Перейти до змісту

Будівництво церкви


Romek

Рекомендовані повідомлення

Здається чи не єдиний міський сквер доживає свої останні дні.

Тепер лучани можуть бачити на встановленому баннері, як він має змінитися після будівництва церкви. Зараз там знаходиться тимчасова каплиця, яка вже змінила чудову відкриту перспективу.

Розглядаючи проект церкви важко віднайти якісь традиційні риси холмської чи підляської сакральної архітектури (як це обіцяли автори). Така собі звичайна "новоцерква" з незмінними і нетиповими для Волині золотими "красівими" куполами.

А хто з лучан чув про відкрите обговорення проекту?

І кому подобаються такі зміни?

Хочу наголосити, будова церкви це чудово! Але, на жаль, Луцьк вкотре не спроможний зробити щось оригінальне, варте уваги, а головне щось таке, щоб не було зіпсоване те, що ще лишилося від гарного міста.

До речі, чого храм так дивно буде називатися "Ікони Холмської Богоматері"???? Невже не може бути Церква Холмської Богоматері? Храм в честь Богоматері чи ікони???

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 106
  • Створено
  • Остання відповідь

Просто ще одна якась парафія "замутила" собі землі в центрі міста, спираючись на те, що колись там було кладовище, а ви скажіть мені де колись не було кладовища взагалі.

А це питання до архітекторів наших головних, руки їм треба повідривати за такі ансамблі, а хто дає дозволи на бігборди, які вже набридли своїм неестетизмом, подивиться в інших містах, зокрема був у Полтаві, так там приємно ходити по місту, в центрі міста все виважено в одному стилі, навіть вивіски всі однакові, зроблені в одному ансамблі і фасади, не інкубатор (що всі однакові), а не портять основну концепцію центру міста. А подивіться що у нас робиться.

Зокрема при будівництві всяких там храмів надаються пільги зокрема й на купівлю землі. "Ничего личного - бизнес" :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Церква там дійсно потрібна, адже на цій території колись дійсно було кладовище, але прекрасна радянська влада зрівняла їх із землею, побудувавши сквер та 16-ти поверховий будинок. Ви скажіть це нормально? Може взяти ше та рівненьській також кладовище із землею зрівняти та площа для прогулянок буде. Я звичайно не проти скверів та не в цьому місці, не хочеться по рештках людей топкатися. А стосовно біг-бордів це взагалі, особливо в Центрі, не центр міста а якась рекламна площа, тай на околицях іх хватає, ше мерія буде казати, що Луцьк - європейське місто.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Церква там дійсно потрібна...

Ага, давайте вскрізь церков понаставляємо. Може, не варто забувати, що бувають інші точки зору і люди, які по-іншому відносяться і до церкви, і до рештків. Я не кажу, що хтось тут правий, я кажу, що не треба казати, що тут хтось правий.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Церква там дійсно потрібна, адже на цій території колись дійсно було кладовище, але прекрасна радянська влада зрівняла їх із землею, побудувавши сквер та 16-ти поверховий будинок. Ви скажіть це нормально? Може взяти ше та рівненьській також кладовище із землею зрівняти та площа для прогулянок буде. Я звичайно не проти скверів та не в цьому місці, не хочеться по рештках людей топкатися. А стосовно біг-бордів це взагалі, особливо в Центрі, не центр міста а якась рекламна площа, тай на околицях іх хватає, ше мерія буде казати, що Луцьк - європейське місто.

Саме будівництво нової церкви це непогано - хай собі моляться люди. Йдеться про те, як за всім цим зникатиме наше з вами місто. Бо ТЕ, що будують в Луцьку не витримує жодної критики і не налазить на жодну голову - і хвору, і здорову. Від цієї золотокупольної та мармурово-фасадної європопси буде нудити нащадків.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Darth, будинок там, доречі, не на території кладовища зведений. І поверхів у ньому 14-ть.

Я нічого проти церков немаю, еле тикати їх де треба і де нетреба це вже занадто.

Невже в місті Луцьку незнайшлося більш кращого місця як там? Чи можливо в місті церков невистачає?

І ще одне зауваження - церкви хіба зводять на місці кладовищ? Якщо так, то в місті знайдеться багато кладовищ про котрі вже і непамятають. То що, на кожному зводити церкву?

