!

Не сказав би що сильно віддає азіатчиною. Змінити колір куполів, їх форму, якесь оздоблення і буде більш-менш.

Хоча взагалі то там дуже невдале місце для храму, але зараз про це вже пізно говорити.

Але з іншого боку, церква буде захована і не буде муляти око. А от найбільше мене бентежить церква на соборності (я так розумію, МП), найкраще місце з усіх в місті - виїзд з моста величезний проспект і зразу видно церкву...

Буду вдячний, як наведете аналоги такої споруди в українському сакральному будівництві.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я не архітектор і не знавець, дивлюсь зі своєї особистої точки зору як українця і патріота. Якщо, замінити купала, буде дуже навіть український храм.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я не архітектор і не знавець, дивлюсь зі своєї особистої точки зору як українця і патріота. Якщо, замінити купала, буде дуже навіть український храм.

Звичайно, я не можу заперечити Ваших смаків. Будучи присутнім на церемонії закладки цього храму я питав звичайних прихожан їхньої думки про майбутню церкву. Більшість казали "красіво буде"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...