Перейти до змісту

Незалежна церква


Plum

Рекомендовані повідомлення

  • Відповідей 198
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Топ авторів теми

Після "Амінь..." пост "харош триндіти" виглядає особливо доречним.

difoto - не всі ж розуміють Ваш "тонкий" гумор....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Возможно непонимание от того, что я не шутю?

Я стебусь , а стёб - иронично-саркастическая фразеологическая конструкция, цель которой - насмешка. Но это никак не связано с юмором.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Возможно непонимание от того, что я не шутю?

Я стебусь , а стёб - иронично-саркастическая фразеологическая конструкция, цель которой - насмешка. Но это никак не связано с юмором.

Та я так і зрозуміла, що не шутіте... Просто для мене гумор, стьоб, насмішка, сарказм, сатира, іронія - все таки є одним синонімічним рядом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Возможно непонимание от того, что я не шутю?

Я стебусь , а стёб - иронично-саркастическая фразеологическая конструкция, цель которой - насмешка. Но это никак не связано с юмором.

Та я так і зрозуміла, що не шутіте... Просто для мене гумор, стьоб, насмішка, сарказм, сатира, іронія - все таки є одним синонімічним рядом.

А зря. ИМХО юмор - это когда весело и хочется сделать еще веселее. А сарказм - это когда грустно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та зрозуміло все. "...я устал от человеческой подлости и глупости" буває... Але люди є люди. Із своїми чеснотами і слабинками. Та не треба зриватиссь, особливо там де можна стриматись, щоб потім самому не було пагано... Я так думаю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От тут то мне и не хватает части мозга, в которой заложена одна из главнейших заповедей - терпение.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І добре роблять, що розповсюджують. Нехай люди знають, хто на якій гілляці сидить. І сидите ви, шановні філаретівці, на ганебному місці разом з різноколіберними протестантами. І якщо ви такі горді і свідомі того, де сидите - то сидіть і нікого не чіпайте. А знаєте, як розшифровується ваше КП? - Комуністична партія. Здивовані? Обурені? В розкол ходять переважно ті люди, які не мали молитовного і релігійного досвіду, котрі, за совєцьких часів "гаварілі што бога нєт", а тепер виконують роль, вигідну для них в сьгоднішньому політикумі (це щодо високопоставлених). Це наївна молодь, яка відчуваючи в собі надмірність патріотичних почуттів - що, доречі, зовім не погано(!) - швидко всмоктує в себе всі національні і псевдонаціональні догмати (як древньо-історичні, так і вчора-новоспечені) і просто твердо знає, що в її житті все мусить бути українське! Мало того - найбільш українським мусить бути те, що має хоч якийсь московський відтінок, походження чи опосередковане відношення, бо інакше це "імперська експансія! Ну звичайно! - церква - ідеальний варіант! Ось з чого ми почнем національну ідентифікацію! Правда, ми в церкву ніколи не ходили раніше, нічого в тому не розуміємо - але напевно знаємо одне: Наша Церква має бути незалежною! Геть московського попа!!!"....

Це ідіотизм. Це якась хвороба. Транспорт вам перекрили під час візиту патріарха? Неймовірні незручності? А коли вам воду гарячу чи світло тижнями вимикають, ви одразу біжите під обленерго і кричите" Геть недбалого керівника"? В ваших серцях, шановні, насіялось і доообре прижилось зерно ненависті до всього російського. Згадайте, що таке патріотизм! Це не просто поділ на українське і неукраїнське! Це історія землі, на якій живеш, це молитовні подвиги святих, ім"я котрих носиш, це світла пам"ять твоїх предків, які віддавали життя за віру. Тому не все російське - погане, і не все українське - добре. А якщо не згідні з тим, що я написав - то нехай і так, але прошу просто не заважати іншим нормально жити. Кирило вже поїхав, заспокойтесь, все добре...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Бог нас розсудить. Душа вічна, а християнському вченню всього 2000 років. Що Богом створене - людьми не зруйнується. Це про віру і про церкву. Не будемо судити і хай нас не осудять.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А що поганого у Київському патріархаті? Це ж не одна людина хоче, а кілька мільйонів, в чому тут проблема його створення?

