Перейти до змісту

Будівництво церкви


Romek

Рекомендовані повідомлення

  • Відповідей 106
  • Створено
  • Остання відповідь
я жив на Шопена і добре пам'ятаю,що написи на могильних плитах були польською.

ну і шо ти цим хоч сказать?)

в той час переважна частина Лучан говорила по польськи! мова не опреділяє релігійних напрямків

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Достатньо довести до пуття "капличку": встановити гарний іконостас, трошки облагородити всередині і буде супер церква, якраз під розмір вірян. Не бачу смислу будувати за парусот метрів від Собору інший Собор. Повинна ж бути якась логіка в діях, якась певна оцінка заповнювансті. Сам туди по можливості заходжу: подобаються проповіді отця Михаїла - людина гарно працює над промовою і не по роках потужно навчає створюючи безжально-апокаліптичну атмосферу для всіх грішних парафіян, щоб не розслаблялись і правильно.

За світлої пам'яті комуністичної влади в часи її становлення на теренх України забобонів з духами мертвих було меньше і через це майже кожна державна будівля в певних зонах ставала катівнею з купою безжальнозамучених невинних людей. Любили це діло більшовики. Та вся наша земля щедро всипана кістками і засівати їх щиро помагали братні народи на протязі багатьох століть. Думаю кожне минуле століття сильно б підкоректували ці гарні карти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Переповідали мені , що нещодавно до нас на Підшипниковий завод прислали нового спеціаліста "німця" так ось він сказав про Луцьк чи то Україну - "Напевне ви дуже нагрішили що так багато набудували церков !"

Дайош кожному лучанину по церкві !

Я б не дуже зважав на те що сказав там той німець, який напевно ніколи до церкви і не ходив, та не думаю, що в Німеччині менше церков, тільки там у них лютеранські і католицькі домінують а у нас православні.

Якщо мислити такими мірками - нагрішили = набудували, то потрібно будувати не кожному лучанину по церкві а хоча б на кожен бар у луцьку - одну церкву!

Скільки у нас барів? А скільки церков? Думаю в десятки разів барів і забігайловок - наливайливок більше ніж церков!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як на мене, то наша влада, як найвища, так і на місцях, дуже боїться конфліктів з представникми релігії ( у нас це, в основному, православні, десь мусульмани (Крим), десь католики, греко-католики, "аделаджі" і т.п.). А раптом не підтримають на виборах? А раптом проклянуть до 7-го коліна?

І це проблема нашого суспільства, бо тим часом Церква втручається в справи держави і робить це доволі нахабно (школа зокрема), а громадськість, не бажаючи конфліктувати з церковниками, теж відмовчується. І чим впливовіша Церква, тим нахабніше вона себе веде ( і, здається мені, це буде посилюватись, враховючи результати останніх президентських виборів ІМХО).

Не хочу нікого образити (я сам християнин), але здається, що церковники забули, що у нас Церква відділена від держави!

І не потрібно апелювати до історії, кількості барів, що там ще? Покажіть мені, плз, Храм Атеїста в Луцьку? Отож!

ЗІ. Якщо хтось бачив десь у церкві касовий апарат дайте адресу мені в приват.

ЗІІ. Такий собі приклад (тисни тут) з Росії.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вважаю, що майже скрізь проблема в тому, що в питаннях будівництва нових культових споруд чи реконструкції старих церков взагалі не беруться до уваги ніякі історичні регірнальні особливості, норми, поняття і, навіть, закони. Бо ж коли будується чи ремонтується церква - то ніби і не годиться нарікати. От і роблять в такій ситуації, що заманеться.

Зводиться до того: яку батюшка церкву захоче бачити, таку й побудує, як захоче - так і відреставрує. А про художній смак церковників чи знання в області мистецтвознавства і історії доводиться просто мовчати. Одне певне, старші парафіянки скажуть "ох і красіво...."

До прикладу, на вихідних захотілося проїхатись з путівником в руках по околицях Луцька, де є церкви 17-18 ст. Плакати хотілося!!!!! Ні, церкви не руйнуються, їх просто "відреставрували" сільські батюшки і охоронні таблички зі словами "....охороняється державою...." виглядають просто насмішкою.

У зв'язку з будівництвом цієї церкви складається враження, що міські архітектори просто некомпетентні, непрофесійні, а можливо і відсутні взагалі.

Через це, на жаль, Луцьк поступово сповзає до безликості і кічоватості.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не хочу нікого образити (я сам християнин), але здається, що церковники забули, що у нас Церква відділена від держави!

І не потрібно апелювати до історії, кількості барів, що там ще? Покажіть мені, плз, Храм Атеїста в Луцьку? Отож!