ПиСи А людей дійсно ніхто не питав. Швиденько звели каплицю і баста.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мабуть доречно було б їм виділити якесь поле за містом, і хай будують там що захочуть

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Взагалі-то там було кладовище. І багатоповерхівка таки на території кладовища (навіть на форумі десь тут були повідомлення про привидів там), як і новозбудований "крутий" будинок на протилежній стороні (не заздрю тим, хто там житиме). Про те, де були кладовища, можна читати в розділі "Історія Луцька у фотографіях" нашого форуму, наприклад. Хто не знає, за ПРАДАВНІМИ християнськими традиціями церкви і повинні були бути на кладовищах. Зараз же будують каплички (які з часом можуть переростати в церкви, як на кладовищі на Рівненській). Мене дивує недалекість тих, хто вважає що найкраще там сквер, разом з тим і ідея культової споруди саме в оголошеному стилі мені не подобається (часом не Бідзіля проект робив? Вистачить ІМХО йому тих трьох в Луцьку, про які знаю, всі дуже схожі). А те, що земелька в центрі дорога, так якраз і новий будинок там навпроти "висотки" підтверджує.

При виділенні місця на цю церкву були суперечки в міськраді і громада холмщаків не підтримує споруди, представленої на плакаті. Аргументи їхні - то не їх стиль, і вони хотіли лише капличку в "холмському" дусі, а влада "щедрою" рукою ніби навмисно "забувши" облагородження попередньою владою цього місця, дозволила УПЦ КП там храм ставити (були в розділі "Гумор" навіть фото про надоперативне встановлення тимчасового храму прямо на сходах). Так що громадська думка саме про цю церкву (не лише форумна) є далеко не однозначною, як і про місце памятника Бандері, наприклад, як і про багато чого іншого.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Переповідали мені , що нещодавно до нас на Підшипниковий завод прислали нового спеціаліста "німця" так ось він сказав про Луцьк чи то Україну - "Напевне ви дуже нагрішили що так багато набудували церков !"

Дайош кожному лучанину по церкві !

По ідеї іудеї та караїми повинні збудувати синагогу та кенесу відповідно напроти станціїї переливання крові та біля філармонії.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Уявіть собі картину: школа, іде урок.

Діти щось напружено пишуть, і тут за вікном: бом-бом-дзень-дзень (дзвони дзвонять)

Ітак дорога прямо під школою, шуму купа, так щей дзвеніти почнуть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та церква там - ну ні в тин ні в ворота!

Мало того що пішохідні доріжки і сходи перекрили, то ше й косо-криво і не по центру скверу поставили.

Бог з тею каплицею, хоч і не зовсім вписується, та ще якось терпіти можна, ну але де там має бути церква?

Архітектура луцька - застигла какофонія <_<

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На Ровенській будьте впевнені може не через пару десятків а через років сто бдуть там і будичночкі, може й супермаркети й мало хто згадає що там взагалі було. Якшо розібратися то вся земля вкрита кладовищами старими, якщо так відноситися то взагалі скоро небуде де щось побудувати.

Навіть по кананонам церкви, кладовище коли переповнюється, його закривають для нових захоронень на певний період, далі все це можна спокійно зрівняти з землею і робити все що завгодно - стверджувати не буду, але таке колись чув.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а давайте проведемо секуляризацію церковних земель, як в епоху Реформації! :)

п.с. дозвольте тикнути носом на мою статтю про Луцькі кладовища.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Церква там дійсно потрібна, адже на цій території колись дійсно було кладовище, але прекрасна радянська влада зрівняла їх із землею, побудувавши сквер та 16-ти поверховий будинок. Ви скажіть це нормально? Може взяти ше та рівненьській також кладовище із землею зрівняти та площа для прогулянок буде. Я звичайно не проти скверів та не в цьому місці, не хочеться по рештках людей топкатися. А стосовно біг-бордів це взагалі, особливо в Центрі, не центр міста а якась рекламна площа, тай на околицях іх хватає, ше мерія буде казати, що Луцьк - європейське місто.

В таком случае сносим школу №5 и пол-города в придачу. Та же история.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну якщо вже аж на стільки припекло, то знайдіть в Луцьку пару сатанюг (а їх в нашому місті, думаю, не так вже важко знайти), вручіть їм каністру з солярою, направте по азимуту і як казала Страшна Залізяка: "Но проблемо, бейбі" :0095:

пс: але якщо що, то я нічого не говорив :_12::)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Взагалі-то там було кладовище. І багатоповерхівка таки на території кладовища (навіть на форумі десь тут були повідомлення про привидів там), як і новозбудований "крутий" будинок на протилежній стороні (не заздрю тим, хто там житиме). Про те, де були кладовища, можна читати в розділі "Історія Луцька у фотографіях" нашого форуму, наприклад. Хто не знає, за ПРАДАВНІМИ християнськими традиціями церкви і повинні були бути на кладовищах. Зараз же будують каплички (які з часом можуть переростати в церкви, як на кладовищі на Рівненській).