КП просто хоче самостійності, а не посісти місце МП чи заборони останнього.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Бог нас розсудить. Душа вічна, а християнському вченню всього 2000 років. Що Богом створене - людьми не зруйнується. Це про віру і про церкву. Не будемо судити і хай нас не осудять.

Згідний.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А що поганого у Київському патріархаті? Це ж не одна людина хоче, а кілька мільйонів, в чому тут проблема його створення?

КП просто хоче самостійності, а не посісти місце МП чи заборони останнього.

PavelS, Київський патріархат вже створено в 1992 році. Він є. Проблема в його ролі і місці у світовому православ"ї. А місця йому там нема. Бо анафемствуваний митрополит може стати, хіба, послушником при монастирі, але ніяк не патріархом.

Уявіть собі, що Ви заступник директора великої фірми. Ви - права рука шефа. А шеф старий, і Ви точно знаєте, що день, коли він віддасть Богу душу, стане для Вас найщасливішим у житті - Ви посядете його місце. Ви довго йшли до свого тріумфального дня і ось він настав! Але на загальних зборах колективу голосуванням обирають... не Вас, а когось іншого. "Що?? Як так можна чинити зі мною?? У мене досвід, у мене перспективи, я був найкращим другом шефа, у мене, врешті решт, є багато учнів і послідовників, котрих я ввів у справи фірми і цим лише примножував її дохід і авторитет! Ну, начувайтеся. колеги - я вам покажу!" І Ви, маючи безперечний авторитет в колективі, захоплюєте частину обладнання, оголошуєте себе директором фірми, але не тієї фірми справжньої, а трішки іншої: за підробними документами, які допоміг Вам зробити Ваш кум (президент країни!) вона відрізняється лише назвою - у Вашому варінті з"являється ще дві букви "КП"... Звісно, директор справжньої фірми заявляє, що Ваша продукція не сертифікована - а воно дійсно так і є, - і закликає співпрацювати лише з ним, аби уникнути підробок. Але і Ваша фірма функціонує, однак Вам постійно доводиться доказувати, що Ви теж "справжній", але на світовому ринку Вас не визнають. Визнають лише люди, котррі не знють правди про Вас і ті, з ким Ви разом на революційній хвилі вчинили розкол у попередній організації...

Висновок: якби після смерті Пімена патріархом став Філарет, а не Олексій 2-й - в Україні не було б ніякого Київського патріархату, а отже не було б і розколу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

lektoriy - але Ви, шановний, зомбований.. По саме не балуйся. Московія таки свою брудну справу робить!

Скільки є різних "гілок" у християнстві. І нікому немає до них діла не МП не КП, а людей там теж не десятки а мільйони.

просто не хоче МП щоб такий шмат грошей йшов не у їхню кишеню. Ай як не хоче і Анафемами грозить і розкольниками називає. І що тільки.

Але от людям - пофіг, таким як мені, бо я до Бога прийшов а не до заполітизованого і зомбованого попа!

Висновок: якби після смерті Пімена патріархом став Філарет, а не Олексій 2-й - в Україні не було ніякого Київського патріархату.

А це ще пісями по воді вилано! Вистачить на України вил, щоб москалика на них надіти! Який прийде до мене в країну і скаже по яким божим законам жити і якою мовою молитися! І кого на виборах обирати!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ви без вил, на які хтось настромлений, молитись можете? Вам ж пофіг! Спробуйте без настромлювання :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ми, українці, такий народ, поки нам підсрачника не даси, нічого й не робитимемо.. в тому числі і вила не візьмемо.

А настромити, це вже майже останнє діло.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ми, українці, такий народ, поки нам підсрачника не даси, нічого й не робитимемо.. в тому числі і вила не візьмемо.

А настромити, це вже майже останнє діло.

По-моєму, це називається розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Женя, и я! И я зомбованый!