Щодо першого, то частково з тобою згідний - Церква відділена від держави і тому держава не повинна втручатися у внутрішні справи церкви

і навязувати їй свою точку зору. Але це в першу чергу забувають наші мужновладці і перед виборами дуже активізуються в релігійних колах. З іншого боку - Церква не є відділена від суспільства і є і була його провідником навіть у тяжкі часи безбожної пропаганди.

Щодо храму атеїста - то їх повно тільки вони по іншому називаються - нічні клуби, бари, диско клуби і таке інше...

Щодо твого статусу, який ти написав в дужках, то хочу сказати прислывям - Якщо тебе запитують чи ти э християнин, то очевидно, що ти ним не є!

Робіть висновки!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не хочу нікого образити (я сам християнин), але здається, що церковники забули, що у нас Церква відділена від держави!

І не потрібно апелювати до історії, кількості барів, що там ще? Покажіть мені, плз, Храм Атеїста в Луцьку? Отож!

Щодо першого, то частково з тобою згідний - Церква відділена від держави і тому держава не повинна втручатися у внутрішні справи церкви

і навязувати їй свою точку зору. Але це в першу чергу забувають наші мужновладці і перед виборами дуже активізуються в релігійних колах. З іншого боку - Церква не є відділена від суспільства і є і була його провідником навіть у тяжкі часи безбожної пропаганди.

Щодо храму атеїста - то їх повно тільки вони по іншому називаються - нічні клуби, бари, диско клуби і таке інше...

Щодо твого статусу, який ти написав в дужках, то хочу сказати прислывям - Якщо тебе запитують чи ти э християнин, то очевидно, що ти ним не є!

Робіть висновки!

1. Я не про втручання держави, а про дотримання законів усіма, і Церквою зокрема. Боячись накликати на свою голову гнів церковників, чиновники закривають очі на, скажімо так, не зовсім нормальні речі. Ну чому можна церкву 17 століття, на якій висить табличка "Пам"ятник архітектури... Охороняється державою" "відреставрувати" "по-понятіям" попа і накрити частину її приміщень МЕТАЛОЧЕРЕПИЦЕЮ ?!!!!! :blink:

2. Нічні клюби, бари і т.п. скорше храми Сатани. А, ось, наприклад, планетарій... І де він?

Думаю він був би корисним і християнам, і мусульманам, і атеїстам, та й завсідникам диско-клубів не завадив.

3. Мене ніхто не запитував про мої релілійні погляди, я сам їх задекларував, попереджаючи деякі запитання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Через це, на жаль, Луцьк поступово сповзає до безликості і кічоватості.

треба якось протестувати (як ти добре відмітив у коментарях)!..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

От скажіть мені, коли православних в склепах ховали? Декілька років назад там прокладали кабель і я особисто бачив там шось наподобу склепа. Був собі сквер як сквер, а тут на тобі, палучяй дірєвня трактар. Доречі на кладовищах церкви чи каплички не обовязково мають бути....в гаразджі то нема....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

чомусь завжди думав що спочатку була церква, а потім вже навколо неї утворювався цвинтар. Тому відмазка "тут цвинтар - поставимо церкву" звучить якось нелогічно, тимбільше що могилок то вже давно немає. Думаю якби церкві потрібна була капличка для прихожан а не для понтів то її можна було б звести десь троха нижче на вулиці Глушець, а не лупити посеред гарного скверика.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Останнім часом я почав звертати увагу на виникнення нових, швидко будуючихся, екстрасучасних (металочерепиця, бруківка, дерев’яні зруби) церков.

Виник резонний вопрос: до теперішніх часів храми в населених пунктах будувались за слідуючим принципом: була громада, яка приймала рішення побудови у свому населеному пункті храму, ця ж громада починала збір коштів, просто обходили усі помешкання, хто скільки може, назбірували певну сумму - починали будівництво. Часто грошей збиралось не багато, тому використовували далеко не самі сучасні-дорогі будматеріали. Якщо гроші закінчувалися процесс збору повторювали ен-ну кількість раз.

До чого я веду? А до того що теперішні церкви з’являються не цим давнім природнім шляхом. Наліцо факт чийогось автономного рішення (помімо волі громади того району) і з одночасним вприском немалих сум. Що церква на кладовищі на Рівненській (біля Лучеська)що капличка навпроти 4-ї школи - збудовані за значні кошти, в стислі терміни.