Я незнаю яка тобі баба на форумі сказала що будинок на території кладовища зведений і які ти там карти дивився.

Будинок стоїть на території будиночка в якому мешкав сторож цього ж кладовища і котрий був якраз ЗА територєїю кладовища. Стосовно привидів. Окрім інколи підвипивших мешканців будинку і їх гостей, котрі пізно вночі розбрідалися хто з дому а хто до дому ніяких привидів не спостерігав.

А тепер про каплицю та церкву. Незнаю де в православній християнській релігії прийнято будувати на кладовищах храми (тим паче , що тут вірно підмітили, що кладовище не православне). Я це до чого веду, там де зараз стоїть каплиця і має будуватися церква (судячи з плакату це територія фонтану) було поховання невідомих та самогубців. Поряд з кладовищем - так, церкви зводять, але щоб на кістках - це вже пробач.

Якщо цікаво звідки в мене ця інформація? Свого часу поділилися історики та старі люди.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а взагалі будується церква на території кладовища чи кладовище створюється біля церкви?

бачив саме останній варіант. а на багатьох кладовищах церков немає. і це теж нормально.

щодо скверу - навіть та капличка там не потрібна. поставили памятник щоб вшанувати память і досить.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо цікаво звідки в мене ця інформація? Свого часу поділилися історики та старі люди.

значить, погано поділилися історики і старі люди.

1.Кладовище православне! Зі вкраплинами військових поховань.

2.Якщо вважати, що зазвичай поховання невідомих - це поховання військових невідомих, то вони проводилися не там, де зараз фонтан (тобто не там, де має бути церква), а в тому районі, де стоїть могила Алмазову й українським літунам.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З будівництвом церков в нас вже дійсно перебор. Недавно був в парку імені 900-річчя Луцька і з неприємністю відзначив, що старі атракціони демонтують. В приміщенні, де колись в дитинстві на машинках каталися зараз церква, хрести на вікнах замурованих намальовані. Рядом готується площадка під будівництво церкви.

Замістьо того, щоб займатися облагородженням парку, створенням нормальної зони відпочинку цінні землі віддають церквам. То вже не релігія, не віра. Це вже перетворилося на бізнес.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1.Кладовище православне! Зі вкраплинами військових поховань.

2.Якщо вважати, що зазвичай поховання невідомих - це поховання військових невідомих, то вони проводилися не там, де зараз фонтан (тобто не там, де має бути церква), а в тому районі, де стоїть могила Алмазову й українським літунам.

Якщо память незраджує, то кладовище було засноване 1905року. А от те що воно було православним про це чую вперше. Можливо я і помиляюсь (давно мова велася тай наголосу тому кого там ховали неробилося) але здається воно засновувалося як протестантське. Те що там є і православні поховання я ж не заперечую. Хоча яке це має значення. Мова не проце.

Сперечатися з піною на губах не буду.

Якщо перетнусь з тими людьми і незабуду запитати, то уточню.

Але замітьте, що всеж таки в памяті старих людей його чомусь таки називають єврейським.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Церковь построили очень плохо, она, не то что бы плохо вписывается , она просто не выдерживает ни одной критики! Оценка 2 как за идею так и за ее реализацию! Вообщем........ как всегда!

Предлагаю выделить улицу! Назвать ее именем главного архитектора города Луцка! И пусть там чудит! Ему радость творить, и нам...... "чисто поржать!":)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

... і гроші на будівництво виділяти після забезпечення всіх інших потреб міста )))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

... те що воно було православним ...

...засновувалося як протестантське. ...

... таки називають єврейським.

:):ok::)

відсилаю до карти Луцька 1932.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

... те що воно було православним ...

...засновувалося як протестантське. ...

... таки називають єврейським.

:):ok::)

відсилаю до карти Луцька 1932

Ну, вихоплювати фрази з контексту тут кожний вміє. Я радий, що Вас це повеселило. Правда гублюся в здогадах, що саме ви мали наувазі.

Якщо маєте якусь конкретну інформацію - надайте. Буде цікаво глянути і не тільки мені. А так це лише Ваше слово проти мого. Бо фраза

відсилаю до карти Луцька 1932
без самого посилання мені нічого не говорить.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...