Самый интересный парадокс в теме: именно те, кому пофиг, кто просто "приходит к Богу, а не к церкви", именно те кричат "Гэть московского попа!"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

lektoriy, вивчіть будь ласка історію створення МП - коли це була розкольницька церква котра не визнавалась ніким і як саме була визнана її канонічність

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

для тих хто не знає як утворювався Мосоквський патріархат http://val.ua/culture/literature/184644.html

"Скориставшись складною ситуацією, в якій опинився Константи-нополь під ударами турок-осман, 15 грудня 1448 р., Москва позбавила сану канонічно поставленого митрополита Ісидора і самочинно, без згоди Вселенського патріарха, оголосила про свою церковну автокефалію, обравши свого власного митролита з титулом “Московського”. Цей вчинок пояснили буцім-то “відпадінням” греків від справжнього православ’я в унію з католицьким Римом, яка була проголошена на Ферраро-Флорентійському соборі 1438-1439 рр. За це самочинство Константинопольський патріархат наклав на Московську церкву відлучення, яке не скасоване й досьогодні. Відомо, що Флорентійська унія проіснувала лише 10 років і була скасована, і в Константинопольській церкві знов було відновлено православ’я.

140 років московська церква існувала в повній ізоляції від світового православ’я. Не “канонічність” і “благодатність”, а геополітичне становище та матеріальне багатство дозволяли Москві претендувати не провідне місце у православному світі. Адже Вселенські патріархи в окупованому турками Константинополі, на вдміну від московських митрополитів, бідували й були безправними. У 16 ст. збіднілі східні патріархи були змушені звертатися до Москви за милостинею.

У 1588 р. в Москву приїхав новообраний Константинопольський патріарх Ієремія , щоб, як звичайно, просити грошової субсидії. Під час аудієнції в Кремлі тодішній правитель Борис Годунов від імені слабоумного царя Федора Івановича дав йому зрозуміти, що царський уряд у відповідь чекає від патріарха послуги, а саме — постанови Вселенського собору про запровадження в Москві свого, російського патріарха. Патріарх Ієремія, згідно церковних канонів, не мав права самостійно вирішувати це питання без погодження з Синодом своєї церкви та іншими патріархами. Переговори затяглися майже на пів-року і не дали ніякого результату. Але московські можновладці не могли відпустити Вселенського патріарха, не використавши його для досягнення своєї мети. Тоді його разом з почтом ізолювали в Москві, посадивши буквально під домашній арешт. Греків тримали наче в полоні, хоча й добре годували. Побачивши безвихідь, патріарх Ієремія через своїх радників запропонував Б.Годунову компроміс: він згоден сам лишитися в Москві й перенести сюди свою патріаршу кафедру. В Кремлі зраділи: греки здалися. Це вже була психологічна перемога, і переговори набули офіційного характеру. Від імені царя патріарху запропонували: якщо він хоче лишитися, йому дадуть резиденцію в захолусному Володимирі, а в Москві, як і раніше, буде свій московський митрополит. Якщо ж він не схоче, то нехай поставить в Москві патріарха. На такі умови Ієремія погодитися не міг. Один з його радників прямо заявив, що “Володимир - це гірше від Кукуза” (Кукуз - вірменське місто, де відбував заслання Іоанн Златоустий). А поставити в Москві патріарха - росіянина Ієремія не може, бо владний розпоряджатися лише своєю катедрою. Вперті греки знов виявили строптивість. Тоді московський уряд вдався до надзвичайних заходів. Державний канцлер дяк Андрій Щелкалов у приватній розмові пообіцяв Ієремії багатих дарунків і благополучного повернення додому, якщо той поступиться. Але патріарх все ще опирався. Тоді грекам без зайвих церемоній було сказано, що їх просто утоплять в річці. Час неспокійний, по дорогах бродить чимало розбійників, і навряд чи безвістно зниклих супутників патріарха хто-небудь буде шукати з далекого Константинополя...