Цей процес викликає слідуючі варіанти тлумачень:

1. Ні для кого не секрет що православна церква нині перетворилась у прибутковий бізнес. Всі семінаристи щоб получити грошовитий приход платять мзду. Чим капіталоємкіший приход тим більша мзда. Що ми маємо в Луцьку? Всі "істочніки доходу"(церкви) як-би розподілені. Знаходиться святий отець якому аж ніяк не хочеться їхати і правити службу кудись у "Великі задрищенці" а хочеться обзавестись приходом в Луцьку. Шукаються кошти, приглядається людне містечко, рішаються всі необхідні дозволи-узгодження, адже нова церква найімовірніше окупить затрачені інвестиції. Будується все швидко, бабки ж треба відпивати чим скоріше.

2. Ну і можливий альтернативний варіант: якийсь собі підпільний луцький олігарх, справи починають іти кепсько, чи то може гроші надто брудні і зроблені на зломаних судьбах, чи просто перестало "перти", приходить до висновку що треба "десятину" віддати на богоугодну справу. Побудувати церкву, хай правляться служби, як-не-як а трохи бруду з грошей змиється. Такий сценарій теж можливий, і історія знає такі факти. В цьому випадку теж церква буде капіталоємкою, та оперативно побудованою.

Можливо хтось з достовірних джерел знає інші сценарії виникнення таких новомодніх, сучасних та недешевих церков. Бо я особисто чомусь схиляюсь саме до першого варіанту.

Ось тому я вважаю що теперішня поява церков як грибів після дощу не є гут, бо це робиться на баблі(а не на вірі) і заради бабла.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

IncvizitoR, церква то не просто бізнес. На теренах неньки України це узаконений надприбутковий бізнес. Скажіть будь-ласка чи є ще якась сфера діяльності, стосовно якої заборонено порушувати будь-які кримінальні справи ? Ну олігархів ще не чіпають. Тут можете попитатися в знайомих з МВД чи прокуратури - вони вам підтвердять мої слова. Якщо хтось починає розкручувати якусь справу проти церкви - то його відразу душать з самого верху. Деякі районні "служителі бога" просто зажралися, але парафіяни ніц не можуть зробити бо і пожалітися то немає кому.

Так що, як підприємець в якого справи пішли вгору буде тицяти кіоскі з пивом по місту, так і наша церква буде розбудовуватися повсюди.

Вірити потрібно в Бога і сумніваюсь що в даному випадку існує така вже велика необхідність в перекладачах, та ще й такого низького рівня як в нас.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А і ще трішки відсєбятіни. Часто чую що церква відділена від політики чи влади. То скажіть будь-ласка чому вона постійно в ту політику носа пхає ? Особливо ворожа сусідня.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Згідна з IncvizitoR, обидва варіанти мають місце в Луцьку. Причому другий варіант, ще й як додатковий дохід. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Часто чую що церква відділена від політики чи влади. То скажіть будь-ласка чому вона постійно в ту політику носа пхає ? Особливо ворожа сусідня.

Коли це церква була відділена від політики чи влади?! :_38: Взаємодоповнюючі і часом взаємозаміщуючі 2 гілки влади у всі часи. А теперішні "грибні" церковки - бізнес, і так всім ясно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Часто чую що церква відділена від політики чи влади. То скажіть будь-ласка чому вона постійно в ту політику носа пхає ? Особливо ворожа сусідня.

Коли це церква була відділена від політики чи влади?! :_38: Взаємодоповнюючі і часом взаємозаміщуючі 2 гілки влади у всі часи. А теперішні "грибні" церковки - бізнес, і так всім ясно.

це і так було ясно! Написано в підручниках з релігієзнавства. В православних світська влада не відділена від духовної за означенням. Так було завжди, а не тільки останнім часом. (А от у католиків навпаки.)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

церква відділена від влади тільки на словах хіба що...

бачив тут кілька місяців назад по зомбоящику як "святі отці" билися, різниці між ними і політикими не побачив

а ви бачили, які у ваших "отців святих" животи? на яких вони машинах їздять? що це, бог подав?

якщо ви думаєте, що церкви будуються для вірян - ви дуже помиляєтесь!

людині яка вірить - не потрібна церква

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1.

2.

Із чуток знаю, що церква на Рівненській збудована за другим варіантом. Церква біля інтернату на Дубнівській теж принаймні починала будуватись за другим варіантом. Про перший чув хіба у варіанті "приїхав священник у село, зібрав прихильників, і запропонував збудувати (другий, третій, новий тощо) храм.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Гадаю, всі (чи майже всі) згідні, що церква зайва у цьому єдиному в центрі міста сквері.

А що форумчани думають про сам проект церкви? (звичайно, якщо хтось бачив плакат на місці сучасної каплиці)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В Російській імперії, з часів захоплення Патріархату, завжди на роль Патріарха, ставили людину царя. Це забезпечувало йому потужну лояльність серед смердів. Традиція не змінилась, бо поки-що немає альтернативи по впливу на простенький народ кращого за Церкву. От і Патріарх Кирило жваво лобіює ідею "русского міра", який закінчується там де є русская рєчь і русская церковь. Наслідки від того не тільки духовні, але й суто політико-економічні.

Досить довго спостерігаю за церковним життям і тут можу в дечому не погодитись. На рахунок надрентабильності церковного приходу. Скоріш за все тут мова має йти про місця для паломництва, такі як Почаївська, Києво-Печерська лаври, Крехів і т.д., тобто місця історично сформовані для паломництва і пожертв. Там дійсно гроші течуть рікою від заможніх спонсорів і прочан. Це і є фінансовою міццю конфесій. А священник звичайної міської церкви, навряд чи жируватиме на свому приході, якщо не знайде одного-двох спонсорів.

Тому я не дуже сприймаю ідею побудовит такого вличезного Собору, бо зовсім не уявляю термінів його окупності. А от дерев'яна капличка в самий раз і по пастві і по затратах.

Ну і ще щоб не зневірюватись раджу читати "Життя Святих" - в ідеалі 12-титомник, в мене є шість томів гарно перекладених українською. Там можна спостерігати, що таке жива віра і на чому стояла і стоїть Церква Божа.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...
Я не про втручання держави, а про дотримання законів усіма, і Церквою зокрема. Боячись накликати на свою голову гнів церковників, чиновники закривають очі на, скажімо так, не зовсім нормальні речі. Ну чому можна церкву 17 століття, на якій висить табличка "Пам"ятник архітектури... Охороняється державою" "відреставрувати" "по-понятіям" попа і накрити частину її приміщень МЕТАЛОЧЕРЕПИЦЕЮ ?!!!!! :blink:

Церкву в селі Штунь Любомльського району селяни почали ремонтувати без будь-яких погоджень - мотивують це тим, що храм у аварійному стані і може розвалитися.

Про це пише «Віче-інформ».

Церква Святого апостола Івана Богослова була зведена у 1777 році. А останній капітальний ремонт робили у 1906 році.

Ще навесні 2008 року громада замінила вікна і бічні двері на «сучасні». Нині пластикові вікна і метало пластикові двері на фоні старого приміщення виглядають щонайменше чужорідними елементами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я не про втручання держави, а про дотримання законів усіма, і Церквою зокрема. Боячись накликати на свою голову гнів церковників, чиновники закривають очі на, скажімо так, не зовсім нормальні речі. Ну чому можна церкву 17 століття, на якій висить табличка "Пам"ятник архітектури... Охороняється державою" "відреставрувати" "по-понятіям" попа і накрити частину її приміщень МЕТАЛОЧЕРЕПИЦЕЮ ?!!!!! :blink:

Церкву в селі Штунь Любомльського району селяни почали ремонтувати без будь-яких погоджень - мотивують це тим, що храм у аварійному стані і може розвалитися.

Про це пише «Віче-інформ».

Церква Святого апостола Івана Богослова була зведена у 1777 році. А останній капітальний ремонт робили у 1906 році.

Ще навесні 2008 року громада замінила вікна і бічні двері на «сучасні». Нині пластикові вікна і метало пластикові двері на фоні старого приміщення виглядають щонайменше чужорідними елементами.

Дивно, що взагалі хтось звернув увагу на профанацію церкви.

Що там говорити про "понятія" сільського попа, коли луцькі попи реставрують по ще крутішим понятіям і ніхто про це не пише і не б'є тривогу. Я майже переконаний, що ніякого налагодженого нагляду за дотриманням збереження пам'яток на Волині НЕМАЄ ВЗАГАЛІ (хоча органи відповідні є).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

На території Зимненського монастиря, що поблизу Володимира-Волинського, під час ремонтних робіт Успенської церкви було без дозволу владних органів викопано і перенесено старовинні поховання. Про це у коментарі розповів директор Володимир-Волинського історичного музею Володимир Стемковський.

За попередньою інформацією, близько півтори сотні невідомих поховань, які можна пов’язати із родинами князів Радзивіллів чи Чарторийських, під час підняття підлоги церкви, просто перенесли в інше місце. «Поховання викопали і перемістили без встановлення причин захоронення. Не виключено, що поховані померли від інфекційних захворювань, то потрібен був дозвіл і від санепідемстанції», – зауважив Стемковський.

Разом із тим Володимир Стемковський зазначив: якщо йдеться про поховання княжих родів, то, можливо, на місці розкопок були виявлені коштовності. «Але РДА про це не повідомили», – дорікнув директор музею та нагадав, що Зимненський монастир є пам’яткою національної ваги.

Директор музею зазначив, що про викопування на території монастиря поховань почала бити на сполох місцева громада, – повідомило інтернет-видання «Волинська правда».

t2704.gif

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...