Мабуть, останні “канонічні” аргументи московських сановників виявилися найпереконливішими. Греки були зовсім зломлены, бо перебували в гостинах у “доброзичливих” московитів вже майже рік, і швидко погодилися на всі їх вимоги, але з однією тільки умовою: щоб його самого патріарха “благочестивий цар пожалував і відпустив”. 26 січня 1589 р. патріарх Ієремія покірно виконав все, що від нього вимагали, і поставив патріархом Московським приятеля Бориса Годунова митропо-лита Йова. Згідно церковних канонів, обрання патріарха проводилося з трьох достойних кандидатів. Формально вчинили так і цього разу. Але, цікаво, що на вимогу царя та його співправителя зазадалегідь було розписано сценарій усієї церемонії

Забувши про все, за чим їхав до Москви, грецький патріарх став збиратися додому, але його знов затримали. На цей раз від греків стали вимагати підписати складену в Москві фальшиву постанову Вселенського собору про запровадження Московського патріархату. Ієремія відмовився це зробити, оскільки грамота була складена російською мовою, а грецького перекладу не було. Тоді знову в хід пішли погрози. Радник патріарха грецький митрополит Дорофей порадив Ієремії підписати грамоту, таємно наклавши на неї закляття. На соборній постанові, крім підпису Ієремії, були проставлені імена членів Синоду Константинопольської церкви. Цей документ зберігся в архівах, й ті історики, що його бачили, запевняють, що що всі ці підписи зроблені однією рукою...

Нарешті, 19 травня патріарх Ієремія отримав дозвіл виїхати з Москви. Б.Годунов щедро обдарував греків, адже ж справа того була варта! Цар Федір подарував Ієремії золоту митру, прикрашену дорогоцінним камінням, на якій було написано: “від царя - патріарху”. Згодом, вже навздогін, грекам послали ще 1000 золотих карбованців на будівництво патріаршої резиденції.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Уявіть собі, що Ви заступник директора великої фірми. Ви - права рука шефа. А шеф старий, і Ви точно знаєте, що день, коли він віддасть Богу душу, стане для Вас найщасливішим у житті - Ви посядете його місце. Ви довго йшли до свого тріумфального дня і ось він настав! Але на загальних зборах колективу голосуванням обирають... не Вас, а когось іншого. "Що?? Як так можна чинити зі мною?? У мене досвід, у мене перспективи, я був найкращим другом шефа, у мене, врешті решт, є багато учнів і послідовників, котрих я ввів у справи фірми і цим лише примножував її дохід і авторитет! Ну, начувайтеся. колеги - я вам покажу!" І Ви, маючи безперечний авторитет в колективі, захоплюєте частину обладнання, оголошуєте себе директором фірми, але не тієї фірми справжньої, а трішки іншої: за підробними документами, які допоміг Вам зробити Ваш кум (президент країни!) вона відрізняється лише назвою - у Вашому варінті з"являється ще дві букви "КП"... Звісно, директор справжньої фірми заявляє, що Ваша продукція не сертифікована - а воно дійсно так і є, - і закликає співпрацювати лише з ним, аби уникнути підробок. Але і Ваша фірма функціонує, однак Вам постійно доводиться доказувати, що Ви теж "справжній", але на світовому ринку Вас не визнають. Визнають лише люди, котррі не знють правди про Вас і ті, з ким Ви разом на революційній хвилі вчинили розкол у попередній організації...

Це трохи не те. Я ж пишу, що не мається на увазі заміна одного патріархату іншим, а створення, а можливо в деякому розумінні відновлення Київського. Тим більше що саме з Києва пішло християнство на цих землях, коли ще Москви і в помині не було.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

„Де бо двоє або троє зберуться в ім’я моє, там я посеред них.”

Так само і неканонічної розкольницької церкви УПЦ КП НЕМА. Вона має таке ж право на існування, як і інші "єресі". Решта - політика. Політика патріотів України - Єдина Помісна Православна Українська Церква. Все. Чи Філарет патріарх її, чи Володимир, чи хто інший - немає значення. Аби були в лоні Вселенної Патріархії. "Це наша мета"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...